رفتن به مطلب

خاموش شدن سیستم وسط بازی !

jahanrees
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

آغو وقتی بازی سنگین مثل فیفا بازی میکنم بعضی وقتا خاموش میشه و صفحه قرمز میشه

انگار کلا هنگ میکنه 

نه میشه ریست کرد نه خاموش 

مجبورم از برق بکشم کولوهوم 

یکی دوجا بردن میگن کارت گرافیکت نیم سوز 

r280 گرافیکم 

والا نمیدونم چشه

ویرایش شده توسط jahanrees
لینک به دیدگاه

سلام پاور چیه مدت کارکرد ؟
Msi after burner رو نصب کنید موقع اجرا بازی نگاه کنید دما ها و درصد درگیر شدن چقدر هست ؟
امکان تست گرافیک روی سیستم دیگه دیگه دارین ؟
مشخصات سیستم رو بنویسد
ویروس ندارین ، امکان نصب ویندوز و درایور جدید گرافیک و ویروس کشavg هم خوبه تست کنید ببینیم چی می شه

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دادا مدل پاور رو لطف کن بگو

مدل دقیق پردازنده.کولر پردازنده و خمیر استفاده شده برای پردازنده رو هم بگو

علت خاموش شدن سیستم موقه کارهای سنگین  هم میتونه از پاور باشه ک مشکل داشته باشه و توان رساندن برق به قطعات رو نداشته باشه و سیستم خاموش میکنه

میتونه از پردازنده هم باشه ک وقتی روش فشار بیاد و کولر توان خنک کردنش رو نداشته باشه و دما حدود 90-100 میشه و خاموش میکنه

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال :

کل صفحه نمایش قرمز میشه و صدای مثل بوق بگم بهرته و بلند هستش و نمی تونی سیستم خاموش کنی ( من میتونم ریست کنم )

وقتی کارت r9 290  منم دماش بیشتر میشه اینجوریه یا وقتی cpu  اور میکنم ( با واتر کولر ) بازم همین مشکل پیش میاد

معمولا هم با اور cpu  این مشکل پیش میاد . دما رو چک کن و ببین اور نکردی قطعات رو ؟

لینک به دیدگاه

منم با سیستم خودم همین مشکل داشتم فرقش اینه صفحه من طوسی میشد بعضی موقع سیاه صدای بازی برای چند ثانیه میومد ولی بعد قطع میشد هیچ کاری جز ریستارت هم نمیشد کرد همه چی اپدیت کردم سیستم پاور 600 گرافیک rx 480 رم 8 و سی پی یو 7500  بازی های سنگین اینجوری میشد بازی هایی هم که صفحه شو کوچک میکردم هم اینجوری میشد

لینک به دیدگاه

پاور ۶۵۰w green

سی پی یو i7 4790k فن خودش انداختم 

وقتی اینجوری میشه کل سیستم داغ داغ 

وسط بازی خاموش میشه صدا بازی گیر میکنه پشت سر صدا میکنه 

اره بوقم میزنه 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، jahanrees گفته است :

پاور ۶۵۰w green

اره بوقم میزنه 

اگر میتونی دمای سی پی یوت رو حتما چک کن. چون معمولا رو i7 یه فن مناسب میندازن تا موقع کارهای سنگین داغ نکنه. احتمالش هست که سی پی یو داغ کنه و ری استارت گنه سیستمو. 
اولین گزینه ای که دوستام هم همین مشکل رو داشتن چک می کردن دمای سی پی یو بود و ۹۹ درصد می دیدن که سی پی یوشون داغ می کنه. با انداختن یه فن مناسب حل هم می شد.

لینک به دیدگاه

تمام دوستانی که مشکل هنگ وسط بازی رو دارن .

به احتمال 99 درصد مشکل به دما یا برق ( به طور خاص پاور ) مربوط میشه ( گاها رم و... هم موجبش میشن که احتمالش کمه )

در مورد استارتر احتمالا دما مقصره ، در اینجا :

نحوه استفاده از قسمت Monitoring رو مطالعه کنید و حتما دمای گرافیک و پردازشگر رو چک کنید . از همونجا هم آخرین نسخه MSI AfterBurner  رو دانلود کنید .

بعد دما رو در همینجا اعلام کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

لینک به دیدگاه

منم همین مشکل رو دارم وقتی زیاد فشار به سیستم میاد یهو خاموش میشه و صفحه آبی مرگ میاد

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/14, 14:34:39، jahanrees گفته است :

پاور ۶۵۰w green

اره بوقم میزنه 

نرم افزار HWMonitor رو اجرا کنین ، همزمان نرم افزار FurMark رو اجرا کنین ، ابتدا بنچمارک گرافیک را ران کنین (به صورت کوچک طوری که بتونین دماها رو توی HwMonitor ببینین) سپس بنچمارک پردازنده را ران کنین و دماها را مشاهده کنین ، اگر مشکل دما نداشته باشین این مشکل میتونه از چیپ گرافیک یا مادربورد یا پردازنده باشه و راه تشخیصش تست کردن جز به جز قطعاته

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، OmidArash گفته است :

نرم افزار HWMonitor رو اجرا کنین ، همزمان نرم افزار FurMark رو اجرا کنین ، ابتدا بنچمارک گرافیک را ران کنین (به صورت کوچک طوری که بتونین دماها رو توی HwMonitor ببینین) سپس بنچمارک پردازنده را ران کنین و دماها را مشاهده کنین ، اگر مشکل دما نداشته باشین این مشکل میتونه از چیپ گرافیک یا مادربورد یا پردازنده باشه و راه تشخیصش تست کردن جز به جز قطعاته

کارایی رو که گفتید انجام دادم گرافیک رو لود 100% دماش 66 درجه بود نهایت سی پی یو هم 65 درجه بود تا 1ساعت هم همین بود ولی یه بازی مد مکس نصب کردم پنج  دقیقه شروع نشده تصویر طوسی اومد با یه بوق اروم که بعد چند ثانیه قطع شد هیچ دکمه ای هم به غیر ریستارت کار نمیکرد گرفتار  شدم شانس ندارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به احتمال فراوان مشکل شما از پاورتون هست من دو سال پیش همین مشکل شمارو با کارت 280x داشتم وهمه راههارو رفتم و آخربا عوض کردن پاور مشکلم حل شد اونموقع یه 700hp گرین گرفتم. لطف کنید با یه پاور دیگه که توانایی برق رسانی سیستم شمارو داشته باشه تست کنید نتیجه رو اعلام بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

کارایی رو که گفتید انجام دادم گرافیک رو لود 100% دماش 66 درجه بود نهایت سی پی یو هم 65 درجه بود تا 1ساعت هم همین بود ولی یه بازی مد مکس نصب کردم پنج  دقیقه شروع نشده تصویر طوسی اومد با یه بوق اروم که بعد چند ثانیه قطع شد هیچ دکمه ای هم به غیر ریستارت کار نمیکرد گرفتار  شدم شانس ندارم

با این تفاسیر مشکل دمایی ندارید ، فقط باید قطعات را دونه دونه تست کنین تا قطعه معیوب رو مشخص کنین ، از گرافیک و رم شروع کنید .

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

با این تفاسیر مشکل دمایی ندارید ، فقط باید قطعات را دونه دونه تست کنین تا قطعه معیوب رو مشخص کنین ، از گرافیک و رم شروع کنید .

چطوری؟ با نرم افزارای مختلف تمام قطعات رو تحت فشار گذاشتم هیچ اتفاقی نمی افته ولی تا برم داخل بازی ها اینجوری میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ahmadfear گفته است :

چطوری؟ با نرم افزارای مختلف تمام قطعات رو تحت فشار گذاشتم هیچ اتفاقی نمی افته ولی تا برم داخل بازی ها اینجوری میشه

نرم افزارها پردازنده و پردازنده ی گرافیکی رو تحت فشار قرار میدن نه رم ها و رم های گرافیک رو ، احتمالا مشکل از یکی از رم های گرافیکتونه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

نرم افزارها پردازنده و پردازنده ی گرافیکی رو تحت فشار قرار میدن نه رم ها و رم های گرافیک رو ، احتمالا مشکل از یکی از رم های گرافیکتونه

با چه نرم افزاری تست کنم؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ahmadfear گفته است :

با چه نرم افزاری تست کنم؟

باید گرافیک دیگه ای بزارید تست بکنید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

باید گرافیک دیگه ای بزارید تست بکنید

من گرافیک در میارم با گرافیک انبورد کار میکنم مشکلی نداره البته مجبورم تنظیمات رو خیلی پایین و روون اجرا کنم

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان منم تازه این مشگلو با r9 390 x 8g  پیدا کردم . بعد 40 دقیقه بازی صفحه سیاه میشه اولش فکر نمی کردم جدی باشه تا وقتی زد کارتو سوزوند الان کارتو تعمیر کرده گارانتی باز زدم همون مشگل قبلو داره . بنظرتون مشگل از کجاست 

پاور 885 گرین مال 6 سال پیشه

مادربرد هم z170 gaming 

سی پی یو هم 6700k با water cooling

گرافیک هم sapphire  nitro r9 39x oc

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، 3ZAR گفته است :

سلام به همه دوستان منم تازه این مشگلو با r9 390 x 8g  پیدا کردم . بعد 40 دقیقه بازی صفحه سیاه میشه اولش فکر نمی کردم جدی باشه تا وقتی زد کارتو سوزوند الان کارتو تعمیر کرده گارانتی باز زدم همون مشگل قبلو داره . بنظرتون مشگل از کجاست 

پاور 885 گرین مال 6 سال پیشه

مادربرد هم z170 gaming 

سی پی یو هم 6700k با water cooling

گرافیک هم sapphire  nitro r9 39x oc

واقعا هیچ کس نیست جواب مارو بده ؟

من یک سوال دیگه دارم ایا میشه با گرافیک انبورد تصویر گرفت و همزمان با گرافیک اصلی ماینینگ کرد؟! مثلا برنامه کلیمور خودش از گرافیک اصلی سیستم که تصویر نداره استفاده کنه؟ ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

واقعا هیچ کس نیست جواب مارو بده ؟

من یک سوال دیگه دارم ایا میشه با گرافیک انبورد تصویر گرفت و همزمان با گرافیک اصلی ماینینگ کرد؟! مثلا برنامه کلیمور خودش از گرافیک اصلی سیستم که تصویر نداره استفاده کنه؟ ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

سلام عزیز قاعدتا باید بشه شما تصویرتو بزن از مادربورد بگیر(که میشه گرافیک سی \ی یو) وقتی کلیمورو باز کنی اون کارت رو شناسایی می کنه و می تونی باهاش ماین کنی و به این که از کدوم کارت تصویر می گیری اهمیت نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...