رفتن به مطلب

بازاری که به حال خودش رها شده ...

Recommended Posts

در 12 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

دوستان همه می دونند قیمت گرافیک به صورت جهانی بالا رفته و به این زودیها امیدی به کاهش چشمگیر نیست .پس الکی به هم وطن خودتون توهین نکنید .ماینرها برای سود ماین می کنند .گیمرها برای لذت وکاسب هم برای کسب سود جنس می فروشه

اما.........پاور هیچ افزایش قیمت جهانی نداشته و افزایش قیمت فعلی پاور فقط داخلی است .پس پاور وات بالا نیاز دارید بهترین کار اینه فعلا نخرید در آینده نزدیک هم تنوع بازار بهتر میشه هم قیمتها معقول میشه.(چیپ کارت گرافیک فقط 2تا تولید کننده اصلی داره اما پاور تا دلتون بخواهد تولید کننده داره)

لایک

لینک به دیدگاه

کسی از قیمت کارت گرافیک توی مناطق ازاد خبر داره ؟ پایین تر از بازار هست ؟

گمرک گارت گرافیک چند درصد هست ؟

لینک به دیدگاه

این وضعیت در داخل ایران چند تا چیز شاملش میشه

واحد زارت! در پایین ترین حد خودش هست  و هر چیزی که از خارج بیادش رو گرونتر جلوه میده

استقبال در خور توجه و زیاد شدن ماینر در داخل  ایران (جوان پر ارزو  و بیکار فت و فراوان!!!)

عدم نظارت بر قیمت گذاری و مرام بیش از حد واسطه ها و فروشنده ها!!!!! 

و ....

اگر قیمت بیت بالای 20 کا بکشه وضعیت بد تر هم خواهد شد چون کسایی که الان دو به شک هستند قطعا میرن کارت می خرن که وارد بازار شن !

تحریم کارت و... متاسفانه راه به جایی نداره چون ثابت شده تو قضیه ماشین و.... کسی توجهی نمیکنه به این چیزا 

کاری به ماینرا ندارم کسایی که گیمر هستند اگر پول اضافی دارن که میخرن و هیچ و اگر ندارن باید به فکر گزینه هایی دست دوم افت کرده 

لینک به دیدگاه

خیلی چیزا تو حبابن ، کاملا درسته ، مثل پاور 

کاری به احتکار یا گرون فروشی کارت های خریداری شده وارد کننده ها با دلار پایین ندارم ، که بر هیچ کس پوشیده نیست ! اما در حال حاظر کارت گرافیک به صورت جهانی اوضاعش خرابه و دلیل هم چیزی نیست جز ماین ، فقط و فقط 4 چیز میتونه اوضاع رو درست کنه ؛ 

1-ارزش ارزش های دیجیتال پایین بیاد در حدی که ماین صرفه اقتصادی نداشته باشه 

2-دولت تدابیری صورت بده که خرید و فروش ارز دیجیتال ممنوع و حتی حرام اعلام بشه :دی 

خب این دو مورد خیلی بعیده 

3- شرکت های سازنده کارت گرافیک باید ی سری حرکات بزنن که کارت گرافیک ها فقط در گیم یا رندر زیر لود برن و به طور خلاصه قابل استفاده در ماین نباشن ! و کارت های مخصوص ماین باشه که البته با نصب کردن درایور قدیمی یا امثالش این روش دور زده میشه و اساسا فقط در نسل های بعدی کارت گرافیک به صورت تئوری ممکن خواهد بود .

4-اخرین مورد هم اینه که تولید کارت گرافیک به شدت زیاد بشه که که نیاز بازار به کلی تعمین بشه که اینم احتمال کمی داره.

ولی به طور جدی ماین در ابعاد زیاد عواقب زیادی داره مخصوصا واسه کشور ما ، از به فنا دادن بازار نیمه جان کشور گرفته تا افزایش الاینده های محیط زیستی ، در کشور های خارجی خیلی روی مصرف قطعات الکترونیکی  حساس هستن و خریدار ها توجه زیادی بهش دارن ، در ایران هم که اکثر نیروی برق با سوخت فصیلی درست میشه ، و قیمت نسبتا پایینی داره ؛  به هیچ وجه  پیامد خوبی  نداره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Salari گفته است :

این وضعیت در داخل ایران چند تا چیز شاملش میشه

واحد زارت! در پایین ترین حد خودش هست  و هر چیزی که از خارج بیادش رو گرونتر جلوه میده

استقبال در خور توجه و زیاد شدن ماینر در داخل  ایران (جوان پر ارزو  و بیکار فت و فراوان!!!)

عدم نظارت بر قیمت گذاری و مرام بیش از حد واسطه ها و فروشنده ها!!!!! 

و ....

اگر قیمت بیت بالای 20 کا بکشه وضعیت بد تر هم خواهد شد چون کسایی که الان دو به شک هستند قطعا میرن کارت می خرن که وارد بازار شن !

تحریم کارت و... متاسفانه راه به جایی نداره چون ثابت شده تو قضیه ماشین و.... کسی توجهی نمیکنه به این چیزا 

کاری به ماینرا ندارم کسایی که گیمر هستند اگر پول اضافی دارن که میخرن و هیچ و اگر ندارن باید به فکر گزینه هایی دست دوم افت کرده 

شما اگر قیمت جهانی کارت گرافیک را رصد کنید و تعدا ماینرهای ایران را با ماینرهای جهانی مقایسه کنید خواهید فهمید که بر فرض محال تحریم 100درصدی بازار داخلی هیچ اتفاقی در زمینه قیمت گرافیک نخواهد افتاد و ربط دادن این موضوع به داستان ماشین کلا خارج از منطق است .

از طرفی با بالا رفتن بیت کوین اتفاق خاصی در زمینه کارت گرافیک نمی افته چون بیت کوین با کارت گرافیک قابل استخراج نیست .و سایر ارزها مثل اتر راه خودشون را میروند .

هیچ کسی هم تو دنیا از سود و پول بدش نمیاد چه جوان بیکار داخلی چه بچه ناف بورلی هیلز.قطعا وقتی یک تاجر روس  در حال خریدن 2نیروگاه برای استخراج ارز است پس از روی بیکاری دنبال خرید چند میلیون دلار نیروگاه نرفته !!!!!!

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

دوستان همه می دونند قیمت گرافیک به صورت جهانی بالا رفته و به این زودیها امیدی به کاهش چشمگیر نیست .پس الکی به هم وطن خودتون توهین نکنید .ماینرها برای سود ماین می کنند .گیمرها برای لذت وکاسب هم برای کسب سود جنس می فروشه

اما.........پاور هیچ افزایش قیمت جهانی نداشته و افزایش قیمت فعلی پاور فقط داخلی است .پس پاور وات بالا نیاز دارید بهترین کار اینه فعلا نخرید در آینده نزدیک هم تنوع بازار بهتر میشه هم قیمتها معقول میشه.(چیپ کارت گرافیک فقط 2تا تولید کننده اصلی داره اما پاور تا دلتون بخواهد تولید کننده داره)

بله درسته. یک ماه بعد که پاورها وارد شدند قیمتشون فرق خواهد کرد و پایین تر خواهد اومد. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

خیلی چیزا تو حبابن ، کاملا درسته ، مثل پاور 

کاری به احتکار یا گرون فروشی کارت های خریداری شده وارد کننده ها با دلار پایین ندارم ، که بر هیچ کس پوشیده نیست ! اما در حال حاظر کارت گرافیک به صورت جهانی اوضاعش خرابه و دلیل هم چیزی نیست جز ماین ، فقط و فقط 4 چیز میتونه اوضاع رو درست کنه ؛ 

1-ارزش ارزش های دیجیتال پایین بیاد در حدی که ماین صرفه اقتصادی نداشته باشه 

2-دولت تدابیری صورت بده که خرید و فروش ارز دیجیتال ممنوع و حتی حرام اعلام بشه :دی 

خب این دو مورد خیلی بعیده 

3- شرکت های سازنده کارت گرافیک باید ی سری حرکات بزنن که کارت گرافیک ها فقط در گیم یا رندر زیر لود برن و به طور خلاصه قابل استفاده در ماین نباشن ! و کارت های مخصوص ماین باشه که البته با نصب کردن درایور قدیمی یا امثالش این روش دور زده میشه و اساسا فقط در نسل های بعدی کارت گرافیک به صورت تئوری ممکن خواهد بود .

4-اخرین مورد هم اینه که تولید کارت گرافیک به شدت زیاد بشه که که نیاز بازار به کلی تعمین بشه که اینم احتمال کمی داره.

ولی به طور جدی ماین در ابعاد زیاد عواقب زیادی داره مخصوصا واسه کشور ما ، از به فنا دادن بازار نیمه جان کشور گرفته تا افزایش الاینده های محیط زیستی ، در کشور های خارجی خیلی روی مصرف قطعات الکترونیکی  حساس هستن و خریدار ها توجه زیادی بهش دارن ، در ایران هم که اکثر نیروی برق با سوخت فصیلی درست میشه ، و قیمت نسبتا پایینی داره ؛  به هیچ وجه  پیامد خوبی  نداره!

مورد 2

دولت هیچگاه نمی تونه خرید و فروش ارز دیجیتال را قطع کنه نهایت ممنوعش می کنه و سایتهای مربوطه را فیلتر می کنه .فیلتر افکن هم برای همین کار ساخته شده .پس ممنوع کردن خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران از اساس رد شده است

3-اگر تو کل دنیا 2تا شرکت باشند که از ماین حمایت کنند همین amdو انودیا خواهند بود .سودی که این دو شرکت از ماین می برند تو کل عمر صنعت بازی کامیپوتری نبوردند .مخصوصا که الان  گوشی های موبایل صنعت بازی کامپیوتری و کنسول را داره تحدید جدی می کنه .پس هیچگاه این دو شرکت نمیاند کارتی بسازند که قابلیت ماین داشته باشه اما دسترسی به ماینش را مسدود کنند اما کاملا برعکسش اتفاق افتاد کارتهایی ساختند که مخصوص ماین است مثل p106

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

خوشم میاد هرروز یک بحث جدید با محوریت تف و لعنت به جماعت ماینر ایجاد میشه آقا باور کنید این وضعیت بد بازار داخل نمی گم ماینرا هیچ نقشی توش ندارن ولی بازیگر اصلی این وضعیت دلال های سودجو ان که از آب

لالود ماهی می گیرن جنس های بازار رو جمع می کنن احتکار می کنن بعد قطره چکونی عرضه می کنن.

لینک به دیدگاه

بسه دیگه تمام تاپیکاتون پاک شده باز این تاپیک زدین؟

لینک به دیدگاه

متوجه منظور من نشدید کلا D: (دیگه مش حسن بقالی سرکوچه خیبر 23 هم میدونه با کارت نمیشه بیت ماین کرد)

روی صحبت من به دوستی بود که اشاره به نخریدن کارت و .. کرده بوده و من گفتم این برای ملت ما ج نمیده

قسمت دوم رو هم باز متوجه نشدید قیمت بیت بالا بره ماحاصل ان  رو اوردن ادم های دو به شک الان برای ورود بازار و ماین کردن هست و اگر این اتفاق بیفته کمبود کارت و قطعات و باز گرانی  چرا نداشته باشه

حداقل سه چهار نفر می شناسم بیت کوین روی 20 کا بود حدودی داشتن دو دو تا میکردن بیان تو بازار یا سکه بخرن و یا کارت ولی بیت کشید روی 13 کا منصرف شدن! حداقل الان ازشون خبری نیست

دقت کن این افراد خبر ندارن مثل شما سال 2018 سال اتر هست مثلا و ..... حرف من جو روانی ماحاصل از قدرت بیت کوین هست

شما چقدر تهاجمی پست میزنی برادر  کل تایپک مال خودت:1_grinning:

ویرایش شده توسط Salari
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

مورد 2

دولت هیچگاه نمی تونه خرید و فروش ارز دیجیتال را قطع کنه نهایت ممنوعش می کنه و سایتهای مربوطه را فیلتر می کنه .فیلتر افکن هم برای همین کار ساخته شده .پس ممنوع کردن خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران از اساس رد شده است

3-اگر تو کل دنیا 2تا شرکت باشند که از ماین حمایت کنند همین amdو انودیا خواهند بود .سودی که این دو شرکت از ماین می برند تو کل عمر صنعت بازی کامیپوتری نبوردند .مخصوصا که الان  گوشی های موبایل صنعت بازی کامپیوتری و کنسول را داره تحدید جدی می کنه .پس هیچگاه این دو شرکت نمیاند کارتی بسازند که قابلیت ماین داشته باشه اما دسترسی به ماینش را مسدود کنند اما کاملا برعکسش اتفاق افتاد کارتهایی ساختند که مخصوص ماین است مثل p106

صد در صد ، خودمم ک نوشتم بیشتر جنبه فان داره :دی با این وضعی که میبینم مگر نسل بعدی کارت های گرافیک بازار متعادل بشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، Salari گفته است :

متوجه منظور من نشدید کلا D: (دیگه مش حسن بقالی سرکوچه خیبر 23 هم میدونه با کارت نمیشه بیت ماین کرد)

روی صحبت من به دوستی بود که اشاره به نخریدن کارت و .. کرده بوده و من گفتم این برای ملت ما ج نمیده

قسمت دوم رو هم باز متوجه نشدید قیمت بیت بالا بره ماحاصل ان  رو اوردن ادم های دو به شک الان برای ورود بازار و ماین کردن هست و اگر این اتفاق بیفته کمبود کارت و قطعات و باز گرانی  چرا نداشته باشه

حداقل سه چهار نفر می شناسم بیت کوین روی 20 کا بود حدودی داشتن دو دو تا میکردن بیان تو بازار یا سکه بخرن و یا کارت ولی بیت کشید روی 13 کا منصرف شدن! حداقل الان ازشون خبری نیست

دقت کن این افراد خبر ندارن مثل شما سال 2018 سال اتر هست مثلا و ..... حرف من جو روانی ماحاصل از قدرت بیت کوین هست

شما چقدر تهاجمی پست میزنی برادر  کل تایپک مال خودت:1_grinning:

حداقل 10نفر که ماین کردن به گوششون خورده بود از من پرسیدن که چه طوری با کامپیوترم تو خونه بیت کوین ماین کنم !!!از 80میلیون جمعیت ایران شاید کمتر از 5میلیون اصلا می دونند بیت کوین چیه چه برسه به اینکه ماین بدونند چیه .من از حسن بقالم پرسیدم با چی ماین کنیم گفت "نمی دونم من فقط با تحلیل تکنیکال ترید می کنم" .پس حسن بقال را الکی بالا نبرید اونم بلد نبود:1_grinning:

من حرفم اینه که شما بازار ماین و ارز دیجیتال را داخلی می بینید .در حالی که ایران در زمینه ارز دیجیتال قطره ای از دریا هم نیست .حالا بگذریم

چشم من پست ندم مشکل گرافیک حل میشه !!!!باشه من دیگه پست نمیدم :8_laughing:

لینک به دیدگاه

حالا صبر کنید تا چند ماه دیگه ببینید همین قیمت های فعلی هم آرزو میشه

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

صد در صد ، خودمم ک نوشتم بیشتر جنبه فان داره :دی با این وضعی که میبینم مگر نسل بعدی کارت های گرافیک بازار متعادل بشه 

خیلی بعیده نسل بعدی بتونه قیمت متعادل کنه با این شرایط... کارت های ۱۰۷۰ ti و وگا دو هفته ای تموم شدن و قیمتشون کشید بالا

لینک به دیدگاه

نمیشه همه رو هم گردن ماینتر ها انداخت به نظر من تولید پایین بیشترین نقش رو داشته (+ دلال ها و وارد کننده ها و قیمت بالای دلار و مردم که گرافیک 1400 تومنی رو 3500 تا  4000 میخرن + گمرک)

الان تو تهران که در آمد از همه جا بیشتر هست ، بیخوای روزی 8 ساعت کارگری یا هر کار پیش پا افتاده ای کنی جونت دربیاد بیشتر از ماهی 800-900 تومن نمیدن بهت

خوب معلومه توی این وضعیت بی کاری و درآمد پایین طرف ترجیح میدن بشینه تو خونه بجاش از ماین کردن پول در بیاره 

چون هم تلاش فیزیکی کم تری میخواد هم درآمد بهتری داره ، هم این که یکی بالا سرت نیست مثله برده با هات برخورد کنه.

لینک به دیدگاه

دلیل اصلی این موضوع سود دهی زیاد ارزهای دیجیتالی هست که با gpu ماین میشن بخاطر جهش قیمت ارزهای دیجیتال و هجوم زیاد ماینرها و مخصوصا ماینرهای تازه کار که فکر میکنن این سود دهی ثابت میمونه .

من خودم 2 ساله تو کار ماین با gpu هستم و دقیقا پارسال هم همین اتفاق افتاد منتها اون موقع حداقل پاور گیر میومد!!

سود دهی زیاد یه دوره ایی داره که با بالا رفتن سختی شبکه اون ارز دیجیتال یواش یواش سود دهی کم میشه با ثابت موندن قیمت اون ارز دیجیتال.اگر هم که قیمت ارزها نزولی بشه   این روند سرعت و شدت بیشتری پیدا میکنه.

در نتیجه تمایل به ماین کمتر و کمتر میشه تا جایی که تو اینده نزدیک کسی سمت ماین فعلا نمیره و قیمتها کاهش پیدا میکنه.

نگران نباشید این دوره موقتی هست و تو این دو سال که من تجربش رو دارم قیمتها به روال سابق برگشته .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

عزیز این سایت ایراد محاسباتی داره تا خرید زدید بعد بهتون خواهند گفت اشتباه حساب شده یا مبلغ بالاتری باید بزنید حساب یا سفارش را کنسل کنید .دقت کنید قیمت کارت را میزنه 169دلار!!!!در حالی که تنها فروشنده این کارت در آمازون که ارسال سریع داشته باشه 295دلار قیمت زده .اگر اختلاف قیمتها اینقدر بود که الان همه خودشون سفارش واردات میدادند 15-20روز دیگه هم کارت تو دستشون بود

آقا این دوست ما راست میگه ، این سایت اشتباه حساب میکنه ها! پول ندید بهشون به این راحتی

من امروز کم مونده بود کل پس اندازمو بکشم بیرون 10 تا کارت بخرم ، بعداً قیمتشون عوض شد دیدم با ایران فرق نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 8030 گفته است :

دلیل اصلی این موضوع سود دهی زیاد ارزهای دیجیتالی هست که با gpu ماین میشن بخاطر جهش قیمت ارزهای دیجیتال و هجوم زیاد ماینرها و مخصوصا ماینرهای تازه کار که فکر میکنن این سود دهی ثابت میمونه .

من خودم 2 ساله تو کار ماین با gpu هستم و دقیقا پارسال هم همین اتفاق افتاد منتها اون موقع حداقل پاور گیر میومد!!

سود دهی زیاد یه دوره ایی داره که با بالا رفتن سختی شبکه اون ارز دیجیتال یواش یواش سود دهی کم میشه با ثابت موندن قیمت اون ارز دیجیتال.اگر هم که قیمت ارزها نزولی بشه   این روند سرعت و شدت بیشتری پیدا میکنه.

در نتیجه تمایل به ماین کمتر و کمتر میشه تا جایی که تو اینده نزدیک کسی سمت ماین فعلا نمیره و قیمتها کاهش پیدا میکنه.

نگران نباشید این دوره موقتی هست و تو این دو سال که من تجربش رو دارم قیمتها به روال سابق برگشته .

امید دادی بهمون داداش

ایشالا درست بشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

همیشه جایی برای امید هست:

جالبه ، این همه کارت امروز صبح ناموجود بود بعد یهو همه اش با هم موجود شد

هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیره 

ویرایش شده توسط adreno420
لینک به دیدگاه

افزایش قیمت این دفعه با دفعات پیش فرق میکنه... حتی خود شرکت انویدیا و AMD هم قیمت پایه چیپ رو افزایش دادن... تا زمانی که سرمایه به سمت بازار رمزارزها بره، قیمت ارزها بالا میمونه و ماین کردن توجیح اقتصادی داره... البته به زودی خیلی از ماینرهای تازه کار بخاطر سختی کار و مشکلات مصرف برق ممکنه از این کار منصرف بشن و گرافیک هاشون بفروشن، که ممکنه باعث بشه بازار یک کاهش قیمتی رو تجربه کنه در آینده نزدیک

لینک به دیدگاه

به نظر من ماینینگ بهونه گرون شدن گرافیک هستش حرف اول و اخر رو توی بازار ایران دلار لعنتی میزنه 

لینک به دیدگاه

خوشم میاد یه سری تا دیدن قیمت گرافیک گرون شده سریع تاپیک زدن گرافیک شون رو گذاشتن برای فروش یه سود توپول بکنن  !!!!

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/25, 08:18:06، *METALLICA* گفته است :

به نظر من ماینینگ بهونه گرون شدن گرافیک هستش حرف اول و اخر رو توی بازار ایران دلار لعنتی میزنه 

لایک

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

من قصد توهین به کسی رو ندارم.نصف همینایی ک دارن از گرونی گرافیک مینالن برین تو تاپیک های فروش گرافیک ببینید چه قیمتای بالایی دارن برای خرید پیشنهاد میدن!!!

پس از کسی ناله نکنید!میبینید ک کارت گرافیک با همین وضعم داره فروش میره اونم با چه قیمتی!منم باشم وقتی ببینم کارتم هرچی قیمت بدم فروش میره منم کارتمو میفروشم!البته شاید واقعا هم تو بازار الان بفروشمش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...