رفتن به مطلب

MAXIMUS X HERO VS CODE

اشتراک گذاری

برای گیم واورکلاک نیمه حرفه ای کدوم مادبرد بهتره؟  

7 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سلام . قصد خرید یکی از دو مورد زیر رو دارم میخام بدونم فرقشون به جز زره توی چیه؟از لحاظ تکنیکی فرق خاصی دارن که من نمیدونم؟ لطفا دلیل انتخاب رو هم بگید.(اختلاف قیمتشون 150تومن هست حدودا میخام ببینیم ارزش داره اینقدر اختلاف؟)ممنون از دوستان

• ASUS MAXIMUS X HERO
      5
    • ASUS MEXIMUS X CODE
      2

Recommended Posts

سلام بین دو مورد گفته شده بیزحمت بگید کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مدل Code دارای Wi-Fi و Bluetooth V4.2 هست.

به جز مورد بالا Code دارای ROG Armor هست که خب خودتون اشاره کردید.

ببینید براتون آیا اون 150 تومان هزینه ارزش موارد گفته شده رو داره یا خیر. اما بنده اگر باشم برای 150 تومان بیشتر مدل Code رو انتخاب میکنم.

لینک به دیدگاه

علی جان سلام، 

مادربرد های سری ROG MAXIMUS انصافاً بهترین مادربردهای تولیدی در هر پلتفرمی هستن، اینو گفتم چون میدونم طرفدار ایسوس هستی . 

به ترتیب، فرمولا، کد، اپکس، هیرو (این ترتیب در پلتفرم های میدرنج هستن Z270 و Z370) 

ویژگی های بارز هر مادربرد : (به غیر از تفاوت های ظاهری و شبکه و خیلی کم در میزان اعمال ولتاژ به پردازنده و پشتیبانی از فرکانس های بالا رم عمده ترین تفاوت این مادربردهاست)

فرمولا: ROG ARMOR و ورودی و خروجی کولانت روی مدار تغذیه و هیت سینگ های مادربرد (که اگر کسی قصد بستن کولینگ اوپن لوپ داشته باشه، کاربرد داره) 

کد: ROG ARMOR منهای ورودی و خروجی کولانت 

اپکس: اورکلاکر بلفطره (خصوصاً اورکلاک به همراه LN2، یک سری از قابلیت های مادربردهای فوق داخل این مادربرد کم شده، چون در اورکلاک حرفه ای امکان سوختن و قعطی قطعات جانبی هست، و روی مدار تغذیش بیشتر کار شده)

هیرو: منهای ROG ARMOR و ورودی و خروجی کولانت (هیچ تفاوت دیگه ای با بقیه ماردبردهای فوق نداره، هیرو بین این سه از همه پر فروش تره، برای همین در چیپ ست Z370  ایسوس یک سری از مشکلاتی که در پلتفرم Z270 رو داشت برطرف کرد، مثل تولید دو نسخه دارای شبکه و بدون شبکه، اضافه کردن I/O شیلد سر خود، که در پلتفرم Z270 این شیلد به صورت سر خود نبود و در بخش درگاه های پشتی مادربرد، زیر ورودی و خروجی های صدا، ی خورده کج دیده میشد و تو این پلتفرم جدید Z370 روی درگاه M.2 بالایی اومدن هیت سینگ گذاشتن، و تو اورکلاک و گیم حرفه ای هیچی از دوتا رقیب دیگش کم نمیاره)

رسماً باید بگم هیرو و کد هیچ تفاوتی ندارن .

من هم هیرو و هم فرمولا Z270 رو دارم، و برای همین مسئله رده بالاتر و ظاهر و یک زره، هزینه بیشتر به فرمولا دادم، که به نظرم کار اشتباهی بود.

اون زره، دوتا خوبی داره:
1. هیت سینگ روی M.2  (که با هزینه جدا، میشه یک هیت سینگ حرفه ای M.2 تهیه کرد، یا یک SSD به همراه هیت سینگ تهیه کرد)
2. LED RGB  های کار شده روی زره، که توی کیس بزرگ و وقتی که کارت گرافیک رو نصب میکنی، اون RGB ها دیده نمیشه .

مدتی هست، دارم به مادربرد فرمولا که روی کیس اسمبل شده دقت میکنم، حس میکنم زیر زره خاک میره و میشینه (با این که کولینگ کیس هم ایده آله و هم چندتا فیلتر در بخشهای مختلف کیس نصب شده)

نظر من: به SSD و رم با فرکانس بالاتر هزینه کن و همون هیرو رو بگیر، و وقتی نسل جدید اومد و قصد تعویض داشتی، فقط پردازنده و ماردبرد رو رد میکنی و نسل جدید رو میخری، چون پردازنده ها روز به روز از فرکانس رم بالاتری پشتیبانی میکنن و

خرید رم با حجم و فرکانس بالاتر در این شرایط به نظرم در اولویته، من خودم به یک SSD پرو سامسونگ هزینه کردم، چون چیپ MLC با طول عمر بالاتر و کارایی بالاتر در شرایط حساس خوبه، و میخوام چندین سال داشته باشم .

اینم دو لینک بررسی مختلف از مادربرد هیرو با پلتفرم Z370 (در دو تاریخ مختلف با چند نسخه بایوس مختلف) 

https://sakhtafzar.com/single-reviews/?id=47899 (بررسی توسط سید مهدی یحیایی کاربلد و جوون و پرانرژی) 

https://www.sakhtafzarmag.com/مادربرد/21132/بررسی-مادربرد-ایسوس-z370-maximus-x-hero (بررسی توسط آرمین ابیشی خوش اخلاق، ناظر محترم همین فروم لیون، که به نظرم خوش اخلاقترین و باحال ترین مدیر فرومه، همین که جواب سلام رو درود نمیگه، به دنیا می ارزه)

خلاصه، علی جان وظیفه خودم دونستم یک همیچین پست طولانی رو بزارم . 

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

علی جان سلام، 

مادربرد های سری ROG MAXIMUS انصافاً بهترین مادربردهای تولیدی در هر پلتفرمی هستن، اینو گفتم چون میدونم طرفدار ایسوس هستی . 

به ترتیب، فرمولا، کد، اپکس، هیرو (این ترتیب در پلتفرم های میدرنج هستن Z270 و Z370) 

ویژگی های بارز هر مادربرد : (به غیر از تفاوت های ظاهری و شبکه و خیلی کم در میزان اعمال ولتاژ به پردازنده و پشتیبانی از فرکانس های بالا رم عمده ترین تفاوت این مادربردهاست)

فرمولا: ROG ARMOR و ورودی و خروجی کولانت روی مدار تغذیه و هیت سینگ های مادربرد (که اگر کسی قصد بستن کولینگ اوپن لوپ داشته باشه، کاربرد داره) 

کد: ROG ARMOR منهای ورودی و خروجی کولانت 

اپکس: اورکلاکر بلفطره (خصوصاً اورکلاک به همراه LN2، یک سری از قابلیت های مادربردهای فوق داخل این مادربرد کم شده، چون در اورکلاک حرفه ای امکان سوختن و قعطی قطعات جانبی هست، و روی مدار تغذیش بیشتر کار شده)

هیرو: منهای ROG ARMOR و ورودی و خروجی کولانت (هیچ تفاوت دیگه ای با بقیه ماردبردهای فوق نداره، هیرو بین این سه از همه پر فروش تره، برای همین در چیپ ست Z370  ایسوس یک سری از مشکلاتی که در پلتفرم Z270 رو داشت برطرف کرد، مثل تولید دو نسخه دارای شبکه و بدون شبکه، اضافه کردن I/O شیلد سر خود، که در پلتفرم Z270 این شیلد به صورت سر خود نبود و در بخش درگاه های پشتی مادربرد، زیر ورودی و خروجی های صدا، ی خورده کج دیده میشد و تو این پلتفرم جدید Z370 روی درگاه M.2 بالایی اومدن هیت سینگ گذاشتن، و تو اورکلاک و گیم حرفه ای هیچی از دوتا رقیب دیگش کم نمیاره)

رسماً باید بگم هیرو و کد هیچ تفاوتی ندارن .

من هم هیرو و هم فرمولا Z270 رو دارم، و برای همین مسئله رده بالاتر و ظاهر و یک زره، هزینه بیشتر به فرمولا دادم، که به نظرم کار اشتباهی بود.

اون زره، دوتا خوبی داره:
1. هیت سینگ روی M.2  (که با هزینه جدا، میشه یک هیت سینگ حرفه ای M.2 تهیه کرد، یا یک SSD به همراه هیت سینگ تهیه کرد)
2. LED RGB  های کار شده روی زره، که توی کیس بزرگ و وقتی که کارت گرافیک رو نصب میکنی، اون RGB ها دیده نمیشه .

مدتی هست، دارم به مادربرد فرمولا که روی کیس اسمبل شده دقت میکنم، حس میکنم زیر زره خاک میره و میشینه (با این که کولینگ کیس هم ایده آله و هم چندتا فیلتر در بخشهای مختلف کیس نصب شده)

نظر من: به SSD و رم با فرکانس بالاتر هزینه کن و همون هیرو رو بگیر، و وقتی نسل جدید اومد و قصد تعویض داشتی، فقط پردازنده و ماردبرد رو رد میکنی و نسل جدید رو میخری، چون پردازنده ها روز به روز از فرکانس رم بالاتری پشتیبانی میکنن و

خرید رم با حجم و فرکانس بالاتر در این شرایط به نظرم در اولویته، من خودم به یک SSD پرو سامسونگ هزینه کردم، چون چیپ MLC با طول عمر بالاتر و کارایی بالاتر در شرایط حساس خوبه، و میخوام چندین سال داشته باشم .

اینم دو لینک بررسی مختلف از مادربرد هیرو با پلتفرم Z370 (در دو تاریخ مختلف با چند نسخه بایوس مختلف) 

https://sakhtafzar.com/single-reviews/?id=47899 (بررسی توسط سید مهدی یحیایی کاربلد و جوون و پرانرژی) 

https://www.sakhtafzarmag.com/مادربرد/21132/بررسی-مادربرد-ایسوس-z370-maximus-x-hero (بررسی توسط آرمین ابیشی خوش اخلاق، ناظر محترم همین فروم لیون، که به نظرم خوش اخلاقترین و باحال ترین مدیر فرومه)

خلاصه، علی جان وظیفه خودم دونستم یک همیچین پست طولانی رو بزارم . 

سلام خدمت کاربر محترم و با اخلاق

جناب آقای برخوردار.

از شما خیلی ممنونم که تجربیات خودتون که بیانش درنوشتار بسیار طولانی ووقت گیر بوده را  در اختیار بنده گذاشتید تا بتوانم بهترین انتخاب ممکنه را دراین زمینه داشته باشم.

تجربیاتی که جز با تجربه  استفاده و دقت نظر یک فرد دقیق و مطلع در این زمینه به دست نمی آید(بحث خاک رفتن زیر زره رو اصلن متوجهش نبودم ونکته مهمی هست)

از شما خیلی ممنونم که این تجربیات رو در اختیار بنده گذاشتید.

به توصیه جنابعالی حتما عمل خواهم کرد واز دوست عزیزمون آقا مهدی عزیز هم متشکرم

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

سلام خدمت کاربر محترم و با اخلاق

جناب آقای برخوردار.

از شما خیلی ممنونم که تجربیات خودتون که بیانش درنوشتار بسیار طولانی ووقت گیر بوده را  در اختیار بنده گذاشتید تا بتوانم بهترین انتخاب ممکنه را دراین زمینه داشته باشم.

تجربیاتی که جز با تجربه  استفاده و دقت نظر یک فرد دقیق و مطلع در این زمینه به دست نمی آید(بحث خاک رفتن زیر زره رو اصلن متوجهش نبودم ونکته مهمی هست)

از شما خیلی ممنونم که این تجربیات رو در اختیار بنده گذاشتید.

به توصیه جنابعالی حتما عمل خواهم کرد واز دوست عزیزمون آقا مهدی عزیز هم متشکرم

با تشکر

مخلصیم علی جان، وظیفست . 

آقا مهدی هم از همشهری های گلمون هستن .

حالا علی با این تفاسیر چه تصمیمی گرفتی ؟ 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

مخلصیم علی جان، وظیفست . 

آقا مهدی هم از همشهری های گلمون هستن .

حالا علی با این تفاسیر چه تصمیمی گرفتی ؟ 

سلام مجدد خدمت شما

دیروز hero رو  سفارش دادم وانشاالله امروز به دستم میرسه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...