رفتن به مطلب

کدام مانیتور؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

بنده قصد تهیه مانیتور داشتم میخواستم از شما مشورت بگیرم کدوم یک‌ از این مانیتور ها رو خریداری کنم بدون توجه به قیمت

کاربری: گیم و فیلم و وبگردی بصورت تک نفره و از زاویه مستقیم!

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/مانیتور-گیمینگ-سامسونگ-c27fg70-27inch-42.html

http://www.arcaonline.ir/product/1696/مانیتور-asus-27-vz27-aq

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز، 

مانیتور انتخابی اول، با پنل va و زمان پاسخ دهی یک میلی ثانیه و  از همه مهمتر قابلیت freesync و نرخ نوسازی 144 هرتز، کاملاً برای گیم حرفه ای ساخته و اوپتیمایز شده، دقت کنید برای استفاده از قابلیت freesync ، باید 50 درصد سخت افزار سیستمتون ساخته یا از برند AMD یا رادئون باشه (به عنوان مثال پردازنده اینتل و کارت گرافیک رادئون) که با اتصال کابل دیسپلی پورت به مانیتور از این قابلیت میتویند استفاده کنید که در تجربه گیم حرفه ای واویلا میکنه و لذت واقعی هماهنگی کارت گرافیک و مانیتور رو اون موقع متوجه میشید . 

مانیتور انتخابی دوم: تولید برند خوش نام ایسوس، پنل IPS، رنگهای واقعی، و زاویه دید بالا، و زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه (دو تا اسپیکر دو وات هم داره، که نسبتاً خوبن)، برای طراحی، وب گردی، خوندن مقاله (با قابلیت های زیاد برای محافظت از چشم ها) و در آخر برای گیم هم مناسبه، نه گیم رده بالا و حرفه ای (گیمر حرفه ای تفاوت ثانیه ها و نرخ نوسازی بالا رو متوجه میشه) 

حالا، بدون احتساب قیمت این دو مانیتور انتخابی، اگر برای گیم حرفه ای مانیتور میخواین، مورد اول، و گرنه میخواین با یک تیر چند نشون بزنید (نه گیم حرفه ای) مورد دوم .

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز، 

مانیتور انتخابی اول، با پنل va و زمان پاسخ دهی یک میلی ثانیه و  از همه مهمتر قابلیت freesync و نرخ نوسازی 144 هرتز، کاملاً برای گیم حرفه ای ساخته و اوپتیمایز شده، دقت کنید برای استفاده از قابلیت freesync ، باید 50 درصد سخت افزار سیستمتون ساخته یا از برند AMD یا رادئون باشه (به عنوان مثال پردازنده اینتل و کارت گرافیک رادئون) که با اتصال کابل دیسپلی پورت به مانیتور از این قابلیت میتویند استفاده کنید که در تجربه گیم حرفه ای واویلا میکنه و لذت واقعی هماهنگی کارت گرافیک و مانیتور رو اون موقع متوجه میشید . 

مانیتور انتخابی دوم: تولید برند خوش نام ایسوس، پنل IPS، رنگهای واقعی، و زاویه دید بالا، و زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه (دو تا اسپیکر دو وات هم داره، که نستاً خوبن)، برای طراحی، وب گردی، خوندن مقاله (با قابلیت های زیاد برای محافظت از چشم ها) و در آخر برای گیم هم مناسبه، نه گیم رده بالا و حرفه ای (گیمر حرفه ای تفاوت ثانیه ها و نرخ نوسازی بالا رو متوجه میشه) 

حالا، بدون احتساب قیمت این دو مانیتور انتخابی، اگر برای گیم حرفه ای مانیتور میخواین، مورد اول، و گرنه میخواین با یک تیر چند نشون بزنید (نه گیم حرفه ای) مورد دوم .

متشکرم از پاسخ کامل و جامعتون

بنده گرافیک رادعون هم دارم ولی اخیرا یک ۱۰۸۰ti تهیه کردم برای‌گیم دیگه نمیتونم از قابلیت freesync استفاده کنم!

پس احتمالا مانیتور دوم بیشتر به کار بنده بیاد چون بنده علاوه بر‌گیم قصد فیلم و وبگردی هم دارم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز، 

مانیتور انتخابی دوم: تولید برند خوش نام ایسوس، پنل IPS، رنگهای واقعی، و زاویه دید بالا، و زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه (دو تا اسپیکر دو وات هم داره، که نسبتاً خوبن)، برای طراحی، وب گردی، خوندن مقاله (با قابلیت های زیاد برای محافظت از چشم ها) و در آخر برای گیم هم مناسبه، نه گیم رده بالا و حرفه ای (گیمر حرفه ای تفاوت ثانیه ها و نرخ نوسازی بالا رو متوجه میشه) 

سی پی یو هم باید یعنی ای ام دی باشه ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

خیر عزیز. مانیتور و سی  پی یو بحثش جداست.

ای ام دی تکنولوژی فری سینک داره تو کارت های گرافیکش و انویدیا هم تکنولوژی جی سینک یا وی سینک داره تو کارت های گرافیکش

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، sharjI گفته است :

خیر عزیز. مانیتور و سی  پی یو بحثش جداست.

ای ام دی تکنولوژی فری سینک داره تو کارت های گرافیکش و انویدیا هم تکنولوژی جی سینک یا وی سینک داره تو کارت های گرافیکش

همین چون من هم همین تو ذهنم بود و چون تا حالا با ای ام دی گینیگ نکرده بودم تعجب کردم چون v-sync انویدیا با اینکه کاملا مبتنی بر سخت افزارم هست ولی فقط به کارت مربوطه که با توجه به اینکه شنیده بودم free-sync مبتنی بر نرم افزار کار می کنه برام عجیب بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

اگر. استفاده اصلیتون فیلم هست به مانیتور 29um68 هم نگاهی بندازید 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

برای استفاده از قابلیت فری سینک، اگه کارت گرافیک هم از ساخته های AMD باشه، با کابل دیسپلی پورت و مانیتوری که قابلیت فری سینک داشته باشه، میشه ازش بهره برد .

قابلیت جی سینک انودیا، خیلی کارآمدتره، ولی رو هر مانیتوری باشه قیمتش بالاست، خوبی فری سینک اینکه رو هر مانیتوری باشه قیمتش مناسبه . 

یکی از کاربران لیون، EHSANRF (احسان رشیدفر عزیز) خیلی کانفیک جالبی رو جمع کرده بود، پردازنده AMD و کارت گرافیک انودیا، که میتونست از هر دو حالت به نظرم استفاده کنه، میخواست مانیتور مشتی بگیره که قسمت نشد .

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

اگر. استفاده اصلیتون فیلم هست به مانیتور 29um68 هم نگاهی بندازید 

این مانیتور که ابعاد تصویرش ۲۱:۹ هست تصویر رو بیش از حد کشیده نمیکنه داخل فیلم؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

این مانیتور که ابعاد تصویرش ۲۱:۹ هست تصویر رو بیش از حد کشیده نمیکنه داخل فیلم؟؟

نخیر اتفاقا اکثر فیلمها که با هاش سازگارن مشکلی نداره 

قبلا چندتا ازدوستان خریده بودن خیلی راضی بودن برا این منظور 

چندماهی هم هست.  خودم گرفتم راضیم بخصوص برا فیلم عالیه و تجربه جدیدی هست 

لینک به دیدگاه

درود مانیتور اولی برا گیم خوبه ولی یکم بزرگه

اگر Csgo باز هستید اونوقت خواهید دید که بیش از 24 بدرد نمیخوره ولی اگه برای گیم های معمولی میخواین خوبه

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

نخیر اتفاقا اکثر فیلمها که با هاش سازگارن مشکلی نداره 

قبلا چندتا ازدوستان خریده بودن خیلی راضی بودن برا این منظور 

چندماهی هم هست.  خودم گرفتم راضیم بخصوص برا فیلم عالیه و تجربه جدیدی هست 

چجوری؟؟

همین الان فیلم های۴:۳ رو توی مانیتور ۱۶:۹ ببینی کلی نوار سیاه میندازه ولی توی مانیتور ۲۱:۹ تصویر عادیه؟ ??

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

V-Sync مال Nvidia نیستش بلکه V-Sync فقط یه قفل فریم نرم افزاری ساده هستش که خود بازی فریم ریتش رو بر اساس هرتز شناسایی شده مانیتور قفل میکنه بعدش V-Sync هم تو کارت های Nvidia و هم تو کارت های AMD به صورت یکسان قابل استفاده است.از V-Sync بیشتر موقعی استفاده میکنن که قدرت گرافیک بیشتر از حتی آخرین سطح گرافیکی بازی باشه و مثلاً شما گرافیک بازی رو روی Ultra گذاشتید ولی باز دارید فریم ریت 80 و 90 میگیرید ولی چون Refresh Rate مانیتورتون 60 هرتز هستش یعنی عملاً فریم هایی رو دارید از دست میدید به همین دلیل V-Sync رو فعال میکنید که گرافیک هر چقدر هم قدرت داشته باشه اما بازی نهایت تا 60 فریم بیشتر نده.

ولی  FreeSync شرکت AMD یا G-Sync شرکت Nvidia فناوری های انحصاری برای هماهنگ سازی سخت افزاری بین کارت گرافیک و مانیتور هستن یعنی برخلاف V-Sync که فقط نرم افزاری انجام میشه و حتی رو گرافیک های Intel HD Graphics هم میشه استفاده کرد به جاش FreeSync و G-Sync اولویت هماهنگ سازی سخت افزاری رو دارن که فقط با کارت گرافیک و مانیتوری که این ویژگی رو داشته باشن هماهنگ میشن.

بعدش G-Sync شرکت Nvidia مسلماً قوی تر عمل میکنه اما G-Sync نیازمند یه تراشه سخت افزاریه که باید کمپانی سازنده مانیتور لایسنس استفاده اش رو از Nvidia خریداری کنه.

ولی FreeSync شرکت AMD همونطور که تو اسمش هم کلمه Free رو استفاده کرده رایگانه و کمپانی سازنده مانیتور نیازمند خرج هزینه بیشتر برای خرید لایسنس این ویژگی از AMD نداره و برای همین تعداد مانیتور هایی که از FreeSync پشتیبانی میکنن بالاتر از مانیتور هاییه که از G-Sync پشتیبانی میکنن.

آره اشتباه تایپی بود داداش خودتون هم دوتاش رو یکی نوشتین منم منظورم g-sinc بود.بهرحال ممنون

لینک به دیدگاه

خوب دوستان برگردیم به بحث اینکه کدوم یک از این دو ماتیتور رو گرفت؟

اینکه صفحه خمیدست فقط یک شعار تبلیغاتیه یا واقعا موثره؟؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hmasroor گفته است :

منظور شما از موثره چیه؟ تاثیر تو چی؟

اگه کیفیت منظورتونه که نه چون اصلاْ خمیدگی ظاهری صفحه ربطی به کیفیت داخلیش نداره.

اما به نظر من تنها تاثیری که شاید داره در تجربه ایه که می تونه به شما بده.

وقتی دو طرف چپ و راست مانیتور رو به صورت شما خم شده باشه و شما هم جلوی مانیتور نشسته باشید شاید یه جورایی حس نزدیکتر بودن به محتوای داخل مانیتور رو داشته باشید.

منطور بنده این هست صرفا یه شعار‌ تبلیغاتیه یا واقعا در گیم حس جالبتری رو القا میکنه!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hmasroor گفته است :

خب اگه میخواین بدونید حس جالبتری داره یا نه باید از کسی بپرسید که این حس رو تجربه کرده ولی باز به نظر من بیشتر فانتزیه و چیزی نیست که به خاطرش کلی پول بیشتر بدیم.

خوب بنده هم داشتم میگشتم دنبال دوستان توی فروم ببینم کسی تجربش کرده یا نه دیگه!!

البته این مورد استثناعا پول کمتری داریم میدیم بخاطر خمیدگی صفحه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...