رفتن به مطلب

مشكل با باطري مادر برد!

emem
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان عزيز من يه مشكلي دارم كه هيچ جاي دنيا نتوئنستن حلش كنند!!

يكي از آشنايان من يه كامپيوتر داره كه مادر بردش سولتك هست! ميدونم كه سولتك ور افتاد اما راهي براي حل اين مشكل بايد پيدا كنم.

مشكل اينه:

سيستم رو وقتي خاموش و روشن ميكنم تاريخ و ساعت ريست ميشه! و طبعا ويروسياب به مشكل ميخوره! و بعضي برنامه ها كار نميكنه درست.

همه گفتند از باطري مادر برد هست. عوضش كردم اما باز همينطور شد. بهترين باطري ها رو روش انداختم اما بعد از چند روز باطري از كار مي افته! يعني تستش كه ميكني باطري خوابيده!

كارايي كه كردم اينا بوده:

1. دادم تعميرگاه مادر برد و طرف 15.000 تومن گرفت بايوس رو آپديت كرد و اون قطعه مخصوص ساعت كه نميدونم اسمش چيه رو از روي مادر برد برداشت و عوضش كرد اما درست نشد!

2. همه نوع باطري تست كردم.

3. ارث براش درست كردم و بدنه كيس رو با سيم به لوله و زمين وصل كردم.

همه اين كارها بي نتيجه بود.

اين مادربرد از اول هم همينطور بوده.

يك راهي پيش پاي من بذاريد براي تعميرش نه تعويضش.

ممنون

ویرایش شده توسط emem
لینک به دیدگاه

احتمالا پایه باطری خراب شده و آمپر میکشه . باعث میشه باطری خالی بشه .

لینک به دیدگاه

سلام

اگر فقط هدف درست بودن زمان و تاریخ هست و شما دسترسی به اینترنت دارید (تقریبا به طور مداوم) کافیست ساعت و تاریخ سیستم خودتون رو به اصطلاح SYNC کنید از طریق اینترنت.

نرم افزار NTP این کار رو برای شما انجام می ده و کافی شما فقط اون رو نصب کنید و تنظیم کنید.

ntp-installer-1.png

به این سایت مراجعه کنید و اون رو دانلود و تنظیم کنید.

NTP Server website

برای ویندوز XP به این سایت مراجعه کنید. Windows xp Time SYNC

لینک به دیدگاه

اين روشي كه براي سينك كردن زمان گفتيد خيلي خوبه. منتها يه مشكل ديگه هم هست اونم اينكه هربار سيستم رو روشن ميكنم اطلاعات بايوس ظاهرا عوض شده و ميگه f1 رو بزنيد تا ادامه بديم!

.

حامد جان پايه باطري رو چكار بايد بكنم؟ خودم ميتونم درستش كنم؟ ضمنا اين مشكل از روز اول با اين مادر برد بوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل مادربردت چیه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

عموی من از آلمان برام یه سیستم آورد که بعد از 1 سال دچار همین مشکل شد / بعد از کلی بالا پائین شدن یکی گفت که عمر این برد تموم شده تاریخی که براش زده بودن تا سال 1997 بود / گفت باید برد عوض بشه

هر تاریخ رو ست می کردیم بعد از خاموش و روشن کردن مر فت رو تاریخ 1997. ولی برا من باتری خالی نمی کرد

ولی گفتی که از اول اینجوری بوده ! ؟ !

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خازن ساعت را چک کن سالم باشه اصولا کنار همون باطری ساعته و این را چک کن که جامپر ریست بایوس یا ساعت در حالت ریست نباشه

لینک به دیدگاه

مدل مادربرد رو كه من نفهميدم چيه! روش كه ننوشته بايد با يه برنامه كشفش كنم!

در مورد خازن ساعت هم راستش اونجايي كه بردم گفت نميدونم چي چيه ساعت رو عوض كردم. فكر كنم همين بوده. ولي درست نشد.

جامپر ريست بايوس رو بيشتر توضيح بده چجوري بايد باشه. به اين فكر نكرده بودم.

ممنون.

لینک به دیدگاه

اون قطعه استوانه ای که عوض می کنند همان کریستال- که با Xtal نشان داده می شود - است. این کریستال خاص که به کریستال ساعت معروف است در ثانیه 32768 بار نوسان داره. وقتی خراب بشه یا ساعت کار نمی کنه یا اینکه جلو و عقب میشه. این حالت که برای شما پیش آمده برای بنده هم بود. با تعویض باتری هم مشکل برای چند روز حل می شد و دوباره به دلیل تخلیه باطری ، خرابی بر می گشت. متاسفانه درست هم نشد . به همین روش استفاده کردم تا اینکه مادر برد را عوض کردم. البته موضوع به حدود 10 سال پیش بر میگرده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...