رفتن به مطلب

مانیتور های 144 رفرش ریت نیاز به کارت گرافیک بهتری دارند؟(پاسخ داده شد ! )

Recommended Posts

من یه کارت 980 GTXدارم می خوام یه مانیتور FULLHD با 144 رفرش ریت بخرم اونوقت توی اجرای بازی به مشکل بر نمیخورم؟مثلا یه گرافیک بازی رو روی 60 رفرش میتونه 60 فریم اجرا کنه حالا روی 144هرتز چقدر میتونه فریم بده؟اصلا ارتباطی با هم دارند؟

به این تاپیک پاسخ داده شد !

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

مانیتور های 60هرتر فقط60فریم نشان میدن ولی 144هرتز تا144فریم قابل نمایش هست (راحت میتونید حسش کنید) اینجور مانیتور های گیمینگ بیشتر برای بازی های شوتینگ استفاده می‌شوند مثل کانتر و... 

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

مانیتور های 60هرتر فقط60فریم نشان میدن ولی 144هرتز تا144فریم قابل نمایش هست (راحت میتونید حسش کنید) اینجور مانیتور های گیمینگ بیشتر برای بازی های شوتینگ استفاده می‌شوند مثل کانتر و... 

می خواستم بدونم تاثیری که روی کارت گرافیک نداره یعنی نیاز به توانی اضافی که نداره؟یا صرفا یک قابلیت هست برای نمایش بهتر؟!

اینو  بعد عید میخرم سمت 2Kو اینچیزا هم که نمیشه رفت 980دارم

https://www.digikala.com/Product/DKP-173508/مانيتور-ايسوس-مدل-MG248Q-سايز-24-اينچ

لینک به دیدگاه

دوست گرامی , مانیتورهای 144برای تولید تصویر منابع بیشتری رو از GPU مصرف میکنن , البته مقدار این مصرف خیلی چشمگیر نیست مثلا حدود 1 تا 2 درصد , شما با کارت 980 مشکلی نخواهی داشت , بیشتر رزولوشن روی پرفورمنس تاثیر گذار هست

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نیاز نه ولی باشه خوبه. من خودم الان با کارت 780Ti بیشتر از سه ساله مانیتور PG278Q رو دارم درایو میکنم مشکلی هم نداشتم.

در هم اکنون، Gintama گفته است :

دوست گرامی , مانیتورهای 144برای تولید تصویر منابع بیشتری رو از GPU مصرف میکنن

منبع رو ذکر میکنید؟

لینک به دیدگاه

مگه 980 کم کارتیه که نکشه؟

از این ضعیف تر هاشم میکشن

لینک به دیدگاه

اگر بخوایین ستینگ رو روی عناوین AAA روی آلتر های قرار بدین برای گرفتن 144 فریم به 1080 یا 1070ti یا 1080ti نیاز دارین اون هم با cpu اور شده چون رزولوشن 1080p سی پی یو برای این کارت ها گلو گاه میشه.

در کل بله باید گرافیک قوی داشته باشید یا تنظمات رو مقداری کم کنید تا 144 فریم بگیرید و از ماینتور 144 هرتزی لذت ببرید.

حتی 100 فریم هم بگیرید بازم خوبه روی 144 هرتزی.

لینک به دیدگاه

فرمایش دوستمون آقا سعید کاملا درسته , توی فرومهای خارجی نظرات متفاوتی دیدم ,  بعضی ها می گن تاثیری نداره , بعضی می گن تاثیر کمی داره , بعضی میگن موتور بازی که بازی بر مبنای اون ساخته شده خیلی تاثیر گذار هست و همینطور تنظیماتی که اعمال میکنید 

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

ارتباطی به هم ندارن. شما با مانیتور ۶۰ هرتز بری csgo سیستمت ۳۰۰ فریم میده اما مانیتورت فقط ۶۰ تا در ثانیه نشون میده. با مانیتور ۱۴۴ میتونی ۱۴۴ فریم در ثانیه ببینی. 

برای بازی های با گرافیک بالا مسلما سخت افزار قدرتمند تری نیاز هست تا ۱۴۴ فریم بر ثانیه پر بشه.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

نیاز نه ولی باشه خوبه. من خودم الان با کارت 780Ti بیشتر از سه ساله مانیتور PG278Q رو دارم درایو میکنم مشکلی هم نداشتم.

منبع رو ذکر میکنید؟

در 1 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

ارتباطی به هم ندارن. شما با مانیتور ۶۰ هرتز بری csgo سیستمت ۳۰۰ فریم میده اما مانیتورت فقط ۶۰ تا در ثانیه نشون میده. با مانیتور ۱۴۴ میتونی ۱۴۴ فریم در ثانیه ببینی. 

برای بازی های با گرافیک بالا مسلما سخت افزار قدرتمند تری نیاز هست تا ۱۴۴ فریم بر ثانیه پر بشه.

تشکر،جواب درست این دو پست بود،یه خورده هم سرچ کردم تو فروم های خارجی گفتن ارتباطی به هم ندارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...