رفتن به مطلب

چطور نمایشگر LCD را تمیز کنیم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به خاطر داشته باشید که پس از مدتی استفاده از تلویزیون، مانیتور، نوت بوک و یا هر LCD دیگر، درخشش و زیبایی آن نسبت به زمانی که آن را از جعبه خارج کرده اید، قابل مقایسه نخواهد بود اما اگر مرتبا آن را تمیز کنید، ظاهر آنها تمیز و زیبا باقی می ماند. از طرفی نمایشگرهای LCD بسیار حساس هستند و تمیز کردن آنها نیز خیلی ساده نیست. در ادامه چند نکته مهم در رابطه با تمیز کردن نمایشگرهای LCD را آموزش می دهیم.

قبل از تمیز کردن مانیتور، کابل برق را از پریز جدا کنید تا جریان الکتریسته از مانیتور تخلیه شود برای نوت بوک هم بهتر است علاوه بر خاموش کردن آن باتری را نیز جدا کنید.

از یک پارچه کتان بدون کرک و نرم برای تمیز کردن LCD استفاده کنید در جعبه بعضی از نمایشگرها، پارچه مخصوص برای تمیز کردن LCD وجود دارد. همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه های دوربین عکاسی یا فروشگاه های عینک، پارچه مخصوص لنز و یا عینک را تهیه کنید و از آن برای تمیز کردن LCD استفاده کنید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای تمیز کردن نمایشگر از آب خالی استفاده کنید اما می توانید از برخی از اسپری های مخصوص نمایشگر نیز استفاده کنید. به هر حال هیچ وقت آب یا مایع تمیز کننده را بصورت مستقیم برروی LCD اسپری نکنید و در عوض پارچه را مرطوب کرده و سپس نمایشگر را تمیز کنید.

هرگز از اسپری هایی که حاوی این مواد است برای تمیز کردن LCD استفاده نکنید:

محلول یا بخار آمونیاک

اتیل الکل

استون

اتیل اسید

کلراید متیل

این مواد باعث آسیب جدی به پنل نمایشگرهای LCD می گردند.

منبع : zoomit.ir

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید جنس ایرانی خوب هم معرفی کرد[-Xمن چند وقتی هست یکی از این دستمال های نانو تکنولوژی مخصوص پاک کردن شیشه را خریدم .ساخت ایرانه و حدود 1500قیمت داره به نظر من اندازه دستمال و محلول های برندهای معروف که با قیمت بالای 20تومن به مردم قالب می کنند کارایی داره و مانیتور را تمیز میکنه .با توجه به اینکه اکثر سازندگان مانیتور در دفترچه راهنما عنوان می کنند مانیتور را فقط با رطوبت آب تمیز کنید این دستمال فقط نیاز به آب داره .

چند ماهی میشه که دیگه تو خانه اصلا شیشه پاک کن هم مصرف نمیشه چون این بخارات شیشه پاک کن فوق العاده مضر و سرطان آوره.:o

لینک به دیدگاه

باید جنس ایرانی خوب هم معرفی کرد[-Xمن چند وقتی هست یکی از این دستمال های نانو تکنولوژی مخصوص پاک کردن شیشه را خریدم .ساخت ایرانه و حدود 1500قیمت داره به نظر من اندازه دستمال و محلول های برندهای معروف که با قیمت بالای 20تومن به مردم قالب می کنند کارایی داره و مانیتور را تمیز میکنه .با توجه به اینکه اکثر سازندگان مانیتور در دفترچه راهنما عنوان می کنند مانیتور را فقط با رطوبت آب تمیز کنید این دستمال فقط نیاز به آب داره .

چند ماهی میشه که دیگه تو خانه اصلا شیشه پاک کن هم مصرف نمیشه چون این بخارات شیشه پاک کن فوق العاده مضر و سرطان آوره.:o

سلام دوست عزيز، اين دستمال ايراني كه گفتين اگه ممكنه ماركش رو بفرمايين و اينكه از كجا مي شه تهيه كرد؟ ممنون

لینک به دیدگاه

تو تمام فروشگاههایی که لوازم آشپزخانه میفروشن هست . مارکش رو نمی دونم ولی فکر کنم فرقی نمیکنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام:o

من از سوپر محله خریدم.این که من دارم مارکش ناژه است .اما همین طور که آقا حامد گفتند فکر کنم همشون (البته اگر مارک دیگه هم داره)کاراییش یکی باشه

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...