رفتن به مطلب

رابطه attainable rate و isp !!!

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

امروز درخواست جمع آوری سرویس آسیاتکم رو دادم. بعدش از شرکت تماس گرفتن و شروع کردن به استدلال برای این که ما خوب هستیم و در نهایت این که بقیه هم مثل ما هستند. ولی یه نکته ای توی حرف اون کسی که صحبت میکرد بود و اون هم این که وقتی بهش گفتم یکی از علل جمع آوری سرویسم اینه که نهایت سرعتم روی 9 مگ هست و در عمل بیشتر از 6 مگ قطعی دارم ایشون گفتن که اگر از یک شرکت اینطوری باشید بقیه شرکتها هم براتون همینطور هستند.

حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا این حرف درسته؟ یعنی اون attainable rate ی که توی کنسول مودم میزنه جدای از بحث نویز و سیم کشی داخلی آیا به شرکت سرویس دهنده مربوط نیست؟ مثلا من سرویسم رو از آسیاتک جمع کنم و شاتل یا پارس آنلاین بگیرم باز هم نهایت سرعت قابل دسترسی یا همون attainable rate من همون 9 مگ خواهد بود؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

کابل های مسی حداکثر توانایی سرعت انتقالی دیتا تا 10 مگابایت رو دارند و برای رسیدن به سرعت های بالاتر حتما میباست بر روی بسترهای فیبر نوری قرار داشته باشید

لینک به دیدگاه

از دوستان هستند که سرعتشون بالاتر از 10 هست البته سرعت اینترنت نه سرعت دانلود. یعنی سرعت دانلود 1300 1400 کیلوبایت...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

با سلام خدمت دوستان

امروز درخواست جمع آوری سرویس آسیاتکم رو دادم. بعدش از شرکت تماس گرفتن و شروع کردن به استدلال برای این که ما خوب هستیم و در نهایت این که بقیه هم مثل ما هستند. ولی یه نکته ای توی حرف اون کسی که صحبت میکرد بود و اون هم این که وقتی بهش گفتم یکی از علل جمع آوری سرویسم اینه که نهایت سرعتم روی 9 مگ هست و در عمل بیشتر از 6 مگ قطعی دارم ایشون گفتن که اگر از یک شرکت اینطوری باشید بقیه شرکتها هم براتون همینطور هستند.

حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا این حرف درسته؟ یعنی اون attainable rate ی که توی کنسول مودم میزنه جدای از بحث نویز و سیم کشی داخلی آیا به شرکت سرویس دهنده مربوط نیست؟ مثلا من سرویسم رو از آسیاتک جمع کنم و شاتل یا پارس آنلاین بگیرم باز هم نهایت سرعت قابل دسترسی یا همون attainable rate من همون 9 مگ خواهد بود؟

وضعیت خط شما روی هر سرویس یا  ISPتفاوتی ایجاد نمیکنه وقتی نتونه 10 مگ بکشه یعنی نمیتونه بکشه حالا می خواد شاتل باشه آسیاتک باشه

من الان سرعتم توی مودم زده 9300 و کشش تا 10600 هست نه قطعی دارم نه چیز دیگه پینگ و سرعت هم خوبه هر جا دیگه هم برم همینه

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی

ماکزیمم attainable rate تنها به فاصله از مرکز مخابراتی و کیفیت کابل مخابراتی (که برای ما معمولاً سیم مسی هست) ارتباط دارد.

اگر پهنای باندی که بهتون ارائه میدادند ماکزیمم بوده، برای بقیه ISPها هم به همین صورت خواهد بود.

به عنوان مثال میتونید از این سایت برای محاسبه کمک بگیرید.

https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

امیدوارم مطلبی که گفتم مفید بوده باشه

لینک به دیدگاه

ببین حرف دوستامون درسته ، ولی من خودم از شاتل و اسیاتک و مخابرات داشتم، شاتل که اوایل مشکل نویز خط داشتم، پنج شیش بار زنگ زدم، دیگه طرف یه کاری کرد که سرعت دانلودم روی 400 تا 600 میرفت، قطعی نداشت

روی پارس آنلاینم به همین صورت بود

ولی از مخابرات که گرفتم؛ هفته اول همه چیز عالی بود، از اون موقع به بعد، همش قطعی و سرعت کم، زنگم که زدم گفتن خطتتون مشکل داره، گفتم خب هفته اول چرا نداشت؟ 

و از اون طرف هم دیگه نتونستن برام کاری کنن، و کیفیت شاتل رو اصلا نشد داشته باشه.( یا نخواستن کاری کنن)

از اون طرف توی محل کارم همین تجربه عینا تکرار شد، هفته اول همه چیز خوب، بعدش دوباره مشکل خورد و همون جواب....

خلاصه مطمین شدم که میشه یه کاریش کرد و نمیکنن!

ولی این مخابرات بود، شاید اون شرکت شما با بقیه فرق نکنه!

لینک به دیدگاه

بنده تا ماه قبل اینترنت مخابرات داشتم سرعت رو 14 مگ بود سرعت دانلودم هم 1.800  بود ولی الان یک ماهه اومدم پیشگامان هفته اول خطم 10 مگ جواب داد الان یه هفتست اومده رو 6 مگ هرچیم میگم میگن خطتون کشش نداره میزارن رو 10 دیگه جواب نمیده! درصورتی که من یکسال کامل از مخابرات بدون هیچ مشکلی سرعت 14 .15 میگرفتم

لینک به دیدگاه

منم حرفم همین هست. احساسم اینه که یه چیزی به خود شرکت سرویس دهنده و تجهیزاتش بستگی داره جدای از کابل کشی و مخابرات

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

ولی مشکل اینه که اون فردی که از شرکت قبلی زنگ زده بود میگفت امکان نداره سرعت شرکت جدید از سرعت ما بیشتر باشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...