رفتن به مطلب

مشکل جدی در مورد اصالت کارت گرافیک و بقیه اجزای کامپیوتر

Goyban
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید

یه مشکل خیلی خیلی عجیبی برای من افتاد دیروز

من ۲۴ دی یه سری کارت گرافیک و موبو و این چیزا خریده بودم و دیشب داشتم برمیگشتم خونه، ایست بازرسی جلوی منو گرفت و گفت اینا چی هستن ؟ توضیح دادم که لوازم کامپیوتری هستن، گفتن فاکتور خرید داری؟ به محض دیدن قیمت فاکتور ۲۴ میلیونی گفتن اینا احتمالا قاچاق هستش و من و ماشین و همه چی را در کمال ناباوری ظبط کردن (الان من به قید وثیقه آزاد هستم).

الان سوال من اینه که احتمال داره اصلا اینا قاچاق باشن؟

۷ تا msi 1050Ti Gaming که گارانتی گرین دارن و توی سایت هم شماره سریالشون کار میکنه

۶ تا کارت ASUS EXP OC 1050Ti که ۴ تاشون گارانتی سازگار و ۲ تا گارانتی تابا هستش

۵ تا پاور B600 کولر مستر که گارانتی آواژنگ هستش

دوتا SSD Adata با گارانتی آونگ

دوتا رم کروسیال با گارانتی سریر اگه اشتباه نکنم (از این هولوگرام ها روش داره)

مادر بورد ایسوز Z270 با گارانتی متفرقه که اسمشو یادم نیست ولی روی خود مادربورد لیبل چسبوندن

مادربورد msi z270 SLI که گارانتی گرین هستش

یه ۱۴ تا رایزر و ۳ تا هم ADD2PSU این وسط هستش

دوتا CPU Intel G4400 که گارانتی ندارن

الان ماشین من توقیف شده چون ارزش کالای کشف شده بیشتر از ۱۰ میلیون تومن بوده خودم هم بشدت برام مشکل پیش اومده در صورتی که این کالا ها همه چی دارن و من از تهران خریدمشون! 

میگن باید کالا ها بره تهران و در گمرک تست بشه اگه قاچاق نباشه بهتون پس میدن اگه قاچاق باشه که داستان تازه شروع میشه

و گارانتی و این چیزا اصلا مصداق قاچاق نبودن نیست و شما باید موقع خرید برگ سبز از گمرک درخواست کنید:43_slight_frown::43_slight_frown::43_slight_frown::43_slight_frown::43_slight_frown:

فکر نمیکنم کسی تا حالا این کارو کرده باشه

حالا سوال من از دوستانی که با این روند ها آشنا هستن، اصلا امکان داره جنس های گرین و آواژنگ و آونگ و سازگار و تابا قاچاق باشن؟

در مورد رایزر ها چی؟ اونها قاچاقی وارد میشن؟

واقعا ممنون میشم اگه هر اطلاعاتی دارید در اختیار من بذارید چون خیلی اوضاع بدیه و میگن که اینا تا بره گمرک و برگرده بیش از ۱ ماه طول میکشه و تا اونموقع هم خودم ممنوع الخروج هستم و هم ماشینم توقیف هستش

ضمن اینکه به نظرتون نمیشه من شکایت کنم ازشون که چرا وقتی من فاکتور خرید و گارانتی داشتم باز هم اینارو گرفتن از من؟ 

خلاصه که هر چیزی در این موارد میدونید به من بگید ممنون میشم....

• لایک 1
لینک به دیدگاه

داداش این بی پدر مادرا از این کارا میکنن 

افسر رو تحدید کن ک هر غلطی میخوای بکن اگر گارانتی داری میتونی ازش شکایت کنی دادگاه نظامی مادرشو به عذاش میشونه 

لینک به دیدگاه

جلل خالق چه کارا که نمیکنن 

نمیدونم اینا از جونا چی میخوان

البت نگفتید سنتون رو حدس زدم

جوان باشید و گیر الکی داده با شن تا یه چیزی بکنن ازتون 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

سلام

یعنی آمدید تهران 24 میلیون قطعه خریدید و خواستید برید شهر خودتون به عنوان قاچاق گرفتن؟؟؟

مگه ممکنه؟؟ آخه مگه داشتید از مرز رد میشدید؟؟ o.O

بله من خیالم راحت بود گفتم آقا اینا همه چی دارن گفتن اگه خیالت راحته بیا بریم کلانتری اونجا کلی مسخره کردن که نگا کن نگا کن با چسب مثلا گارانتی روش چسبوندن (گارانتی سازگار) !

در 19 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

داداش این بی پدر مادرا از این کارا میکنن 

افسر رو تحدید کن ک هر غلطی میخوای بکن اگر گارانتی داری میتونی ازش شکایت کنی دادگاه نظامی مادرشو به عذاش میشونه 

این کارو کردم و انداختنم توی بازداشتگاه یه شب که اونجا بودم نهایتا با بدختی ظهر با سند آزادم کردن

برای شکایت باید اول کارتا از گمرک برگردن و من مشکلم حل بشه حتما شکایت میکنم، آبرو برای من نذاشتن، من توی یه روستا هستم الان همه فکر میکنن من قاچاقچی هستم!

در 10 دقیقه قبل، woooo639 گفته است :

جلل خالق چه کارا که نمیکنن 

نمیدونم اینا از جونا چی میخوان

البت نگفتید سنتون رو حدس زدم

جوان باشید و گیر الکی داده با شن تا یه چیزی بکنن ازتون 

والا هیچی هم نداشتم این کارتا بود و یه دبه ترشی =)) الان دبه ترشی هم مونده تو ماشین و بهم نمیدن!

در 7 دقیقه قبل، PCI گفته است :

داداش شما کدوم ایالتی ؟:ph34r:

دیگه خودت فکر کن من وسط کشور توی اصفهان هستم!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

ببینید من سوال اصلی که دارم این هستش که اصلا امکان داره اینها قاچاق باشن ؟؟؟؟ 

اصلا یه داستانی برام پیش اومده عموم اومده میگه تو که میدونستی اینا مشکل دارن چرا اینجوری اوردیشون ؟

داستان در عرض چند ساعت خیلی زیادی پیش رفت

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، PCI گفته است :

داداش شما کدوم ایالتی ؟:ph34r:

ایران شده ایالت تگراس هرکی برا خودش کلانتر شده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بابا مملکت ما خیلی خوبه

لذت ببرید

زندگی اینجا زیباس

خاهشا لذت ببرید:(

لینک به دیدگاه

مگه اینا رو شما واردی کردی که حالا میگن قاچاق آوردی؟؟

اونا دیدن موقعیت خوبه گفتن سنگ مفت گنجیشک هم مفت بزار بهش گیر بدیم شاید چیزی گیرمون اومد

نگران نباش هیچ غلطی نمیتونن بکنن فقط دنبال پولن یه چیزی میخوان بهشون بدی که بزارن بری

شما از مراکز معتبر خرید کردید و اونا هم خودشون وارد کردن پس اگه قاچاقی هم در کار باشه پای اونا حساب میشه نه شما

درضمن این گارانتی ها که شما نام بردید دکه و کیوسک که نیستندبشه براحتی بهشون تهمت قاچاق زد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Goyban گفته است :

والا هیچی هم نداشتم این کارتا بود و یه دبه ترشی =)) الان دبه ترشی هم مونده تو ماشین و بهم نمیدن!

فکر کنم ترشی رو میخواستن خودشون بخورن وگرنه این گارانتیا که نمیشه قاچاق باشن!!!

اگر دیدی ترشی ازش کم شده ازشون شکایت کن

لینک به دیدگاه

شهر که شلوغ میشه غورباقه هفت تیرکش میشه این مثال برای وضعیت ایران صدق میکنه

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

مگه اینا رو شما واردی کردی که حالا میگن قاچاق آوردی؟؟

اونا دیدن موقعیت خوبه گفتن سنگ مفت گنجیشک هم مفت بزار بهش گیر بدیم شاید چیزی گیرمون اومد

نگران نباش هیچ غلطی نمیتونن بکنن فقط دنبال پولن یه چیزی میخوان بهشون بدی که بزارن بری

شما از مراکز معتبر خرید کردید و اونا هم خودشون وارد کردن پس اگه قاچاقی هم در کار باشه پای اونا حساب میشه نه شما

درضمن این گارانتی ها که شما نام بردید دکه و کیوسک که نیستندبشه براحتی بهشون تهمت قاچاق زد

بله منم همینو میگم ولی بیشترین مشکل فکر کنم از دانش خیلی خیلی ضعیف اینها بود که دیگه فکر میکردن تهش یه نفر ۳ تومن پول برای کامپیوتر میده نه ۲۵ تومن، درواقع وقتی فاکتور وخرید و دیدن این شکلی شدن

بله پای اونا حساب میشه ولی من درگیر یه دادگاه و پاسگاهی میشم برای گرفتن پولم!

در 5 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

فکر کنم ترشی رو میخواستن خودشون بخورن وگرنه این گارانتیا که نمیشه قاچاق باشن!!!

اگر دیدی ترشی ازش کم شده ازشون شکایت کن

چی بگم والا منم میخندم بابام فکر میکنه رد دادم =))

دوستان به نظرتون رایزر ها و ADD2PSU ها قاچاقی وارد میشن؟

(یه سوال دیگه این که تا کی مطالب من باید به تایید مدیریت برسن؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Goyban گفته است :

یه ۱۴ تا رایزر و ۳ تا هم ADD2PSU این وسط هستش

دوتا CPU Intel G4400 که گارانتی ندارن

دادا اگه به این 2 تا گیر ندن به بقیه جنسات عمرا بتونن گیر بدن!چون گارانتی های معتبر دارن.اگرم قاچاق باشه پای وارد کننده گیره نه شما

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دادا اگه به این 2 تا گیر ندن به بقیه جنسات عمرا بتونن گیر بدن!چون گارانتی های معتبر دارن.اگرم قاچاق باشه پای وارد کننده گیره نه شما

یعنی سی پی یو های اینتل وارداتی از طریق گمرک وارد نمیشن؟ یا صرفا گارانتی ندارن؟

اون رایزر ها و بقیه مبدل ها قیمتی ندارن و جریمه هم بشن مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

عجب ...|:

لابد دیدن 24 میلیون فاکتور زدید حیفشون اومده یکی دو میلیونی هم شیرینی بگیرن ازتون

در 49 دقیقه قبل، Goyban گفته است :

ببینید من سوال اصلی که دارم این هستش که اصلا امکان داره اینها قاچاق باشن ؟؟؟؟ 

اصلا یه داستانی برام پیش اومده عموم اومده میگه تو که میدونستی اینا مشکل دارن چرا اینجوری اوردیشون ؟

داستان در عرض چند ساعت خیلی زیادی پیش رفت

ممکنه قاچاق بشن ولی نه به این تعداد. چون فروش جنس بی گارانتی به صورت عمده مثل گاو پیشونی سفید میشه چون ما واردکننده های رسمی داریم

قاچاق شاید 5-6 تا تو سفر بیارن اینور. یکی دوتا خودشون استفاده کنن بقیه رو بفروشن با یه سود ناچیز

اونجوری که عمدا قاچاق بشن اصلا نداریم. جنس شماهم که گارانتی داره مگه میشه قاچاق بشه

عزیز ولی تا میتونی پیگیری کن. با تابا و گرین و سازگار تماس بگیر باهاشون در جریان بزار. شکایت کن هرکار میتونی بکن. ریشه فساد رو منو شما باید بخشکونیم ...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

پلیسه ماینر بوده برد اینارو اضافه کرد به ریگش

بخدا اگه یه درصد میدونستن اینا چیه 

هیچی هیچی  مشکل اصلی همونطور که گفتم این بود که نمیدونستن اینا چی هستن و فقط از قیمت تعجب کرده بودن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز ولی تا میتونی پیگیری کن. با تابا و گرین و سازگار تماس بگیر باهاشون در جریان بزار. شکایت کن هرکار میتونی بکن. ریشه فساد رو منو شما باید بخشکونیم ...

شکایت هم بشه نهایتش میگن ما سر در نمیاوردیم از قطعات کامپیوتر فکر کردیم اینا برچسبه الکیه چسبونده اصلا اسم این کارانتی ها رو هم نشنیده بودیم! اونوقت دیگه کاری نمیتونن باهاشون بکنن که!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عجب ...|:

لابد دیدن 24 میلیون فاکتور زدید حیفشون اومده یکی دو میلیونی هم شیرینی بگیرن ازتون

ممکنه قاچاق بشن ولی نه به این تعداد. چون فروش جنس بی گارانتی به صورت عمده مثل گاو پیشونی سفید میشه چون ما واردکننده های رسمی داریم

قاچاق شاید 5-6 تا تو سفر بیارن اینور. یکی دوتا خودشون استفاده کنن بقیه رو بفروشن با یه سود ناچیز

اونجوری که عمدا قاچاق بشن اصلا نداریم. جنس شماهم که گارانتی داره مگه میشه قاچاق بشه

مشکل اساسی اینجاست من شکایت هام موقعی جلو میره که ثابت شه اجناس قاچاق نبودن

حالا من با تماس میگیرم باهاشون، بقیه هم معتبر هستن دیگه؟ آواژنگ، آونگ ....

لینک به دیدگاه

به پلیس های محترم برنخوره! بعضی از افسرها الکی گیر میدن! یکی از فامیل هامون دنا داشت 144 تومن براش جریمه نوشته بود عدم نبستن کمربند(که اصلا ماشین بوق بوق میکنه رو اعصابه نخوای مجبوی ببیندی!)و... کلی از اینجور دلایل مسخره! و وضعیت کشور ماهم طوریه که اگر بگی چهار میلیون سیستم بستم تعجب میکنن میلیارد ها شاخ روی سرشون سبز میشه! هر چی بگی این کف کاره قبول نمیکنن و فکر میکنن طرف میلیاردره! از وضعیت اطلاع از تنکنولوژی کشورمون باید گریست!

• لایک 4
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

ابتدا یه تماسی با 197 ناجا بگیر وما وقع رو بهشون شرح بده  که اجناس دارای گارانتی رسمی و مورد تایید اتحادیه صنف رایانه هست ببین چی میگن و چه راهنمایی می کنن و شاکی باش از این کار پلیس

اگر نتیجه نداد   اسرار کن که پرونده رو بفرستن  دادسرا  و اونجا نهایتش اینه که قاضی پرونده  اصالت شرکت گارانتی کننده رو  از( اتحادیه و یا سازمان حمایت از مصرف کننده یا حتی خود همون شرکت های گارانتی کننده ) استعلام میکنه و برای رایزر ها هم می تونی یه عنوان من در آوردی بگی مثلا کابل رابطه و چون اینا خرابی نداره شرکتی گارانتی نمی کنه و از این حرفها 

و اونجا هم تاکید کن که اگر محرز بشه که کالای قاچاق نبوده و به صورت رسمی وارد شده اعاده ی حیثت می کنم بابت اتلاف وقت و ضبط اموال 

و گرنه اینا دنبال خودشون می دونن و از نا آگاهی و نا بلدی شما از قانون  دارن سو استفاده می کنن

ویرایش شده توسط Saman.Kh
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام.

امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه.

میتونی تو سایت گارانتی اجناس سریالشونو وارد کنی و پرینت بگیری و بهشون تحویل بدین بگین کدوم قاچاق؟اگه قاچاق بود گارانتی میکردن.چون محصولات توسط شرکت های گارنتی کننده  از راه قانونی میان و  با سریال وارد میکنی مشخص میکنه .

و همونطوری که هم سامان جان هم گفتند خوبه.بهشون حالی کن که  اون محصولات گرین و... ایرانی ان و قاچاق نیستند. شاید به این بهانه هم تحویل بدن شاید مشکلتون حل شد.برا مثال برای  کارت  ایسوس برید تو سایت سازگار و سریال کارت ها رو بزنین مشخص میکنند که اصله و شامل گارانتی میشه و ..

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

عجب ممکلتی شده.باز دیگه نشد برید شکایت کنین و پرونده تشکیل بدین تا پیگری کنند.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Yasin.s گفته است :

سلام.

امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه.

میتونی تو سایت گارانتی اجناس سریالشونو وارد کنی و پرینت بگیری و بهشون تحویل بدین بگین کدوم قاچاق؟اگه قاچاق بود گارانتی میکردن.چون محصولات توسط شرکت های گارنتی کننده  از راه قانونی میان و  با سریال وارد میکنی مشخص میکنه .

و همونطوری که هم سامان جان هم گفتند خوبه.بهشون حالی که اون محصولات گرین و... ایرانی ان و قاچاق نیستند.شاید مشکلتون حل شد.برا مثال برای  کارت  ایسوس برید تو سایت سازگار و سریال کارت ها رو بزنین مشخص میکنند که اصله و شامل گارانتی میشه و ..

درود دوست گلم

متاسفانه اینا چون سر در نمیارن گیر میدن

یا باید توضیح بدی بفهمونی  یا بپیچونی خلاص

"من از یکی از شهرها داشتم می اومدم توی کوله ام برد دستگاه چاپ بود بازرسی  فرودگاه گیر داد منم گفتم که برد ماشین لباسشوییه و یه شماره از من گرفت تا لباسشویی شون خراب شد یه موقع به من زنگ بزنه منم شماره الکی رند بنگاهی دادم بهش " حالا اگه می گفتم دستگاه چاپ واویلا بود باید یه دستگاه چاپ براش اونجا شبیه سازی می کردم

• لایک 4
لینک به دیدگاه

ضمنا اگر بسته بندی رو باز کردند برای تست و دیدن که کارت قلچاق نبوده حتما ازشون بخاطر دسته دو کردن کالای نوی شما درخواست خسارت کنید! تقریبا ۱۰% از کل این قطعات میشه ۲-۳ میل!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...