رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

من قصد دارم ی کیس بخرم و در انتخاب دو پردازنده زیر:

Intel core i5 6400-AMD 5 1400 مشکل دارم.

از نظر کلی کدوم بهتره و بصرفه تره؟

لطفا احساسی پاسخ ندهید

تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

برای چه کاری قصد خرید دارید ؟

در حالت کلی 1400 بسیار بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام :

شاید این لینک کمکی بهتون بکنه.لا اقل 18% گیمینگش بالاتره حال قیمتهاشون بماند!

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2467&pid2=2327&compare=AMD Ryzen R5 1400-vs-Intel Core i5-6400 2.7GHz

لینک به دیدگاه

سلام علیک بین این دو تا  همون amd بهتره ،  هم جدیدتر هست هم کمبود های نرم افزاری بر طرف شدن ،  رم مناسب باناش بگیرید ، البته سری جدیدش داره میاد گرافیک داخلی هم داره ، این سری نداره ولی اینتل داره 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک بین این دو تا  همون amd بهتره ،  هم جدیدتر هست هم کمبود های نرم افزاری بر طرف شدن ،  رم مناسب باناش بگیرید ، البته سری جدیدش داره میاد گرافیک داخلی هم داره ، این سری نداره ولی اینتل داره 

بله دوستمون درست میگن سری جدید با گرافیک دایرکس 12 ظاهرا ارائه میشه اگر اشباه نکنم و 128 بیتی .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز، نیاز و کاربریتون چیه ؟

اینتل :

اگر نیازتون گیمه، اینتل. و بهتره نسل جدید رو خریداری کنید (نسل هشت، قیمتهای نامعقولی داره و هنوز بطور متنوع قطعات مربوط به این پلتفرم وارد بازار ایران نشده، و نسل هفت اینتل مناسب تره)

بر اساس نیازتون و کاری که با سیستم انجام میدین، معمولاً پردازنده های اینتل به یک کولر مناسب نیاز دارن .

و برندهای تولید کننده سخت افزار، قطعات تولیدیشون رو هماهنگ با پلتفرم های اینتل می سازند . 

گیم حرفه ای و لذت بخش، کارت گرافیک خوب میخواد، که قیمتهاشون .............

AMD :

AMD با معماری رایزن، سیلی محکمی به اینتل زد و بخشی از بازار جهانی رو مال خود کرد .  

نکته ای که هست در مورد AMD و رایزن، باید رم سازگار با پلتفرم های AMD بخرید و بایوس مادربرد رو آپدیت کنید (رم هماهنگ با مادربردهای AMD در داخل مشخصات سایت سازنده مادربرد ثبت شده) 

لینک به دیدگاه

تجربه شخصی من اینه که پلتفرم AM4 یا همون Ryzen هنوز پایداری لازم رو نداره خصوصا در بحث رم و بایوز خیلی اذیتتون میکنه , اگه سیستم پایدار و بی دردسر می خواین اینتل بگیرین و یا اینکه صبر کنید Ryzen2 بیاد چون توی فروم های خارجی هم خوندم که خیلی ها از خرید Ryzen به خاطر مشکلاتش صرف نظر کردن و منتظر Ryzen 2 برای پایداری بیشتر هستن

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

من رایزن 1600 5 دارم .تا حالا که عالی بوده.با مادر برد ایسوس b350  و حتی چند ماه هم با بایوس بدون بازی کردم(لیون شدیدا توصیه کرد آپدیت کنم) که اونم هیچ مشکلی نداشت.با رم کروشیال بالستیک قرمز که خود لیون معرفی کرد.

این لینک رم https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/رم-کروشیال-ballistix-sport-lt-8gb-2400mhz-cl16-قرمز-23.

این لینک مادر برد https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-ایسوس-prime-b350-plus-94.html

با پاور green 580

واقعا هم راضی هستم.

از کولر فابریک سی پی یو هم کاملا راضی هستم

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
تصحیح
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...