رفتن به مطلب

راهنمایی بین انتخاب 8700K و 1800X

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

عنوان کاملا مشخصه . سیستم رو برای داداشم میخوام . کاربری در وهله اول گیمینگ هستش و بودجه در حدود 3 تا 3.5 . فقط برای مادربرد و CPU . 

بقیه قطعات کلا خریداری شده اند .

کدوم کانفیگ بهتری میده .

البته در وهله بعدی کار با اتوکد و نرم افزارهای معماری . خواهشا اساتید گرامی راهنمایی کنند 

لینک به دیدگاه

سلام

مشخصه برای گیمینگ  اینتل بهتره 

پس به نظرم 8700 k انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من 3 هفته پیش 8700K به قیمت 2 تومن و به صورت تک خریداری کردم

سی پی یو بسیار خنک و عالی  هست و تو گیم حرف نداره

لینک به دیدگاه

دادا واسه گیم 100% اینتل 8700k عالیه

البته اگه گیم اولویت داره فرق چندانی بین 7700k و 8700k نیس!!!میتونه 7700k بخره و ما بقی پولشو بذاره و یه گرافیک خفن بخره

ولی خب چون گفتین کارای اتوکد هم میکنید 8700k بهتره

لینک به دیدگاه

دوستان تو رندرهای انیمیشنی چطور؟؟

مثلا خروجی های 3D Max و ...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

دوستان تو رندرهای انیمیشنی چطور؟؟

مثلا خروجی های 3D Max و ...

در بحث رندر پردازنده 1800x عملکرد خیلی بهتری داره

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان گرامی

همونطور که میدونید اکثر بازی ساز ها برای بازی های خودشون برای سازگاری بیشتر با cpu های سری ryzen آپدیت عرضه کردند که میشه گفت عملکردشون بعضی جاها تا حد زیادی تو بازی بالاتر رفته و با اینتل تقریباً برابر شدن ، الان بستگی به سلیقه خودت داره که کدوم رو بیشتر می‌پسندی اما اگر کفه ترازو به سمت کار های رندنینگ سنگینی کنه صد در صد برو سراغ ryzen

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال دیگه

برای 8700K حتما باید Z370 بخرم؟ نمیشه با آپدیت بایوس از بردهای Z270 استفاده کرد؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی، 

برای استفاده از cpuهای نسل هشت اینتل، باید مادربرد با چیپ ست z370 تهیه کنید. (یک کولر خوب برای پردازنده 8700k واجبه)

دوست عزیز، اگر قصد خرید پلتفرم رایزن رو دارید، به سه مسئله دقت کنید :

1. مادربرد رو حتما از برند ایسوس انتخاب کنید (من قصد تحمیل برند خاصی رو ندارم، ولی در پلتفرم های رده بالا رایزن، مادربردهای ایسوس کمترین خرابی و باگ و مشکل رو داشتن)

این مدل: https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-ایسوس-rog-crosshair-vi-hero-39.html (و بایوسش رو حتماً اپدیت کنید)

یک نکته جالب: https://www.sakhtafzarmag.com/اخبار-و-مقالات/دسکتاپ/21224/برترین-سخت-افزارهای-2017-انتخاب-شده-در-european-hardware-community-awards (این مادربرد بهترین مادربرد سال 2017 شناخته شده، منبع هم لینک فوق)

2. رم سازگار با پلتفرم های رایزن رو حتماً بخرید، این مدل: https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/ddr4/geil/رم-گیل-amd-edition-evo-x-16gb-8gbx2-rgb-3000mhz-cl16.html

3. یک کولر خوب هم برای پردازنده 1800x احتیاجه .

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali.king گفته است :

دادا واسه گیم 100% اینتل 8700k عالیه

البته اگه گیم اولویت داره فرق چندانی بین 7700k و 8700k نیس!!!میتونه 7700k بخره و ما بقی پولشو بذاره و یه گرافیک خفن بخره

ولی خب چون گفتین کارای اتوکد هم میکنید 8700k بهتره

تفاوت قیمت الان بین 7700 و 8700 درحد 400 تومن هست و خرید 7700 بصرفه نیست

خودم نظرم روی 8700K هست

لینک به دیدگاه

درود بر تو . داداش من خودم 7740x خریدم چیپست x299 که ارتقا بالای داره بردهاش اختلاف آنچنانی برای گیمینگ با 8700k  نداره .  

اما در کل بین 1800 و 8700 انتخاب 8700 مقبول تره چون نسبت به برداشت من از حرف های شما . مورد استفاده جنابعالی 70 درصد گیمینگ هستش 

لینک به دیدگاه

درود

اگر کاربری شما بیشتر به سمت گیمینگ کشیده میشه خب صد البته اینتل ولی اگر همون 30یا 40درصد کار با نرم افزار های معماری  بسیار سنگینی هست و کار فوق العاده حرفه ای است اینجا بهتره سمت رایزن بری . 

برای گیمینگ هسته های زیاد فرق چندانی نمیکنه ولی برای پروژه های سنگین یه اولویت هستش .

اون مال اوایل بود که رایزن دردسر داشت با بعضی از بازی ها مچ نمیشد ولی الان دیگه تقریبا در حال اوکی شدن هست. الان یه مدت دیگه خریدن رایزن یه تیر و دو نشون هستش و خوب قیمتش بالا میره ! Amdسخت در حال بهبود وضعیت ساپورت رایزن از رم هستش و دیگه احتمالا تا یه ماه دیگه اینم درست خواهد شد. 

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در در 1396/11/08, 00:44:33، ali.king گفته است :
در 9 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

اگر کاربری شما بیشتر به سمت گیمینگ کشیده میشه خب صد البته اینتل ولی اگر همون 30یا 40درصد کار با نرم افزار های معماری  بسیار سنگینی هست و کار فوق العاده حرفه ای است اینجا بهتره سمت رایزن بری . 

برای گیمینگ هسته های زیاد فرق چندانی نمیکنه ولی برای پروژه های سنگین یه اولویت هستش .

اون مال اوایل بود که رایزن دردسر داشت با بعضی از بازی ها مچ نمیشد ولی الان دیگه تقریبا در حال اوکی شدن هست. الان یه مدت دیگه خریدن رایزن یه تیر و دو نشون هستش و خوب قیمتش بالا میره ! Amdسخت در حال بهبود وضعیت ساپورت رایزن از رم هستش و دیگه احتمالا تا یه ماه دیگه اینم درست خواهد شد. 

کاربری 70%گیمینگ هستش .

یه سوال ؛ من پک 32 گیگی تریدنت Z باس 3200 خریدم . امکان اینکه با رایزن مچ نشه هستش؟؟

و اینکه نظرتون برای صبر کردن تا اومدن آیس لیک و Z390 چیه؟ احتمالا تا چند ماه دیگه میرسه؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

در مورد رم ها ک باید تو سایت مادربردت نگاه کنی ببینی ساپورت میکنه یا خیر ولی احتمالا ساپورت کنه

دادا اگه بخوای نسل به نسل با اینتل پیش بری بهش نمیرسی!ایس لیک بیاد تا قیمتاش یکم تو ایران میزون بشه باز نسل بعدی میاد :3_grin:حکایت همین الان

لینک به دیدگاه

تو گیمینگ بستگی به مونیتور داره!!!

اگر FHD باشه تفاوت فریم زیاده ولی اگر 2K یا 4K تفاوت بسیار کم هست و من 1700x رو پیشنهاد میدم و نیازی به 1800x نیست !!!!

ضمن اینکه AMD اول مارس رایزن های جدید رو معرفی می کنه و مدل های فعلی قدیمی میشه اما طول میکشه تا بیاد ایران حول و حوش خرداد میاد!!!

به نظر من یه crosshair بخر با 1700X ...

خودمم همین باندل رو دارم و فوق العاده عالی هست !

ویرایش شده توسط VansForeveeeee
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

عمده کارایی شما گیمینگه، همینطور که همه دوستان گفتن، منم میگم پلتفرم اینتل رو خریداری کنید .

(انصافاً این حرف رو از سر طرفداری نمیگم، ولی همه ی برندها، قطعاتشون رو  مچ و سازگار با پلتفرم های اینتل می سازند)  

از آینده هیچکس خبر نداره. کسی هم نمیدونه که نسل جدید اینتل و AMD، کی و با چه قیمتی وارد بازار ایران بشه. برای گیمینگ هم نسل جدید با نسل قدیم زیاد فرق نمیکنه، اگر هیچ مشکلی ندارید، 8700K رو خریداری کنید، و منتظر هیچی نشین .

مسئله بعدی اینه که، چند ماه پیش در بدو ورود پلتفرم های رایزن به بازار، یک سری مشکلات و باگ هم همراشون بود، که بعد از مدتی بایوس و ... براش اومد و مشکلاش حل شد، همین مسئله هم باز برای نسل جدید رایزن هم به نظرم باید باشه (و خیلی ناجوره، سیستم رده بالا داشته باشی، و میلیون میلیون براش هزینه کردی، قد یک گوشی 1100 نوکیا کارایی نده، مقایسه درستی نیست، ولی واقعیته)

مسئله بعدی : (رم های شما یک پک 32 گیگی، دو ماژول 16 گیگی هستش)

https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-32gtza (این لینک رم های شما در سایت جی اسکیل هستش، در بخش QVL ببینید، چه مادربردهایی این رم رو پشتیبانی میکنه)

این عکس از همین لینک برداشته شده، دقت کنید خیلی جالبه، این رم رو هیچ مادربرد با پلتفرم AMD از هر برندی، پشتیبانی نمیکنه . 

1.JPG

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

عمده کارایی شما گیمینگه، همینطور که همه دوستان گفتن، منم میگم پلتفرم اینتل رو خریداری کنید .

(انصافاً این حرف رو از سر طرفداری نمیگم، ولی همه ی برندها، قطعاتشون رو  مچ و سازگار با پلتفرم های اینتل می سازند)  

از آینده هیچکس خبر نداره. کسی هم نمیدونه که نسل جدید اینتل و AMD، کی و با چه قیمتی وارد بازار ایران بشه. برای گیمینگ هم نسل جدید با نسل قدیم زیاد فرق نمیکنه، اگر هیچ مشکلی ندارید، 8700K رو خریداری کنید، و منتظر هیچی نشین .

مسئله بعدی اینه که، چند ماه پیش در بدو ورود پلتفرم های رایزن به بازار، یک سری مشکلات و باگ هم همراشون بود، که بعد از مدتی بایوس و ... براش اومد و مشکلاش حل شد، همین مسئله هم باز برای نسل جدید رایزن هم به نظرم باید باشه (و خیلی ناجوره، سیستم رده بالا داشته باشی، و میلیون میلیون براش هزینه کردی، قد یک گوشی 1100 نوکیا کارایی نده، مقایسه درستی نیست، ولی واقعیته)

مسئله بعدی : (رم های شما یک پک 32 گیگی، دو ماژول 16 گیگی هستش)

https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-32gtza (این لینک رم های شما در سایت جی اسکیل هستش، در بخش QVL ببینید، چه مادربردهایی این رم رو پشتیبانی میکنه)

این عکس از همین لینک برداشته شده، دقت کنید خیلی جالبه، این رم رو هیچ مادربرد با پلتفرم AMD از هر برندی، پشتیبانی نمیکنه . 

1.JPG

ربطی نداره اون لیست آپدیت نیست!

https://www.gskill.com/en/product/f4-4133c19d-16gtzr

من از این مدل دارم

+ 1700x و crosshair vi hero راحت و بدون کوچکترین مشکلی ران میشه!

اون لیست هیچی نیست لطفا گمراه نکنید ! 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

ربطی نداره اون لیست آپدیت نیست!

https://www.gskill.com/en/product/f4-4133c19d-16gtzr

من از این مدل دارم

+ 1700x و crosshair vi hero راحت و بدون کوچکترین مشکلی ران میشه!

اون لیست هیچی نیست لطفا گمراه نکنید ! 

با اجازه استارتر، نمیخوام این تاپیک اسپم بشه، شما تاپیک مشاوره و راهنمایی زدی، من بحث رو به این جا کشوندم، حداقل چیزی یاد میگیریم و شما استارتر عزیز هم  بهترین انتخاب رو میکنی . 

میخواستم بگم، برای پی بردن به پشتیبانی رم، باید به سایت مرجع خود تولید کننده مادربرد مراجعه کنیم .

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/overview/ (این لینک مادربرد شما در سایت ASUS) 

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_QVL/ (اینم لینک، لیست های رم های پشتیبانی شده  در سایت ASUS) 

شما روی پلتفرم رایزن، رم با باس 4133 انداختید ؟

این رم رو از کجا تهیه کردید ؟

XMP رو هم تا به حال فعال کردین یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

با اجازه استارتر، نمیخوام این تاپیک اسپم بشه، شما تاپیک مشاوره و راهنمایی زدی، من بحث رو به این جا کشوندم، حداقل چیزی یاد میگیریم و شما استارتر عزیز هم  بهترین انتخاب رو میکنی . 

میخواستم بگم، برای پی بردن به پشتیبانی رم، باید به سایت مرجع خود تولید کننده مادربرد مراجعه کنیم .

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/overview/ (این لینک مادربرد شما در سایت ASUS) 

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_QVL/ (اینم لینک، لیست های رم های پشتیبانی شده  در سایت ASUS) 

شما روی پلتفرم رایزن، رم با باس 4133 انداختید ؟

این رم رو از کجا تهیه کردید ؟

XMP رو هم تا به حال فعال کردین یا نه ؟

لینک اشتباه بود من 3200 ش رو دارم منتها با آپدیت بایوس که پشت سرهم داره میاد فرکانس تا 3600 هم فعلا رفته با تنظیمات دستی ولی هنوز کمی مشکل داره که حل میشه!

این تاپیک رو بخونید تا متوجه بشین! 

http://www.overclock.net/t/1624603/rog-crosshair-vi-overclocking-thread/33040

لینک به دیدگاه

دوستان من برای خرید اصلا عجله ای ندارم

چون یه 6950X ده هسته ای دارم با برد رمپیج .فقط برای سیستم دومم میخوام یه سیستم متعادلتر جمع کنم . تقریبا تمام قطعات رو خریدم بجز برد و سی پی یو و کولر سی پی یو . احتمال اینکه سری جدید اینتل رده معمولی و چیپست سری 300 و Z اش با پشتیبانی 8هسته ای بیان هستش؟سری X و بردهای های اند نمیخوام . چون نمیخوام خیلی هزینه کنم . ولی میخوام رندرینگ و گیمینگ حرفه ای رو اجرا کنه برام . چون میخوام با یه برد ATX و کیس مید تاور ببندم . صبر کردن برای Z390 منطقیه؟یا همین 8700K رو بخرم؟

لینک به دیدگاه

صبر کردن برای نسل جدید اصلا منطقی نیست. همین 8700K رو تهیه کن .  

پردازنده: 8700K 

مادربرد: ASUS ROG STRIX Z370 E  یا MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC

از آینده هیچکس خبر نداره .

منظورتون رو متوجه نشدم، اگر منظورتون اینه که پردازنده نسل بعدی رو بشه روی پلتفرم Z370 اجرا کرد، معلوم نیست ولی به احتمال زیاد نشه .

اگر منظورتون اینه که پردازنده های نسل هشت رو بشه، روی پلتفرم های تجاری اینتل اجرا کرد، بله میشه. (اسم پلتفرم تجاری اینتل رو نمیدونم، سری 200، که B250 بود، سری 300 نمیشه بزاره b350، چون هم اسم پلتفرمهای AMD میشه)

لینک به دیدگاه

درورد. ممنون از استارتر عزیز چون این سوال منم بود و دیروز میخواستم تاپیک بزنم

راستش منم بین این دو پردازنده گیر کردم ولی به هیچ عنوان گیم بازی نمیکنم و کارم برنامه نویسی و مجازی‌سازهاست. ممنون میشم بنده هم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

صبر کردن برای نسل جدید اصلا منطقی نیست. همین 8700K رو تهیه کن .  

پردازنده: 8700K 

مادربرد: ASUS ROG STRIX Z370 E  یا MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC

از آینده هیچکس خبر نداره .

منظورتون رو متوجه نشدم، اگر منظورتون اینه که پردازنده نسل بعدی رو بشه روی پلتفرم Z370 اجرا کرد، معلوم نیست ولی به احتمال زیاد نشه .

اگر منظورتون اینه که پردازنده های نسل هشت رو بشه، روی پلتفرم های تجاری اینتل اجرا کرد، بله میشه. (اسم پلتفرم تجاری اینتل رو نمیدونم، سری 200، که B250 بود، سری 300 نمیشه بزاره b350، چون هم اسم پلتفرمهای AMD میشه)

منظورم اینه که اینطور اعلام کردن آیا مثلا پرچمدار نسل بعدی که میشه 9700k هشت هسته ای و 10 نانومتری خواهد بود؟جهت پشتیبانی از چیپستهای قدیمی که فکر نمیکنم بشه .اینتل با هربار نسل جدید داره یا سوکت عوض میکنه یا چیپست و ...

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

درورد. ممنون از استارتر عزیز چون این سوال منم بود و دیروز میخواستم تاپیک بزنم

راستش منم بین این دو پردازنده گیر کردم ولی به هیچ عنوان گیم بازی نمیکنم و کارم برنامه نویسی و مجازی‌سازهاست. ممنون میشم بنده هم راهنمایی کنید

سلام Gh-Moradi عزیز، شما پلتفرم رایزن رو تهیه کن به اضافه یک ssd خوب. پست های بالا رو هم بخون . 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

منظورم اینه که اینطور اعلام کردن آیا مثلا پرچمدار نسل بعدی که میشه 9700k هشت هسته ای و 10 نانومتری خواهد بود؟جهت پشتیبانی از چیپستهای قدیمی که فکر نمیکنم بشه .اینتل با هربار نسل جدید داره یا سوکت عوض میکنه یا چیپست و ...

آیس لیک، هشت هسته ای 10 نانومتری خواهد بود (بر اساس خبرها و برنامه ریزی اینتل)

تیک تاک اینتل چیست رو در گوگل سرچ کنید تا به طور کامل با تولیدات و طراحی سالانه پردازنده های اینتل، آشنا شی .  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...