رفتن به مطلب

عمر کارت گرافیک در ماینینگ و روش خنک کردن برای مبتدیان

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان و بزرگواران 

برای خیلی از دوستان چالشی ایجاد شده به اسم عمر کارت گرافیک در ماینینگ و کارت که ماین کرده رو مثل جذامی ها نگاه میکنند  بنده از فرورین امسال به صورت حرفه ای کار ماین رو شروع کردم و تقریبا تمام مطالب در سایت های مربوطه رو دنبال میکردم  ( البته اخیرا به دلیل کاهش هیجان این کار گزیده چینی میکنم ,  و دنبال میکنم )  من این مطلب رو خیل خیلی از پایه باز میکنم 

اولین سوال که باید مطرح کنیم اینه که یک کارت گرافیک چیست و چه کاری انجام میده   (مقدماتی)  یک کارت گرفیک دقیقا مثل یک کامپیوتر کوچک طراحی شده  یک پردازنده مرکزی  یک رابط تصویر حافظه رم و یک برد که رابط بین تمام اجزای قبلی و مادر برد کامیوتر و  ....

کاری  که کارت گرافیک در واقعیت انجام میده نگه داشتم مختصات ها و محاسبات آنها و ارجاع یک تصویر به مانیتور هست به خاطر همین در مقایسه با CPU  پردازش های  سبک تر ولی در تعداد بسیار بسیار زیاد تر انجام میده  از همین رو در GPU  هسته های بیشتر و قدرت کمتر و در CPU  هسته های کمتر و قدرت پردازش بسیار بیشتری طراحی شده , اگر مثال رو باز کنم CPu مثل نابغه های هستند که تعداد کمی از آنجا وجود دارند و انتگرال های سخت را  محاسبه میکنن و GPU محصلین معمولی در یک کلاس 30 نفره که معادلات معمولی  

حالا در ماینینگ با کا رت گرافیک هم همین اتفاق میوفته شما یک سری الگوریتم سخت دارید مثل  SHA256   , , و یا ساده تر مثل CRyptonight   که برای بازده بهتر  باید الگوریتم سخت تر رو با تعداد بسیار زیاد CPU ماین کنید (اسیک ها )   و برای الگوریتم ها ساده تر  از Gpu  های خیلی بیشتر  (Mining Rig)

1- gpu  ها و Cpu تقریبا در پایه ساختار یکسان دارند    اگر در شرایط دمایی  مناسب که کارخانه طراحی کرده قرار داشته باشند میتواند تا 10 سال کار کنند  برای مثال من دو عدد کارت گرافیک 9800 gtx   داشتم و از سال 87 تا چند سال پیش بازی های سنگین باهاش میکردم  تنها دلیلی که الان ازش استفاده نمیکنم قدیمی شدن کارت هست نه پایان عمر فیزیکی  (الان 1080 دارم فروشی هم نیست  :16_relieved: )

حالا من لیستی از بازه دما و  فعالیت  کارت گرافیک تهیه کردم که خدمت ارایه میکنم  عدد ها درجه سانتیگراد 

0-30    احتمالا باید کامپیوترتون رو روشن کنید 

30-49  کارت گرافیک زیر بار نیست و فعالیت خاصی نمیکنه 

50-59 زیر بار بسیار محدود - یا در یک اتاق بسیار گرم زیر بار نیست - در حالت ماینینگ underclock  شدید شده  

60-69  بهترین بازه فعالیت کارت های گرافیگ--- ایده آل همین فرمون برید تا سال های بعد 

70-75  منطقه زرد --این بازه  میتونه  مواردی مثل بازی سنگین یا  ماینینگ با کارایی بالا باشه 

76-79 منطقه خطر - هر چند که بعضی از کارت های گرافیک اخیر مثل سری RX  میتوانند به راحتی این باره رو مدیریت کنند ولی بهتره به دمای پایین تری بروید 

80-89 آتشی نهان در دل گرافیک-   ولی هنوز بوی پلاستیک سوختشو حس نمیکنید   اگر با این روش پیش بروید  بیش از 1 یا نهایت 2 سال گارت خراب خواهد شد -هر چند که در مدت های کوتاه هم صدمات اساسی ممکن است بوجود بیاد -برای خرید گرافیگ دست دوم حتما یک ساعت باهاش بازی کنید  یا  15 دقیقه ماین کنید 

90-95 در این بازه حتما صدمات رو احساس میکنید در بوی سوختگی تنفس نکنید سمی هستند 

96-105 خیلی شانس بیارید بعد از این دما بتونید دوباره ازش استفاده کنید ولی دیگه کارت گرافیک نمیشه براتون 

106+ واقعا تبریک میگم کارتتون مرده فقط قبل از آویزون کردن از دیوار از خنک بودن اون اطمینان حاصل کنید :4_joy::4_joy:

تمام این اعداد حدودی هستند و در بایوس بسیاری ار کارت های گرافیک نقطه داغ تعریف شده که کارت رو خاموش میکنه - و لی خوب هیچ وقت به اون دما ها نباید برسه 

دوستان اعتراض میکنن بعد دقایقی بازی کارت هنگ میکنه و بعضا ری استارت میشه سیستم دلیل اون خراب شدن خمیر سیلیکون زیر سینک هست که باید خیلی قبل تر ها رسیدگی میشد و عوض میشده الان فاسد شده دما رو منتقل نمیکنه قیمتی هم نداره سر  کوچه ما 3 تومان هست فقط اگر بلد نیستید کارت گرافیک رو ببندید از یک حرفه کمک بگیرید  ( باز کردنشو همه بلدند  :43_slight_frown:)

به ماینر ها توصیه می شود پس  از بازه گارانتی کارت که عموما 1 سال برای گارت های ماینینگ ادیشن هست-  حتما  -کامل تمیز کنید و سیلکون بزنید 

سخن آخر برای خنک نگه داشتن یکی از بهترین راه ها بعد  از محیط سرد  آندر ولت کردن هست  که با نرم افزار های مثل  AfterBurner MSI یا دستکاری بایوس  انجام میشه که این از سطح مقدماتی بالا تر میره    برای گمینگ آندر ولت پیشنهاد نمیشه کرش میکنید 

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از توضیحات خوب دوستمون ، منم دو مورد اضافه کنم

اگه کارت نو خریدید و با 3 سال گارانتی هست دیگه نشینید تا کارت گارانتیش تموم بشه بعد خمیر عوض کنید ، حیفه واقعا گرافیک گرم کار کنه به خاطر ی خمیر سیلیکون ، خمیر چیل فکتور 3 رو من تست کردم روی rx480 خوب بود ، فک می کنم 14-15 دفعه بتونید ازش استفاده کنید ،  اگه نسبت به روز اول 4-5 درجه تفاوت به بالا... تفاوت دمایی هست ی تماس با شرکت گارانتی کننده بگیرید ببینید اگه مشکلی ندارن خمیر رو خودتون تعویض کنید ، از من گارانتی الماس بود خودشون گفتن مشکلی نیست من باز کردم و خمیرشو تعویض کردم

اگه الگوریتم هایی مثلا ethhash ماشین کنید حتما هسته رو اندرکلاک و اندرولت کنید تا جایی که هشتون کم نشه (مطمعنن دماتون زیر 60 یا کمتر از 60 هست بسته به نوع کارت... حتی کارت ها عموما تنظیم هستن تا به 60 نرسیدن فنشون روشن نشه ، این نشون میده که شما وقتی در همین حد دما رو نگه دارید عمر کارت چقد زیاده.... فن هم بین 40 تا 60 درصد بزارید بسته به نوع فن و دما تنظیم کنید)

اما اگه zcash ماین می کنید نمیتونید هسته رو اندرکلاک کنید اما می تونید مموری رو اندرکلاک کنید و تا جایی که می تونید هسته رو اندرولت کنید

ی کارت 7300 دارم نمیدونم میشه چند سال قبل باید حساب کنم :14_relaxed: در حالت عادی دماش 60-70 هست و در لود 90 ، از مدل سایلنته و بدون فن... اینقد نسوخته که دو ماهه حوصلم نمیزاره براش فن نصب کنم که خنک بشه ، حالا شما کارتی که داره ماین می کنه با این دمای ایده آل عمرش رو حساب کنید... یک یا دو ماه ی بار هم حتما ی باد بگیرید داخل کارت ، و فن رو نگه دارید که ی دفعه نچرخه بلبرینگش خراب نشه ، یادمون هست که این کارت ها سرمایه هامون هستن و در بهترین حالت باید کار کنن.....

لینک به دیدگاه

البته اون دماهایی که نوشتید فکر نمیکنم زیاد درست باشن.

بنده با gt440خیلی وقت پیشا توی بازی watchdogsدما به۱۰۰درجه هم میرسید وبازیمو میکردم و بعد از خرید کارت جدید اون رو به مغازه دار خاستم بفروشم تست کرد چند ساعت بعد گفت اوکی وسالمه وفروختمش،منظوراینکه مشکلی براش ایجادنشده بود،

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر بابت مطالب خوب ، 

بنده گیمینگ ایکس ام اس ای 1060 رو دارم ک بنظرم بهترین پلتفرم کاستوم تو همه کارت های بازار هست البته مدل های سوپر های اند رو نمیگم، بنده یک ماهه باهاش ماین میکنم و خیلی به گردو خاک داخل کیس حساسم و هر دودهفته یکبار تقریبا کیس رو پیاده و با دستمال مرطوب تمام بخشها ک پارچه وارد میشه چه در کارت و بقیه نقاط رو تمیز میکنم ، یک مدت یکماه این کار رو نکرده بودم و با پمپ باد و پارچه به جونش افتادم بعد انجامش تغییر در دما رو به چشم دیدم طوری ک در حالت ماین در اتاق  و بخاری ، کارت بعضی وقتها با هفتاد درصد فن به دما 70 تا 73 میرسید نه بطور داعمی ، ولی بعد از ان دما نزدیک15 درجه کاهش کرد با فن 60 تا 65 درصد ودما هم زیر شصت درجه هست .من خودم دست دو گرفته بودم یک تومان  ☺

در تصویر ک گذاشتم ال ایدی هاشو خودم کاستوم گذاشتم و فابریکشو بدلیل اینکه ازوقتی گرفتم قطعی داشت و به دلیل چاپی بودن مدار حتی بعد لحیم هم باز جدا میشد و قطعی داشت ک دیگه صبرم سر  اومد و خودم دس بکار شدم حوصله فرستادن به گارانتیم نداشتم ک بره و بگن همینجوریه و قطعش نیس! خلاصه با ال ایدی خودم براش ساختم بسیار تمیز و فیت با خستگی زیاد ،البته دوتا ال ایدی کوچیک ک ملومه وسط کارت هم اضافه کردم و به سوکت مخصوص نور خودش وصل کردم چون ای ایدی ک کار گذاشتم توی قاب رو توان روشن کردنشو نداشت و منم یک سیم مستقیم برای اون کشیدم به پایه پی سی ای پاور کارت و قبل از رسیدن پایه به مدار کارت دوتا لحیم ریز زدم ک برقو مستقیم از کابل پی سی ای پاور بگیره و خیلی شیک و انگار فابریک بصورت ثابت روشنه ولی اون دوتا چراغ کوچیک میشه با نرم افزار کنترل کرد ،چراغ اصلیو ک کسی خاموش نمیکنه اصلا ! بیشتر اون لوگو ام اس ای رو تغییر میدن تو نرم افزار! خلاصه خیلی از مدل فابریک بهتر شده و یکمم پر نور تر میتا به تو کیس،هرکی خاست 100 تومن انجام میدم واسش ،و قابل کندن بدون مشکل ..برای گارانتی هم فک نکنم مشکلی باشه چون شاسی و هیت سینک و قاب پشت باز نشده و برچسب اطمینان پلمپ داره ولی قاب جلو اگر باز شه غیر قابل تشخیصه برای گاران،فوقش اینکه یه قاب کارت دیگرو بزاری روش بفرستی گارانتی! البته این کارتا گارانتیشون تشریفاتیه و مرگ ندارند،واقعا خراب کردنشون کار سختیه،بنده اصولا سعی میکنم از جنسی ک دارم نهایت استفاده و قدرت رو بکشم همراه با حفظ سلامت اون.چون باید ازش کار کشید چون تا دو سه سال بعد باید بدلیل قدیمی شدن کنار بره نه بدلیل سلامت و خرابی کارت ک دوستمون هم گفتند! البته حالا حالاها این کارت لوکس و قوی میمونه خدارو شکر و منم خیلی بیشتر بهش میرسم و مواظبشم  با این قیمتا ?

DSC_0244.JPG

DSC_0283~01.jpg

DSC_0248.JPG

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

با سلام و تشکر بابت مطالب خوب ، 

بنده گیمینگ ایکس ام اس ای 1060 رو دارم ک بنظرم بهترین پلتفرم کاستوم تو همه کارت های بازار هست البته مدل های سوپر های اند رو نمیگم، بنده یک ماهه باهاش ماین میکنم و خیلی به گردو خاک داخل کیس حساسم و هر دودهفته یکبار تقریبا کیس رو پیاده و با دستمال مرطوب تمام بخشها ک پارچه وارد میشه چه در کارت و بقیه نقاط رو تمیز میکنم ، یک مدت یکماه این کار رو نکرده بودم و با پمپ باد و پارچه به جونش افتادم بعد انجامش تغییر در دما رو به چشم دیدم طوری ک در حالت ماین در اتاق  و بخاری ، کارت بعضی وقتها با هفتاد درصد فن به دما 70 تا 73 میرسید نه بطور داعمی ، ولی بعد از ان دما نزدیک15 درجه کاهش کرد با فن 60 تا 65 درصد ودما هم زیر شصت درجه هست .من خودم دست دو گرفته بودم یک تومان  ☺

البته این کارتا گارانتیشون تشریفاتیه و مرگ ندارند،واقعا خراب کردنشون کار سختیه،بنده اصولا سعی میکنم از جنسی ک دارم نهایت استفاده و قدرت رو بکشم همراه با حفظ سلامت اون.چون باید ازش کار کشید چون تا دو سه سال بعد باید بدلیل قدیمی شدن کنار بره نه بدلیل سلامت و خرابی کارت ک دوستمون هم گفتند! البته حالا حالاها این کارت لوکس و قوی میمونه خدارو شکر و منم خیلی بیشتر بهش میرسم و مواظبشم  با این قیمتا ?

مث خودمی دادا تو تمیز کاری منتهی من کارت رو باز نمیکنم:D

منم هر یک هفته یا دو هفته نهایتش کل سیستمو گردگیری میکنم واقعا حس خوبی میده:3_grin:.

لینک به دیدگاه

بنده هم گیم می زنم و هم گاهی ماین میکنم

موقع گیم دمای کارت ۶۵ هست و توی بعضی  از بازیهای سنگین به ۷۲ درجه هم میرسه "در اطاق کاملا خنک"

ولی اون کارتی که تحت ماین هستش دماش ۵۸ درجه اس "در همون اطاق " 

ماین اصولی اگه باشه فشارش رو کارت ، از گیم کمتره

اگه دما تحت کنترل باشه عمر گرافیک مساله ای نیست فقط عمر فن گرافیک مطرحه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

منم هر یک هفته یا دو هفته نهایتش کل سیستمو گردگیری میکنم واقعا حس خوبی میده:3_grin:.

اگه راه داشت شاسیشم باز میکردم چون کلی خاک جایی ک دستم نمیرسه ولی دیگه بدلیل بیشتراینکه  کسی فک کنه تعمیریه و اطمینان نکنه  دیگه نمیشه این کارو کرد و شاسی باز کرد و خطریه

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

بنده هم گیم می زنم و هم گاهی ماین میکنم

موقع گیم دمای کارت ۶۵ هست و توی بعضی  از بازیهای سنگین به ۷۲ درجه هم میرسه "در اطاق کاملا خنک"

ولی اون کارتی که تحت ماین هستش دماش ۵۸ درجه اس "در همون اطاق " 

ماین اصولی اگه باشه فشارش رو کارت ، از گیم کمتره

در 1 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

اگه راه داشت شاسیشم باز میکردم چون کلی خاک جایی ک دستم نمیرسه ? ولی دیگه بدلیل بیشتراینکه  کسی فک کنه تعمیریه و اطمینان نکنه  دیگه نمیشه این کارو کرد و شاسی باز کرد و خطریه

در 1 ساعت قبل، ali.king گفته است :

میبینم دوستان حرفه ای هم از دست  این نگاه دل پر داشتن  , من ایده اصلی این پست از این جا اومد که یک کارتی می خواستم بفروشم طرف گفت این ماین شده قیمتش خیلی می افته  چون عمرش نصف شده  این رو کلا خطاب به اون بزرگوار نوشتم شما هم اگر دوستانی می شناسید که در این افکار به سر میبرند لینک رو براشون بفرستید تا اگر خودشونم درست استفاده نمیکنن از سخت افزارشون درست استفاده کنند  

مرسی بابت همکاری و پیام های پر بارتون 

پ.ن  اونطرف البته می خواست بزنه تو سر مال ولی از عدم اطلاع عموم استفاده می کنند 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

من هم کاملاً با شما موافقم...

دوستان به نظرتون سرعت فن کارت تا چند درصد باشه مشکلی در بلند مدت براش ایجاد نمیشه؟

مال من روی ۵۵ ٪ هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AssassiN HAWK گفته است :

من هم کاملاً با شما موافقم...

دوستان به نظرتون سرعت فن کارت تا چند درصد باشه مشکلی در بلند مدت براش ایجاد نمیشه؟

مال من روی ۵۵ ٪ هست

کلا فن قطعه مکانیکی  هست  معملا خراب میشه عوض میشه و قاتل فن خاک هست که میره تو موتورش   فن های کارت های ماینینگ ضد خاک هستند  -در  کل اولویت رو به  دما بدهید  زیر  70 نگه داره  

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

اگه راه داشت شاسیشم باز میکردم چون کلی خاک جایی ک دستم نمیرسه ? ولی دیگه بدلیل بیشتراینکه  کسی فک کنه تعمیریه و اطمینان نکنه  دیگه نمیشه این کارو کرد و شاسی باز کرد و خطریه

اونجایی که دستت نمیرسه داداش از اسپری خشک برای لوازم الکتریکی استفاده 

البته بگم اصراف نکنی که فتوا دادن حرامه?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

اونجایی که دستت نمیرسه داداش از اسپری خشک برای لوازم الکتریکی استفاده 

البته بگم اصراف نکنی که فتوا دادن حرامه?

عه همچین اسپری هست ک خاک رو میپرونه ؟ لینکی توی اینترنت ازش داری ک بشه سفارش داد؟ اخ اخ خوراک این شیار های هیتسینکه فقط  ..

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

عه همچین اسپری هست ک خاک رو میپرونه ؟ لینکی توی اینترنت ازش داری ک بشه سفارش داد؟ اخ اخ خوراک این شیار های هیتسینکه فقط  ..

نمونه

http://shop.roboticngo.com/اسپری-ها/980-اسپری-چربی-گیر-خشک-مارک-perfects.html      

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

اره حتی روی بورد مادربوردم میتونی استفاده کنی البته باید مخصوص اینکار باشه من ازین استفاده میکنم ازشم راضیم:

https://eshop.eca.ir/انواع-اسپری/4275-اسپری-ناهید-خشک-600.html

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali.king گفته است :

ببخشید یه سوال داشتم:

اگر ممکنه روش صحیح گردگیری کارت گرافیک و در کل قطعات سیستم رو یه توضیح برامون بدید ممنون میشم

آخه من قبلأ جایی خوندم که گردگیری با دمنده ها ( Blower ) میتونه موجب ایجاد الکتریسیته ساکن و آسیب دیدن قطعه بشه

همچنین با پارچه هم بخوام تمیز کنم میترسم نکنه خود پارچه موجب انتقال الکتریسیته ساکن به قطعه بشه ...

از اسپری خشک هم که دوستان در بالا اشاره کردند ، نمیخوام استفاده کنم چون اینجایی که من هستم راحت پیدا نمیشه و ارزش هزینه کردن هم  برای خرید پستی نداره

خلاصه چکار کنم که هم سیستم رو بتونم خوب گردگیری کنم و هم اینکه نگران آسیب رسیدن به قطعات نباشم ؟؟؟

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeedx گفته است :

ببخشید یه سوال داشتم:

اگر ممکنه روش صحیح گردگیری کارت گرافیک و در کل قطعات سیستم رو یه توضیح برامون بدید ممنون میشم

آخه من قبلأ جایی خوندم که گردگیری با دمنده ها ( Blower ) میتونه موجب ایجاد الکتریسیته ساکن و آسیب دیدن قطعه بشه

همچنین با پارچه هم بخوام تمیز کنم میترسم نکنه خود پارچه موجب انتقال الکتریسیته ساکن به قطعه بشه ...

از اسپری خشک هم که دوستان در بالا اشاره کردند ، نمیخوام استفاده کنم چون اینجایی که من هستم راحت پیدا نمیشه و ارزش هزینه کردن هم  برای خرید پستی نداره

خلاصه چکار کنم که هم سیستم رو بتونم خوب گردگیری کنم و هم اینکه نگران آسیب رسیدن به قطعات نباشم ؟؟؟

دادا به نظرم اینایی ک گفتین حساسیت بیش از اندازس:3_grin:

راستش من اول پاور رو از پشت کیس خاموش میکنم!بعد با بلوور و سشوار(باد سردش) و دستمال میوفتم به جون کیس :Dالبته چون هر هفته تمیز میکنم به اون صورت خاک نمیگیره!تنها جاهایی ک به اون صورت تمیز نمیشن یکی رادیاتور واتر کولرمه یکی هم فن های گرافیکم

البته موقه تمیز کردن کیس با بلوور حواست باشه دادا ک هر فن های کیس و گرافیک یا کولر پردازندت نچرخن(با دست نگهشون دار)

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دادا به نظرم اینایی ک گفتین حساسیت بیش از اندازس:3_grin:

راستش من اول پاور رو از پشت کیس خاموش میکنم!بعد با بلوور و سشوار(باد سردش) و دستمال میوفتم به جون کیس :Dالبته چون هر هفته تمیز میکنم به اون صورت خاک نمیگیره!تنها جاهایی ک به اون صورت تمیز نمیشن یکی رادیاتور واتر کولرمه یکی هم فن های گرافیکم

البته موقه تمیز کردن کیس با بلوور حواست باشه دادا ک هر فن های کیس و گرافیک یا کولر پردازندت نچرخن(با دست نگهشون دار)

منم مثل ایشونم! خمیر سرcpuرو با پلاستیک پاک میکنم برا اینکه الکترسیته ی ساکن ایجاد نشه!(واقعا گفتم!)

برای خاک هم سشوار خنک با دور زیادم کفایت نمیکنه! ولی نه اینکه فکر کنید باد کمپرسور!(البته با تنظیم فشار باد پایین مشکلی پیش نمیاد درصورتی که زیاد روی آی سی های حساس به خصوص میکرو کنترلر ها و نمونه ی بارزش چیپioنگه ندارید!) دمنده هیچ وقت باعث ایجاد الکتریسیته ی ساکن نمیشه و نخواد شد  میلیونها سیستم رو با دمنده  پاک کردن داره مثل ساعت کار میکنه!

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

منم مثل ایشونم! خمیر سرcpuرو با پلاستیک پاک میکنم برا اینکه الکترسیته ی ساکن ایجاد نشه!(واقعا گفتم!)

برای خاک هم سشوار خنک با دور زیادم کفایت نمیکنه! ولی نه اینکه فکر کنید باد کمپرسور!(البته با تنظیم فشار باد پایین مشکلی پیش نمیاد درصورتی که زیاد روی آی سی های حساس به خصوص میکرو کنترلر ها و نمونه ی بارزش چیپioنگه ندارید!) دمنده هیچ وقت باعث ایجاد الکتریسیته ی ساکن نمیشه و نخواد شد  میلیونها سیستم رو با دمنده  پاک کردن داره مثل ساعت کار میکنه!

اتفاقا من یه مادربرد سر دمنده سوزوندم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، nimajafarpour گفته است :

اتفاقا من یه مادربرد سر دمنده سوزوندم

خب دوست عزیز این یک در هزاره:D

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

خب دوست عزیز این یک در هزاره:D

:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeedx گفته است :

ببخشید یه سوال داشتم:

نفس را در سینه حبس کرده با فشار فووت کنید .   :16_relieved::16_relieved: 

باید گرافیک سالی یک بار باز بشه با مسولک سینک تمیز بشه خمیر سیلیکون عوض بشه   فن اسپری خشک بخوره و سر هم بسته بشه 

ویرایش شده توسط Farzad Jenabi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنظرم بسته به گرافیک داره و مواد استفاده شده در ساختارش

من خودم یه 290ایکس دارم این دماش تو بازی به 94 هم میرسه نه بوی خاصی میده نه کاهش عملکرد داره

4سالم هست دارمش یک ذره تفاوت عملکرد با اون اولش نداره :P

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دوست عزیز بنظرم بسته به گرافیک داره و مواد استفاده شده در ساختارش

من خودم یه 290ایکس دارم این دماش تو بازی به 94 هم میرسه نه بوی خاصی میده نه کاهش عملکرد داره

4سالم هست دارمش یک ذره تفاوت عملکرد با اون اولش نداره :P

مرسی که مطالعه کردید و نظرتون رو دادید  من در حالت کلی گفتم کارن گرافیک های حرفه ای تا 110 درجه تحمل میکنند ولی  خوب عمرشون از 15 سال میشه 7 8 سال 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Farzad Jenabi گفته است :

مرسی که مطالعه کردید و نظرتون رو دادید  من در حالت کلی گفتم کارن گرافیک های حرفه ای تا 110 درجه تحمل میکنند ولی  خوب عمرشون از 15 سال میشه 7 8 سال 

مگه تا 15 سال هم کسی می تونه با اون گرافیک گیم بزنه سال به سال داره گرافیک جدید میاد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nimajafarpour گفته است :

مگه تا 15 سال هم کسی می تونه با اون گرافیک گیم بزنه سال به سال داره گرافیک جدید میاد

دقیقا نکنه ای هست که من در پست آغازین اشاره کردم بهش 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...