رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان

همون طور که اطلاع دارید وضع بازار با دلایل مختلفی مثل بالا رفتن دلار - شدت گرفتن ماینینگ و کمبود قطعات مخصوصا کارت گرافیک مواجه شده و قیمت ها بالا رفته مخصوصا گرافیک که حتی 2 برابر یا بیشتر شده

منم نظرات بعضیا رو پرسیدم و بعضیا گفتن همین الان بخرید چون تو ایران چیزی گرون بشه یا همین قدر میمونه یا گرون تر هم میشه از طرفی بعضیا دیگه هم گفتن نه وایستید چند ماه دوباره آتیش بازار خاموش میشه و قیمتها میاد پایین و هرکی الان بخره ضرر میکنه

من میخواستم شما هم بگید که به نظرتون باید چیکار کرد وایستاد تا قیمتا کم شه یا همین الان بخریم؟؟؟؟

مخصوصا خود من که تا خواستم بخرم قیمتها اینجوری شد به نظرتون تا چند ماه آینده همچی میاد پایین یا نه؟!:43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، MohammmadrPc گفته است :

سلام دوستان

همون طور که اطلاع دارید وضع بازار با دلایل مختلفی مثل بالا رفتن دلار - شدت گرفتن ماینینگ و کمبود قطعات مخصوصا کارت گرافیک مواجه شده و قیمت ها بالا رفته مخصوصا گرافیک که حتی 2 برابر یا بیشتر شده

منم نظرات بعضیا رو پرسیدم و بعضیا گفتن همین الان بخرید چون تو ایران چیزی گرون بشه یا همین قدر میمونه یا گرون تر هم میشه از طرفی بعضیا دیگه هم گفتن نه وایستید چند ماه دوباره آتیش بازار خاموش میشه و قیمتها میاد پایین و هرکی الان بخره ضرر میکنه

من میخواستم شما هم بگید که به نظرتون باید چیکار کرد وایستاد تا قیمتا کم شه یا همین الان بخریم؟؟؟؟

مخصوصا خود من که تا خواستم بخرم قیمتها اینجوری شد به نظرتون تا چند ماه آینده همچی میاد پایین یا نه؟!:43_slight_frown:

اگه پول داری در لحظه زندگی کن رفیق .میخوای به امید ارزونی بشینی؟ ارزون نمیشه مگه نسل بعدی بیاد سری 10 قیمتش بشکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد من اینه سعی کن یه جایگزین براش پیدا کنی اگه نمی تونی و لازم داری بخر بره گور بابای مال دنیا، نه صبر کن شاید قبل عید یه تخفیفی چیزی زدن شرکتها وگرنه میمونه تا بعد عید یه فرجی ممکنه بشه بخاطر افزایش تولید شرکتهاو یا سیر شدن ماینر ها یا نابودشدن ارز دیجیتال، خلاصه خودتو یجوری امید بده تا بعد عید ببین چی میشه یه سکه  هست که انداختن بالا هزارتا چرخ می خوره تا بیاد زمین! :/

راستی دوستان اصلا منتظر ورود نسل جدید کارت ها نباشن که اثری بر ارزانی قیمت ها بگذاره عمرا همچین خبری بشه اوضاع خراب تر از این حرف هاست کارت های جدید مطمعنا قویتر و کم مصرفتر خواهند بود و تازه نفس، ماینرها سریع همرو می خرن میره پس اینکه بگین کارت های جدید بیاد اوضاع خوب میشه نه خیر بدتر میشه که بهتر نمیشه مگه تولید رو اینقدر افزایش بدن که شکم ماینر ها سیر بشه بعد یه چیزی تهش برا بقیه بمونه، یا کارت های گیمینگ و ماینینگ رو جدا کنند که بعید میدونم...!:|

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تنها با رکود و شکست بازار عرض دیجیتال این مشکل برطرف میشه وگرنه همینطور میمونه اگر بدتر نشه . امروز به من 660 GTXقیمت دادن 600 تومن چونکه بقیه کارتا گرون شدن

بازار عرض دیجیتال هم اگر استادان Illuminati بخوان سقوط میکنه وگرنه گنده تر از هیتلر نبود اوردنش پایین . 

لینک به دیدگاه

بنابر تجربه زندگی در ایران چیزی که گران شد ارزان نمیشه بنابراین به نظرم اگر نیاز دارید بخرید و به امید ارزانی ننشینید

لینک به دیدگاه

سلام.

شرمنده اینارو میگم ولی بهتره بیخیال گیم شی.

4 تا بازی میان یا کرک نمیشن یا اگه بشن پر از باگن. یا باید نتتو هدر بدی برای دانلودش یا لینکشو حذف میکنن یا باید به قیمت گزاف از فروشگاه ها بخری.

قیمتا والا الان ارز خیلی افت کرده ولی کاهش قیمت اگه بشه برا بعد عید ( اگه ارز گرون نشه ) . اونم یه درصد خیلی کم.

پس اگه مصممی که بخری بخر و به امید ارزونی نباش. اگه هم مرددی نخری بهتره. تو این وضع بهتره پولشو بزاری تو حسابت یا بزنی به یه زخمی. 

گیم فقط وقت هدر دادنه و پول تو آب ریختن ( شرمنده اگه رک گفتم :x )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا دم عید صبر کن شاید فرجی حاصل شد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MohammmadrPc گفته است :

منم نظرات بعضیا رو پرسیدم و بعضیا گفتن همین الان بخرید چون تو ایران چیزی گرون بشه یا همین قدر میمونه یا گرون تر هم میشه 

اتفاقا دلیل اصلی اینکه تو ایران چیزی ارزون نمیشه همین طرز تفکره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

اتفاقا دلیل اصلی اینکه تو ایران چیزی ارزون نمیشه همین طرز تفکره

دقیقا تا وقتی هر چی گرون می شه بازم مشتری داره وضع همینه یه دوستی داشتم تعریف می کرد تو امریکا یه روز رفتم تو فروشگاه شیر بخرم دیدم همه دارن چپ چپ نگاهم می کنن تا اینکه رفتم قضیه را بپرسیدم که چرا همه اینجوری نگام می کنن گفتن شیر گرون شده برای همین هیچکس نمی خره تا ارزون شه حالا تو ایران همیشه برعکس اتفاق می افته تا یه چیز گرون می شه همه حمله می کنن

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان ممنونم که وقت گذاشتن و نظر دادن منم چون بیشتر تمایل به خرید دارم ولی دو دلم که قیمت میاد پایین یا نه با توجه به صحبت های دوستان تا آخر همین ماه صبر میکنم ببینم چی میشه بعدش میخرم

ویرایش شده توسط MohammmadrPc
لینک به دیدگاه

نسبت دلاربه ریال طوری شده که دیگه ارزش نداره واسه گیم و سرگرمی خرج کنی.....کلا این نسبت چندین ساله همین جوریه....چندین ساله ارزش نداره....این نسبت الان بدتر شده....

نخر آقا......نخر.....مجبور نیستی....ps3 هم می تونه سرگرمت کنه

ویرایش شده توسط coca cola
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، nimajafarpour گفته است :

دقیقا تا وقتی هر چی گرون می شه بازم مشتری داره وضع همینه یه دوستی داشتم تعریف می کرد تو امریکا یه روز رفتم تو فروشگاه شیر بخرم دیدم همه دارن چپ چپ نگاهم می کنن تا اینکه رفتم قضیه را بپرسیدم که چرا همه اینجوری نگام می کنن گفتن شیر گرون شده برای همین هیچکس نمی خره تا ارزون شه حالا تو ایران همیشه برعکس اتفاق می افته تا یه چیز گرون می شه همه حمله می کنن

:4_joy::4_joy:

کلا ایران از تمام کشور ها متفاوته .تو همه چیش

وقتی ما نخریم یه چند تا ماینر و ریچ کیدی برن قطعات و کارت با چندین برابر بخرن مسلما قیمت پایین نمیاد.باید همه همکاری کنن نه اینکه فقط یه عده ای.تازه این دلال ها هم با کارهایی که میکنن روز به روز گرون تر میکنند.

والا الان اگه  فروشگهای های بزرگ میفهمیدن که ایران چه خبره و با 2-3-4- برابر قیمت میفروشن شعبه میزدن تو ایران  که کلی سود کنن و محصولاتشون رو بفروشن.امان از این بازار اشفته ما.انگار که نه ما هم بازار داریم:41_pensive:

لینک به دیدگاه

اصلا ایندفعه غیرقابل حدسه اوضاع.... مردم همه تبدیل به بمب اتمی خطرناک شدن که نیاز به جرقه ۱ نانومتری داره... اوضاع خارج هم بهتر از داخل نیست.... مثل  اب از سر مردم گذشته هم دیگه توصیف شرایط مردم ایران رو نمیکنه... اوضاع خرابتر از این حرفهاست

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

@MohammmadrPc

وجدانت اجازه میده کارت گرافیک ۱,۲۰۰ رو ۳,۱۰۰ بخری؟

عزیز کسایی که میگن چرا با ماینینگ مشکل داری ؟! تو این بیکاری برا چند نفر شغل ایجاد کرده !!!

نه اینا بیشترشون مرفه های بی دردی هست که این مبالغ براشون چیزی نیست برای کنجکاوی و تفریح این کارو می کنن مهم نیست واقعا سود کنند

نه برا کسایی که واقعا به کار و درآمد نیاز دارن دنبال این کارا برن  الان یه جوری کار ماینینگ یه کار لوکس شده

ماینر های دایمی هیچ کدوم به سه برابر قیمت تجهیزات نمی خرن

لینک به دیدگاه

به وقتش این قطعات رو میریزن تو بازار و با این حرف ها که اقا این قطعه دست ماینر حرفه ای بوده بخر و استفاده کن سر کسی کلاه نمیره چون شدیدا عمر کردن اون وقت هست که ما با قیمت مناسب صاحب گراف خواهیم شد

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به نظر بنده هم بخرید ، شاید کمی پایین بیاد ولی زیاد پایین نمیاد ، شاید حتی گرونتر هم بشه

من اردیبهشت ماه می‌خواستم سیستم بخرم ، چون چند ماه قبلش قیمت رم یه بار یهو رفته بود بالا، یه کم مردد بودم شایدقیمت  رم بیاد پایین

دوستان همین انجمن راهنمایی کردن و خریدم ، الان همون رم قیمتش دو برابر شده و کاش همون موقع گرافیک هم می‌خریدم.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Cube گفته است :

عزیز کسایی که میگن چرا با ماینینگ مشکل داری ؟! تو این بیکاری برا چند نفر شغل ایجاد کرده !!!

نه اینا بیشترشون مرفه های بی دردی هست که این مبالغ براشون چیزی نیست برای کنجکاوی و تفریح این کارو می کنن مهم نیست واقعا سود کنند

نه برا کسایی که واقعا به کار و درآمد نیاز دارن دنبال این کارا برن  الان یه جوری کار ماینینگ یه کار لوکس شده

ماینر های دایمی هیچ کدوم به سه برابر قیمت تجهیزات نمی خرن

دقیقا همینطوره.الان یکی از دوستام ماینره و  4 ماهی هست شروع کرده و 8 تا 580 و 8 تا 570 داره اونم ام اس ای گیمینگ ایکس.میخواست یه تعدادی دیگه هم بخره که قیمت ها اینقد گرون شده.گفتم بخر    کارت نباشه .گفت  نه بابا.یه ریال هم پول نمیدم.اخه چرا باید اینقد برا چیزی که قیمتش چند برابر شده پول بدم.

فوقش صبر میکنم تا عید ارزون بشن و ...کلا  ماینر های دایمی و کاربلد  دست به  خرید این کارت ها با این قیمت های فضایی نمی زنند

این کسایی که میان کارت ها رو با هر قیمتی میخرن اینا فقط دارن موجب تشنج بیشتر بازار و هم خودشون ضرر میکنن که اینقد هزینه میکنند و .... دیگه و هم موجودی بازار رو خالی میکنند .اخه چیزی ازتون کم میشه؟

تا عید منتظر بشید و کسی نخره تا ارزون شه.اما باز گوشی بعضی از افراد به اینها نیست.

میبینی 100 تا 100 کارت میخرن و باز ....

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، MohammmadrPc گفته است :

سلام دوستان

داداش من الان همین لیون کامپیوتر داره یه مدل  مانیتور asus 4k که قیمت جهانیش همین الانِ الان کفش 265 دلاره  و بالاترین قیمتش 400 دلار رو به قیمت 3 میلیون و 250 هزار تومن می فروشه . دلت خوشه . برادر ، بخر که تو این خراب شده  ممکنه چیزی گرون بشه ولی ارزون نمیشه خیالت تخت ! 

قیمت ارز که هیچی ! 4 تا 26  درصد پول زور ( سود بازرگانی تو جیب دولت ) هم حساب کن ( رقم دقیقشو تو سال 96 پیدا نکردم . اینی که گفتم مال سال 93 هست!

چند هفته علافی برای ترخیص کالا هم حساب کن و این که ممکنه چقدر زیر میزی رد و بدل بشه تا سریع تر جنس رو ترخیص کنن . 

در یک کلام خدا هم از این که ما ایرانیا چه جور آدمایی هستیم و تو چه شرایطی ادامه حیات می دیم ،  شاخ در میاره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت گرافیک قیمت جهانیش بالا رفته با یک حساب سر انگشتی ساده بعضی مدل گرافیکها همین الان تو ایران ارزون تر از قیمت فروشگاه های معتبر دنیا است .برای مثال 1070ti میانگین جهانی 1100دلار داره اما الان تو ایران 4650هم میشه خرید

https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=1070ti&N=-1&isNodeId=1

بازار کامپیوتر به 3 عامل بستگی داره قیمت جهانی +قیمت دلار+تعرفه واردات

اگر قیمت جهانی کاهش پیدا کنه و 2 مورد دیگه ثابت باشه قطعا قیمت بازار ایران هم کاهش پیدا می کنه .قطعه کامپیوتر املاک و آپارتمان نیست که بعضی ها فکر می کنند قیمت قطعات پایین نمیاد .پیش بینی میشه قیمت جهانی کارت گرافیک هم حداقل 4ماه زمان نیاز داره تا به صورت محسوس کم بشه پس اگر 4-5ماه صبر دارید شاید قیمت ها افت کنه اگر صبر ندارید همین الان بخرید چون ممکنه دلار گرون بشه.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز تنها با رکود و شکست بازار عرض دیجیتال این مشکل برطرف میشه وگرنه همینطور میمونه اگر بدتر نشه . امروز به من 660 GTXقیمت دادن 600 تومن چونکه بقیه کارتا گرون شدن

بازار عرض دیجیتال هم اگر استادان Illuminati بخوان سقوط میکنه وگرنه گنده تر از هیتلر نبود اوردنش پایین . 

اگر استادان Illuminati بخوان سقوط میکنه 

یعنی اوضاع تا این حد بحرانیه :4_joy:

لینک به دیدگاه

هر کی تو هر محیط مجازی یا واقعی ترغیب به خرید کنه دستش با توزیع کننده ها تو یه کاسه هست.....ایران کوچیکه..... کلاهبردار فراوون.....واسه دو ریال چه نقشه ها که نمی کشن

همه جو هستش

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

کارت گرافیک قیمت جهانیش بالا رفته با یک حساب سر انگشتی ساده بعضی مدل گرافیکها همین الان تو ایران ارزون تر از قیمت فروشگاه های معتبر دنیا است .برای مثال 1070ti میانگین جهانی 1100دلار داره اما الان تو ایران 4650هم میشه خرید

https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=1070ti&N=-1&isNodeId=1

بازار کامپیوتر به 3 عامل بستگی داره قیمت جهانی +قیمت دلار+تعرفه واردات

اگر قیمت جهانی کاهش پیدا کنه و 2 مورد دیگه ثابت باشه قطعا قیمت بازار ایران هم کاهش پیدا می کنه .قطعه کامپیوتر املاک و آپارتمان نیست که بعضی ها فکر می کنند قیمت قطعات پایین نمیاد .پیش بینی میشه قیمت جهانی کارت گرافیک هم حداقل 4ماه زمان نیاز داره تا به صورت محسوس کم بشه پس اگر 4-5ماه صبر دارید شاید قیمت ها افت کنه اگر صبر ندارید همین الان بخرید چون ممکنه دلار گرون بشه.

در مورد قیمت جهانی پاور که متعادله چی؟؟  گراف رو میگن بالا رفته ولی به پاور که قیمتش متعادله اشاره ایی نمیشه.... اونوقت قیمت یه ۶۵۰ وات تو ایران بالای ۱ تومنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، itpc گفته است :

در مورد قیمت جهانی پاور که متعادله چی؟؟  گراف رو میگن بالا رفته ولی به پاور که قیمتش متعادله اشاره ایی نمیشه.... اونوقت قیمت یه ۶۵۰ وات تو ایران بالای ۱ تومنه

پاور 700گلد گرین 450تومنه .600 کولر مستر 310تومنه تا پاوری خاصه یا کمیابه دلیل نمیشه حالا حتما همون را بخرید .از طرفی کلا تعرفه واردات پاور بالا است چون مثلا تولید داخل داره

لینک به دیدگاه

Rx480 یک و دویست بود یکی خریدم ۱۳۵۰ بعد نگاهی کردم دیدم ۲۵۰ دلار قیمت داره پیش خودم گفتم‌ بزار رد کنم یکم که گذشت قیمت پایین میاد بعد می خرم آخه باید ۱ میدادن نه ۱۳۵۰ . :| یه دفعه دیدم رفت بالاتر هیچ دیگه رفتم خریدم همونو ۱۶۰۰ با کلی اعصاب خوردی 

و گفتم ضرر کردم الان دست دومش رو بالاتر از ۲ می خرن . 

داداش بگرد قیمت مناسب پیدا کن برو نمایندگی ها بعضی پیش فروش دارن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...