رفتن به مطلب

علت فرم پایین 5870 چی میتونه باشه؟

central_core
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.

به تازگی یه 5870 گرفتم. ولی انتظاری که داشتم برآورده نکرد!

میخواستم بدونم مشکل از کجا میتونه باشه؟

5870 نسبت به gtx 460 قبلی که رو سیستم داشتم فرم پایین تری میده(در حد نصف) تو همه تست ها و بازی ها.

بازی ها با لگ و گیر اجرا میشن. و فرم فرم بودن کاملا احساس میشه.

این مورد تو رزولیشن های بالا بیشتر صادقه.

تنها چیزی که تغییر پیدا کرده نسبت به وقتی که 460 داشتم ، رم هست که الان تک کاناله 2 گیگ هست. آیا علت از این میتونه باشه؟

سایر مشخصات سیستم: 2500k با p67

پاور 1235 وات.

درایور کارت آخرین ورژن( 11.8)

حتی با اوور هم چندان توفیقی حاصل نمیشه.:-j

لینک به دیدگاه

با کسب اجازه از استادان فروم بنظرم بخاطر همینه که شما از رم پایینتر استفاده میکنید میتونین برای اینکه از صحت سلامت کارت مطمئن بشین با ماژولهای بیشتری تست کنید که فکر کنم 4 گیگابایت کافی باشه..

ویرایش شده توسط rezax2x
لینک به دیدگاه

2 گیگ رم برای بازی بسیار کمه دوست عزیز . ویندوز تا نزدیک 1 گیگ رم رو به خودش اختصاص میده و 1 گیگ باقیمانده برای بازی فوق العاده ناکافی هست. 2 گیگ برای پرفرومانس سیستم گلوگاه خیلی بدی خواهد بود مخصوصا برای اون سیستم غول که بسیار شما رو محدود میکنه.

لینک به دیدگاه

خودمم زیاد به رم مشکوکم. اما سایت سافایر زده حداقل رم 1 گیگ کافیه.

یعنی دو گیگ نمیتونه جوابگوی این کارت باشه؟

فردا دو ماژول رم میاد دستم ، با اونا تست میگیرم و نتیجه رو میگم.

حالا به فرض اگه از رم نباشه مورد دیگه ای میتونه باشه؟ مثلا ایراد از خود کارت میتونه باشه؟

یا مین بورد من؟ با توجه به اینکه B2 هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف سالار جان کاملا درسته 1 گیگ رم مخصوصا وقتی ویندوز 7 باشه مورد استفاده قرار میگیره!و بعضی مواقع فریم فریم شدن رو ایجاد میکنه من خودم تجربه داشتم!افزایش رم تغییر به سزایی ایجاد میکنه!

لینک به دیدگاه

خودمم زیاد به رم مشکوکم. اما سایت سافایر زده حداقل رم 1 گیگ کافیه.

یعنی دو گیگ نمیتونه جوابگوی این کارت باشه؟

فردا دو ماژول رم میاد دستم ، با اونا تست میگیرم و نتیجه رو میگم.

حالا به فرض اگه از رم نباشه مورد دیگه ای میتونه باشه؟ مثلا ایراد از خود کارت میتونه باشه؟

یا مین بورد من؟ با توجه به اینکه B2 هست.

2 گیگ جوابگوی کارت هست و شما تو محیط ویندوز وبرای کارهای عادی و دیدن فیلم مشکلی نداری . ولی 2 گیگ رم برای بازی کمه . سیستم شما رم کم میاره برای بازی و هر چی جزئیات بالاتر میرن بیشتر خودش رو نشون میده . 99 درصد مشکل از کمبود رمه . مین های B2 برای رم و گرافیک مشکلی ایجاد نمیکنن . فقط برای سخت افزارهایی که به پورت ساتا وصل میشن و مخصوصا هارد دیسک ممکنه مشکل ایجاد کنن و باعث خرابی اونها بشن . البته اگر از پورت ساتا 3 آبی تیره استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد .چون از چیپ اینتل استفاده نمیکنه . درایو نوری رو به ساتا 2 وصل کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان دارم از کارت 5870 استفاده میکنم البته با 4گیگ رم و سی پی یوی من ای ام دی هست 3تا 4 برابر از سی پی یویه شما ضعیفتر ولی بازم بازیها رو روی رزولوشن 1080p بدون افت فریم بازی میکنم و مشکل ندارم :-j

لینک به دیدگاه

دوستان من 4 گیگ رم 1600 cl7 زدم به سیستم(2×2)

ولی باز هیچ فرقی نکرد. تست که میگیرم نتایج راضی کننده نیست و کمه:-?

دیگه فکرم به جایی قد نمیده! آیا معیوب بودن کارت یا مموری هاش میتونه باعث افت فرم بشه؟

یا اوور شدید میتونه باعث شه؟

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

این تستی هست که با msi kombustor گرفتم

23311495475025232098_thumb.jpg

و اینم با FurMark

67502501428199893320_thumb.jpg

اینم تست قبلی که با GTX 460 و نرم افزار kombustor گرفتم:

67919136166305864587_thumb.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا پس یه مشکلی وجود دارهthinking.gif

لینک به دیدگاه

با سلام..

دوست عزیز با توجه به شات Furmark که گذاشتی حداکثر دمای GPU خیلی پایین هست (مگر اینکه با واتر کار میکنی که اون بحثش جداست).

علی ای حال پیشنهاد میکنم یکبار درایور رو پاک کنید (Uninstall) کنید و سپس بدون نصب درایور جدید با استفاده از Driver Sweeper سیستم رو از نظر وجود پس مانده های درایور های AMD و Nvidia چک کنید سپس درایور جدید رو نصب کنید.

http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html

Genetix Cleaner v4.91 ساخته TwL هم بد نیست برای این کار اما همون Driver Sweeper ارجح تر هست.

Genetix Cleaner v4.91

http://www.mediafire.com/?61977217vs814si

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

آیا ویندوزتون رو مجدد نصب کرده اید؟

شما باید به جای 2*2 از حالت سه کاناله بهره ببیرید یعنی 3 تا دو گیگ .

ویرایش شده توسط linux
لینک به دیدگاه

با سلام..

دوست عزیز با توجه به شات Furmark که گذاشتی حداکثر دمای GPU خیلی پایین هست (مگر اینکه با واتر کار میکنی که اون بحثش جداست).

علی ای حال پیشنهاد میکنم یکبار درایور رو پاک کنید (Uninstall) کنید و سپس بدون نصب درایور جدید با استفاده از Driver Sweeper سیستم رو از نظر وجود پس مانده های درایور های AMD و Nvidia چک کنید سپس درایور جدید رو نصب کنید.

http://phyxion.net/i...er-sweeper.html

Genetix Cleaner v4.91 ساخته TwL هم بد نیست برای این کار اما همون Driver Sweeper ارجح تر هست.

Genetix Cleaner v4.91

http://www.mediafire...61977217vs814si

موفق و موید باشید.

دمای پایین به خاطر فن زالمن هست که با فن اورجینالش عوض شده.

تمام کارهایی که فرموده بودین رو انجام دادم. حتی درایور های 10.2 و 10.6 و 11.6 و 11.8 رو هم تست کردم باز همون طور فرم پایین.

لینک به دیدگاه

پاورت چه مدلیه ؟

یه شات از GPU-z بزار .

پاور 1235 وات گرین. با پاور 700 وات هم تست گرفتم( گفتم احیانا از پاور نباشه)

post-7761-095876600 1314196894_thumb.gif

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد...

آقا این دما خیلی عالیه، کارت بنده (که در امضام موجوده ) که به 900/1200 OC شده در FUrmark دما حدود 80 درجه هست.

اما در ادامه بررسی مشکل شما پیشنهاد میکنم با استفاده از یک ابزار نظارتی نظیر MSI AfterBurner و فعالسازی OSD در آن و انتخاب GPU Load و Core Clock و Memory Clock به بررسی این سه مقوله در هنگام اجرای Furmark بپردازید و هرگونه مشکلی رو مدنظر داشته باشید، از قبیل لود پایین، عدم تغییر کلاک های هسته و حافظه. چرا که در بعضی مواقع در کارت های AMD مشاهده شده (و حتی برای خودم هم پیش آمده) که GPU به درستی پروفایل های 2D و 3D رو تعویض نمی کنه و در کلاک 2D و یا 3D گیر می کنه.

اگر مشکل شما معلوم شد که از این دست هست پیشنهاد میکنم پکیج کامل Catalyst رو نصب نکنید و از قسمت Optional Downloads در سایت مربوطه فقط درایور رو دانلود کنید.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

ایشون از P67 استفاده میکنند و بر پایه دوال چنل هست

فعلا تنها Tiriple Chanel چیپست X58 هست

اما پیشنهاد میکنم از نرم افزار های دیگه مثل 3DMark 11 یا 3DMark Vantage هم برای تست استفاده کنید

لینک به دیدگاه

ببخشید دیر شد.

ویندوز رو هم عوض کردم و توفیقی نداشت.

رم هم که دو کاناله هست و دوستمون توضیح دادن.

لینک به دیدگاه

این هم تست 3d mark 11 که شد p4452

و عکس گذاشتم که در مقایسه با امتیاز های گرفته شده تو خود سایت 3d mark اختلاف های زیادی هست.

لینک

post-7761-020732900 1314277716_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

امکانش هست کارت رو روی یک سیستم دیگه تست کنید ؟ شاید واقعا مشکل از کارت باشه .

یک مورد دیگه . البته شاید بی ربط باشه . کارت شما از Open GL 3.2 پشتیبانی میکنه . در حالی که روی سیستم شما 4.1 نصبه . امکانش هست مشکل از این باشه؟ دوستان میدونن میشه Open GL رو غیر فعال کرد یا نه؟ یا اینکه درایور قدیمیتر نصب کنید که ورژن پایین تر داشته باشه. البته ممکنه من اشتباه کنم . ولی امتحانش ضرر نداره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

رو سیستم دیگه هم تست کردم با ویندوز های مختلف. با بایوس های مختلف:دی

درایور های 11.6 - 11.8 -10.2 -10.6

اسلات های مختلف مین بورد 8x و 16x

دیگه دارم مطمئن میشم که کارت قسمت مموری هاش ایراد داره.

این هم یه تست دیگه که اختلاف فاحشی هست:-?

فرم متوسط کارت من 48 فرم

52176318318352244385_thumb.gif

و فرم متوسط یه کاربر 184 فرم

150690d1271268490-5870-furmark-score-about-right-furmark1440x900.png

وقت تست هم یه صدای ویز ویز ضعیفی از کارت میاد.

لینک به دیدگاه

گارانتی داره ؟ البته اگر هم داشته باشه خیلی باید تلاش کنی تا بهشون حالی کنی که کارت مشکل داره . چون فقط میذارن روسیستم و میبینن بالا میاد یا نه :-?

لینک به دیدگاه

برند گرافیک چیه؟چون سافایر 2مدل 5870 دیدم تو بازار که یکی فنش در انتها و یکی در وسط کارت قرار داره و این دومیه خیلی ارزونتره!

لینک به دیدگاه

گارانتیش یونیکام بود. برندش سافایر و فن در انتها قرار داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...