رفتن به مطلب

( شاید برای شما هم اتفاق بیفتد) پاور گرین

Recommended Posts

دیگه کلا باید یک انجمن باز کرد برای معرفی کلاهبرداران و روش های نوین کلاهبرداری

درود

آیا پاور گیرینی که خریدید همان پاور گیرین مدنظر بوده؟

این پست بیشتر به کار کسایی میاد که سیستم را به صورت اسمبل شده خریداری می کنند.

شرح داستان :

بنده  سه عدد سیستم خرداد ماه برای محل کارم که دولتی است، خریداری کردم . بنابردلایلی سیستم ها را استفاده نکردم تا به امروز . بیشتر مواقع سیستم ها را باز می کنم تا قطعات را چک کنم 2 عدد سیستم مشکلی نداشت و اما درب سیستم سوم را که باز کردم لیبلی از کنار پاور به پایین افتاد (لیبلی متفاوتر از لیبل هایی که قبلا دیده بود)

1.thumb.jpg.a922cbac1b135b0bc4eae1169e8e2594.jpg

بنده در استعلام پاور 430 درخواست کرده بودم، لیبل هم 430 بود ولی با این حال شک کردم و پاور را از کیس بیرون آوردم و همانطور که می بینید پاور 380 از کیس در اومد ( دیوید کاپرفیلد هم نمی تونه این کار را انجام بده)

2.thumb.jpg.2c8cc965f9037fd745e3c7550141545e.jpg

نکته دیگر عدم وجود محافظ کابل خروجی پاور بود  و تاریخ اتمام گارانتی

و همچنین دو سوراخ در کنار ورودی برق و کلید پاور که متاسفانه فراموش کردم عکس بگیرم

3.thumb.jpg.af282c562da5ec71f57e57e8c350c3ed.jpg

حال به سوالات زیر میرسیم

آیا گرین هم تقلبی دارد؟

آیا پاور تعمیری بوده؟

آیا فروشنده اصلی پاور کلاهبردار بوده؟

پاور را به شرکتی بردم که خریداری شده بود . و با اینکه 8 ماه از خرید گذشته بود و از اونجایی که ایشان فردی شریف هستند  و قبلا هم با هم کار کرده بودیم پاور را با کلی تعجب پس گرفتند و گفتند باید فروشنده را از داخل فاکتورها پیدا کنم و موضوع را پیگیری کنم چون ایشون هم قطعات را از تهران خریداری کرده بودند و همانطور که میدونید بیشتر شرکت ها سیستم ها را کارآموز ها اسمبل می کنند و کارآموزها هم به این مسائل توجه نمی کنند.

خلاصه کلا بعید می دونم از پیگیری ایشون نتیجه ای حاصل شود، چون به احتمال زیاد طرف فروشنده قضیه را ماست مالی خواهد کرد.

و متاسفانه بنده هم نزدیک به 60 عدد سیستم از نیمه دوم 95 تا نیمه اول 96 با پاورهای 430 و 480 خریداری کردم و فرصت اینکه همه را باز کنم نبوده و به احتمال زیاد موارد دیگری هم هست چون دقیقا ظاهر این لیبل را مطمئن هستم قبلا دیدم.

یک ایراد هم از گرین بگیرم : گیرین زیادی به مدل پاورهاش شاخه و برگ داده و همین باعث سودجویی بعضی ها میشه.

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ApocalypseNow گفته است :

دیگه کلا باید یک انجمن باز کرد برای معرفی کلاهبرداران و روش های نوین کلاهبرداری

درود

آیا پاور گیرینی که خریدید همان پاور گیرین مدنظر بوده؟

...

سلام.

احتمالا یه سری ادم که اصلا هیچ سودی از گرین نمیبرن و اصلا هم فن متعصب این برند نیستن تا چند دقیقه دیگه میان و میگن مطمعنا مشکل از فردی بوده که اسمبل کرده.

اینکه محافظ دسته کابل نداره عجیبه! پیچ هاش باز نشده؟ اثری از بازشدگی نداره؟

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

احتمالا یه سری ادم که اصلا هیچ سودی از گرین نمیبرن و اصلا هم فن متعصب این برند نیستن تا چند دقیقه دیگه میان و میگن مطمعنا مشکل از فردی بوده که اسمبل کرده.

موفق باشید.

شما هم از اون دسته ادم هایی هستی که بی دلیل دوست داری جو سازی کنی(کلاه خودتو قاضی کن اخه به خاطر یه پاور ارزون قیمت همچین ریسکی میکنه گرین چرا یه ذره به فروشنده شک نمی کنید؟؟ یا اشتباه فردی)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

موفق باشید.

در مورد مورد اول که آدمی را آدمیت لازم است.

در مورد سوالتون من پاور را تحویل شرکت دادم و فقط یادمه یکی از پیچها هم زنگ زده بود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، unhappy گفته است :

شما هم از اون دسته ادم هایی هستی که بی دلیل دوست داری جو سازی کنی(کلاه خودتو قاضی کن اخه به خاطر یه پاور ارزون قیمت همچین ریسکی میکنه گرین چرا یه ذره به فروشنده شک نمی کنید؟؟ یا اشتباه فردی)

دوست عزیز سیستم قبلی من به خاطر خرابی پاور گرین سوخت. اگر بحث مالیش رو در نظر نگیریم اطلاعاتی که داخل هاردم بود ارزشش خیلی بیشتر از این حرفا بود.

من از پاور گرین ضربه خوردم و هرجا بحث بشه میگم اشغالترین پاور دنیا گرینه دلیلم رو هم ذکر کردم. حالا شما خوشت میاد یا نه مشکل خودته.

دلیل این کار هم میتونه خرابکاری یه کارگر تو قسمت مونتاژ باشه که به دلیل نبود QC تونسته این پاور رو داخل کارتون کنه. چون اون محافظ دسته کابل به راحتی از پاور خارج نمیشه اگر پاور باز نشده باشه تقریبا غیر ممکنه اون محافظ رو دراورد.

در 2 ساعت قبل، ApocalypseNow گفته است :

در مورد مورد اول که آدمی را آدمیت لازم است.

در مورد سوالتون من پاور را تحویل شرکت دادم و فقط یادمه یکی از پیچها هم زنگ زده بود

اگر اثری از باز شدن پاور نبوده پس کلا پاور مشکل دار از خط تولید خارج شده و نصاب هم به این امید که کسی نمیبینه و نمیفهمه اون رو بسته رو سیستم.

زنگ زدن مهم نیست پیچ ها نباید حالت ستاره ای شده باشن و اثر پیچ گوشتی روشون باشه،  وقتی دست میکشید خراش نندازه روی پوست.
چون اون محافظ دسته کابل فقط در صورتی از پاور خارج میشه که پاور باز بشه.

خیلی خوشحالم که با یه فروشنده با انصاف سروکار داشتید که ان قدر راحت کارتون رو راه انداخت.
البته یه همچین کاری تو همه جای دنیا جزو حقوق اولیه همه انسان هاست توی ایرانه که با دیدن این صحنه ادم باید تعجب کنه!

لینک به دیدگاه

چند سال پیش من یه پاور 550 گرین داشتم متاسفانه دو بار در طی بازه زمانی 6 ماهه ازم کارت گرافیک سوزوند در حالی که من زیاد (به دلیل عدم فرصت و زمان) بازی نمیکنم و شبها هم که خونه هستم وبگردی میکنم . اینو یه نفر متخصص سخت افزار بهم گفت که پاورتو عوض کن پاور و عوض کردم و یه کولر مستر 650 انداختم به سیستم . به نظرم سمت گرین نرید من خیری از جنس ایرانی ندیدم 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

چند سال پیش من یه پاور 550 گرین داشتم متاسفانه دو بار در طی بازه زمانی 6 ماهه ازم کارت گرافیک سوزوند در حالی که من زیاد (به دلیل عدم فرصت و زمان) بازی نمیکنم و شبها هم که خونه هستم وبگردی میکنم . اینو یه نفر متخصص سخت افزار بهم گفت که پاورتو عوض کن پاور و عوض کردم و یه کولر مستر 650 انداختم به سیستم . به نظرم سمت گرین نرید من خیری از جنس ایرانی ندیدم 

تایید میشه. علتش رو من هم نمیدونم. ولی مسئول فنی مرکز ریکاوری اطلاعات ایران نمایندگی قم که در خیابان دورشهر هستند به من هم  که هاردم سوخته بود گفتند که از پاور گرین استفاده نکنم. 

لینک به دیدگاه

احتمال داره این پاور یا پاورهای ناقص یا هر چیزی که اسمشو بشه بزاری از زیر دست تیم کنترل کیفیت شرکت در رفته یا بعدا این اتفاق جایی در داخل یا خارج شرکت رخ داده باشه. ولی خب نمیشه یک یا چند  پاور رو برای بی کیفیتی یک شرکت که تولیدی چند صد عدد یا هزار در ماه داره علم کرد. من از شرکت گرین دفاع نمیکنم، فقط خواستم بگم این چنین محصولات ناقصی میتونه از خروجی هر شرکتی بیرون بره و وقتی نصاب که اخرین فرد این چرخه هست این موارد معیوبی رو مشاهده میکنه ولی به روی خودش متاسفانه نمیزاره باید انگشت اتهام رو به سمت تک تک شون برد. از نصاب گرفته تا خود شرکت گرین.

من 7 سال قبل یک پاور 785b از مارک گرین گرفتم و همچنان این پاور داره کار میده، امیدوارم همچنان هم کار بده ( چون پول خرید پاور نو رو واقعا ندارم :8_laughing: )

ویرایش شده توسط @حامد@
لینک به دیدگاه

دوستان پاور گرین تقلبی هم داره (میتونید از استاد شعبانی هم بپرسید)  من خودم 680 وات   گرین داشتم دقیقا مثل همین پاور بود سبک بودش-کابلهاش خیلی کمتر بود و فونت برچسب مشخصات پاور هم با پاور اصلی فرق میکرد - انقدر شکل و شمایل پاور تابلو بود که من خودم زیر 1 دقیقه فهمیدم پاور تقلبی هستش !!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

گرین که کلا تو پاور برند جهنمی حساب میشه یعنی میگردی میگردی تا اینکه میگی جهنم و ضرر بذا گرین بخرم چون برندای خارجی گرونن :8_laughing:

احتمالا یا فروشنده پاور 380 گذاشته رو سیستمت یا کسی که  اسمبل کرده وگرنه گرین من تاحالا ندیدم از تو جعبش که پلمپ باشه یه همچین چیزی بیاد بیرون

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 1396/11/18, 00:09:46، testaccount گفته است :

گرین برند tier 8 پاور هست. استفاده از پاور هاش مساوی با مرگ تدریجی سیستم.

کم کم دارم میترسم از پاور های گرین. واقعا همین طوره شما خودت تجربشو داشتی؟؟؟؟

مشکلشون چیه خب؟؟ یعنی پاور گرین نخریم  به هیچ وج؟؟؟

توی ارزون قیمت ها چه برندی خوبه که بخریم؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali-gsxr گفته است :

والا من ک چند ساله دارم پاور گرین استفاده میکنم کوچکترین مشکلی نداشتم.رو همین سیستم الانم پاور گرینه!

لینک به دیدگاه

یه پاور مارک پاسکال دارم مال 7 سال پیشه هنوز داره کار میکنه گفتم دیگه عمرشو کرده عوضش کنم حالا میترسم گرین بخرم بزنه همه چیزو داغون کنه?

پولمون به کورسیر و کولر مستر که نمیرسه

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، ali-gsxr گفته است :

یه پاور مارک پاسکال دارم مال 7 سال پیشه هنوز داره کار میکنه گفتم دیگه عمرشو کرده عوضش کنم حالا میترسم گرین بخرم بزنه همه چیزو داغون کنه1f602.png

پولمون به کورسیر و کولر مستر که نمیرسه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

ممنون بهم کمک کرد. همون گرین رو میخرم امیدوارم آسیبی به قطعاتم  نزنه خودش به درک?

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali-gsxr گفته است :

عزیز تو قیمت پایین بدون شک گرین از بقیه بهتره.

بقیه برند ها قطعات داخلشون خیلی داغونه.

خود من که یه بار ضرر کردم و ضربه خوردم از پاور گرین کل اطرافیانم پاورهاشون گرین هست و همه راضین و از گرین به عنوان برند خوب یاد میکنن.

من این وسط چون زیادی توقع داشتم از پاور گرین ضربه خوردم. تو وات بالاتر از 700 به نظرم خرید گرین معقول نیست ولی زیر 500 وات گرین جزو انتخاب های خوب هست. اینکه ازش توقع داشته باشی 850 وات بده با دو سوم قیمت یه کولرمستر خب توقع زیادیه.

شما همون گرین رو بخر ایشالا که چیزی نمیشه.

کلا تو ایران هرچی میخری اولش تحقیقات لازمه بعدش توکل به خدا و اعمه.?

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...