رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعات کیس برای تدوین با برنامه edius

Recommended Posts

سلام یه سیستم تا ۴ تومن واسه تدوین فیلم میخوام  بات برنامه هایی نظیر edius 

اول یه توضیحی بدین که سیستم تدوین یا همین برنامه edius تمرکز اصلیش رو چیه  cpu یا gpu  در کل تمرکز رو چه قطعاتیه 

ویرایش شده توسط Mohammad Vakili
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز، 

مادربرد: ASUS PRIME B350-PLUS

پردازنده: AMD Ryzen 5 1500X

رم: Kingston HyperX FURY 8GB 4GBx2 2400MH  یا ADATA XPG Flame 8GB 4GBx2 3000MHz

کارت گرافیک: GTX 1050TI OC 4GB 

هارددیسک: WD Blue Hard Drive 2TB

اس اس دی:  ADATA SP600 128GB  یا WD Blue 250GB 

پاور: GREEN GP600B-HP+

کیس: GREEN Z2 Honor

سیستم پیشنهادی فوق مناسب برای: اجرای نرم افزار های تخصصی و گرافیکی سنگین، ویرایش و تدوین عکس و فیلم، رندرینگ ساده .

بازار کارت گرافیک خیلی خرابه، و قیمتها خیلی نامعقول بالاست، کارت گرافیک GTX 1050TI OC 4GB کاملاً برای نیاز شما مناسبه، من مدل خاصی رو معرفی نکردم، ولی نظرم اینه که ایسوس بگیرید تا با مادربردتون ست بشه. (سیستم بالا بدون در نظر گرفتن قیمت کارت گرافیک پیشنهاد شده، چون قیمتها به شدت داره ثانیه میزنه)

برای کاربری شما به ترتیب پردازنده قدرتمند (cpu)، رم با حجم و فرکانس مناسب و بعد از این دو یک اس اس دی قدرتمند. کارت گرافیک (gpu) در نرم افزارهای تدوین تاثیر زیادی نداره .

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز، 

مادربرد: ASUS PRIME B350-PLUS

پردازنده: AMD Ryzen 5 1500X

رم: Kingston HyperX FURY 8GB 4GBx2 2400MH  یا ADATA XPG Flame 8GB 4GBx2 3000MHz

کارت گرافیک: GTX 1050TI OC 4GB 

هارددیسک: WD Blue Hard Drive 2TB

اس اس دی:  ADATA SP600 128GB  یا WD Blue 250GB 

پاور: GREEN GP600B-HP+

کیس: GREEN Z2 Honor

سیستم پیشنهادی فوق مناسب برای: اجرای نرم افزار های تخصصی و گرافیکی سنگین، ویرایش و تدوین عکس و فیلم، رندرینگ ساده .

بازار کارت گرافیک خیلی خرابه، و قیمتها خیلی نامعقول بالاست، کارت گرافیک GTX 1050TI OC 4GB کاملاً برای نیاز شما مناسبه، من مدل خاصی رو معرفی نکردم، ولی نظرم اینه که ایسوس بگیرید تا با مادربردتون ست بشه. (سیستم بالا بدون در نظر گرفتن قیمت کارت گرافیک پیشنهاد شده، چون قیمتها به شدت داره ثانیه میزنه)

برای کاربری شما به ترتیب پردازنده قدرتمند (cpu)، رم با حجم و فرکانس مناسب و بعد از این دو یک اس اس دی قدرتمند. کارت گرافیک (gpu) در نرم افزارهای تدوین تاثیر زیادی نداره .

سلام مرسی بابیت راهنمایی  یه سیتم نوشتم شما ببین خوبه ایا ؟؟؟؟؟؟؟

Ryzen 7 1700X                                               

مادربرد ام اس آی B350 PC MATE

کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050-O2G

KingSton HyperX Predator DDR4 8GB (2x 4GB) 3200MHz

Thermaltake TR2 Gold 600W

Green Pars EVO Mid-Tower Case

هارد هم یه ۵۰۰ با یه ssd 120 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Mohammad Vakili گفته است :

سلام مرسی بابیت راهنمایی  یه سیتم نوشتم شما ببین خوبه ایا ؟؟؟؟؟؟؟

Ryzen 7 1700X                                               

مادربرد ام اس آی B350 PC MATE

کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050-O2G

KingSton HyperX Predator DDR4 8GB (2x 4GB) 3200MHz

Thermaltake TR2 Gold 600W

هارد هم یه ۵۰۰ با یه ssd 120 

این پردازنده برای نیاز شما زیاده و به کار نمیاد، قطعات سیستم پیشنهادی خودتون کاملاً بی منطق و نامعقول انتخاب شدن، کارت گرافیک با حجم ویدیویی دو گیگ رو کلا فراموش کنید، هارد 500 گیگ برای سیستم های امروزه خیلی کمه، خرید رم با فرکانس 3200 برای پلتفرم های رایزن پیشنهاد نمیشه خصوصاً برای مادربرد با چیپ ست b350 که دیگه اصلا پیشنهاد نمیشه. (ولی برای سیستم های رده بالا رایزن، در کنار یک مادربرد خوب مشکلی نیست)، مادربردهای MSI در پلتفرم های رایزن زیاد خوب خودشو نشون نداده  و مادربردهای ایسوس در پلتفرم های رایزن خودشون رو ثابت کردن .

و یک مسئله مهم، سیستم بدون SSD مثل عروس بی جهازه .

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

این پردازنده برای نیاز شما زیاده و به کار نمیاد، قطعات سیستم پیشنهادی خودتون کاملاً بی منطق و نامعقول انتخاب شدن، کارت گرافیک با حجم ویدیویی دو گیگ رو کلا فراموش کنید، هارد 500 گیگ برای سیستم های امروزه خیلی کمه، خرید رم با فرکانس 3200 برای پلتفرم های رایزن پیشنهاد نمیشه خصوصاً برای مادربرد با چیپ ست b350 که دیگه اصلا پیشنهاد نمیشه. (ولی برای سیستم های رده بالا رایزن، در کنار یک مادربرد خوب مشکلی نیست)، مادربردهای MSI در پلتفرم های رایزن زیاد خوب خودشو نشون داده و مادربردهای ایسوس در پلتفرم های رایزن خودشون رو ثابت کردن .

پردازنده رو بردم بالا واسه اینکه نیاز به ارتقا نداشته باشه رم هم چون به ای ام دی اشنایی ندارم زیاد اونو انتخاب کردم  یه تغییر و افزایش قیمت  و حذف ssd  چون میشه بعدا هم خرید  ولی قطعات  اصلی رو باید همون اول قوتر انتخاب کرد 

سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1700X

کارت گرافیک ایسوس PH-GTX1050TI-4G

مادربرد ام اس آی B350 GAMING PRO CARBON + Free RGB LED

ADATA XPG Z1 DDR4 8GB 2400MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM

Thermaltake Litepower 650W Power Supply

هارد هم ۱ ترا 

جمع ۴۳۰۰ 

الان این مشکلی داره ؟؟‌

لینک به دیدگاه

(من پست دوم خودم رو ویرایش کردم، دقت کنید، مادربردهای MSI در پلتفرم های رایزن زیاد خوب خودشو نشون نداده)

اگر به مرور زمان بودجتون رو افزایش میدین، و از نظر آینده نگری این سیستم خوبیه .

برای این پردازنده باید یک مادربرد مناسب انتخاب کنید: (مادربرهای پیشنهادی ، به ترتیب کارایی)  (مورد سوم کارایی به ازای قیمت، خیلی خوبی داره)

ASUS ROG X370 CROSSHAIR VI HERO

MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM

ASUS PRIME X370-PRO

ASUS ROG STRIX B350-F GAMING

MSI B350 GAMING PRO CARBON

رم: Geil AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz (کاملاً با پلتفرم های رایزن هماهنگه)

اس اس دی سامسونگ 960 ایوو 250 گیگ .

برای سیستم رده بالا، قطعات باید در خور و هماهنگ با هم باید انتخاب بشن (پردازنده یک میلیون و نیم تومنی حدوداً یک کیس با کولینگ و کولر خوب میخواد) 

کیس GREEN Z4 

کولر (خنک کننده پردازنده) GREEN GLC240-EVO GLACIER و اگر پردازنده زیاد زیر بار نیست مدل 120 .

پاور رو هم گرین تهیه کنید، گارانتی های خیلی خوبی دارن ، مدل GREEN GP600B-HP+ (و اگر در آینده قصد ارتقا دارید، مدل 700 وات رو تهیه کنید، با اینکه همینطور هم بیشتر از نیازتون انتخاب شده)

لینک به دیدگاه

سلام به جای ۱۷۰۰ x  همون ۱۷۰۰ خالی بردار راحت با یه آور ساده از بایوس کارایی اونو میگیری من خودم دارم خدایی تو کارهای مدیا ورندر ویدئویی وحشتناک سریعه یه کلیپ 4k حدودا یک ساعتها رو در زمان دوساعت رندر کرد رفت پی کارش  ولی به نظرم رم ۱۶ بردار هارد حداقل ۲ ترابایت و یه ssd با حجم ۱۲۸ گیج بردار 

ضمنا اینهم بگم اگه گیم نمی‌زنی زیاد رو گرافیک حساس نباش به جای رم و پردازنده بالاتر بردار من خودم همه نرم افزارهای میکس کارمیکنم از افترافکت گرفته تا کورل پریمایر وگاس وغیره همشون پردازنده محور هستن 

کارت گرافیک فقط تو چندتا پلاگین محدود کاربرد داره هرکس هم بگه گرافیک قویتر بردار داره گمراهتون می‌کنه  چونکه هنگام رندر گرفتن فقط پردازنده درگیره 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

(من پست دوم خودم رو ویرایش کردم، دقت کنید، مادربردهای MSI در پلتفرم های رایزن زیاد خوب خودشو نشون نداده)

اگر به مرور زمان بودجتون رو افزایش میدین، و از نظر آینده نگری این سیستم خوبیه .

برای این پردازنده باید یک مادربرد مناسب انتخاب کنید: (مادربرهای پیشنهادی ، به ترتیب کارایی)  (مورد سوم کارایی به ازای قیمت، خیلی خوبی داره)

ASUS ROG X370 CROSSHAIR VI HERO

MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM

ASUS PRIME X370-PRO

رم: Geil AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz (کاملاً با پلتفرم های رایزن هماهنگه)

اس اس دی سامسونگ 960 ایوو 250 گیگ .

برای سیستم رده بالا، قطعات باید در خور و هماهنگ با هم باید انتخاب بشن (پردازنده یک میلیون و نیم تومنی حدوداً یک کیس با کولینگ و کولر خوب میخواد) 

کیس GREEN Z4 

کولر (خنک کننده پردازنده) GREEN GLC240-EVO GLACIER و اگر پردازنده زیاد زیر بار نیست مدل 120 .

پاور رو هم گرین تهیه کنید، گارانتی های خیلی خوبی دارن ، مدل GREEN GP600B-HP+ (و اگر در آینده قصد ارتقا دارید، مدل 700 وات رو تهیه کنید، با اینکه همینطور هم بیشتر از نیازتون انتخاب شده)

مرسی بابت راهنمایی های شما 

من یکم دیگه تغییرات دادم شما یه نگاهی بنداز  ssd  هم به خاطر بودجه کم فعلا ۱۲۰ بعدا ارتقا داده میشه  رم ۲ کاناله ۸ گیگ هم انتخاب کردم  باز شما یه نگاهی بنداز 

ASUS PRIME X370-PRO AM4 Motherboard

AMD Ryzen 7 1700

GTX1050TI-4G

Kingston HyperX Predator 2×4GB=8GB DDR4 3000MHz

اس اس دی ای دیتا Ultimate SU650 120GB

Thermaltake Litepower 650W Power Supp

GREEN STRIKER GAMING CASE

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

سلام به جای ۱۷۰۰ x  همون ۱۷۰۰ خالی بردار راحت با یه آور ساده از بایوس کارایی اونو میگیری من خودم دارم خدایی تو کارهای مدیا ورندر ویدئویی وحشتناک سریعه یه کلیپ 4k حدودا یک ساعتها رو در زمان دوساعت رندر کرد رفت پی کارش  ولی به نظرم رم ۱۶ بردار هارد حداقل ۲ ترابایت و یه ssd با حجم ۱۲۸ گیج بردار 

ضمنا اینهم بگم اگه گیم نمی‌زنی زیاد رو گرافیک حساس نباش به جای رم و پردازنده بالاتر بردار من خودم همه نرم افزارهای میکس کارمیکنم از افترافکت گرفته تا کورل پریمایر وگاس وغیره همشون پردازنده محور هستن 

کارت گرافیک فقط تو چندتا پلاگین محدود کاربرد داره هرکس هم بگه گرافیک قویتر بردار داره گمراهتون می‌کنه  چونکه هنگام رندر گرفتن فقط پردازنده درگیره 

اقا مرسی بابت راهنمایی 

لینک به دیدگاه

سلام اخوی

1- به نظرم  پاور را حداقل حداقل    700 ، 750  بگیرین

2- اگه با قطعات دست دوم مشکل نداشته باشین گرافیک را میتونید تایتان شش گیگی یا 780 شش گیگی بگیرین- البته باید بگردین گیر بیارین - البته پاور قوی میخواد مصرفش زیاده:$

3-سی پی یو حداقل  1700

4- مادر بورد با توجه به بودجه محدود و  حداقلی  شما

الویت اول :

انتخاب دوم :

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Mohammad Vakili گفته است :

مرسی بابت راهنمایی های شما 

من یکم دیگه تغییرات دادم شما یه نگاهی بنداز  ssd  هم به خاطر بودجه کم فعلا ۱۲۰ بعدا ارتقا داده میشه  رم ۲ کاناله ۸ گیگ هم انتخاب کردم  باز شما یه نگاهی بنداز 

ASUS PRIME X370-PRO AM4 Motherboard

AMD Ryzen 7 1700

GTX1050TI-4G

Kingston HyperX Predator 2×4GB=8GB DDR4 3000MHz

اس اس دی ای دیتا Ultimate SU650 120GB

Thermaltake Litepower 650W Power Supp

GREEN STRIKER GAMING CASE

مخلصیم، بعد از خرید حتماً یادتون باشه، بایوس مادربرد رو آپدیت کنید .

پاور رو گرین بگیرید (600 حداقل، 750 حداکثر) (مدل hp+ یا ocpt) 

این اس اس دی، برای این سیستم مناسب نیست، سامسونگ 960 ایوو 250 گیگ .

برای این پردازنده یک کولر مناسب باید تهیه کنید، واتر کولر: گرین گلیشر ایوو 120  (اگر پردازنده زیر لود شدید میخواد بره، مدل240)    ایر کولر:  Cooler Master MasterAir Pro 4 یا

Deepcool GAMMAXX GT یا ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A . 

در مورد رم : اگر بودجه میرسه رم رو از برند معتبر جی اسکیل خریداری کنید، و گرنه همون رمی که مخصوص پلتفرم های AMD (این رم مدل هشت گیگش وارد نشده) هستش که برند گیل زده رو بخرید. (اگر بودجه رو افزایش بدید، رم با حجم 16 گیگ یعنی دو عدد ماژول هشت گیگ، تهیه کنید خیلی بهتره)

مسئله رم  برای پلتفرم های AMD : باید رم رو در سایت سازنده مادربرد، چک کنید ببینید مادربرد انتخابی این رم رو پشتیبانی میکنه یا نه . 

این لینک رم های پشتیبانی شده این مادربرد : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/PRIME-X370-PRO_Memory_QVL_180126.pdf?_ga=2.108022274.1007320281.1518166704-1592418251.1518166704 

کاربر فرهادی، عزیز و دوست داشتنی هم درست میگن، کارت گرافیک با معماری تیتان در نرم افزارهای تدوین و طراحی، تاثیر گذاره، ولی خریدش به صرفه نیست .

ولی برای استفاده از تمامی قابلیت های این پردازنده، مادربرد با چیپ ست X370 تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...