رفتن به مطلب

مشاوره - خرید MSI Optix G27C یا Samsung C27FG70؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده میخوای یه مانیتور 1080 با فریم بالا 120 یا بیشتر بخریم

بین این دو مدل موندم (باز اگر شما میشناسید ماینتوری تو این رنج قیمت معرفی کنید ، خواهشا مانیتوری با پنل TN معرفی نکنید چون حاضرم کور بشم ولی دیگه پنل TN استفاده نکنم)

یکی از دوستان Samsung C27FG70 داره و نظرش اینه : چون داخل ایران سر هم میشه کیفیت بدنش خوب نیست ، بی دقت هم سر هم شده ، اگر هم ضربه ای به میز بخور شروع میکنه به لرزید ،  -دقت ساخت بدنه پایین -لرزش به دلیل مقاوم نبودن پایه - کیفیت ساخت بدنه ضعیف

مانیتور MSI Optix G27C سرکار روزی 9 ساعت دارم میبینمش و میدونم چطور هست 

با این که 300 تومن ارزون تره و دقیقا  هر دو این مانتور ها از یک پنل مشابه استفاده میکنن ولی دلیلی که من بیشتر به سمت سامی جزب شدم فناوری کوانتوم داتش هست چون مدل MSI Optix G27C با این که سرکار تا 100% کنتراسش رو بردم بالا ولی به اندازه کافی پر رنگ به نظر نمیرسه و دلیل دیگه اینه که میشه ارتفاع مانیتور سامی رو میشه تنظیم کرد ولی از پایه پشتش میشه به عنوان  استند برای هدست استفاده کرد کرد.

حالا من میخواستم بدونم این دوستمون خیلی سخت گیر هست یا مانیتور سامی کیفیت بدنه بدی داره؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

بنده مانیتور c27fg70 رو تهیه کردم واقعا مانیتور عالیی هست و این ایراداتی که شما ذکر‌کردید رو توی این چند هفته استفاده هنوز ندیدم

پیشنهاد بنده c27fg70 هست

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود دوست گرامی

بنده مانیتور c27fg70 رو تهیه کردم واقعا مانیتور عالیی هست و این ایراداتی که شما ذکر‌کردید رو توی این چند هفته استفاده هنوز ندیدم

پیشنهاد بنده c27fg70 هست

چنتا سوال

با چه کابلی استفاده میکنید

زمان خرید پیکسل سوخته داشت ؟

الان چطور پیکس سوخته داره؟

و این که ممنون میشم از منوی مانیتور عکس بگیرید قرار بدید 

مرسی 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ATER گفته است :

چنتا سوال

با چه کابلی استفاده میکنید

زمان خرید پیکسل سوخته داشت ؟

الان چطور پیکس سوخته داره؟

و این که ممنون میشم از منوی مانیتور عکس بگیرید قرار بدید 

مرسی 

از‌کابل Display port

خیر پیکسل سوخته که نداره ??

تنها ایرادی که میشه ازش گرفت اینه که زمانی که روی ۱۴۴‌هرتز تنطیم میکنید و ریپسنس تایم رو روی fastest میذارید؛ زمانی که با دوربین گوشی میخاید عکس بگیرید انگار تصویر پرش داره ولی با چشم دیده نمیشه!

samsung-c24fg70.jpg

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

تنها ایرادی که میشه ازش گرفت اینه که زمانی که روی ۱۴۴‌هرتز تنطیم میکنید و ریپسنس تایم رو روی fastest میذارید؛ زمانی که با دوربین گوشی میخاید عکس بگیرید انگار تصویر پرش داره ولی با چشم دیده نمیشه!

مرسی

دلیلش این هست که فریمی که توی تصویر گوشی میبینید با اونی که روی ماینتور هست متفاوته و دوربین نمیتونه سینک کنه این تصاویر رو وگرنه مشکل از مانیتور یا گوشی نیست :14_relaxed:

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوستان اگر کسی ماینتور سامی رو داره ممنون میشم نظرش رو بگه مرسی

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

درود بر شما

یه سوالی داشتم اونم اینکه  27اینچ فول اچ دی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پیکسل هم دیده نمیشن؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

درود بر شما

یه سوالی داشتم اونم اینکه  27اینچ فول اچ دی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پیکسل هم دیده نمیشن؟

نه دیده نمیشه خیالتون تخت

بشرط اینکه در فاصله مناسب بشینید

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

امروز رفتم یکی از فروشگاه های بازار رضا دیدم

اصلا کیفیت بدنش بد نیست  رد  حد VX229h هست

احتمالا زیاد 15 استفند بخرم

انتخاب این مدل قطعی هست فقط موضوع پولشه

دوستان مانیتور VX229H مشکی سالم بدون گارانتی بدون هیچ مشکلی (فقط یه پیکسل سوخته داره از همون اول باهاش بوده)

چند برمیدارن به نظرتون؟

نظر خودم 550 هست نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

هفنه آینده میخوام این ماینتور رو بخرم کسی حرفی پیشنهادی جایی که قیمت کم تر از 1730 بدن و... نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام داداش هیچ کدوم را نخر اگه بخری بعد از یک روز بهت حالت تهو دست میده تصویر در حد تلویزیون های پارس سیاه و سفید گند بزنن به هر چی اشغال ارزون بخود نیست من خریدم باز کردم دوباره بستم فروختم با ضرر حلا خود دانی

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/20, 23:47:00، ATER گفته است :

مرسی

دلیلش این هست که فریمی که توی تصویر گوشی میبینید با اونی که روی ماینتور هست متفاوته و دوربین نمیتونه سینک کنه این تصاویر رو وگرنه مشکل از مانیتور یا گوشی نیست :14_relaxed:

درود 

اون اوایل عرضه ، خیلی ها از محسوس بودن بیش از حد گوستینگ، از  سامسونگ ناراضی بودند(یوتیوب ، آمازون و نیو اگ) که پس از گذشت مدتی از زمان عرضه ،خبر خاصی از این مشکل نشد که گویا این مورد مربوط به ریلیز های ابتدایی بوده . (پس بهتره که از جایی بخرید که اطمینان داشته باشید موجودیشون زود به زود تموم میشه تا از سری های جدید تر قسمت شما بشه :D )

اون پرش یا لرزشی که دوستمون گفتند به خاطر حالت 1mbr هست ،برخلاف پنل های ips که در حال 1mbr گاو پیشونی سفید هستند ، در مدل سامسونگ حالت 1mbr به چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست ،مگر در لنز دوربین .

اگر میز تون رو به دیوار می چسبانید ، این رو بگم که برای استفاده راحت تر از پایه سامسونگ کفِ پایه می بایست 10 الی 20 سانت از دیوار فاصله داشته باشه،  که این طوری مانیتور شاید یکم در مرکز میز و یک مقدار بیشتر از حالت معمول به چشمان شما نزدیک تر باشه.(که به این نتیجه. خواهید رسید که برای تجربه بهتر از c70، بهتره که پنل حداقل در 90 سانتی از چشمان شما قرار بگیره که بتونید کمی شدت نور رو بالا ببرید تا در بازی های با محیط های تاریک اذیت نشید و بالا بردن شدت نور چشمان تون رو اذیت نکنه.

دیگه نمی دونم چه چیزی بگم ، فقط اینکه امیدوارم که خریدی هوشمندانه و در نهایت لذت بخش داشته باشید.

به شخصه پنل های va بیشتر از tn چشمانم رو درد آورده و خسته کرده (نمی دونم چرا :D ) .

به نظر خودم : این رو هم بگم که اگه برای وبگردی و یا خواندن مطالب متنی ، به عنوان مثال، حداقل دو ساعت در روز حساب باز کردید ، کمی بیشتر از حالت معمول و نسبت به vx تون ، چشمان  شما  خسته خواهد شد ، یکی به خاطر تراکم پیکسلی کمتر نسبت به ۲۲ و ۲۴ اینچ ، یکی هم به خاطر اون دلیل قبلی که گفتم .

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درود 

اون اوایل عرضه ، خیلی ها از محسوس بودن بیش از حد گوستینگ، از  سامسونگ ناراضی بودند(یوتیوب ، آمازون و نیو اگ) که پس از گذشت مدتی از زمان عرضه ،خبر خاصی از این مشکل نشد که گویا این مورد مربوط به ریلیز های ابتدایی بوده . (پس بهتره که از جایی بخرید که اطمینان داشته باشید موجودیشون زود به زود تموم میشه تا از سری های جدید تر قسمت شما بشه :D )

اون پرش یا لرزشی که دوستمون گفتند به خاطر حالت 1mbr هست ،برخلاف پنل های ips که در حال 1mbr گاو پیشونی سفید هستند ، در مدل سامسونگ حالت 1mbr به چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست ،مگر در لنز دوربین .

اگر میز تون رو به دیوار می چسبانید ، این رو بگم که برای استفاده راحت تر از پایه سامسونگ کفِ پایه می بایست 10 الی 20 سانت از دیوار فاصله داشته باشه،  که این طوری مانیتور شاید یکم در مرکز میز و یک مقدار بیشتر از حالت معمول به چشمان شما نزدیک تر باشه.(که به این نتیجه. خواهید رسید که برای تجربه بهتر از c70، بهتره که پنل حداقل در 90 سانتی از چشمان شما قرار بگیره که بتونید کمی شدت نور رو بالا ببرید تا در بازی های با محیط های تاریک اذیت نشید و بالا بردن شدت نور چشمان تون رو اذیت نکنه.

دیگه نمی دونم چه چیزی بگم ، فقط اینکه امیدوارم که خریدی هوشمندانه و در نهایت لذت بخش داشته باشید.

به شخصه پنل های va بیشتر از tn چشمانم رو درد آورده و خسته کرده (نمی دونم چرا :D ) .

به نظر خودم : این رو هم بگم که اگه برای وبگردی و یا خواندن مطالب متنی ، به عنوان مثال، حداقل دو ساعت در روز حساب باز کردید ، کمی بیشتر از حالت معمول و نسبت به vx تون ، چشمان  شما  خسته خواهد شد ، یکی به خاطر تراکم پیکسلی کمتر نسبت به ۲۲ و ۲۴ اینچ ، یکی هم به خاطر اون دلیل قبلی که گفتم .

یعنی اون جوری حساب کنیم ، بیشتر از چند وقت ار عرضه گذشته باشه؟

فکر کنم از میزان گارنتی باقی مونده میشه فهمید ، چند ماه از گارنتی گذشته باشه پنل های جدید حساب میشه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ATER گفته است :

یعنی اون جوری حساب کنیم ، بیشتر از چند وقت ار عرضه گذشته باشه؟

فکر کنم از میزان گارنتی باقی مونده میشه فهمید ، چند ماه از گارنتی گذشته باشه پنل های جدید حساب میشه؟

درود مجدد

الان یک سال از ورودش گذشته دیگه (البته فکر می کنم) ، که اتکا به تاریخ گارانتی می تونه مفید واقع بشه.

لینک به دیدگاه

درود 

یکی از موارد دیگری که در مورد پنل va  باید در نظر داشته باشید رو با یک مثال می گم : شما فرض کنید دوتا مانیتور دارید یکی پنل va و یکی پنل ips ، در اتاق و در تاریکی و نور کم پای سیستم تون  نشستید به یک باره یکی از اعضای خانواده میاد و یا لامپ رو روشن می کنه و یا پرده رو کنار می کشه ، که باعث میشه نور به صورت مستقیم به هر دو پنل بتابد .

که در این شرایط موارد نمایش داده شده در پنل ips  نسبت به پنل va خیلی راحت تر و یا خواناتر دیده میشه .

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام داداش.من چند روز پیش توی بازار کامپیوتر اهواز مدل 27 اینچ سامسونگ رو دیدم واقعن عالی بود کیفیتش حرف نداشت اون پرشی هم که دوستان میگن من ندیدم اتفاقن چون در آینده میخوام 27 اینچ بخرم خیلی هم بهش نزدیک شدم ببینم صفحه تار میشه یا نه که خوشبختانه اصلن چنین چیزی ندیدم.تو خریدش شک نکن.موفق باشید.

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درود مجدد

الان یک سال از ورودش گذشته دیگه (البته فکر می کنم) ، که اتکا به تاریخ گارانتی می تونه مفید واقع بشه.

شما این مشکل رو ندارید درسته ؟ ghosting رو میگم

اگر میشه یه نگاه به گارانتی خودتون بندازید و ببنید چقدر ازش باقی مونده ، بعد بگیدکی خریداری کردید مانیتورتون رو بعد این جوری میشه حساب کرد.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ATER گفته است :

شما این مشکل رو ندارید درسته ؟ ghosting رو میگم

اگر میشه یه نگاه به گارانتی خودتون بندازید و ببنید چقدر ازش باقی مونده ، بعد بگیدکی خریداری کردید مانیتورتون رو بعد این جوری میشه حساب کرد.

درود 

من خودم این مانیتور رو ندارم و مطالب رو به صورت تجربی و تئوری خدمتتون عرض کردم .

سعی کنید مانیتور رو به صورت حضوری بخرید .

گوستینگ فقط در شوشتر های اول شخص دردسرساز میشه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

درود 

من خودم این مانیتور رو ندارم و مطالب رو به صورت تجربی و تئوری خدمتتون عرض کردم .

سعی کنید مانیتور رو به صورت حضوری بخرید .

گوستینگ فقط در شوشتر های اول شخص دردسرساز میشه.

همون 

اصلا میخوام بازی رو برای csgo  و dota 2 بگیرم

میرم لیون باهاشون در جریان میزارم که مانیتوری بیارن که کم از گارانتیش گذشته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

همون 

اصلا میخوام بازی رو برای csgo  و dota 2 بگیرم

میرم لیون باهاشون در جریان میزارم که مانیتوری بیارن که کم از گارانتیش گذشته باشه

در مورد نحوه خرید تون هم  بله این جوری بهتره .

دوما اینکه همه مانیتور ها گوستینگ رو دارند یکی به صورت حاد این مشکل رو داره و دیگری نه .

بر روی مانیتور های گیمینگ یک بازی شوتر که فریم خوبی میده مثل همین کانتر رو اجرا می کنند ، که ابتدا می بایست گوستینگ(حرکت کردن رنگ ها بر روی هم) رو تشخیص داد !!! دوم اینکه مشخص کنید ، پاسخدهی ، بر روی چه حالتی هست :

Low / slow

یا

Normal / medium

یا

High /fast 

سپس سه بار در منو تنظیمات مانیتور یکی از این سه حالت رو انتخاب کنید و ببینید کدوم یک «««کمترین»»»» ! گوستینگ رو ایجاد می‌کنه. از همون استفاده کنید.

آنقدر بد به دلتون راه ندید ، توکل به خدا ، خرید کنید. :D

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در در 1396/11/20, 23:26:37، danyalbmw گفته است :

....

سلام دوست خوبم

احیاناً شما متوجه گوستینگِ حاد نشدید؟( اینکه نشدید یعنی خدا رو شکر موردی ندارید ).

و اینکه در صورت امکان تاریخ شروع گارانتی خودتون رو برای دوستمون پ.خ کنید شاید کمکی در خریدشون شد.

سپاسگزارم .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست خوبم

احیاناً شما متوجه گوستینگِ حاد نشدید؟( اینکه نشدید یعنی خدا رو شکر موردی ندارید ).

و اینکه در صورت امکان تاریخ شروع گارانتی خودتون رو برای دوستمون پ.خ کنید شاید کمکی در خریدشون شد.

سپاسگزارم .

خیر مشکلی ندیدم

گارانتی موحود در جعبه مانیتور بنده تاریخ شروع اصلا نداشت ??

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در در 1396/12/13, 09:24:31، dmcmrk گفته است :

سلام دوست خوبم

سپاسگزارم .

الان 3 ماه هست دارم این مانیتور رو (Samsung C27FG70)  اصلا گوستینگ ندیدم

در در 1396/12/13, 14:34:26، danyalbmw گفته است :

خیر مشکلی ندیدم

گارانتی موحود در جعبه مانیتور بنده تاریخ شروع اصلا نداشت 1f610.png1f610.png

باید زنگ بزنید سام سرویس مشخصات بدید تا تاریخ گارانتی شما شروع بشه برای من شروعش 3 روز بعد از خریدم هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...