رفتن به مطلب

مشاوره فوری جهت انتخاب سیستم تدوین فیلم و رندرینگ تا سقف 9 میلیون تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام 

بنده قصد جمع کردن سیستم دارم واسه تدوین فیلم و کار با نرم افزارهای افترافکت و پریمیر پرو 

کل بودجه هم حدود 9 میلیون تومن هستش و بنده با این مبلغ باید  مانیتور و موس و کیبورد هم خرید کنم

من خودم  یه لیست در نظر دارم دوستان هم اگر لطف کنن و کمک کنن بنده حقیر رو بسیار بسیار ممنون میشم

MB:ASUS PRIME X370-A

CPU: AMD Ryzen 7 1800X

RAM:G.SKILL Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz

VGA :  ASUS TURBO-GTX1060-6G

POWER: COOLERMASTER G650M

HDD: WD Purple 2TB

SSD:SAMSUNG  EVO850 250GB 

MONITOR: LG 29UM68

دوستان فقط کیس و کولر رو من چیزی تو ذهنم نیست موس هم یچیزی در حد 100 تومن

لطفا منو راهنمایی کنید که ایا این قطعات با هم همخونی لازم رو دارن؟ و اگر چیز بهتری واسه جایگزینی هست پیشنهاد بدین 

و اینکه ممنون میشم اگر زودتر منو به نتیجه برسونید چون باید طی دو سه روز اینده  خرید کنم

سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، saeid shirzadi گفته است :

دوستان سلام 

بنده قصد جمع کردن سیستم دارم واسه تدوین فیلم و کار با نرم افزارهای افترافکت و پریمیر پرو 

کل بودجه هم حدود 9 میلیون تومن هستش و بنده با این مبلغ باید  مانیتور و موس و کیبورد هم خرید کنم

من خودم  یه لیست در نظر دارم دوستان هم اگر لطف کنن و کمک کنن بنده حقیر رو بسیار بسیار ممنون میشم

لطفا منو راهنمایی کنید که ایا این قطعات با هم همخونی لازم رو دارن؟ و اگر چیز بهتری واسه جایگزینی هست پیشنهاد بدین 

و اینکه ممنون میشم اگر زودتر منو به نتیجه برسونید چون باید طی دو سه روز اینده  خرید کنم

سپاس فراوان

درود

رایزن 1700 (اگر نمیخوای اور کنی  ولی اگر میخوای آور کنی  1700X)

1800xزیادیه.

رم ripjaws vنا هماهنگی با رایزن داره و توسط دوست گلمون EHSANRF@تست شده و این تاپبک هم زده شده:

برای رم شما توی لیست qvl مین بوردتون نگاه کنید 

ما به التفاوت چیزایی که کم شده هزینه کنید برای گرافیک

لینک به دیدگاه

صحبت دوستمون کاملا تایید میشه , 1800 فقط کمی از 1700 قویتره , و اگه اهل اورکلاک نیسیتی سری X نگیر , 1700 هم کولر همراهش داره هم اینکه کاملا کار شما رو به بهترین شکل انجام میده  ( سری X داخل جعبه شون کولرندارن و باید یه هزینه جدا بدی کولر بگیری) , پیشنهاد می کنم رم حداقل 32 بگیری با توجه با کارهایی که میخوای انجام بدی , گرچه خود کمپانی adobe برای بهترین کارایی روی افتر افکت جدید رم 64 رو توصیه میکنه , سعی کن بیشتر از دو ماژول روی رایزن ها نزاری که اذیتت نکنن , سعی کن دو ماژول 16 گیگی بگیری البته اگه میخوای 32 بزاری

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

1800xزیادیه.

رم ripjaws vنا هماهنگی با رایزن داره و توسط دوست گلمون EHSANRF@تست شده و این تاپبک هم زده شده:

درود به شما 

ممنون از راهنماییتون 

حتما نکاتی که گفتید رو مد نظر قرار میدم

فقط واسه کولر چی پیشنهاد میدین؟(در صورتی که 1700x بگیرم و شاید در اینده کمی هم اور کنم)

لینک به دیدگاه

رم رو Geil بردارید .

و cpu رو هم در حد تدوین 1700 خیلی با 1800 فرق نمیکنه .

توصیه میکنم تو همین فروم بگردید کم نیستند افرادی که پول لازمند یا صرف ارتقا قطعات در حد خود رو میفروشند .بهرحال اینجوری کلی صرفه جویی هم میشه تو هزینه هاتون و میتونید مثلا گرافیک قوی تری بخرید .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

صحبت دوستمون کاملا تایید میشه , 1800 فقط کمی از 1700 قویتره , و اگه اهل اورکلاک نیسیتی سری X نگیر , 1700 هم کولر همراهش داره هم اینکه کاملا کار شما رو به بهترین شکل انجام میده  ( سری X داخل جعبه شون کولرندارن و باید یه هزینه جدا بدی کولر بگیری) , پیشنهاد می کنم رم حداقل 32 بگیری با توجه با کارهایی که میخوای انجام بدی , گرچه خود کمپانی adobe برای بهترین کارایی روی افتر افکت جدید رم 64 رو توصیه میکنه , سعی کن بیشتر از دو ماژول روی رایزن ها نزاری که اذیتت نکنن , سعی کن دو ماژول 16 گیگی بگیری البته اگه میخوای 32 بزاری

درود دوست عزیزم

والا شاید در اینده ای نزدیک قصد اور رو داشته باشم شاید هم نه خودم هم دو دل شدم نسبت به خرید سری x

بعد اینکه رم رو اگر 2400mhz بردارم مشکلی ایجاد نمیکنه و کم نمیاره؟(32 گیگ رو در نظر بگیرید)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

رم رو Geil بردارید .

و cpu رو هم در حد تدوین 1700 خیلی با 1800 فرق نمیکنه .

توصیه میکنم تو همین فروم بگردید کم نیستند افرادی که پول لازمند یا صرف ارتقا قطعات در حد خود رو میفروشند .بهرحال اینجوری کلی صرفه جویی هم میشه تو هزینه هاتون و میتونید مثلا گرافیک قوی تری بخرید .

ممنون از شما

در مورد سی پی یو نظرم دیگه رفت روی 1700 فقط بین معمولی و سری x دو دل موندم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeid shirzadi گفته است :

درود دوست عزیزم

والا شاید در اینده ای نزدیک قصد اور رو داشته باشم شاید هم نه خودم هم دو دل شدم نسبت به خرید سری x

بعد اینکه رم رو اگر 2400mhz بردارم مشکلی ایجاد نمیکنه و کم نمیاره؟(32 گیگ رو در نظر بگیرید)

نه ابدا با 2400 کم نمیاره از این نظر خیالتون راحت باشه , من خودم افتر افکت کار می کنم و روی فرکانس 2133 هستم اصلا کم نمیاره پردازنده هم همون 1700 دارم با کولر خودش 

لینک به دیدگاه

اگه چیپست سری X میخرید مثلا x370 بهتره 1700x بخرید وگرنه همون 1700 . اورکلاک روی خروجی نهایی تاثییری نداره . فقط سی پی یو با هسته های بیشتر و در درجه بعدی مقدار رم بیشتر . من 4 ساله تو این زمینه کار میکنم ؛ خروجی ای که با مثلا 6950x گرفتم بیشتر از 1800x بوده . هرچند فرکانس 1800x بالاتره . و همینطور با 32 گیگ رم باس 3866 و 64 گیگ رم باس 3000 که دومی بوضوح بالاتر بوده . شما اگه پولتون نرسید مقدار رم بیشتر با فرکانس کم تر بگیرید و همون 1700 معمولی بردارید . اورکلاک یعنی مصرف برق بیشتر ؛ استهلاک بیشتر و سیستم تهویه و کولر قویتر  . و همه اینها یعنی هزینه بیشتر . 

32 گیگ رم 2400 برای شما خیلی خروجی بهتری میده تا مثلا 16 گیگ رم 4000!!!

ویرایش شده توسط sepehrariaee
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

اگه چیپست سری X میخرید مثلا x370 بهتره 1700x بخرید وگرنه همون 1700 . اورکلاک روی خروجی نهایی تاثییری نداره . فقط سی پی یو با هسته های بیشتر و در درجه بعدی مقدار رم بیشتر . من 4 ساله تو این زمینه کار میکنم ؛ خروجی ای که با مثلا 6950x گرفتم بیشتر از 1800x بوده . هرچند فرکانس 1800x بالاتره . و همینطور با 32 گیگ رم باس 3866 و 64 گیگ رم باس 3000 که دومی بوضوح بالاتر بوده . شما اگه پولتون نرسید مقدار رم بیشتر با فرکانس بیشتر بگیرید و همون 1700 معمولی بردارید . اورکلاک یعنی مصرف برق بیشتر ؛ استهلاک بیشتر و سیستم تهویه و کولر قویتر  . و همه اینها یعنی هزینه بیشتر . 

سپاس از شما بابت توضیحات کاملتون:x

فقط اگر بخوام 1700 معمولی بردارم مادربورد رو باید عوض کنم؟میتونم چیز ارزونتر بردارم که هزینه هام کمتر شه؟

ویرایش شده توسط saeid shirzadi
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

1800xزیادیه.

دوست من اتفاقا روی اون رم مشکل داشتند مشکلشون با رم Team Group T-Force Night Hawk DDR4 3200MHz CL16 Dual  حل شد

لینک به دیدگاه

جهت صرفه جویی این قطعات را انتخاب کنید همون کارایی را بهتون می ده سیستمی هست که من برای خودم بستم و کاملا راضی هستم

mb:b350 strix f

ryzen 1700 در صورتی که اورکلاکش کنید تفاوت چندانی با رایزن 1800x نداره

ram هم من نظری نمی دم خودم trident z rgb 3200دو ماژول 8 گیگ بستم روی باس 3000 به راحتی جواب می ده ولی روی 3200 نتونستم تنظیم کنم

حافظه اس اس دی را حتما سامسونگ 960 اوو بردارید مدل m2 سرعت بسیار بالاتری نسبت به هارد انتخابی خودتون داره

‍پاور و کارت گرافیک انتخابی خودتون بسیار خوبه

هارد دیسک هم من نظرم اینه سری بلک وسترن را بردارید سری بنفش فکر نمی کنم به درد شما بخوره

کیس هم اگر نمی خواهید خیلی هزینه کنید و کیس با کیفیت می خواهید کیس z4 گرین را بردارید

کولر هم واترکولر های گرین به نسبت قیمت انتخاب خوبیه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nimajafarpour گفته است :

جهت صرفه جویی این قطعات را انتخاب کنید همون کارایی را بهتون می ده سیستمی هست که من برای خودم بستم و کاملا راضی هستم

mb:b350 strix f

ryzen 1700 در صورتی که اورکلاکش کنید تفاوت چندانی با رایزن 1800x نداره

ram هم من نظری نمی دم خودم trident z rgb 3200دو ماژول 8 گیگ بستم روی باس 3000 به راحتی جواب می ده ولی روی 3200 نتونستم تنظیم کنم

حافظه اس اس دی را حتما سامسونگ 960 اوو بردارید مدل m2 سرعت بسیار بالاتری نسبت به هارد انتخابی خودتون داره

‍پاور و کارت گرافیک انتخابی خودتون بسیار خوبه

هارد دیسک هم من نظرم اینه سری بلک وسترن را بردارید سری بنفش فکر نمی کنم به درد شما بخوره

کیس هم اگر نمی خواهید خیلی هزینه کنید و کیس با کیفیت می خواهید کیس z4 گرین را بردارید

کولر هم واترکولر های گرین به نسبت قیمت انتخاب خوبیه

سپاس از شما

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeid shirzadi گفته است :

دوستان سلام 

سپاس فراوان

HDD مورد نظر شما برای کامپیوتر مناسب نیست. اگرچه بعضی از کاربرها این هارد روی برای کامپیوتر استفاده میکنن، ولی به نظرم کار درستی نیست. خودم اول واسه ی کامپیوتر یه هارد بنفش یک ترا خریدم اما اصلاً پلپمش رو باز نکردم. یکم توی اینترنت تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم واسه ی کامپیوتر مناسب نیست. در نهایت با یه وسترن آبی تعویضش کردم.

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

HDD مورد نظر شما برای کامپیوتر مناسب نیست. اگرچه بعضی از کاربرها این هارد روی برای کامپیوتر استفاده میکنن، ولی به نظرم کار درستی نیست. خودم اول واسه ی کامپیوتر یه هارد بنفش یک ترا خریدم اما اصلاً پلپمش رو باز نکردم. یکم توی اینترنت تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم واسه ی کامپیوتر مناسب نیست. در نهایت با یه وسترن آبی تعویضش کردم.

?هارد دیسک های مخصوص دوربین مدار بسته برای PC مناسب نیستند!

هارد دیسک های مخصوص دوربین مدار بسته و ضبط ویدئو (چون Seagate SkyHawk و WD Purple) برای نوشتن متوالی بهینه سازی شده اند و برای استفاده های معمول  چون نصب ویندوز، برنامه ها و بازی مناسب نیستند. 

توصیه می شود از این هارد دیسک ها در PC استفاده نکنید، این چیزی نیست که برای آن طراحی شده باشند.

? @ShahrSakhtAfzar

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

هارد دیسک های مخصوص دوربین مدار بسته و ضبط ویدئو (چون Seagate SkyHawk و WD Purple) برای نوشتن متوالی بهینه سازی شده اند و برای استفاده های معمول  چون نصب ویندوز، برنامه ها و بازی مناسب نیستند. 

توصیه می شود از این هارد دیسک ها در PC استفاده نکنید، این چیزی نیست که برای آن طراحی شده باشند.

? @ShahrSakhtAfzar

شما برای هارد چی پیشنهاد میدین؟وسترن آبی؟یا کلا برند دیگه ای خرید کنم؟

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان..

در 6 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

? @ShahrSakhtAfzar

تایید میشه!

در 1 دقیقه قبل، saeid shirzadi گفته است :

شما برای هارد چی پیشنهاد میدین؟وسترن آبی؟یا کلا برند دیگه ای خرید کنم؟

برای کار شما به نظر من به سمت سیگیت بروید بهتره ، سری بلک وسترن عالین ولی با توجه به اینکه SSD می گیرید و همچنین قیمت وسترن سری بلک بالاست بهتره که اگه آرشیو میخواید داشته باشید همون سری معمولی وسترن بگیرید و یا اگه مایلید پرفورمنس بهتری داشته اشید سیگیت بگیرید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، nimajafarpour گفته است :

دوست من اتفاقا روی اون رم مشکل داشتند مشکلشون با رم Team Group T-Force Night Hawk DDR4 3200MHz CL16 Dual  حل شد

دوست گلم اگر دقت کنی گفتم ناهماهنگی!

لینک به دیدگاه

برای رندرگیری چون میخواهید و قیمت مناسب باشه توشیبا x300 یا باراکودا سیگیت رو پیشنهاد میدم که توشیبا ارجح هست به دو دلیل ریبرند ندارن و 7200 دور در دقیقه و 128 مگابایت کش دارند . 

لینک به دیدگاه

اشتباه شد پاک شود

ویرایش شده توسط zoroaster
لینک به دیدگاه

سلام

من  کارم تدوین هست حدودا از تیر  ماه دارم با این سیستم کار میکنم و هیچ جا کم نیاوردم
AMD Ryzen 7 1700X
ROG CROSSHAIR VI HERO    
Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5
Corsair force GS128
Seagate Barracuda 2TB 
Seagate Barracuda 3TB        
+GREEN 750oc    
DUKASE Black V3
GREEN GLACIER 240 GLC240

فقط به  نظر من حتما ssd با حجم بالا و ترجیا m.2 بگیر من همدر اولین فرست بایدssd رو تعویض کنم

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/21, 20:47:48، saeid shirzadi گفته است :

دوستان سلام 

سپاس فراوان

سلام دوست عزیز، قطعات انتخابی خودتون، خیلی .......  با تشکر از دوستان (نیما جعفر پور باحال، حسین عزیز، آقا امیر کنجکاو، آقا آرمین و سپهر آریایی کاردرست)، اینم سیستم پیشنهادی منه . 

مادربرد: ASUS ROG X370 CROSSHAIR VI HERO

پردازنده: AMD Ryzen 7 1700X

رم: AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL16  (این رم تولیدی برند گیل هستش که کاملا با پلتفرم های AMD مچه) (قابل توجه دوستان، برندهای رم هماهنگ با پلتفرم های AMD، به ترتیب: گیل، کروشال، تیم گروپ، جی اسکیل، کینگستون)

کارت گرافیک: ASUS ROG STRIX 1050TI OC 4GB

هارد دیسک: Seagate Barracuda 2TB (تهیه یک هارد خیلی بهتره تا چند هارد پر سر و صدا و با لرزش زیاد، پس بر اساس نیازتون بین 2 تا 4 ترابایت تهیه کنید)

اس اس دی: Samsung 960 Evo 250GB M2 NVMe

خنک کننده (کولر) پردازنده: GREEN GLC240-EVO GLACIER

درایو نوری: ASUS 24X (البته تو این روزها کمتر کسی درایو نوری یا به قول عامه دی وی دی رایتر میبنده)

کیس: GREEN Z4

پاور: GREEN 750 OCPT

مانیتور: ASUS MX239H یا ASUS VZ229H

کیبورد و موس سیمی Logitech مدل MK120

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز، قطعات انتخابی خودتون، خیلی .......  با تشکر از دوستان (نیما جعفر پور باحال، حسین عزیز، آقا امیر کنجکاو، آقا آرمین و سپهر آریایی کاردرست)، اینم سیستم پیشنهادی منه . 

مادربرد: ASUS ROG X370 CROSSHAIR VI HERO

پردازنده: AMD Ryzen 7 1700X

رم: AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL16  یا  Gskill Trident Z RGB 16GB 8GBx2 3200MHz  (رم های مورد اول تولیدی برند گیل هستش که کاملا با پلتفرم های AMD مچه، و مورد دوم که دیگه همه دوستان میشناسنش، معرکه است) (قابل توجه دوستان، برندهای رم هماهنگ با پلتفرم های AMD، به ترتیب: گیل، کروشال، جی اسکیل، ای دیتا، کینگستون)

کارت گرافیک: ASUS ROG STRIX 1050TI OC 4GB

هارد دیسک: Seagate Barracuda 2TB (تهیه یک هارد خیلی بهتره تا چند هارد پر سر و صدا و با لرزش زیاد، پس بر اساس نیازتون بین 2 تا 4 ترابایت تهیه کنید)

اس اس دی: Samsung 960 Evo 250GB M2 NVMe

خنک کننده (کولر) پردازنده: GREEN GLC240-EVO GLACIER

درایو نوری: ASUS 24X (البته تو این روزها کمتر کسی درایو نوری یا به قول عامه دی وی دی رایتر میبنده)

کیس: GREEN Z4

پاور: GREEN 750 OCPT

مانیتور: ASUS MX239H یا ASUS VZ229H

کیبورد و موس سیمی Logitech مدل MK120

خیلی خیلی لطف کردین  محمد جان عزیز

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

سلام

من  کارم تدوین هست حدودا از تیر  ماه دارم با این سیستم کار میکنم و هیچ جا کم نیاوردم
AMD Ryzen 7 1700X
ROG CROSSHAIR VI HERO    
Corsair force GS128
Seagate Barracuda 2TB 
Seagate Barracuda 3TB        
+GREEN 750oc    
DUKASE Black V3
GREEN GLACIER 240 GLC240

فقط به  نظر من حتما ssd با حجم بالا و ترجیا m.2 بگیر من همدر اولین فرست بایدssd رو تعویض کنم

سیستم خیلی خوبی دارین  فنش بچرخه براتون?

البته ۱۰۷۰ واسم زیاده با ۱۰۶۰ هم کارم راه میفته بجاش میتونم رم رو بیشتر بردارم فک کنم بهتره

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

سلام

AMD Ryzen 7 1700X
ROG CROSSHAIR VI HERO    
Corsair force GS128
Seagate Barracuda 2TB 
Seagate Barracuda 3TB        
+GREEN 750oc    
DUKASE Black V3
GREEN GLACIER 240 GLC240

توصیه اینه اول ssd اینترپرایز سامسونگ مثلا sm861 ببندن و بعد یه M2 اضافه کنن . بعد خرید M2 میتونن از ssd اول برای خروجی رندر استفاده کنن . اینجوری دیگه سرعت کارشون خیلی بالا میره . و بنظرم با بودجه محدود خرید کراسهایر اشتباهه تقریبا . برد بسیار خوبیه من خودم یه باندل از 1800و کراسهایر دارم ولی در صورتی که اورکلاک نمیکنن با پریم x370 ایسوس تو سرعت سیستم فرقی نمیکنه براشون . هارد هم بنظرم خرید دوتا مثل هم و بعد رید بستنش بهتره تا یدونه . 

ویرایش شده توسط sepehrariaee
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...