رفتن به مطلب

از کجا بفهمیم کارت گرافیک ماینینگ شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلا م خدمت دوستان و اساتید محترم

همونطور که از عنوان تاپیک مشخصه خواستم بدونم از کجا بفهمیم کارت گرافیک ماینینگ شده یا نه، اگه ماینینگ بشه چقد آسیب میبینه و غیرقابل استفاده میشه؟

درباره اورکلاک گرافیک چطور؟

لینک به دیدگاه

ماین اگه در شرایط عادی باشه مشکل زیادی ایجاد نمیکنه.

فقط دماش خیلی بالا نباشه تو ماین

فکر نمیکنم راهی باشه که فهمید. الان که ارز افت کرده کارتای زیادی تو انجمن گذاشته میشه و اکثرا با اسم ماین نشده و تست در حد چند صدم ثانیه . 

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

این خیلی بستگی به شرایطی داره که ماینینگ توش انجام شده باشه. مخصوصا دمایی که کارتها نگهداری و استفاده می شدن. به هر حال این سوال من هم هست. مخصوصا این که بعد از مدتی که گرافیک های تحت ماین بیرون ریختن حتما نیاز میشه. از استید خواهشمندیم راهنماییمون کنن. 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

فکر نمیکنم راهی باشه که فهمید. الان که ارز افت کرده کارتای زیادی تو انجمن گذاشته میشه و اکثرا با اسم ماین نشده و تست در حد چند صدم ثانیه . 

سلام میلاد عزیز. برادر By the way . . . ارزها دارن افت می کنن بنظرت داره ماین نابود میشه و به فنا میره؟ یعنی اون روزهای طلایی برای ماینرها دیگه گذشت؟

لینک به دیدگاه

اون گریس حرارتی خاصیتشو از دست میده و دما رو خوب دفع نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

ممنونم از جوابتون
گرافیکای رنج پایین مثل 550ti هم ممکنه ماین شده باشن؟ یعنی اصلا به درد ماین میخورن یا فقط گرافیکای بالا رو باید مشکوک باشیم؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sigmund گفته است :

ممنونم از جوابتون
گرافیکای رنج پایین مثل 550ti هم ممکنه ماین شده باشن؟ یعنی اصلا به درد ماین میخورن یا فقط گرافیکای بالا رو باید مشکوک باشیم؟

فکر نکنم کسی بخواد از این ها برای ماین استفاده کنه. چون هم دماشون بالاست (مدلهای قدیمی) و هم مصرفشون بالاست. اصلا ماینر این کار رو نمی کنه. شرایطی رو مقایسه کن که رو یه برد ده تا گرافیک ۱۰۷۰ باشه با شرایطی که رو همون برد ده تا ۶۵۰ بذارن!! اصلا ماینرها ۹۷۰ هم استفاده نمی کنن تا چه برسد به این کارتهای رده پایین.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

فکر نکنم کسی بخواد از این ها برای ماین استفاده کنه. چون هم دماشون بالاست (مدلهای قدیمی) و هم مصرفشون بالاست. اصلا ماینر این کار رو نمی کنه. شرایطی رو مقایسه کن که رو یه برد ده تا گرافیک ۱۰۷۰ باشه با شرایطی که رو همون برد ده تا ۶۵۰ بذارن!! اصلا ماینرها ۹۷۰ هم استفاده نمی کنن تا چه برسد به این کارتهای رده پایین.

ممنون
امیدوارم که همینطور باشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Sigmund گفته است :

ممنونم از جوابتون

دیدی این کارت های تو این سطح چرا کم دیده میشن حتی با وارد شدن استوک ها ؟ چون همونم ماین میکنن. با چی ؟ با مونرو. مثلا یه کارت 7750 ماهی حدود 40 50 تومن در میاره با مونرو.

ببین ماین داریم تا ماین. طرف هست چنتا ارزو رو هم زمان ماین میکنه دمای کارت میره رو 80. یه ارز ماین میکنه دماش میره رو 65 68 . خوب فرق دارن. حتی میشه بایوس رو مود ماین کرد ( نمیدونم بایوس یا درایور ) و هم هش ریت میره بالا و هم دما کم میشه . ربطی هم به اور نداره.

اور تو ماین هم حتی در حالت استبل هم خیلی خوشایند نیست که بعضیا انجام میدن.

لینک به دیدگاه

بهترین راه نخریدن هست ...کارتهای amd بیشترشون ماین میشن از 560-570-580-وگا ورده های پایینی .مخصوصا برند سافایر میبرن ..کارتهای انویدیا بیشتر 1060-1070-1080-1080تی ای ..... هر pcb  یک دوره کاری پر فشار رو میگذرونه چه از مین بوردهای ماینینگ استفاده کنید چه از ریک و سایر برنامه ها .....کاربر دیدم جهت فن رو هم درست نبسته ..هیچ استراحتی به کارت نمیدن ...................ی پاور 600 وات میبندن برای 4 تا کارت سنگین اینها پدر کارتو در میاره ...............نخرید دست  دوم به هیچ وجه نخرید   انویدیا بدتر از amd  هست اونم برای ماینینگ بیشتر اورکلاک بی رویه میکنند با زیر ساخت اشتباهی 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان، چندتا راه هم ارائه بدید برای فهمیدن پاورهای استفاده شده در ماین (مورد هست برای فروش، خوش قیمت، 1200 وات، تر و تمیز و بدون خاک و ...)

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوستان، چندتا راه هم ارائه بدید برای فهمیدن پاورهای استفاده شده در ماین (مورد هست برای فروش، خوش قیمت، 1200 وات، تر و تمیز و بدون خاک و ...)

به نظر شما چه کسی پاور 1200 وات میخره؟

کسس که قراره گیم بزنه به خاطر مشکلات و خوب ساپورت نشدن multigpu چنتا کارت نمیخوره ، حتی اگه بخره نهایتا یه پاور 750 میخره برای نهایتا 2 تا گراف نه 1200 وات.

پس اونی که 1200 وات میخره حد اقل 3 4 یا 5 تا گراف رو بهش وصل کرده که به احتمال 90 درصد برای ماین استفاده شده. الانم که ارز افت کرده براش نصرفیده داره رد میکنه.

خوب هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه. اگه بگه پاور 24 ساعت تحت لود مثلا 70 80 درصد بوده خوب کسی رقبت به خرید نمیکنه . حالا من نمیخوام بگم حتما طرف ماین کرده باهاش اما به نظر من پاور نو صرفه خرید بیشتری داره تا پاوری که معلوم نیست چه بلایی سرش اومده.

متاسفانه صداقت خیلی کم شده.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

به نظر شما چه کسی پاور 1200 وات میخره؟

کسس که قراره گیم بزنه به خاطر مشکلات و خوب ساپورت نشدن multigpu چنتا کارت نمیخوره ، حتی اگه بخره نهایتا یه پاور 750 میخره برای نهایتا 2 تا گراف نه 1200 وات.

پس اونی که 1200 وات میخره حد اقل 3 4 یا 5 تا گراف رو بهش وصل کرده که به احتمال 90 درصد برای ماین استفاده شده. الانم که ارز افت کرده براش نصرفیده داره رد میکنه.

خوب هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه. اگه بگه پاور 24 ساعت تحت لود مثلا 70 80 درصد بوده خوب کسی رقبت به خرید نمیکنه . حالا من نمیخوام بگم حتما طرف ماین کرده باهاش اما به نظر من پاور نو صرفه خرید بیشتری داره تا پاوری که معلوم نیست چه بلایی سرش اومده.

متاسفانه صداقت خیلی کم شده.

ممنونم،

آقا میلاد حرفت کاملاً درسته. (خیلی جالبه به دوستان معدن چی میگی، قطعه ماین شده یا نه، طرف میگه ماین، ماین چیههههههه ... چی هست، از چی داری حرف میزنی)

لینک به دیدگاه

می تونی بایوس کارت گرافیک رو تست کنی معمولا ماینر ها بایوس های کاستوم و دست ساز استفاده می کنند به جای بایوس های اصلی و رسمی . که فشار زیادی رو کارت میاره

راه بعدیش بررسی دقیق فن هستش  که افراد معمولی به سختی می تونند تشخیص بدن قسمت بلبرینگ فن های ماین شده به علت چرخش مداوم و بی وقفه نرمی و کیفیت اولیه رو ندارند .

90 در صد کارت های ماین شده        AMD RX 470|RX 480|RX 570|RX 580  Nvidia GTX1060

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Cube گفته است :

می تونی بایوس کارت گرافیک رو تست کنی معمولا ماینر ها بایوس های کاستوم و دست ساز استفاده می کنند به جای بایوس های اصلی و رسمی . که فشار زیادی رو کارت میاره

راه بعدیش بررسی دقیق فن هستش  که افراد معمولی به سختی می تونند تشخیص بدن قسمت بلبرینگ فن های ماین شده به علت چرخش مداوم و بی وقفه نرمی و کیفیت اولیه رو ندارند .

90 در صد کارت های ماین شده        AMD RX 470|RX 480|RX 570|RX 580  Nvidia GTX1060

مطمئنا ماینر کارتشو بخواد بفروشه بایوس رو ریستور می کنه به حالت فکتوری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Cube گفته است :

من ماینر نیستم اما بایوس کاستوم برای این ساخته شده که بالاترین بازدهی ماین با کمترین دما و کمترین مصرف برق انجام بشه پس برعکس تفکر شما بایوس کاستوم فشار روی کارت را کم می کنه نه زیاد

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

من ماینر نیستم اما بایوس کاستوم برای این ساخته شده که بالاترین بازدهی ماین با کمترین دما و کمترین مصرف برق انجام بشه پس برعکس تفکر شما بایوس کاستوم فشار روی کارت را کم می کنه نه زیاد

بله همینطوره. دما هم کاهش پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

درسته اما بعضا این کانفیگ ها برای گیمینگ مناسب نیست یه دلیلش پایین آوردن کور کلاک ها هست.

لینک به دیدگاه

من تست کردم روی 1080 درون بازی witcher 3 دما تا 73 بالا میره . درون برنامه ی ماین به اسم کلیمور دما حداکثر 58 درجه شد بعد از 10 دقیقه.

بدون دستکاری در فن یا پروفایل یا هر چیزی. استاک.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
در در 1396/11/22, 20:47:59، Mahdian57 گفته است :

اون گریس حرارتی خاصیتشو از دست میده و دما رو خوب دفع نمیکنه

میخواستم ببینم این گریس حرارتی یا خمیر سیلیکون برچسبی یا پد حرارتی برای کارت گرافیک مدل خاصی هست و در بازار برای تعویض پیدا میشه ؟

مثلا چند روز پیش لپ تاپ را دادم جلو خودم سرویس و تمیز کنند دیدم زیر هدسینک CPU و GPU قبلا خمیر سیلیکون بوده که سرویسکار هم خمیر زد و زیر هدسینک Chipset مینبرد هم یه لایه خمیر جامد ورقه ای مثل لاستیک بود که اونم از همون مدل تعویض کردند و سرویسکارش هم تعمیرکار لپ تاپ حرفه ای بود گفت همیشه اگر کارخانه ای خمیر باشه خمیر میزنیم و اگر پد سیلیکونی فابریک باشه پد میزاریم .

حالا میخواستم ببینم از همین سیستم میشه رو کارت گرافیک برا پد های روی رمها استفاده کرد؟

والا بودجه با این قیمتها اصلا به کارت نو نمیرسه باید فکر خرید کارت گرافیک دست دو باشم .

راستی لطفا بگید برا تست کارت گرافیک بهتره با چه نرم افزارهایی چه تست هایی را انجام بدیم ؟ بنچمارک یا تست استرس و ... 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Nobody2000 گفته است :

میخواستم ببینم این گریس حرارتی یا خمیر سیلیکون برچسبی یا پد حرارتی برای کارت گرافیک مدل خاصی هست و در بازار برای تعویض پیدا میشه ؟

حالا میخواستم ببینم از همین سیستم میشه رو کارت گرافیک برا پد های روی رمها استفاده کرد؟

راستی لطفا بگید برا تست کارت گرافیک بهتره با چه نرم افزارهایی چه تست هایی را انجام بدیم ؟ بنچمارک یا تست استرس و ... 

پیدا میشه ولی چینی و داغون جنس درست و حسابی رو دقیقا اطلاعی ندارم از کجا باید تهیه کنید ولی فکر کنم آقای علیزاده بتونند کمکتون کنند. @mohsen.alizadeh

بله میشه تعویضشون کرد.

3DMark Time Spy - 3DMark Hall Of Fame : Fire Strike - Furmark - Unigine Superposition - Unigine Heaven Benchmark - Final Fantasy XV Benchmark

البته از 3 تای اولی اگه سربلند بیرون بیاد نیازی به بقیه نیست. بعد از تست دما و نتایج کارت گرافیک رو با دما و نتایج موجود در اینترنت مقایسه کنید.

نکته: در زمان خرید کارت گرافیک دست دوم (کارکرده) حتما از فروشنده حداقل 48 ساعت زمان تست بگیرید. (اگه داخل فروم معامله میکنید همچنین پیشنهاد میشه از سیستم واسطه استفاده کنید.)

نکته: کارت را حتما بعد از خرید به پیش یک تعمیرکار حرفه ای کارت گرافیک برده و از سلامت فیزیکی و شرایط قطعات آن اطمینان حاصل فرمایید .

نکته: کارت را حداقل هر 3 ماه یکبار برای سرویس و بررسی پیش تعمیرکار خود ببرید.

تعمیرکاران قابل اطمینان و حرفه ای را در اینجا میتوانید بیابید :

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود بر همه. من تمام مطالب و خوندم اما آخرش نشد یه جمعبندی کنم. به طور کلی چندتا سوال دارم که پاسخی براشون پیدا نکردم. 

١_اگه بایوس ماین بشه قابل برگشت به حالت دیفالت هست؟ 

٢_آیا شمارنده و یا کانتری در بایوس و یا جای دیگه برای ارائه ساعت کارکرد کارت هست؟ 

٣_با چه نرم افزارهای میشه کارت و تحت فشار و استرس تست شدید گذاشت؟ 

4_اگه فروشنده از دوستان فروم نبود چطور میشه ازش مهلت تست گرفت که اعتماد دو طرفه درش وجود داشته باشه؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، masoud.ghr گفته است :

درود بر همه. من تمام مطالب و خوندم اما آخرش نشد یه جمعبندی کنم. به طور کلی چندتا سوال دارم که پاسخی براشون پیدا نکردم. 

١_اگه بایوس ماین بشه قابل برگشت به حالت دیفالت هست؟ 

٢_آیا شمارنده و یا کانتری در بایوس و یا جای دیگه برای ارائه ساعت کارکرد کارت هست؟ 

٣_با چه نرم افزارهای میشه کارت و تحت فشار و استرس تست شدید گذاشت؟ 

4_اگه فروشنده از دوستان فروم نبود چطور میشه ازش مهلت تست گرفت که اعتماد دو طرفه درش وجود داشته باشه؟ 

سلام

تاپیک مال 96 - 97 هستش دوست گرامی .

اما جواب سوالاتتون .

1. بله

2 خیر

3. تعدادی مثل 3dmark و ...

4. ازش بخواه توی لیون عضو بشه . بعد از واسطه لیون استفاده کن .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در در 22 بهمن 1396 در 20:39، Sigmund گفته است :

سلا م خدمت دوستان و اساتید محترم

همونطور که از عنوان تاپیک مشخصه خواستم بدونم از کجا بفهمیم کارت گرافیک ماینینگ شده یا نه، اگه ماینینگ بشه چقد آسیب میبینه و غیرقابل استفاده میشه؟

درباره اورکلاک گرافیک چطور؟

هر کارت و قطعاتش از جمله خازن ها و فن یه عمر مفیدی دارن عمرشون هم بر اساس ساعت کار کرد هست حالا بعد این عمر به طرز جادویی از کار نمی افته اکثراشون بیشتر عمر می کنن این عمری که میگن فکر کنم عمریه که بیشتر از 95 درصدشون باید حتما تا اون مدت کار کنن حالا دقیق درصدش رو اطمینان ندارم اگه کسی میدونه بگه  تو استفاده گیمینگ شخص ممکنه روزی 4 ساعت بازی کنه و از عمر قطعات استفاده کنه ولی تو ماینینگ یه کارت 24 ساعته با 100 درصد قدرت کار میکنه و روزی 24 ساعت از این عمر استفاده میکنه یعنی کارتی که یه سال ماین شده انگار 6  سال گیم زده شده باهاش

بحث دما و اینا حالا مهم نیست و من کاری بهش ندارم 

ولی کل داستان اینه

حالا چجوری بفهمید کارت ماین شده یا نه

با بو !

خیلی راحته فقط کارت رو بگیرید بو کنید لوازم الکترونیکی که مصطحلک میشن یه بوی خاصی میدن که مشخصه

حالا یه کارتی اگه قدیمی باشه فهمیدنش سخت میشه

مورد بعدی اینکه یه سری کارت فقط برای ماین خریده شدن مثلا RX480 که اومد مدت زیادی طول نکشید که ماینر ها شروع کردن به شدت خریدنش و تعداد خیلی کمی اونم تو ایران برای گیم خریدن خیلی هاشونم اون قدر ماین شدن که بیشترشون از کار افتادن مثلا حدود 3 سال بی وقفه ماین شدن انگار 18 سال گیم زده شده باهاش 

حالا کل داستان اینه

کارت ماین شده اونایی که زیر 1 سال ماین شدن و از مارک خوب با کولر خوب بودن اگه قیمت مناسب داشته باشن خوبه ادم بخره

مثلا یه مارکی مثل بایواستار اصلا خوب نیست همه خازن هاشو و مدار تغذیشو کلا همه چیش کیفیت پایینه عمر مفیدش کمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...