رفتن به مطلب

مچ بودن این سیستم

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، memex گفته است :

همه ی مادر برد ها بعد از گرفتن برق از پاور شروع به چک کردن قطعات میکنن تا اگه خرابی باشه اعلام بشه ولی سرعت چک کردنش زیر 1ثانیست

مشکل شما دقیق نمیدونم چون پشت سیستم شما نیستم 

ولی  تنظیمات مادربرد رو چک کنید و هم بایوس یه اپدیت بزن

همه این کارها را انجام دادم اخه چرا باید زمان چک کردن سیستم انقدر طولانی باشه . بوت اولیه مادربد فقط خیل طولانی هستش تمام تنظیمات هم چک کردم و بایوس هم به اخرین ورژن ارتقا دادم . زمان لود ویندوز عالی از لوگو ویندوز تا رفتن در دسکتاب ویندوز 2 ثانیه زمان میبره من مشکلم این چک اولیه مادربرد هست . چک مادربرد نهایتش 5 ثانیه نه که 20 ثانیه.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

دوست عزیز مادربردهای B350 از برند MSI دچار مشکلات جدی در زمینه مدیریت رم هستن من خودم داغ دیده ام :67_head_bandage: و توی فروم های خارجی هم کاربران زیادی این موضوع رو مطرح کردن , ترجیحا گیگا که دوال بایوز باشه بگیر اگه نشد ایسوس , اگه می تونی بیشتر هزینه کنی چیپ X370 بگیری خیلی بهتره

سلام باشه سمت msi نمیرم 

گیگا دوال بایوز چیه؟ ؟؟؟؟

پول x370 داشتم که لنگ رم نبودم عزیز

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

همه این کارها را انجام دادم اخه چرا باید زمان چک کردن سیستم انقدر طولانی باشه . بوت اولیه مادربد فقط خیل طولانی هستش تمام تنظیمات هم چک کردم و بایوس هم به اخرین ورژن ارتقا دادم . زمان لود ویندوز عالی از لوگو ویندوز تا رفتن در دسکتاب ویندوز 2 ثانیه زمان میبره من مشکلم این چک اولیه مادربرد هست . چک مادربرد نهایتش 5 ثانیه نه که 20 ثانیه.

رو چه حالتی هستید؟ uefi?

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

درود 

یه fast bootام اس ای رو فعال کنید ببینید چطور میشه!

اولین کار دانلود و نصب نرم افزارش هستش و بعد هم فعال کردن تو بایوس 

اینو امتحان کنید نتیجه رو اطلاع دهید 

سپاس

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، memex گفته است :

رو چه حالتی هستید؟ uefi?

بله رو حالت uefi هستم

ویرایش شده توسط m_555
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود 

یه fast bootام اس ای رو فعال کنید ببینید چطور میشه!

اولین کار دانلود و نصب نرم افزارش هستش و بعد هم فعال کردن تو بایوس 

اینو امتحان کنید نتیجه رو اطلاع دهید 

سپاس

همه این کار ها ار انجام دادم عزیز و خودم را کشتم از 25 ثانیه رسیدم به 17 ثانیه کو تا 7 ثانیه سیستم اینتل.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

همه این کار ها ار انجام دادم عزیز و خودم را کشتم از 25 ثانیه رسیدم به 17 ثانیه کو تا 7 ثانیه سیستم اینتل.

ورژن ویندوز رو لطف میکنید؟ و کارت گرافیک هم ذکر کنید ! M.2 و کارت رو هر دو روی اسلات های اولی بذارید 

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

داداش الان که خوبه , ورژن های اولیه بایوز مادربردهای رایزن تا 45 ثانیه هم طول میکشید , کاریش نمیشه کرد , به قول معروف گشتم نبود نگرد نیست البته من الان 15 ثانیه هستم ولی بازم نسبت به اینتل کنده

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، memex گفته است :

سلام باشه سمت msi نمیرم 

درود

دوال بایوس یه فناوری گیگاست که دو عدد تراشه ی بایوس روی مین بورد وجود داره و هر کدام مشکل پیدا کنه سویچ میشه رو اون یکی!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

داداش الان که خوبه , ورژن های اولیه بایوز مادربردهای رایزن تا 45 ثانیه هم طول میکشید , کاریش نمیشه کرد , به قول معروف گشتم نبود نگرد نیست البته من الان 15 ثانیه هستم ولی بازم نسبت به اینتل کنده

درود

بایوس هستش دوست گلم بایوز چیه؟:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، memex گفته است :

سلام باشه سمت msi نمیرم 

منظور اینکه توی مشخصاتش نگاه کن مدلی رو بگیر که دوتا بایوز داره چون موقع آپدیت بایوز رایزن اذیت میکنه , با گیگا خیالت راحته خودت میتونی اگه کرش کرد درستش کنی یا اگه از بایوز جدید راضی نبودی برگردونی به نسخه قبلی اونم بدون دردسر , مال من ام اس آی بوده بایوز پشتیبان نداشت کرش کرد مجبور شدم بفرستم گارانتی دوباره پروگرمش کنن

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

البته فک کنم شما  راست میگید دوست بنده هم تو بوت با رایزن همین تعریفو داشت 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

بایوس هستش دوست گلم بایوز چیه؟:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

ما بیسوادیم شما به بزرگی خودت ببخش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

دوال بایوس یه فناوری گیگاست که دو عدد تراشه ی بایوس روی مین بورد وجود داره و هر کدام مشکل پیدا کنه سویچ میشه رو اون یکی!

چ مسخره...

مثل 2دوربین جلوی گوشیه...

اینجور که دوستان میگن پس نرم سمت رایزن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

منظور اینکه توی مشخصاتش نگاه کن مدلی رو بگیر که دوتا بایوز داره چون موقع آپدیت بایوز رایزن اذیت میکنه , با گیگا خیالت راحته خودت میتونی اگه کرش کرد درستش کنی یا اگه از بایوز جدید راضی نبودی برگردونی به نسخه قبلی اونم بدون دردسر , مال من ام اس آی بوده بایوز پشتیبان نداشت کرش کرد مجبور شدم بفرستم گارانتی دوباره پروگرمش کنن

مشکل اینجاست که گیگا نامرد این فناوری رو انحصاری خودش کرده (که هستشم) و باید بقیه شرکتا از هفت خوان که سهله 100خوان عبور کنن تا این فناوری رو استفاده کنن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

سایر شرکت ها هم یه چیز مشابه اش رو دارن.

مثلاً ایسوس CrashFree BIOS رو داره که البته مکانیزمش با گیگابایت فرق داره و اتوماتیک نیست فقط موقع کرش شدن بایوس اجازه میده که یه فایل درست بایوس رو از روی USB در حالت Recovery بازیابی کنید.

یعنی برخلاف گیگابایت که از دو بایوس جداگونه استفاده میکنه ایسوس همون یه بایوس رو گذاشته ولی یه ویژگی بازیابی گذاشته که شما فایل BIOS رو از سیستم دیگه ات دانلود میکنی میریزی رو فلش از رو فلش ریستش میکنه.

ام اس ای هم قابلیت ریکاوری بایوس بدون سی پی یو و رم رو فراهم کرده از طریقusb ریکاوری میشه!

اسمش هست bios flashback+

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

جدی میگی؟؟؟ من الان یه باندل مادربرد ایسووس و رایزن 1800X دارم که هنوز راش ننداختم و با این صحبت ها دارم سرد میشم ازش

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

جدی میگی؟؟؟ من الان یه باندل مادربرد ایسووس و رایزن 1800X دارم که هنوز راش ننداختم و با این صحبت ها دارم سرد میشم ازش

والا به نظرم رایزن یه مزایایی داره یه معایبی , مزیت اولش قیمتشه , پرفورمنس فوقالعادش توی برنامه هایی که نیازمند پردازش چند هسته ای هستن , برخلاف توان بالاش بسیار خنک کار میکنه , معایبش هم بایوز ضعیف و مدیریت سرعت رمش خوب نیست , مثلا شما رم 3200 بگیری ممکنه به زور بتونی روی 2933 پایدارش کنی , معمولا بیشتر از 16 گیگ رم رو روی سرعت های بالا ساپورت نمی کنه مثلا 32 (2x16) یا (4x4) بگیری باید روی 2133 کار کنی وگرنه پایدار نمیشه (روی چیپست های متفاوته این موضوع فرق میکنه) , یا مثلا اگه توی هرچهار اسلات رم بزاری خیلی اذیت میکنه , توی نسل فنوم هم مدیریت رم خیلی بد بود , فکر کنم کلا AMD با مدیریت رم مشکل داره (منو که خیلی اذیت کرده) ,انشالله در رایزن 2 این معضلات برطرف بشه

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، memex گفته است :

البته فک کنم شما  راست میگید دوست بنده هم تو بوت با رایزن همین تعریفو داشت 

هر مادربردی تصمیم قطعی گرفتی بگیری بگو تا برات لیست qvl مربوط بهش رو پیدا کنم بفرستم برات

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

والا به نظرم رایزن یه مزایایی داره یه معایبی , مزیت اولش قیمتشه , پرفورمنس فوقالعادش توی برنامه هایی که نیازمند پردازش چند هسته ای هستن , برخلاف توان بالاش بسیار خنک کار میکنه , معایبش هم بایوز ضعیف و مدیریت سرعت رمش خوب نیست , مثلا شما رم 3200 بگیری ممکنه به زور بتونی روی 2933 پایدارش کنی , معمولا بیشتر از 16 گیگ رم رو روی سرعت های بالا ساپورت نمی کنه مثلا 32 (2x16) یا (4x4) بگیری باید روی 2133 کار کنی وگرنه پایدار نمیشه (روی چیپست های متفاوته این موضوع فرق میکنه) , یا مثلا اگه توی هرچهار اسلات رم بزاری خیلی اذیت میکنه

من فکر کنم مشکل از برد باشه تا cpu 

رایزن خدایی قدرتش خوبه تو چند هسته ای

رم با اون سرعت ب چ درد میخوره اخه هیچ تاثیری تو هیچ جا نداره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، memex گفته است :

من فکر کنم مشکل از برد باشه تا cpu 

رایزن خدایی قدرتش خوبه تو چند هسته ای

رم با اون سرعت ب چ درد میخوره اخه هیچ تاثیری تو هیچ جا نداره

مشکل از طراحی چیپست روی مادربرد هست البته من متخصص نیستم ولی بعد از سالها سروکله زدن با AMD اینطور فکر میکنم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

هر مادربردی تصمیم قطعی گرفتی بگیری بگو تا برات لیست qvl مربوط بهش رو پیدا کنم بفرستم برات

با تعاریفی که از msi شنیدم رو asus و گیگا زوم کردم 

قیمت هم ته تهش 420 تومن بتونم هزینه کنم...

برام 4 اسلات رم و 2اسلات برای کراس فایر مهمه

usb 3.1  اینام داشته باشه

لینک به دیدگاه

من یه زمان یه مادربرد لوکس و گرونقیمت برای نسل اول فنوم خریده بودم که حالت عجیبی داشت , روی مادربرد زده بود که رم 1066 ساپورت میکنه , اما بعد از کلی سروکله زدن با سیستم فهمیدم اگه یک ماژول بزاری 1066 ساپورت میکنه , اگه دوتا بزاری 800 بیشتر ساپورت نمی کرد , خدایی توی اینل کی همچین داستانی وجود داره ؟ خدایی اگه اینتل هم از این داستانا کسی دیده به منم بگه حداقل دلم خنک شه :4_joy:

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، memex گفته است :

با تعاریفی که از msi شنیدم رو asus و گیگا زوم کردم 

قیمت هم ته تهش 420 تومن بتونم هزینه کنم...

برام 4 اسلات رم و 2اسلات برای کراس فایر مهمه

usb 3.1  اینام داشته باشه

لیون الان اینو داره و مشخصاتی رو که می خوای  داره فقط قیمتش کمی بیشتر از سقفی هست که در نظر داری , بایوس دوگانه هم داره :
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/amd/gigabyte/socket-am4/مادربرد-گیگابایت-ga-ab350m-gaming-3.html

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...