رفتن به مطلب

انویدیا در ماه آینده یک سری جدید از GPU های جدید را معرفی می کند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

روزها اخبار متفاوتی در زمینه انویدیا و منابع خبری متفاوت منتشر می گردد که همگی آنها مربوط به GPU های جدید این شرکت خواهد شد؛ این حجم گمانه زنی ها، حاکی از آن است که زمان زیادی برای معرفی یک معماری جدید گرافیکی باقی نمانده است. هر چند که همانطور که در روزهای پیشین نیز بدان اشاره کردیم، انویدیا با معرفی معماری Pascal نیازی به ارائه یک معماری جدیدتر به منظور رقابت ندارد، اما خبرگزاری "رویترز" در مطلبی ادعا کرده است که در ماه آینده میلادی شاهد معرفی جدید ترین سیلیکون های این شرکت خواهیم بود.

رویترز با اعلام این خبر از یک کد رمز جدید با نام Turing پرده برداری کرده است که به گفته این منبع، نام کارت گرافیک های آینده NVIDIA خواهد بود. اما خبر خوب آن است که این محصولات نه مربوط به کلاس حرفه ای-رندرینگ (Quadro) و نه به مدل های سروری همچون Tesla مرتبط نبوده و به گفته این منبع، احتمالا GPU های کلاس GeForce با این کد رمز معرفی خواهند شد.

eLeHCux2Jeh6gg3b.jpg

از سوی دیگر تحلیلگران بر این باورند که که معماری Volta می تواند در صورت عرضه گسترده در سال جاری، بهبود مالی چشمگیری را برای این شرکت به همراه دارد. معماری ولتا در سال 2017 تنها برای چند نسخه از شتاب دهنده های خاص از جمله Tesla رونمایی شده و این شرکت هنوز به ارائه مدل های مخصوص بازی با این معماری اشاره ای نکرده است. هر چند که انویدیا این اطلاعات را تائید و یا تکذیب نکرده است، اما نام تورینگ از یک آزمایش هوش مصنوعی بر می آید که توسط ریاضیدان آلن تورینگ در سال 1936 انجام گرفت. در نتیجه هنوز برای تائید گیمینگ بودن این GPU ها زود خواهد بود.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

نظری ندارن دوستان

یکماه دیگ معرفی بشن یعنی حدود دوماه دیگ میریزه تو بازار

لینک به دیدگاه

پس چهار ماه دیگه بریم 2080 بگیریم:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

پس چهار ماه دیگه بریم 2080 بگیریم:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

پول تعیین میکنه چی بخریم

و فکرنمیکنم برا FHD همچین کارتی لازم باشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

پول تعیین میکنه چی بخریم

آقا بده با MSAA 8x رو فول اچ دی 200 فریم بگیری؟ چرا لازم نیست ؟ هر چی کارت قوی تر حالش بیشتر :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

آقا بده با MSAA 8x رو فول اچ دی 200 فریم بگیری؟ چرا لازم نیست ؟ هر چی کارت قوی تر حالش بیشتر :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

مانیتورت هم 200 هرتزه !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

مانیتورت هم 200 هرتزه !

پی سی گیمر بایدفول اچ دی 240 هرتز داشته باشه دیگه;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این فرکانسهای بالای مانیتور اصلا از نظر چشم انسان تفاوتی داره ؟؟؟یا بیشتر جنبه تبلیغاتی است ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

پی سی گیمر بایدفول اچ دی 240 هرتز داشته باشه دیگه;)

به جای بازیگوشی برو به مادر اژدها مشاوره جنگی بده :8_laughing::4_joy:

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

این فرکانسهای بالای مانیتور اصلا از نظر چشم انسان تفاوتی داره ؟؟؟یا بیشتر جنبه تبلیغاتی است ؟؟؟؟

144 هرتز که کاملا تفاوتش مشهوده با پایین تر ها  ولی واقعا چیزی که من تو 240 هرتز دیدم اونقدر به نسبت 144 فرقی نداشت.

در 5 دقیقه قبل، ehsangomez گفته است :

به جای بازیگوشی برو به مادر اژدها مشاوره جنگی بده :8_laughing::4_joy:

:4_joy::4_joy: بابا دنریس خودش 4k بازه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

پول تعیین میکنه چی بخریم

مهم نیست مونیتور 4kنباشه

الان دیگه بازیا اکثرا قابلیت اینو ددارن که 4kرو روی فول اچ دی پیاده کنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

مهم نیست مونیتور 4kنباشه

وقتی شما داری از قاب FHD خروجی می گیری این چیزی که شما می گی مگر در سناریو های خاص (از دست نرفتن کیفیت بافت ها از فاصله خیلی نزدیک) هیچ تاثیری روی ویژگی بصری نداره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

مهم نیست مونیتور 4kنباشه

مگ میشه همچین چیزی!!!!!!

مگ داریم

وقتی تعداد پیکسل ها 1920*1080 هست چجوری میخاد 4 برابر پیکسل نشون بده!؟

تو تنظیمات بازی ها برحسب تعداد پیکسل ها نهایت رزولوشن نشون داده میشه و دیگه گزینه بالاتری نیست

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

مگ میشه همچین چیزی!!!!!!

مگ داریم

تو تنظیمات بازی ها برحسب تعداد پیکسل ها نهایت رزولوشن نشون داده میشه و دیگه گزینه بالاتری نیست

ایشون منظورشون رندر المان ها و پارتیکل های بازی از جمله بافت و شیدر و غیره است که اونم توضیح دادم مگر در سناریو های خاص تاثیری تو تجربه بصری نداره.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

ایشون منظورشون رندر المان ها و پارتیکل های بازی از جمله بافت و شیدر و غیره است که اونم توضیح دادم مگر در سناریو های خاص تاثیری تو تجربه بصری نداره.

تاثیری نداره؟!!

در بازی هایی مثل کال آف یا بتل که امکان رسوندن  رزولوشن به 4k رو دارن تصاویربه نمایش در اومده تقریبا هیچ فرقی با نمونه 4kندارن!!

شما چطور همچین تغییری رو احساس نمیکنی؟؟!!

به شدت هم روی بار پردازشی تاثیر داره

چه ربطی به پارتیکل داره:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

مگ میشه همچین چیزی!!!!!!

مگ داریم

میشه جناب

تعداد پیکس ربطی نداره به اونچه شما میگی

میدونی ویدئو های رندر شده در بعضی بازی ها چه تعداد پیکسل بالایی دارن و تو همین مانیتور فول اچ دی که هیچ بلکه با کیفیت پایین ترم اجرا میشن؟!

تا حالا به این فکر کردی در یک انیمیشن چرا لبه و حاشیه های اجسام مثل بازی ها نیستن؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

تاثیری نداره؟!!

در بازی هایی مثل کال آف یا بتل که امکان رسوندن  رزولوشن به 4k رو دارن تصاویربه نمایش در اومده تقریبا هیچ فرقی با نمونه 4kندارن!!

شما چطور همچین تغییری رو احساس نمیکنی؟؟!!

به شدت هم روی بار پردازشی تاثیر داره

چه ربطی به پارتیکل داره:4_joy:

عزیز اصلا از واقعیت عینی که با کیفیت تر نداریم شما با دوربین 4k فیلم بگیر بشین هم داخل مونیتور فول اچ دی هم مونیتور 4k تماشا کنش نکنه فول اچ دی فرقی تقریبا نداره باهاش(؟!) همونطور که تو پست اول هم گفتم این مساله تو سناریو های خاص خودشو نشون میده که تاثیری تو اصل مطلب نداره.بعدشم پارتیکل از کی تا حالا خنده دار شده؟:35_thinking:

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

عزیز اصلا از واقعیت عینی که با کیفیت تر نداریم شما با دوربین 4k فیلم بگیر بشین هم داخل مونیتور فول اچ دی هم مونیتور 4k تماشا کنش نکنه فول اچ دی فرقی تقریبا نداره باهاش(؟!) همونطور که تو پست اول هم گفتم این مساله تو سناریو های خاص خودشو نشون میده که تاثیری تو اصل مطلب نداره.بعدشم پارتیکل از کی تا حالا خنده دار شده؟:35_thinking:

ی گزینه تو بازی ها هست تحت عنوان رزولیشن اسکیل...فک کنم منظور ایشون این گزینه باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

میشه جناب

تعداد پیکس ربطی نداره به اونچه شما میگی

میدونی ویدئو های رندر شده در بعضی بازی ها چه تعداد پیکسل بالایی دارن و تو همین مانیتور فول اچ دی که هیچ بلکه با کیفیت پایین ترم اجرا میشن؟!

تا حالا به این فکر کردی در یک انیمیشن چرا لبه و حاشیه های اجسام مثل بازی ها نیستن؟

ببینید جناب

الان‌من قبول دارم که بازی ها تا 4k هم رزولوشن رو جواب میدن

ولی وقتی با مانیتور fhd بخای بازی کنی برحسب تعداد پیگسل های مانیتور رزولوشن بالا میره

و دیگه غیر قابل امکانه که بیشتر نشون داده بشه

اگه همون بازی تو مانیتور 4k اجرا بشه اون موقع تعداد پیکسل ها 4 برابر میتونید تنظبم کنین

مثلا شما گوشیت‌ اگه سخت افزارش قوی باشه میتونی ویدیو 4k. بگیری

ولی تلویزیون یا نمایشگر 4k نداشته باشی انگار همون fhd هست

لینک به دیدگاه

BF1-OpenBetaOptions.thumb.jpg.490e88be9f3f1e69212f6faad1bcdf64.jpg

در 9 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

خنده داره از این جهت که ربطی به این موضوع نداره

این عکسی که فرستادم مربوط به تنظیمات گرافیکی بازی بتل 1 هست

همونطور که اقا سجاد هم گفتن گزینه resolution scale رو اگه بزارید رو 200 همون 4kرو بهمون میده

البته باید یک سری تنظیمات دیگه هم تغییر پیدا کنه تا تصویر تار نشه

الان بیشتر بازی های جدید دارن این قابلیت رو اضافه میکنن و تفاوتش هم بسیار چشمگیر و قابل لمس هست و تقریبا تفاوتی با تصویر مانیتور 4kنداره

در مورد فیلم هم الان شما برو به لینکی که میدم و در دو حالت فول اچ دی و 4kدانلود کن و هر دو تاشو تو مانیتور فول اچ دی ببین

ببین چقدر تفاوت داره

https://06fazmusic.com/new-music-video-by-shadmehr-aghili-called-ghalbe-man/

در 9 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

ببینید جناب

الان‌من قبول دارم که بازی ها تا 4k هم رزولوشن رو جواب میدن

ولی وقتی با مانیتور fhd بخای بازی کنی برحسب تعداد پیگسل های مانیتور رزولوشن بالا میره

و دیگه غیر قابل امکانه که بیشتر نشون داده بشه

اگه همون بازی تو مانیتور 4k اجرا بشه اون موقع تعداد پیکسل ها 4 برابر میتونید تنظبم کنین

مثلا شما گوشیت‌ اگه سخت افزارش قوی باشه میتونی ویدیو 4k. بگیری

ولی تلویزیون یا نمایشگر 4k نداشته باشی انگار همون fhd هست

الان یه مثال میزنم براتون تا بهتر متوجه بشید

چون در پلی استیشن احتیاج به تنظیمات نیست

تو بازیhorizon چون قدیمی تره وقتی فیلم های بین بازی که در همون زمان رندر میشن توps4 proبه نمایش در میاددر مانیتور فول اچ دی به صورت 4kپردازش میشن و جزئیات و کیفیت بافت ها به طرز قابل توجه ای از وقتی که بازی میکنیم بهتره و مشخص هم هست که از قبل رندر شده نیست و بار پردازشی پلی استیشن هم به شدت بالا میره که از دور فن دستگاه کاملا مشخصه

ولی در بازی انچارتد د لاست لگاسی دیگه این مشکل وجود نداره و خود بازی به صورت خودکار بعد اپدیت در فول اچ دی هم به صورت 4k نمایش میده و کیفیت بافت ها و جزئیات رو در ps4 proبه شدت بالا میبره

من نمیدونم این یه چیز ساده ای هست چطور شما سرش بحث می کنید

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

BF1-OpenBetaOptions.thumb.jpg.490e88be9f3f1e69212f6faad1bcdf64.jpg

خنده داره از این جهت که ربطی به این موضوع نداره

این عکسی که فرستادم مربوط به تنظیمات گرافیکی بازی بتل 1 هست

همونطور که اقا سجاد هم گفتن گزینه resolution scale رو اگه بزارید رو 200 همون 4kرو بهمون میده

البته باید یک سری تنظیمات دیگه هم تغییر پیدا کنه تا تصویر تار نشه

الان بیشتر بازی های جدید دارن این قابلیت رو اضافه میکنن و تفاوتش هم بسیار چشمگیر و قابل لمس هست و تقریبا تفاوتی با تصویر مانیتور 4kنداره

در مورد فیلم هم الان شما برو به لینکی که میدم و در دو حالت فول اچ دی و 4kدانلود کن و هر دو تاشو تو مانیتور فول اچ دی ببین

ببین چقدر تفاوت داره

https://06fazmusic.com/new-music-video-by-shadmehr-aghili-called-ghalbe-man/

آقا مطلبی که شما می گی رو بخدا من می فهمم چیه نمی دونم شما چرا مطلب من رو نمی گیری حقیقتش حوصله ادامه بحث رو ندارم  :12_slight_smile:

پ.ن:بحث پارتیکل رو از اون جهت مطرح کردم که اصولا مساله ی رزولیشن رندر براش مطرح نیست و دقیقا مثل این می مونه که شما فقط قابی که می بینیشون فرق می کنه (4kیاFHD).

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

عالیه amd نمی‌خواد حرکتی برنه :35_thinking:

تا 2019 خیر !

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

آقا مطلبی که شما می گی رو بخدا من می فهمم چیه نمی دونم شما چرا مطلب من رو نمی گیری حقیقتش حوصله ادامه بحث رو ندارم  :12_slight_smile:

پ.ن:بحث پارتیکل رو از اون جهت مطرح کردم که اصولا مساله ی رزولیشن رندر براش مطرح نیست و دقیقا مثل این می مونه که شما فقط قابی که می بینیشون فرق می کنه (4kیاFHD).

حوصله نداری که خب بحث نکن

برگشتی میگی تفاوتی نداره منم میگم تفاوت فاحش و کاملا قابل لمسه و این قابلیت باعث میشه اگه سخت افزار خوبی داشته باشی بتونی تصویری تقریبا مشابه4kرو در مانیتور فول اچ دی داشته باشی در بازی ها

موارد استثنا کجا بود؟!چی میگی شما؟!

در ضمن چرا کلمات رو میپیچونی

معنی پارتیکل کاملا مشخص هست!چرا با کلمات بازی میکنی

در تمامی مواردی که در کیفیت بافت و تصویر تاثیر گذار هست این گزینه موثر هست و کیفیت رو به شدت بالا میبره

این حرف شماست

سناریو های خاص:4_joy:O.o

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

حوصله نداری که خب بحث نکن

برگشتی میگی تفاوتی نداره منم میگم تفاوت فاحش و کاملا قابل لمسه و این قابلیت باعث میشه اگه سخت افزار خوبی داشته باشی بتونی تصویری تقریبا مشابه4kرو در مانیتور فول اچ دی داشته باشی در بازی ها

موارد استثنا کجا بود؟!چی میگی شما؟!

در ضمن چرا کلمات رو میپیچونی

معنی پارتیکل کاملا مشخص هست!چرا با کلمات بازی میکنی

در تمامی مواردی که در کیفیت بافت و تصویر تاثیر گذار هست این گزینه موثر هست و کیفیت رو به شدت بالا میبره

این حرف شماست

سناریو های خاص:4_joy:O.o

واقعیت خیلی وقت برای هدر دادن ندارم نمی دونم شما چرا انقدر بر نفهمیدن حرف بنده تلاش می کنین و سعی بر برگزار کردن مطلب به خنده و شوخی دارین من اصلا چیز سخت و تخصصی و یا غیر قابل فهمی نگفتم (البته مشخصه که شما از معنای پارتیکل آگاه نیستین بگذریم).

تکنیک FSAA عملا همین چیزی که مورد بحث شماست رو چندین ساله داره انجام میده حوصله ترجمه ندارم متن اصلی رو می گذارم:

Initial implementations of full-scene anti-aliasing (FSAA) worked conceptually by simply rendering a scene at a higher resolution, and then downsampling to a lower-resolution output

که منحصر به کال آف دیوتی جدید و عنوان های جدید به گفته شما نیست(؟!)

اما منظور از سناریو های خاص که باز شما به شوخی برگزارش کردی موردیه که تو لینک ویدیویی که در زیر گذاشتم هست و موقعیه شما به قدری به موقعیت جسم مذکور نزدیک هستی که عملا حتی با قاب FHD هم به توجه به فاصله ی کمت دچار افت کیفیت نمیشی.

https://www.youtube.com/watch?v=pbdBqc7Ye1U

پ.ن:امیدوارم به قول شما واژه ای رو نپیچونده باشم خودم که از ابتدای بحث سعیم برهمین مهم بوده.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...