رفتن به مطلب

انویدیا در ماه آینده یک سری جدید از GPU های جدید را معرفی می کند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

واقعیت خیلی وقت برای هدر دادن ندارم نمی دونم شما چرا انقدر بر نفهمیدن حرف بنده تلاش می کنین و سعی بر برگزار کردن مطلب به خنده و شوخی دارین من اصلا چیز سخت و تخصصی و یا غیر قابل فهمی نگفتم (البته مشخصه که شما از معنای پارتیکل آگاه نیستین بگذریم).

تکنیک FSAA عملا همین چیزی که مورد بحث شماست رو چندین ساله داره انجام میده حوصله ترجمه ندارم متن اصلی رو می گذارم:

Initial implementations of full-scene anti-aliasing (FSAA) worked conceptually by simply rendering a scene at a higher resolution, and then downsampling to a lower-resolution output

که منحصر به کال آف دیوتی جدید و عنوان های جدید به گفته شما نیست(؟!)

اما منظور از سناریو های خاص که باز شما به شوخی برگزارش کردی موردیه که تو لینک ویدیویی که در زیر گذاشتم هست و موقعیه شما به قدری به موقعیت جسم مذکور نزدیک هستی که عملا حتی با قاب FHD هم به توجه به فاصله ی کمت دچار افت کیفیت نمیشی.

https://www.youtube.com/watch?v=pbdBqc7Ye1U

پ.ن:امیدوارم به قول شما واژه ای رو نپیچونده باشم خودم که از ابتدای بحث سعیم برهمین مهم بوده.

FSAA

این تکنیک کاملا متفاوته با scale

اقاجان یه حرفی زدی توش موندی حالا میخوای بگی نه شما حرف منو نمیفهمی؟َ!

اون بنده خدا نوشت برا فول اچ دی همچین کارتی لازم نیست منم گفتم الان اکثر بازی ها قابلیت اینو دارن که 4kرو روی فول اچ دی پیاده کنن(که واقعا هم این تکنیک تا حد بسیار زیادی تصاویر رو به 4k نزدیک میکنه و تقریبا فرقی باهاش نداره)نه مثلfsaaکه...

من میگم چرا گیر دادی به پارتیکال!برداشتی لینک فرستادی؟!

حالا هی بپیچون و کلماتو بچسبون به هم شاید به یه جایی رسیدی:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

FSAA

این تکنیک کاملا متفاوته با scale

اقاجان یه حرفی زدی توش موندی حالا میخوای بگی نه شما حرف منو نمیفهمی؟َ!

اون بنده خدا نوشت برا فول اچ دی همچین کارتی لازم نیست منم گفتم الان اکثر بازی ها قابلیت اینو دارن که 4kرو روی فول اچ دی پیاده کنن(که واقعا هم این تکنیک تا حد بسیار زیادی تصاویر رو به 4k نزدیک میکنه و تقریبا فرقی باهاش نداره)نه مثلfsaaکه...

من میگم چرا گیر دادی به پارتیکال!برداشتی لینک فرستادی؟!

حالا هی بپیچون و کلماتو بچسبون به هم شاید به یه جایی رسیدی:4_joy:

با کسی که نمی خواد یه مطلبی رو نفهمه نمیشه بحث کرد.

آخه خوشتیپ فک کن یه درصد من فک کنم fsaa با scale فرقی نداره :43_slight_frown:

الان دیگه بازیا اکثرا قابلیت اینو ددارن که 4kرو روی فول اچ دی پیاده کنن ===> این حرف شماست و من در پاسخ به این حرف FSAA رو مطرح کردم که چیزی که شما امروز تو کال آف دیوتی (؟!) می بینی کانسپت جدیدی نیست و تکنیک های مختلفی وجود داشتند که مبنای کارشون همین بوده.

نمی دونم دیگه این دفعه چجوری می خواین بحث رو کشش بدین من که دیگه ادامه نمی دم امیدوارم کسایی که می خونن بحث رو گمراه نشن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

با کسی که نمی خواد یه مطلبی رو نفهمه نمیشه بحث کرد.

آخه خوشتیپ فک کن یه درصد من فک کنم fsaa با scale فرقی نداره :43_slight_frown:

الان دیگه بازیا اکثرا قابلیت اینو ددارن که 4kرو روی فول اچ دی پیاده کنن ===> این حرف شماست و من در پاسخ به این حرف FSAA رو مطرح کردم که چیزی که شما امروز تو کال آف دیوتی (؟!) می بینی کانسپت جدیدی نیست و تکنیک های مختلفی وجود داشتند که مبنای کارشون همین بوده.

نمی دونم دیگه این دفعه چجوری می خواین بحث رو کشش بدین من که دیگه ادامه نمی دم امیدوارم کسایی که می خونن بحث رو گمراه نشن.

جناب نه خوشتیپO.o

نه خوشتیپ شما که میدونی فرق داره چرا میگی؟!همین که میگی مبنای کارشون همین بود هم یعنی متوجه تفاوتشون نشدی

منم گفتم حوصله نداری بحث نکن

ولی وقتی بحث میکنی الکی چهارتا کلمه ننداز وسط که هیچ ربطی به موضوع نداره!ببین از کجا به کجا رسیدیم!بازم مجبورم تکرار کنم!شما گفتی تاثیری تو تجربه بصری نداره منم گفتم حرفت کاملا اشتباس و اتفاقا تفاوت چشمگیره و با این قابلیت  تصویر خروجی تقریبا مشابه 4kمیشه

حتی مثال در مورد ویدئو 4k هم زدی!لینک دادم بری دانلود کنی تا متوجه بشی فرق داره یا نداره

حالا هی بپیچون و کشش بده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

جناب نه خوشتیپO.o

نه خوشتیپ شما که میدونی فرق داره چرا میگی؟!همین که میگی مبنای کارشون همین بود هم یعنی متوجه تفاوتشون نشدی

ولی وقتی بحث میکنی الکی چهارتا کلمه ننداز وسط که هیچ ربطی به موضوع نداره!ببین از کجا به کجا رسیدیم!بازم مجبورم تکرار کنم!شما گفتی تاثیری تو تجربه بصری نداره منم گفتم حرفت کاملا اشتباس و اتفاقا تفاوت چشمگیره و با این قابلیت  تصویر خروجی تقریبا مشابه 4kمیشه

حتی مثال در مورد ویدئو 4k هم زدی!لینک دادم بری دانلود کنی تا متوجه بشی فرق داره یا نداره

حالا هی بپیچون و کشش بده

شما برو مطالبی که نوشتم رو ببین پیدا می کنی من نوشته باشم هیچ تاثیری نداره؟ خدارو شکر مثل شما هم نیستم تا الان  پستات منهای دو تای آخر ویرایش شدن امیدوارم حالا حرفای خودتو ویرایش نکرده باشی واقعیت رو وارونه جلوه بدی.

پ.ن:لینکی که فرستادم هم دقیقا مورد تفاوتشون رو در همون حالتی که در اولین پستم هم گفتم نشان میده.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

جناب نه خوشتیپO.o

حالا هی بپیچون و کشش بده

این سخنی که با قرمز از شما مشخص کردم نشاندهنده عمق فاجعه است و متاسفم که شما که در این حده اطلاعاتت انقدر داری روی ندونستن پافشاری می کنی.(حالا الان دوباره برو ویرایش کن مطلبتو:4_joy:)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

این سخنی که با قرمز از شما مشخص کردم نشاندهنده عمق فاجعه است و متاسفم که شما که در این حده اطلاعاتت انقدر داری روی ندونستن پافشاری می کنی.(حالا الان دوباره برو ویرایش کن مطلبتو:4_joy:)

نه خوشتیپ ویرایش کردم چون حروف جا افتاده بود

بله هنوز هم همینو میگم و چند تا مثال هم اوردم!خروجی تصویر از لحاظ بصری و اونچه به چشم میاد کاملا شبیه 4kهست و اگه نمیتونی نشخیص بدی یه چکاپی بکن چشماتو!حالا اینکه اونچه به چشم میاد کجا نشانه عدم اگاهی و شناخت به مسائل فنی هست  رو دیگه باید  از اساتید  نه خوشتیپی چون شما پرسیدxD

حالا تا صبح هی بیا کامنت بزار و  هی پی وی  پیام بده

خوبه وقت نداری ،وقت داشتی چکار میکردیO.o

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

نه خوشتیپ ویرایش کردم چون حروف جا افتاده بود

بله هنوز هم همینو میگم و چند تا مثال هم اوردم!خروجی تصویر از لحاظ بصری و اونچه به چشم میاد کاملا شبیه 4kهست و اگه نمیتونی نشخیص بدی یه چکاپی بکن چشماتو!حالا اینکه اونچه به چشم میاد کجا نشانه عدم اگاهی و شناخت به مسائل فنی هست  رو دیگه باید  از اساتید  نه خوشتیپی چون شما پرسیدxD

حالا تا صبح هی بیا کامنت بزار و  هی پی وی  پیام بده

خوبه وقت نداری ،وقت داشتی چکار میکردیO.o

عزیز کار بنده پای سیستم هست با اجازت گیم دولوپر و برنامه نویس هستم و وقتی شما پشت این جواب های درخشان و تاریخیتون بنده رو منشن می کنین صداشو می شنوم و با اینکه از کارم دیسترکت میشم اما نمی تونم اینو که شخصی مثل شما به ملت اطلاعات غلط بخورونه رو تحمل کنم اما متاسفانه نرود میخ آهنی در سنگ راستی ما هم تو "خونمون یه دونه TV داریم خودش 480p عه ولی محتوا 4k باهاش می بینیم هیچ فرقیم نداره" با استدلال شما":22_stuck_out_tongue_winking_eye::4_joy: یه روز دعوتت می کنم بیای ببینیش.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

عزیز کار بنده پای سیستم هست با اجازت گیم دولوپر و برنامه نویس هستم و وقتی شما پشت این جواب های درخشان و تاریخیتون بنده رو منشن می کنین صداشو می شنوم و با اینکه از کارم دیسترکت میشم اما نمی تونم اینو که شخصی مثل شما به ملت اطلاعات غلط بخورونه رو تحمل کنم اما متاسفانه نرود میخ آهنی در سنگ راستی ما هم تو "خونمون یه دونه TV داریم خودش 480p عه ولی محتوا 4k باهاش می بینیم هیچ فرقیم نداره" با استدلال شما":22_stuck_out_tongue_winking_eye::4_joy: یه روز دعوتت می کنم بیای ببینیش.

اخه هی میگی وقت ندارم دیگه جواب نمیدم باز شروع میکنی:4_joy:

میگم که پس باید به سلامت چشمهات توجه بیشتری بکنی

لینک دادم دوستان خودشون دانلود کنن ببینن کیفیت تفاوت داره یا نه

لابد تو بازی ها هم این گزینه رو برا قشنگی گذاشتن و فقط خواستن بار پردازشی و فشار روی کارت گرافیک رو به صورت قابل ملاحظه ای افزایش بدن وگرنه خاصیت دیگه نداره(کاش قبلش میومدن با شما مشورت میکردن و میفهمیدن جز سناریوهای خاص تفاوتی در تجربه بصری ندارهxD

حالا میگم اونی که مطلبو میخونه میره چک میکنه و تفاوتشو میفهمه

در مورد پلی استیشنم که اصلا احتیاج به توضیح نداره و کاملا مشهود هست

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

آقا من اصلا انقدر اطلاعات ندارم فرض کنیم کسی بیاد که هیچی ندونه از قضیه

بنظرتون اگه میشه رو فول اچ دی کیفیت 4کی گرفت چرا بعضیا میرن 4 تومن مانیتور 4کی میخرن؟ مخشون تاب داره آیا؟

درسته رزولوشن اسکیل نقش زیادی داره من خودم امتحان کردن چندین بار اما کیفیت 4کی به هیچ وجه نیست شما برو رو همون 4کی از گزینه رزولوشن اسکیل استفاده کن روی فول اچ دی هم استفاده کن ببین تفاوتشو!

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

آقا من اصلا انقدر اطلاعات ندارم فرض کنیم کسی بیاد که هیچی ندونه از قضیه

بنظرتون اگه میشه رو فول اچ دی کیفیت 4کی گرفت چرا بعضیا میرن 4 تومن مانیتور 4کی میخرن؟ مخشون تاب داره آیا؟

درسته رزولوشن اسکسل نقض زیادی داره من خودم امتحان کردن چندین بار اما کیفیت 4کی به هیچ وجه نیست شما برو رو همون 4کی از گزینه رزولوشن اسکسل استفاده کن روی فول اچ دی هم استافده کن ببین تفاوتشو!

مثل 4kکه نمیشه ولی خیلی نزدیکه

مانیتور 4kکه فقط برا بازی نیست

مثلا تو 4kوقتی متنی رو مطالعه میکنید چشم کمتر خسته میشه!در استفاده طولانی مدت هم همینطوره

تو خیلی از نرم افزار های تخصصی هم تاثیر داره

تازه همه بازی هام فعلا پشتیبانی نمیکنن

ولی بازی های جدید دیگه...

من رو مانیتور 4kتست نکردم ولی روی تلویزیون 4k دیدم و میبینم که انصافا خیلی نزدیک میشه به4kتصاویر خروجی فول اچ دی

رو 4kبخوایم استفاده کنیم که بعید میدونم حتی 1080tiبه 30 فریم هم برسه در خیلی از بازی ها

و اینکه میگید نقص زیادی داره منظورتون همون کیفیته یا چیز دیگه ای مد نظرتونه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

مثل 4kکه نمیشه ولی خیلی نزدیکه

مانیتور 4kکه فقط برا بازی نیست

مثلا تو 4kوقتی متنی رو مطالعه میکنید چشم کمتر خسته میشه!در استفاده طولانی مدت هم همینطوره

تو خیلی از نرم افزار های تخصصی هم تاثیر داره

تازه همه بازی هام فعلا پشتیبانی نمیکنن

ولی بازی های جدید دیگه...

من رو مانیتور 4kتست نکردم ولی روی تلویزیون 4k دیدم و میبینم که انصافا خیلی نزدیک میشه به4kتصاویر خروجی فول اچ دی

رو 4kبخوایم استفاده کنیم که بعید میدونم حتی 1080tiبه 30 فریم هم برسه در خیلی از بازی ها

و اینکه میگید نقص زیادی داره منظورتون همون کیفیته یا چیز دیگه ای مد نظرتونه؟

بله خب ولی من وقتی امتحان کردم توی بعضی بازی ها تفاوتش با قبل مشهود بود ولی انقدر که شما میگید بنظرم عالی نمیشد و کیفیت 4کی واقعا عالیه

والا نقش بود منظورم نقص تایپ شده دیگه تایپ کردن با کیبورد فول انگلیسی این سوتی هارو آدم میده دیگه xD

بعدش هم مشخصا انتخاب اکثر گیمر ها فقط محصور میشه بین فول اچ دی و 4کی چون گیمرا اکثرا میشینن جلوی مانتیور برای خودم به شخصه مانیتور بزرگتر از 24اینچ غیر قابل تحمله تو بازی های شوتر

یه بار امتحان کنید حال میده کلا همینجوری تا میای موس بچرخونی میمیری xD

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

بله خب ولی من وقتی امتحان کردم توی بعضی بازی ها تفاوتش با قبل مشهود بود ولی انقدر که شما میگید بنظرم عالی نمیشد و کیفیت 4کی واقعا عالیه

والا نقش بود منظورم نقص تایپ شده دیگه تایپ کردن با کیبورد فول انگلیسی این سوتی هارو آدم میده دیگه xD

اره جای کار داره

مثلا تو بتل 1 عالی عمل میکنه!تو گریز اف وار هم تاثیر خوبی داشت ولی تو کال اف باید یه سری تنظیمات دیگه رو هم تغییر داد تا تصویرتار نشه!البته کال اف اخری رو من بازی نکردم نمیدونم کیفیتش چطور شده

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Keykhosro.Goorani گفته است :

اره جای کار داره

مثلا تو بتل 1 عالی عمل میکنه!تو گریز اف وار هم تاثیر خوبی داشت ولی تو کال اف باید یه سری تنظیمات دیگه رو هم تغییر داد تا تصویرتار نشه!البته کال اف اخری رو من بازی نکردم نمیدونم کیفیتش چطور شده

بله خب کاملا حرفتون درسته

زیاد دوستان باهم بحث و جدل نکنن درصورتیکه هر دوتون یک حرف رو میزنید

گزینه رزولوشن اسکیل تاثیر زیادی در بهبود تصویر داره اما به وضوح 4کی نمیتونه کارایی داشته باشه دلیلش هم کمبود پیکسل بر روی فول اچ دی هست!

و هیچوقت هم نمیتونه به وضوح و کیفیت و خوانایی 4کی برسه! اصلا منطقی نیست اگه روزی هم بشه (که خیلی خیلی دور از انتظاره)کاملا غیر عقلانی هست همچین مانیتوری با قیمت یه مانیتور فول اچ دی فروش بره چون در اینصورت کسی دیگه 4کی نمیخره xD

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/25, 14:45:59، Javadmpower گفته است :

مگ میشه همچین چیزی!!!!!!

مگ داریم

وقتی تعداد پیکسل ها 1920*1080 هست چجوری میخاد 4 برابر پیکسل نشون بده!؟

تو تنظیمات بازی ها برحسب تعداد پیکسل ها نهایت رزولوشن نشون داده میشه و دیگه گزینه بالاتری نیست

منظورشون فناوری DSR یا سوپر رزولوشن هست . در حقیقت آپ اسکیل میکنه تصویرو و یه جور حالت آنتی آلیاسینگ داره

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...