رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم نیمه حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کاربرد سیستم

گیم نسبتا زیاد

تبدیل فیلم

قطعات پیشنهادی من

Main

GIGABYTE GA-P67A-UD3 (rev. 1.1)

CPU

Corei5 2500 Or 2500k 3.3GHz (socket 1155)

VGA

GIGABYTE GV-R677UD-1GD 1GB DDR5

RAM

??????

فعلا به علت کمبود بودجه فقط یه رم 2گیگ میتونم بخرم!

در آینده قصد افزایش رم به 4 رو دارم.

چه رمی بگیرم که تامینگش بالا باشه

تو قسمت ساپورت فرکانس رم مادربورد هم نوشته شده

x4 1.5V DDR3 DIMM sockets<li>Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules <li>Support for non-ECC memory modules <li>Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

پاور فعلی سیستمم Green 535w black است ایا برای این سیستم خوب جواب میدهد؟

دوستان راهنمایی کنن این سیستم برای گیم جواب میده؟

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

کاربرد سیستم

گیم نسبتا زیاد

تبدیل فیلم

قطعات پیشنهادی من

Main

GIGABYTE GA-P67A-UD3 (rev. 1.1) Or

ASUS P8P67 Rev 3.1

CPU

Corei5 2500 Or 2500k 3.3GHz (socket 1155)

VGA

GIGABYTE GV-R675OC-1GI 1GB DDR5 Or

GV-R567OC-1GI 1GB DDR5

RAM

??????

فعلا به علت کمبود بودجه فقط یه رم 2گیگ میتونم بخرم!

در آینده قصد افزایش رم به 4 رو دارم.

چه رمی بگیرم که تامینگش بالا باشه

تو قسمت ساپورت فرکانس رم مادربورد هم نوشته شده

x4 1.5V DDR3 DIMM sockets**Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules ***Support for non-ECC memory modules ****Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

پاور فعلی سیستمم Green 535w black است ایا برای این سیستم خوب جواب میدهد؟

دوستان راهنمایی کنن این سیستم برای گیم جواب میده؟

لیست رم های ساپورت رو هم آپلود کردم.

mb_memory_ga-p67a-ud3.pdf

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما نگفتید چقدر میتونید هزینه کنید . تو قطعاتی که لیست کردید چند تا مورد هست که نظرم رو درباره اونها میگم :

1- اگر شما نیازی به اورکلاک کردن ندارید و اصلا اهل اورکلاک کردن نیستید من مادربورد ASUS P8H67 رو پیشنهاد میدم که حدود 50 تومان ارزونتر از ASUS P8P67 هست .

2- باز هم اگر اهل اورکلاک نیستید CPU مناسبتر 2500 معمولیه . چون 2500K تفاوتش با معمولی تو قابلیتهای اورکلاکشه .

3- کارتهای گرافیکی که انتخاب کردید برای بازی ضعیف هستند و ممکنه شما رو راضی نکنن . من پیشنهاد میدم به جای اونها یک از مداهای زیر رو با توجه به بودجه خودتون انتخاب کنید . 5750 با قیمت حدود 130 تا 150 . جیفورس 450 با قیمت حدود 150 تا 170 . 5770 با قیمت حدود 160 تا 190 .

4- به نظر من 4 گیگ رو رو حتما بگیرید . شما برای کارهایی که گفتید نیازی به رو با فرکانس بالا و تایمینگ پایین ندارید . رم های معمولی کاملا کار شما رو انجام میدن . من به شما Patriot 2*2GB 1333 روپیشنهاد میدم که قیمتش حدود 40 تومان میشه .

برای گرفتن قیمتهای دقیق با آقای حسینی تماس بگیری یا تو تاپیک درخواست قیمت بپرسید . موفق باشید :-?

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما نگفتید چقدر میتونید هزینه کنید . تو قطعاتی که لیست کردید چند تا مورد هست که نظرم رو درباره اونها میگم :

1- اگر شما نیازی به اورکلاک کردن ندارید و اصلا اهل اورکلاک کردن نیستید من مادربورد ASUS P8H67 رو پیشنهاد میدم که حدود 50 تومان ارزونتر از ASUS P8P67 هست .

2- باز هم اگر اهل اورکلاک نیستید CPU مناسبتر 2500 معمولیه . چون 2500K تفاوتش با معمولی تو قابلیتهای اورکلاکشه .

3- کارتهای گرافیکی که انتخاب کردید برای بازی ضعیف هستند و ممکنه شما رو راضی نکنن . من پیشنهاد میدم به جای اونها یک از مداهای زیر رو با توجه به بودجه خودتون انتخاب کنید . 5750 با قیمت حدود 130 تا 150 . جیفورس 450 با قیمت حدود 150 تا 170 . 5770 با قیمت حدود 160 تا 190 .

4- به نظر من 4 گیگ رو رو حتما بگیرید . شما برای کارهایی که گفتید نیازی به رو با فرکانس بالا و تایمینگ پایین ندارید . رم های معمولی کاملا کار شما رو انجام میدن . من به شما Patriot 2*2GB 1333 روپیشنهاد میدم که قیمتش حدود 40 تومان میشه .

برای گرفتن قیمتهای دقیق با آقای حسینی تماس بگیری یا تو تاپیک درخواست قیمت بپرسید . موفق باشید :wacko:

سقف بودجه من 700.000 تومان است و منظورم فقط قطعات اصلی است

vga main cpu ram

نگفتید که پاورم برای این سیستم مناسبه یا نه؟

من از اوورکلاک چیزی سر در نمیارم

ببخشید من منظور شما از اوورکلاک کردن رو متوجه نمیشم اوورکلاک برای چه جاهایی استفاده میشه؟ استفاده سنگین از سیستم؟

مگه خود سیستم به طور اتوماتیک تا حدی اوورکلاک رو انجام نمیده؟

تفاوت این دو تا چیپ p67 , h61 دقیا چیه؟؟ من واقعا تفاوتشونو نمیدونم میشه یه کم توضیح بدید؟

مگه h61 گرافیک آنبورد نیست؟ در اینصورت که اون گرافیک آنبورد بی استفاده میمونه؟؟؟I%20Do%20not%20Know.gif:-?

به بنچمارک های سایتهایی مثل hwbot.org میشه اعتماد کرد؟

من تو نتایج بنچمارک دیدم که 5770 یه مقداری از 450 قویتره

تو این رنج قیمت ati بهتر است یا nvidia؟

نظر شما راجع به رم های Geil , ADATA GAMING چیست؟

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

من از اوورکلاک چیزی سر در نمیارم

ببخشید من منظور شما از اوورکلاک کردن رو متوجه نمیشم اوورکلاک برای چه جاهایی استفاده میشه؟ استفاده سنگین از سیستم؟

مگه خود سیستم به طور اتوماتیک تا حدی اوورکلاک رو انجام نمیده؟

تفاوت این دو تا چیپ p67 , h61 دقیا چیه؟؟ من واقعا تفاوتشونو نمیدونم میشه یه کم توضیح بدید؟

مگه h61 گرافیک آنبورد نیست؟ در اینصورت که اون گرافیک آنبورد بی استفاده میمونه؟؟؟I%20Do%20not%20Know.gif:-?

به بنچمارک های سایتهایی مثل hwbot.org میشه اعتماد کرد؟

من تو نتایج بنچمارک دیدم که 5770 یه مقداری از 450 قویتره

تو این رنج قیمت ati بهتر است یا nvidia؟

نظر شما راجع به رم های Geil , ADATA GAMING چیست؟

اورکلاک به معنی اضافه کردن سرعت کارکرد قطعاتی مثل CPU ، رم و گرافیک با استفاده از امکانات ارائه شده روی مادربورد و اضافه کردن ولتاژ و کارهایی از این قبیل هست که با استفاده از اون میتونید سرعت و قدرت بیشتری از قطعاتتون بگیرید. اما ای کار شرایط خاصی داره و باید اون شرایط رو مهیا کرد . وگرنه باعث آسیب شدید به قطعات میشه . اگر شرایط رو کاملا رعایت کنی باز هم به دلیل استفاده بیش از حد نرمال طول عمر قطعات با توجه به میزان اور کلاک کم میشه . معمولا این کار رو برای به دست آوردن رکورد انجام میدن و برای مدت کوتاه به قطعات فشار میارن . برای استفاده خانگی و عادی نیازی به اورکلاک نیست .

P67 به شما امکانات اورکلاک بیشتری میده و پایدارتره . درعوض شما نمیتونید از گرافیک مجتمع که داخل CPU قرار داره استفاده کنید .

H67 امکانات اورکلاک خیلی محدودی داره . در عوض امکان استفاده از گرافیک مجتمع رو میده . البته همه مدلهای H67 خروجی گرافیک ندارن و این امکان رو نمیدن . مادربورد های این شکلی ارزونتر هستن . مثل اون مدلی که من به شما پیشنهاد کردم .

H61 تقریبا مشابه H67 هست . اما کمی ضعیفتر و با امکانات کمتر . مثلا رم کمتری ساپورت میکنن و بعضیهاشون USB3 ندارن .

این تفاوت های اصلیشون بود . تفاوتهای دیگه ای هم دارن که زیاد مهم نیست .

5770 کمی از 450 قویتره . ولی امکاناتی مثل PhyseX نداره . این یک تکنولوژی مختص انویدیا هست که تصاویر گرافیکی بهتری میده . البته تو مانیتورهای فول اچ دی هر دوی اینها ضعیف عمل میکنن . بیشتر انتخاب سلیقه ای هست . من رنج قیمت مدلها رو به شما گفتم . خودتون میتونید انتخاب کنید .

اون رمها خوب هستن . ولی شما نیازی به اونها ندارید .با رمهای عادی هم میتونید کارتون رو به خوبی انجام بدید . اگر مادربورد H67 یا H61 بگیرید ، چون از فرکانس 1333 بیشتر پشتیبانی نمیکنه ، عملا خرید رم با فرکانس بالا بی فایده هست . تو مادربورد P67 هم باید از توی بایوس فرکانس رم رو تنظیم کنید . چون پیش فرض اون روی حداکثر 1333 هست .

لینک به دیدگاه

یعنی بعضی از بازی ها که نیاز به phsx دارند بر روی این گرافیک اجرا نمیشن

من روی سیستم خودم بازی هایی داشتم که فقط با وجود این نرم افزار اجرا میشدن مثل medal of honor airborne

از لحاظ کیفی و طول عمر مادربورد های گیگا بهترند یا اسوس تاکید خاصی روی اسوس دارید؟

من 10 سال است که مین اسوس داشتم تا حالا به مشکلی بر نخوردم.

لینک به دیدگاه

من روی سیستم خودم بازی هایی داشتم که فقط با وجود این نرم افزار اجرا میشدن مثل medal of honor airborne

از لحاظ کیفی و طول عمر مادربورد های گیگا بهترند یا اسوس تاکید خاصی روی اسوس دارید؟

شما پاتریوت رو بهتر از مارک های دیگه میدونید یا بخاطر قیمت متوسط پیشنهاد کردید؟

لینک به دیدگاه

ببخشید کانکشنم قطع شد وقتی که وصلش کردم چند تا پست ارسال شد. :-?

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

چرا . اجرا میشن . ولی با physex کیفیت بهتری بهت میده . البته برای خیلیها مهم نیست . من ایسوس رو بیشتر قبول دارم . قیمتش هم معقول تره . کیفیتش هم خیلی خوبه . تنوع مدلش هم نسبت به گیگا تو ایران بیشتره . البته تو این سوکت .

رم پاتریوت رو خودم الان چند ساله دارم استفاده میکنم . برای همین پیشنهاد میدم . برند خوبیه . قیمتش هم مناسبه .

لینک به دیدگاه

چرا . اجرا میشن . ولی با physex کیفیت بهتری بهت میده . البته برای خیلیها مهم نیست . من ایسوس رو بیشتر قبول دارم . قیمتش هم معقول تره . کیفیتش هم خیلی خوبه . تنوع مدلش هم نسبت به گیگا تو ایران بیشتره . البته تو این سوکت .

رم پاتریوت رو خودم الان چند ساله دارم استفاده میکنم . برای همین پیشنهاد میدم . برند خوبیه . قیمتش هم مناسبه .

خیلی متشکر از صبرتون تو جواب سوالای نا تموم من.:-?

پس پیشنهاد شما

بین رم های با با 1333 و 1600 کدوم رو انتخاب کنم آیا تفاوت این دو در کارایی چشمگیره؟

در مورد تهیه پاور جواب ندادید...

MAIN

ASUS P8H67 REV3.1

CPU

Corei5 2500

VGA

GIGABYTE GV-R577SO-1GD 1GB DDR5

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

با خرید این مادربورد که اصلا خرید رم 1600 اشتباهه . چون این مادربورد بیشتر از 1333 ساپورت نمیکنه . بیشتر از اون هم نیاز ندارید . در مورد پاور شما گفتید پاور 535 گرین دارید . امکانش هست مدل دقیقش رو بگید؟ 535 وات برای این سیستم کافیه و اگر سالمه از همون استفاده کنید .در مورد گرافیکی که انتخاب کردید فقط یک موردی بگم . اون مدلی که شما انتخاب کردی از برند گیگا قیمتش الکی بالاست . شما از برند سافایر بگیر که هم برند خوبیه و هم قیمتش کمتره . فقط با گارانتی معتبر بگیر . فکر میکنم گارانتی اصلیش فونیران باشه .

لینک به دیدگاه

مدل پاور من

POWER GREEN GP535A

البته دقبقا دو سال از عمرش گذشته باید عوض بشه؟

سال قبل یکی از دوستان به من این جوابو داد :

.....ایشون به اورکلاک اشنا نیستن وکاربردشون هم گیم هست...خرید 1600 هزینه اضافی هست که میشه باهاش گرافیک بهتری گرفت

تا اونجایی که من اطلاع دارم توی بازی 1600 با 1333 یک فریم هم تفاوت نداره مگه اینکه تایمینگ پاینی داشته باشه که در اون صورت دوبرابر باید پول رم بدن!....

من این قسمت تایمینگ رو متوجه نشدم تایمینگ پایین مادربورد یعنی چقدر؟

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

نه لازم نیست عوض بشه . اگر سالمه مشکلی نداره . من خودم هم همون رو دارم . بیشتر از 2 ساله دارم ازش استفاده میکنم .

لینک به دیدگاه

نه لازم نیست عوض بشه . اگر سالمه مشکلی نداره . من خودم هم همون رو دارم . بیشتر از 2 ساله دارم ازش استفاده میکنم .

سال قبل یکی از دوستان به من این جوابو داد :

.....ایشون به اورکلاک اشنا نیستن وکاربردشون هم گیم هست...خرید 1600 هزینه اضافی هست که میشه باهاش گرافیک بهتری گرفت

تا اونجایی که من اطلاع دارم توی بازی 1600 با 1333 یک فریم هم تفاوت نداره مگه اینکه تایمینگ پاینی داشته باشه که در اون صورت دوبرابر باید پول رم بدن!....

من این قسمت تایمینگ رو متوجه نشدم تایمینگ پایین مادربورد یعنی چقدر؟

لینک به دیدگاه

مادربورد تایمینگ نداره و تایمینگ مربوط به رم میشه . مثلا یک رم با تایمینگ 7-9-7-21 از یک رم با تایمینگ 9-9-9-24 سریعتره . ولی این تفاوت سرعت تو بازی و کارهای عادی اصلا قابل مشاهده نیست . تو بعضی کارهای خاص مثل رندرهای گرافیکی 3 بعدی خودش رو نشون میده . شما اصلا خودت رو درگیر این مسائل نکن . کسانی که میخوان با سیستمشون اورکلاک انجام بدن یا کارهای سنگین گرافیکی ، از این رمها استفاده میکنن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...