رفتن به مطلب

آیا محدود کردن فریم به صورت دستی ایجاد مشکل میکنه ؟

@حامد@
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگر یک بازی به صورت پیش فرض این قابلیت رو در تنظیمات نذاره که میزان رفرش تصویر رو مثلا روی 30 هرتز قرار بدی  و حداقل تنظیمات 60 هرتز باشه. ایا با کمک برنامه هایی مثل MSI Afterburner فریم رو به 30 محدود کنیم میتونه این کار بجای اینکه باعث کاهش فشار به کارت گرافیک یا سیستم بشه بر عکس عمل کنه و به کارت گرافیک یا باقی قطعات صدمه ای غیر ملموس بزنه ؟

همچین چیزی وجود داره به دید شما ؟

لینک به دیدگاه

من وقتی گرافیکم رو تنظیمات خوب نمیکشه فریم رو به 50.45.40.30 محدود میکنم. بازی دیگه افت فریم نداره و فشار روی کارت گرافیک کمتر میشه مثلا 80%

به نظر من ربطی هم به آسیب به کارت گرافیک نداره چون هر چی فریم کم تری تولید کنه کمتر بهش فشار میاد

لینک به دیدگاه

من وقتی گرافیکم رو تنظیمات خوب نمیکشه فریم رو به 50.45.40.30 محدود میکنم. بازی دیگه افت فریم نداره و فشار روی کارت گرافیک کمتر میشه مثلا 80%
به نظر من ربطی هم به آسیب به کارت گرافیک نداره چون هر چی فریم کم تری تولید کنه کمتر بهش فشار میاد
میدونی چرا این سوال برام پیش اومد. چون مثلا من فریم رو توی بازی homefront 2 محدود کردم به ۳۰ با msi afterburner
توی یه صحنه بازی فریم دراپ شد به ۲۳. برای یک لحظه منظورمه.
اگر رو ۶۰ باشه بله میاد رو ۵۳ مثلا ولی وقتی دستی میزاری رو ۳۰ چرا یه لگ که بزنه میشه ۲۳ مثلا
چون کارت برای پردازش ۳۰ فریم اینقدر قوی هست که انتظار نداشته باشم دیگه دراپ فریم لحظه ای بشه.
پ.ن : کارت ۱۰۶۰ مدل ۶ گیگ.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

نه ااصلا

تازه دمای گرافیک هم کاهش پیدا میکنه 

فقط قبل از اینکار اگه گرافیک انویدیا دارید در کنترل پنل انویدیا Manage 3D Setting  بازی مربوطه رو پیدا کنید بعد در قسمت Vertical Sync بزاریدش روی Fast .

لینک به دیدگاه

با درود

اگر کارت انویدیا دارید ، پیشنهاد میکنم که از برنامه  nvidia inspector   استفاده کنید که توسط خود شرکت انویدیا برای کنترل فریم توی بازیها ارائه شده .

از بازیتون تست بگیرید ببینید که مینیمم چند فریم دارید ، بعد در برنامه فوق میتونید فریم بازیتون رو روی اون عدد قفل کنید تا بازیتون بصورت یکنواخت و روون اجرا بشه و دیگه نوسان نداشته باشید  ... اینجوری هم به کارتتون کمتر فشار میاد و هم چشمهاتون کمتر خسته میشه

برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به تاپیک زیر مراجعه کنید که پست های خوبی دراین  مورد اونجا وجود داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...