رفتن به مطلب

راهنمایی در انتخاب اسپیکر یا ساند بار

Sajadko
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود .  چندتا سوال دارم و ممنون میشم راهنماییم کنید . 

سوال اول اینکه کلا توی بازار سیستم Hi-Fi بیش از ۲ کانال داریم ؟ (غیر از سری ARX ال جی که خیلی HiFi محسوب نمیشه )

سوال دوم اینکه نظرتون چیه بجای اسپیکر برای PC از ساند بار استفاده کنم ؟

سوال سوم این که نظرتون درمورد ساند بار ال جی SJ9 چیه ؟

تشکر از شما .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sajadko گفته است :

درود .  چندتا سوال دارم و ممنون میشم راهنماییم کنید . 

سوال اول اینکه کلا توی بازار سیستم Hi-Fi بیش از ۲ کانال داریم ؟ (غیر از سری ARX ال جی که خیلی HiFi محسوب نمیشه )

سوال دوم اینکه نظرتون چیه بجای اسپیکر برای PC از ساند بار استفاده کنم ؟

سوال سوم این که نظرتون درمورد ساند بار ال جی SJ9 چیه ؟

تشکر از شما .

سلام دوس من.

خیر سیستم های اصیل hifi همگی شامل دو استیج هستن که هر استیج شامل یه فول رنج بالای 6.5 اینچ و تویتر سافت دام و یه میدرنج 3 اینچ به بالاس. سیستم های  hifi ساب جداگانه ندارن.

ساندبار برای تلوزیون و تماشای فیلم هست و برای موزیک اصلا به درد نمیخوره.

از طرفی ابعاد ساندبار مناسب تلوزیون های بالای 42 اینچه واسه مانیتور استفاده بشه تصویر و صدا هماهنگی نخاهند داشت.

اگر میخاید صدای دالبی و خیلی زیبایی رو تجربه کنید برید سراغ اسپیکرهای 5.1 خود کامپیوتر.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوس من.

خیر سیستم های اصیل hifi همگی شامل دو استیج هستن که هر استیج شامل یه فول رنج بالای 6.5 اینچ و تویتر سافت دام و یه میدرنج 3 اینچ به بالاس. سیستم های  hifi ساب جداگانه ندارن.

ساندبار برای تلوزیون و تماشای فیلم هست و برای موزیک اصلا به درد نمیخوره.

از طرفی ابعاد ساندبار مناسب تلوزیون های بالای 42 اینچه واسه مانیتور استفاده بشه تصویر و صدا هماهنگی نخاهند داشت.

اگر میخاید صدای دالبی و خیلی زیبایی رو تجربه کنید برید سراغ اسپیکرهای 5.1 خود کامپیوتر.

موفق باشید.

متشکرم از پاسختون.

توی 5.1 خود کامپیوتر مورد خوبی پیدا نکردم . منظورم از مورد خوب اینه که هم جدید باشه و هم قدرت خروجی بالایی داشته باشه . 

بهترین موردی که دیدم لاجیتک Z906 بود که یکم قدیمی شده و کلا من با لاجیتک نمیتونم کنار بیام :D

نظرتون درمورد EDIFIER S760D چیه ؟ به نظر از همه گزینه ها بهتره . ( البته اگر تو ایران پیدا بشه با قیمت مناسب )

اگر موارد بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید .

برای ساند بار هم از نظر سایز مشکلی ندارم و کاملا با سیستمم هماهنگ میشه . 

چرا ساند بار برای موزیک گوش دادن خوب نیس ؟

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sajadko گفته است :

متشکرم از پاسختون.

توی 5.1 خود کامپیوتر مورد خوبی پیدا نکردم . منظورم از مورد خوب اینه که هم جدید باشه و هم قدرت خروجی بالایی داشته باشه . 

بهترین موردی که دیدم لاجیتک Z906 بود که یکم قدیمی شده و کلا من با لاجیتک نمیتونم کنار بیام :D

نظرتون درمورد EDIFIER S760D چیه ؟ به نظر از همه گزینه ها بهتره . ( البته اگر تو ایران پیدا بشه با قیمت مناسب )

اگر موارد بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید .

برای ساند بار هم از نظر سایز مشکلی ندارم و کاملا با سیستمم هماهنگ میشه . 

چرا ساند بار برای موزیک گوش دادن خوب نیس ؟

میتونم بدونم پارامترهای مورد نظرتون چی هستن؟

906 اسپیکر خوبی هست و صدای کاملا خوبی داره. نسل جدید اکثر برند ها بلوتوث دارن و یو اس بی و قدیمی ها ندارن همین. از نظر کیفیت متریال و... مطمعنا قدیمی ها بهتر هستن.

EDIFIER S760D از بهترین اسپیکرهای 5.1 دنیاس هم از نظر قدرت و هم از نظر کیفیت.

اقای رضایی که از مدیران همینجا هم هستن موجود دارن این اسپیکر و موردهای 5.1 دیگه این برند رو.

ساندبار مونو هست استریو نیست درسته دو طرفش بلندگو گذاشته میشه و اسما استریو میشه ولی در اصل اسپیکر نیاز به استیجینگ داره که تو ساند بار کلا استیجینگ تعطیل میشه و این ینی از دست دادن قیمت بسیار زیادی از کیفیت صدا. از طرفی کلا ساندبارها بهینه شدن برای فیلم.

لینک به دیدگاه

درسته که ساندبارها برای فیلم بهینه شدن ولی خودم ساند بار سری 5 فیلیپس رو دارم و تو گیم و موزیک صدای بسیار عالی دارن . و تو سایت سازنده جزء باندهای 4.1 هست . 

اگه بودجه محدودی ندارین الجی مدل HS7 بگیرین یه باس و یه باند دوطرفه داره . قیمت حدود 2 میلیون هست البته . ولی میتونین تا 4 تا دیگه باند بهش وصل کنین . البته جزء سری home theatre هست و تحت شبکه هم کار میکنه . باندهای اضافی با بلوتوث وصل میشن بهش . من خودم یدونه ازش گرفتم البته سری 6 اش . اینو بهتون بگم که بسیار با کیفیت بوده ولی چیزی حدود 1700 دلار درمیاد . هرچند ممکنه پیدا بشه تو فروشگاهها . 

در حد قیمت یک میلیون سری 3 فیلیپس رو پیشنهاد میکنم . البته طبق نظر خودم . دوستان دیگه هم کمک کنن ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

میتونم بدونم پارامترهای مورد نظرتون چی هستن؟

906 اسپیکر خوبی هست و صدای کاملا خوبی داره. نسل جدید اکثر برند ها بلوتوث دارن و یو اس بی و قدیمی ها ندارن همین. از نظر کیفیت متریال و... مطمعنا قدیمی ها بهتر هستن.

EDIFIER S760D از بهترین اسپیکرهای 5.1 دنیاس هم از نظر قدرت و هم از نظر کیفیت.

اقای رضایی که از مدیران همینجا هم هستن موجود دارن این اسپیکر و موردهای 5.1 دیگه این برند رو.

ساندبار مونو هست استریو نیست درسته دو طرفش بلندگو گذاشته میشه و اسما استریو میشه ولی در اصل اسپیکر نیاز به استیجینگ داره که تو ساند بار کلا استیجینگ تعطیل میشه و این ینی از دست دادن قیمت بسیار زیادی از کیفیت صدا. از طرفی کلا ساندبارها بهینه شدن برای فیلم.

متشکرم از توضیحات عالی و پاسختون . 

گزینه مورد نظر من یک اسپیکر برای گیم و موزیک و فیلم استفاده کنم و 5.1 باشه و خروجی RMS بالایی داشته باشه ( بالا منظورم خیلط زیاد نیس . منظورم در حد مثلا ۴۰۰ تا ۵۰۰ وات rms هست ) و همچنین امکانات جدید مثل بلوتوث و nfc و ... داشته باشه که بتونم از طریق بقیه دستگاه ها هم بهش وصل بشم . 

ممنون میشم ایدی اقای رضایی رو برام بفرستید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

درسته که ساندبارها برای فیلم بهینه شدن ولی خودم ساند بار سری 5 فیلیپس رو دارم و تو گیم و موزیک صدای بسیار عالی دارن . و تو سایت سازنده جزء باندهای 4.1 هست . 

اگه بودجه محدودی ندارین الجی مدل HS7 بگیرین یه باس و یه باند دوطرفه داره . قیمت حدود 2 میلیون هست البته . ولی میتونین تا 4 تا دیگه باند بهش وصل کنین . البته جزء سری home theatre هست و تحت شبکه هم کار میکنه . باندهای اضافی با بلوتوث وصل میشن بهش . من خودم یدونه ازش گرفتم البته سری 6 اش . اینو بهتون بگم که بسیار با کیفیت بوده ولی چیزی حدود 1700 دلار درمیاد . هرچند ممکنه پیدا بشه تو فروشگاهها . 

در حد قیمت یک میلیون سری 3 فیلیپس رو پیشنهاد میکنم . البته طبق نظر خودم . دوستان دیگه هم کمک کنن ممنون میشم

بسیار متشکرم از توضیحاتتون . 

تا حدودی هم نظر خودم روی ساندبار هست . چون ظاهر بسیار زیبایی دارن و چندبار هم صداشون رو شنیدم خوب بودن .

منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم .

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

متشکرم از توضیحات عالی و پاسختون . 

گزینه مورد نظر من یک اسپیکر برای گیم و موزیک و فیلم استفاده کنم و 5.1 باشه و خروجی RMS بالایی داشته باشه ( بالا منظورم خیلط زیاد نیس . منظورم در حد مثلا ۴۰۰ تا ۵۰۰ وات rms هست ) و همچنین امکانات جدید مثل بلوتوث و nfc و ... داشته باشه که بتونم از طریق بقیه دستگاه ها هم بهش وصل بشم . 

ممنون میشم ایدی اقای رضایی رو برام بفرستید .

خب الان شما ساند بار که میگید صداش خوب هست رو با چی مقایسه میکنید؟؟

400 تا 500 وات برای یه اتاق 50 متری کاملا کافی و زیادی خاهد بود. اتاقتون چند متره؟؟

پیشنهاد من به شما C6XD هست.

تو تاپیک اقای رضایی قیمت ها و مدل ها رو میتونید ببینید.

مدل های بالاتر هم دارن.

ولی این اسپیکر صدای خیلی خوب و راضی کننده ای داره.

لینک به دیدگاه

درود 

اگ برا گیم‌ وفیلم میخاین قطعا z906 بهترین انتخابه و اسپیکر محشریه

و منظور از hi fi امپلی فایری که با نهایت مهندسی ساخته بشه و از قطعات بهتر استفاده بشه و حساسیت بالایی داشته باشه میشه hi fi که صدا رو شبیه واقعیت‌پخش کنه

High fidielity صداقت بالا

مثل امپ همون s760d که قیمتش 3تومنه

ولی برا دسکتاپ ساند بار اصلا خوب نیست

از کابر ferdosi سوال کنین بازم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...