رفتن به مطلب

کارشناس ها لطفا نظرشون رو در مورد این سیستم بدن.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خوام یه سیستم ببندم با مشخصات زیر. اینم بگم که دنبال اورکلاک کردن نیستم. فقط یه سیستم می خوام واسه بازی، فوتوشاپ و ظبط و ادیت فیلم. به نظرتون قطعات انتخابی خوبن و مشکلی در سوار کردن سیستم ندارم ؟

CPU: Intel Core i5 2500 / 2400

M.B : Gigabyte GA-P61-USB3-B3

VGA: Gigabyte GV-R685OC-1GD

RAM: Kingstone 2*4GB

H.D.D : WD Green 1T 64M Buffer

Monitor: Samsung BX2080 Plus

Power: Green 680W

DVD Writer: Pioneer DVR-A18M

ویرایش شده توسط hooman79108
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

می خوام یه سیستم ببندم با مشخصات زیر. اینم بگم که دنبال اورکلاک کردن نیستم. فقط یه سیستم می خوام واسه بازی، فوتوشاپ و ظبط و ادیت فیلم. به نظرتون قطعات انتخابی خوبن و مشکلی در سوار کردن سیستم ندارم ؟

بودجتون چقدره دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

سلام

قطعات خوبی هستن . فقط یکی دو مورد رو عرض میکنم :

1- مادربورد و کارت گرافیکی که انتخاب کردید از برند گیگابایت هستن و شما دارید هزینه زیادی بابت این برند میکنید . برندهایی هم هستن که کیفیت قطعاتشون کمتر از گیگا نیست ولی قیمت مناسبتری دارن . مثل ایسوس و ام اس آی

2- هارد گرین کمی سرعتش پایینه و ممکنه سرعت سیستمتون رو کمی کند کنه . پیشنهاد میکنم از هارد های سیگیت استفاده کنید . البته سامسونگ سری J بهتره . ولی خیلی کمه و سخت گیر میاد

3- پاور 680 وات برای این سیستم زیاده و یک پاور 530 وات کفایت میکنه براتون .

لینک به دیدگاه

حدود 1200000 هزینه میکنم.

در مورد آقا Hamed هم بگم من در مورد مادر بورد و گرافیک برندهای مختلف خیلی تحقیق کردم و برندهایی که قیمت کمتری میدن بخاطر اینه که در مشخصات ارائه شده برای محصولشون نسبت به برندهای برتر کمی پایین عمل کردن.

مثلا کارت گرافیک مدل 6850 EVGA یا MSI از نظر Core Clock و Memory Bus پایین تر از مدل مشابه گیگا هستن و دلیل قیمت پایینشون هم همینه.

در مورد هارد وسترن هم بگم که سرعتش 7200 و بافرش هم 64 هست مگه سیگت که شما معرفی کردین چه پارامترهایی داره ؟

لینک به دیدگاه

در مورد آقا Hamed هم بگم من در مورد مادر بورد و گرافیک برندهای مختلف خیلی تحقیق کردم و برندهایی که قیمت کمتری میدن بخاطر اینه که در مشخصات ارائه شده برای محصولشون نسبت به برندهای برتر کمی پایین عمل کردن.

مثلا کارت گرافیک مدل 6850 EVGA یا MSI از نظر Core Clock و Memory Bus پایین تر از مدل مشابه گیگا هستن و دلیل قیمت پایینشون هم همینه.

در مورد هارد وسترن هم بگم که سرعتش 7200 و بافرش هم 64 هست مگه سیگت که شما معرفی کردین چه پارامترهایی داره ؟

دوست عزیزم در مدل های مرجع کارت گرافیک تمامی مشخصات کارت ها یکسان هست منتها شما در برندی مثل گیگا هزینه خیلی بیشتر پرداخت میکنید . اگر واقعاً دنبال کیفیت برتر و قدرت بیشتر هستید مثلاً شما باید برای 6850 مدل OC گیگابایت معادل 270 هزار تومان هزینه کنید در صورتی که میتونید با 240 هزار تومان کارت 6870 از برند sapphire رو بخرید که از هز نظر بهتر ازاون مدل هست .

در مورد مادربورد هم برد گیگا توی این سری چیپ ها اینتل اصلاً خوب عمل نکرده . از هر نظر Asus پیشنهاد میشه .

من این سیستم رو بهتون پیشنهاد میکنم .

MB : Asus P8P61 / USB3

Cpu : Intel i5 2500

Ram : Corsair XMS3 1600 2*4GB

HDD : Samsung HD103SJ 32MB CASH

dvdrw : Pioneer

Power : Green 535B

ویرایش شده توسط nasiban
لینک به دیدگاه

هارد گرین 7200 نیست . 5400 هست . شما تو مشخصاتش نگاه کنی نوشته .

در مورد سیستمی که آقای نسیبان پیشنهاد دادن فقط 2 تا مورد هست . اون مادربورد رو من تا حالا راجع بهش نشنیدم . فکر میکنم منظور ایسون ASUS PP8H61-USB3 بود . مورد دوم هم اینه که این مادربورد اصلا رم با فرکانس بیشتر از 1333 پشتیبانی نمیکنه . پس خرید رم 1600 منطقی نیست . ضمنا درایو نوری رو هم توصیه میکنم Plaxtor بگیری . کمی گرونتره ولی کیفیت خیلی بهتری داره .

اما شما گفتی 1200000 میخوای هزینه کنی . این هزینه برای سیستم کامل با مانیتور و لوازم جانبیه یا فقط برای کیس و اجزای داخلی ؟ اگر فقط برای کیس و قطعات داخلی گذاشتی که خیلی بهتر از اینها میتونی جمع کنی . ولی اگر برای کل گذاشتی قطعات خوبی هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله مانیتور و کارت گرافیک دو جز اصلی سیستم گیم هستن!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من پبشنهاد میکنم مادربورد و کارت گرافیک رو اسوس برداری (چیپ P67 با Z68 )

در مورد رم هم Corsair رو به کینگستون ترجیح میدم

هارد هم اگه برات مقدوره WD Black سرعت عملکرد بهتری خواهد داشت

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

سلام آقا حامد در مورد هارد درست میگن من خودم از همین هارد استفاده میکنم چند نفر دیگر را هم میشناسم که با سرعت پایین این هارد مشکل دارند البته با ابزاری که خود وسترن دیجیتال ارائه داد (WD Aligment Tool ) کمی مشکل سرعت حل میشه

من این هارد رو بنچمارک کردم سرعت لحظه ای و شروع transfer بالاست ولی در کمتر از یک دقیقه سرعت از 120MB/s به حدود 50MB/s میرسه که سرعت خیلی خوبی نیست.(این کارها رو بعد از aligment کردن پارتیشن ها هم انجام دادم.)

مورد دوم اینکه اگر بعد از Aligment با نرم افزار دیگری حجم پارتیشن ها را تغییر بدهید پارتیشن ها به هم میریزند و حتی ممکنه یک پارتیشن دیگر را هم از دست بدهید.

این مشکل سرعت پایین در هارد های 500 وسترن وجود نداره ولی این مدلی که شما گفتید این مشکل رو داره.

(سرعت در لحظه پایانی پایان انتقال )End Transfer Speed

تست با کپی یک تک فایل به حجم 3761MB

3761MB Win7 4135583744 bytes

Before Aligment Test:

Partion E>E average 24.96MB/s end transfer speed 23.6 158sec

Partion E>D average 29.87MB/s end transfer speed 28.8 132sec

After Alignment Test:

3942MB WINXPSP3

Partion E>E average 41MB/s 94s

Partion E>D average 41MB/s 94s

جالبه که اگر حجم فایل کمتر باشه مثلا به جای 3942MB

3000MB رو جابه جا کنید سرعت پایانی و متوسط هر دو بیشتر میشوند مثلا حدود 50MB/s

منظورم اینه که بعد از مدتی انتقال سرعت به یک مقدار حداقل میرسه که همون 41MB/s است و روی این مقدار سرعت ثابت میمونه!

اگر قانع نشدید بگید تا عکس هم ضمیمه کنم.

اینهم لینک تاپیک:

تاپیک بررسی سرعت هارد

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من پبشنهاد میکنم مادربورد و کارت گرافیک رو اسوس برداری (چیپ P67 با Z68 )

در مورد رم هم Corsair رو به کینگستون ترجیح میدم

هارد هم اگه برات مقدوره WD Black سرعت عملکرد بهتری خواهد داشت

با تشکر

سلام من هم مثل ایشون دنبال سیستم هستم میشه بگید دلیل انتخاب P67 chip و ram Crosair چیه ایشون که گفتن اهل اوورکلاک نیست مگه مزیت P67 نسبت به H67 قابلیت اوورکلاک پیشرفتش نیست؟

دلیل دیگه ای هم هست؟ من یه هفتست شدید دنبال خرید سیستمم.

لینک به دیدگاه

در مورد سی پی یو 1 تومن بگذارید روش و 2500K بگیرید (شاید بعداً نیاز به اورکلاک داشتید)

در مورد گیگابایت اصلاً توصیه نمیشه ، قیمت های گیگابایت بد نیست ولی آوژنگ تقریباً دو برابر قیمت خودش میفروشه

از نظر بالا بودن کلاک و باس گرافیک هم آوژنگ آمده اورکلاک کرده و برندهای دیگه هم بگیرید خودتون دستی میتونید اینکار رو بکنید.

مادربورد هم پیشنهاد میکنم Z68 بردارید که وقتی بازی نمیکنید در مصرف برق صرفه جویی بشه

هارد هم وستورن آبی یه 7% از سیگیت سرعتش بشتر ولی صدای بیشتری هم داره اگه صدا مهم نیست وسترون آبی بردارید.

پیشنهاد من اینه:

CPU: Intel Core i5 2500K : 256T

M.B : Asus P8Z68-V : 248T

VGA: Sapphire HD6850 1GB GDDR5 : 224T

RAM: Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual : 57T

H.D.D : Seagate 1T SATA 6Gb/s : 67T

Monitor: ASUS - 19" - VW199D - LED : 173T

Power : Green GP635B-US : 112T

DVD Writer: ASUS : 28T

CASE : Green X3 : 77T

MOUS VS K.B : 35T

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

سلام من هم مثل ایشون دنبال سیستم هستم میشه بگید دلیل انتخاب P67 chip و ram Crosair چیه ایشون که گفتن اهل اوورکلاک نیست مگه مزیت P67 نسبت به H67 قابلیت اوورکلاک پیشرفتش نیست؟

دلیل دیگه ای هم هست؟ من یه هفتست شدید دنبال خرید سیستمم.

سری P امکانات بشتری بهتون میده

به عنوان مثال :

بستگی به برندی که میگیرید داره ، من اینجا ایسوز رو مثال میزنم

میتونید از چند تا کارت گرافیک استفاده کنید

رم با فرکانس بالاتر استفاده کنید

روی خودش بلوتوث داره که میتونید در بازی دما رو از موبایل ببنید و ..

برید یه جا مقایسه کنید امکانات بیشتری داره در کل

رم Crosair هم یک برند معروف رم هست.

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد در مورد هارد درست میگن من خودم از همین هارد استفاده میکنم چند نفر دیگر را هم میشناسم که با سرعت پایین این هارد مشکل دارند البته با ابزاری که خود وسترن دیجیتال ارائه داد (WD Aligment Tool ) کمی مشکل سرعت حل میشه

من این هارد رو بنچمارک کردم سرعت لحظه ای و شروع transfer بالاست ولی در کمتر از یک دقیقه سرعت از 120MB/s به حدود 50MB/s میرسه که سرعت خیلی خوبی نیست.(این کارها رو بعد از aligment کردن پارتیشن ها هم انجام دادم.)

مورد دوم اینکه اگر بعد از Aligment با نرم افزار دیگری حجم پارتیشن ها را تغییر بدهید پارتیشن ها به هم میریزند و حتی ممکنه یک پارتیشن دیگر را هم از دست بدهید.

این مشکل سرعت پایین در هارد های 500 وسترن وجود نداره ولی این مدلی که شما گفتید این مشکل رو داره.

Before Aligment Test:

After Alignment Test:

3942MB WINXPSP3

منظورم اینه که بعد از مدتی انتقال سرعت به یک مقدار حداقل میرسه که همون 41MB/s است و روی این مقدار سرعت ثابت میمونه!

اینهم لینک تاپیک:

تاپیک بررسی سرعت هارد

در کل سری سبز برای آرشیو فایلهاست به همین دلیل راندمان پایین + مصرف برق کم دارند.

لینک به دیدگاه

سری P امکانات بشتری بهتون میده

به عنوان مثال :

بستگی به برندی که میگیرید داره ، من اینجا ایسوز رو مثال میزنم

میتونید از چند تا کارت گرافیک استفاده کنید

رم با فرکانس بالاتر استفاده کنید

روی خودش بلوتوث داره که میتونید در بازی دما رو از موبایل ببنید و ..

برید یه جا مقایسه کنید امکانات بیشتری داره در کل

رم Crosair هم یک برند معروف رم هست.

من قصد خرید این سیستم رو دارم کاربردم هم گیم نسبتا سنگین و ویرایش فیلم فول اچ دی است

به نظر شما کدوم از این دوتا مادربورد به کارمن میاد؟

با توجه به اینکه مین H67 میتونه از گرافیک مجتمع CPU استفاده کنه.

در مورد رم هم اگه میشه مدل دقیقشو برام بنویسید.

MAIN

ASUS P8H67 /ASUS P8P67 LE

CPU

Corei5 2500

VGA

GIGABYTE GV-R577UD-1GD 1GB DDR5

Ram??????????????

2x2GB 1333 /2x2GB 1600

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

من قصد خرید این سیستم رو دارم کاربردم هم گیم نسبتا سنگین و ویرایش فیلم فول اچ دی است

MAIN

CPU

Corei5 2500

VGA

Ram??????????????

2x2GB 1333 /2x2GB 1600

گرافیک مجتمع که به دردتون نمیخوره چون کارت گرافیک دارید به غیر از این که z68 بردارید که در این حالت از هر دو میشه استفاده کرد

به نظر من p67 بهتره

ولی با توجه اینکه با فیلم هم سر کار دارید z68 بیشتر به کارتون میاد چون توی تبدیل فایلهای ویدئویی از گرافیک سی پی یو استفاده میکنه که حدوداً سرعتش 3 برابر میشه

رم هم مدلش Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual که الان قیمتش خیلی مناسب و خوبه

بودجتون رو نگفتید ولی اگه بودجتون بشتر هست گرافیک 6850 بردارید (5770 توی بازی ای مثل کرایسس کم میاره روی بالاتر حد)

به جای اینکه که 5770 گیگابایت بردارید 6850 SAPPHIRE بردارید (گیگابایت نسبت به قیمتی که داره تو ایران نمی صرفه)

لینک به دیدگاه

گرافیک مجتمع که به دردتون نمیخوره چون کارت گرافیک دارید به غیر از این که z68 بردارید که در این حالت از هر دو میشه استفاده کرد

به نظر من p67 بهتره

ولی با توجه اینکه با فیلم هم سر کار دارید z68 بیشتر به کارتون میاد چون توی تبدیل فایلهای ویدئویی از گرافیک سی پی یو استفاده میکنه که حدوداً سرعتش 3 برابر میشه

رم هم مدلش Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual که الان قیمتش خیلی مناسب و خوبه

بودجتون رو نگفتید ولی اگه بودجتون بشتر هست گرافیک 6850 بردارید (5770 توی بازی ای مثل کرایسس کم میاره روی بالاتر حد)

به جای اینکه که 5770 گیگابایت بردارید 6850 SAPPHIRE بردارید (گیگابایت نسبت به قیمتی که داره تو ایران نمی صرفه)

سقف بودجه من 700 است.

پس بین این دو مینی که گفتم کدومو بگیرم بیشتر از این نمیخوام هزینه صرف مین بکنم.

یعنی H67 توی تبدیل فایلهای ویدئویی نمیتونه از گرافیک سی پی یو استفاده کنه؟

قیمت این سافایر چنده؟ اگه میشه مدل دقیقشو بگید.

6770 قوی تره یا 5770؟ نظرتون راجع به برند xfx چیه از لحاظ کیفیتی سافیر بهتره یا xfx؟

ساپورت رم مادربورد ASUS P8H67 DDR3 1333 است و ساپورت رم مادربورد ASUS P8P67 LE در حالت اوور 1600و..2200(O.C.)/2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600(O.C.).

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر از امکانات P67 نمیخواهید استفاده کنید دلیلی نداره براش هزینه کنید . برای یک سیستم معمولی گیم H61 هم جواب میده . منتها اگر میتونید هزینه بیشتری کنید H67 بگیرید . تفاوتشون تو اینه که 61 از 2 اسلات رم پشتیبانی میکنه و 67 از 4 اسلات . تفاوت خیلی مهم دیگه ای ندارن . شما که اهل اورکلاک و کراس یا SLI نیستی P67 به کارت نمیاد . اون بلوتوث هم با یک دانگل 5 تومانی میتونی حل کنی . رم 1333 هم برای همچین سیستمی کافیه . بهتره که اون تفاوت قیمت رو برای قطعات دیگه بذاری . در مورد گرافیک شما اول باید یگیی روی چه رزولوشنی میخوای بازی کنی . کارت 5770 برای رزولوشن 1600*1400 حداکثر جواب میده . یعنی تا این رزولوشن بازیها رو روان اجرا میکنه . اما اگر بخوای فول اچ دی بازی کنی یا باید جزئیات بازی رو بیاری پایین و یا با افت فریم مواجه میشه و ممکنه گاهی اوقات تیک ببینی تو تصویر . 5770 از 6770 کمی قویتره . ولی 6770 از open gl 4.1 پشتیبانی میکنه و 5770 از 3.2 . من با گبگابایت زیاد موافق نیستم . چون هزینه زیادی بابت اسمش دارید میدید . برای ati الان سافایر مناسبه و برای انویدیا EVGA .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر از امکانات P67 نمیخواهید استفاده کنید دلیلی نداره براش هزینه کنید . برای یک سیستم معمولی گیم H61 هم جواب میده . منتها اگر میتونید هزینه بیشتری کنید H67 بگیرید . تفاوتشون تو اینه که 61 از 2 اسلات رم پشتیبانی میکنه و 67 از 4 اسلات . تفاوت خیلی مهم دیگه ای ندارن . شما که اهل اورکلاک و کراس یا SLI نیستی P67 به کارت نمیاد . اون بلوتوث هم با یک دانگل 5 تومانی میتونی حل کنی . رم 1333 هم برای همچین سیستمی کافیه . بهتره که اون تفاوت قیمت رو برای قطعات دیگه بذاری . در مورد گرافیک شما اول باید یگیی روی چه رزولوشنی میخوای بازی کنی . کارت 5770 برای رزولوشن 1600*1400 حداکثر جواب میده . یعنی تا این رزولوشن بازیها رو روان اجرا میکنه . اما اگر بخوای فول اچ دی بازی کنی یا باید جزئیات بازی رو بیاری پایین و یا با افت فریم مواجه میشه و ممکنه گاهی اوقات تیک ببینی تو تصویر . 5770 از 6770 کمی قویتره . ولی 6770 از open gl 4.1 پشتیبانی میکنه و 5770 از 3.2 . من با گبگابایت زیاد موافق نیستم . چون هزینه زیادی بابت اسمش دارید میدید . برای ati الان سافایر مناسبه و برای انویدیا EVGA .

ببخشید من خیلی تو انتخاب قطعات وسواس دارم. خیلی برام مهمه بازی ها رو با رزلوشن بالا بازی کنم تا حالا هم از گرافیک شانس نیوردم برای همین میترسم اینبارم چیز خوبی نسیبم نشه

خیلی ممنون از اینکه جواب دادید.@};-

من رزولوشن مانیتورم 1440x900 است تا 4-5 سال دیگه هم قصد ارتقا ندارم میخوام راحت تا 3-4 سال خوب برام جواب بده با این حساب همون 6850 سایر اچ دی خوبه؟

در مورد بلوتوث خیلی ممنون که این نکته رو متذکر شدید

با تشکر.

لینک به دیدگاه

6850 به راحتی برات کار میکنه . ولی من خودم اعتقاد دارم آدم اگر اهل بازی بباشه و بخواد روان با سیستم بازی کنه باید قبل از 3 سال سیستم رو ارتقا بده . اگر بازیکن حرفه ای باشه باید کمتر از 2 سال سیستم رو ارتقا بده . اگر اهل بازی در حد وقت کشی باشه تا 5-6 سال هم میتونه از سیستم استفاده کنه @};-

لینک به دیدگاه

6850 به راحتی برات کار میکنه . ولی من خودم اعتقاد دارم آدم اگر اهل بازی بباشه و بخواد روان با سیستم بازی کنه باید قبل از 3 سال سیستم رو ارتقا بده . اگر بازیکن حرفه ای باشه باید کمتر از 2 سال سیستم رو ارتقا بده . اگر اهل بازی در حد وقت کشی باشه تا 5-6 سال هم میتونه از سیستم استفاده کنه @};-

در مورد گارانتیش گفتید گارانتی معتبر بگیر با چه گارانتیی بگیرم؟

لینک به دیدگاه

فکر میکنم سافایر رو فونیران گارانتی میکنه . البته شرکتهای دیگه هم هستن . ولی فکر کنم این شرکت گارانتی معتبرتری میده . این رو از آقای حسینی بپرسید بهتر راهنمایی میکنن .

لینک به دیدگاه

سقف بودجه من 700 است.

پس بین این دو مینی که گفتم کدومو بگیرم بیشتر از این نمیخوام هزینه صرف مین بکنم.

یعنی H67 توی تبدیل فایلهای ویدئویی نمیتونه از گرافیک سی پی یو استفاده کنه؟

قیمت این سافایر چنده؟ اگه میشه مدل دقیقشو بگید.

6770 قوی تره یا 5770؟ نظرتون راجع به برند xfx چیه از لحاظ کیفیتی سافیر بهتره یا xfx؟

ساپورت رم مادربورد ASUS P8H67 DDR3 1333 است و ساپورت رم مادربورد ASUS P8P67 LE در حالت اوور 1600و..2200(O.C.)/2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600(O.C.).

اگه بودجتون محدود هست سه تا کار میشه کرد

1. تا چند وقت دیگه نمیتونید هزینه ای اضافه کنید که در اینصورت بهتر H61 بگیری و هزینه رو بگذاری رو کارت گرافیکت

2. اگه در آینده میتونی بازم هزینه کنی همون P67 را بردار و بعداً یه دونه کارت گرافیک دیگه با توجه به هزینت بگذار کنارش

3. یه دونه Z68 بردارید و بعداً کارت گرافیک براش بگیرید

H67 هم میتونه استفاده کنه ولی به شرطی که گرافیکتون رو نصب نکنید (چون تو سری H67 نمیشه دو تا درایور گرافیک رو همزمان رو سیستم نصب کنید)

قیمت هم با توجه به بودجتون یکی از اینها رو باید بردارید

Sapphire HD5670 1GB GDDR5 120000

Sapphire HD5750 1GB GDDR5 135000

Sapphire HD6850 1GB GDDR5 223000

باز دقیق مشخص کنید با 700 تومن چه قطعاتی میخواهید و همچنین چند وقت دیگه میتونید باز هزینه کنید یا نه تا پیشنهادم رو بدهم بهتون

لینک به دیدگاه

در مورد گیگابایت اصلاً توصیه نمیشه ، قیمت های گیگابایت بد نیست ولی آوژنگ تقریباً دو برابر قیمت خودش میفروشه

از نظر بالا بودن کلاک و باس گرافیک هم آوژنگ آمده اورکلاک کرده و برندهای دیگه هم بگیرید خودتون دستی میتونید اینکار رو بکنید.

ممنون از توضیحاتتون اما این رو باید اصلاح کنم که آواژنگ اورکلاک نمیکنه بلکه خود کمپانی ها میان محصول خودشون رو یک یا دو بار اورکلاک می کنن و به بازار عرضه می کنن که در این صورت در انتهای نام اون محصوا از حروف OC یا OC2 یا SO استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

MAIN

CPU

Corei5 2500

VGA

Ram??????????????

2x2GB 1333 /2x2GB 1600

سلام

من واسه انتخاب سیستم خیلی در مورد مادربورد و گرافیک تحقیق کردم و حتی از خود سایت های گیگا و ایسوس هم کمک گرفتم.

باید یهتون بگم چون شما واسه گیم می خواین پس قید گرافیک Onboard رو بزنین و کارت گرافیک 6850 همونجور که دوستمون گفتن تو رنج قیمت 250000 عالیه و به دردتون می خوره.

در مورد مادربور هم بگم که اگه دنبال اورکلاک نیستین نیازی نیست مدل های بالای z68 , h67 رو بگیرین چون این مدل ها فقط برای استفاده از گرافیک Onboard خوبن و همچنین اورکلاک کردن و سایر تفاوت هاشون اینه که نسبت به مدل های p67 و H61 از 4 اسلات برای RAM استفاده می کنن و تعداد پورت های USB اونها 2 تا 4 تا بیشتره که زیاد مهم نیست. اما تا سرعت 3213 MHz رو برای RAM ساپورت می کنن ولی P67 و H61 تا 1333 MHz. به نظر من با توجه به اینکه سرعت RAM های موجود تو بازار حداکثر 1600 هیت اونقدر تفاوت محسوسی نسبت به 1333 نداره و نمی صرفه پول بیشتری براشون بدی.

بنابر این بهتره یه مادر بورد H61 برداری با 8BG RAM.

لینک به دیدگاه

Before Aligment Test:

After Alignment Test:

3942MB WINXPSP3

اینهم لینک تاپیک:

تاپیک بررسی سرعت هارد

ممنون zhossein توضیحاتت واقعا مفید و قانع کننده بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...