رفتن به مطلب

انویدیا: منتظر ارزان شدن کارت گرافیک نباشید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

همانطور که می دانید به دلیل تب و تاب ماینینگ قیمت کارت گرافیک ها در سطح جهانی بالا رفته و همچنین افزایش ارزش دلار به نسبت ریال ایران، این مقدار بیش از پیش برجسته شده و بازار داخلی ما یکی از آسیب پذیر ترین کشور در این میان بوده است. با این وجود احساس می شود که با کاهش نسبی ارزش پول دیجیتالی (بیت کوین) و محدودیت های اعمال شده بر آن، این افزایش قیمت تا حدودی کنترل شود.

اما انویدیا در گزارش جدید خود، به صراحت اعلام کرده است که دست کم تا 3 ماهه سوم سال 2018 نیز این افزایش قیمت ثابت خواهد ماند! انویدیا مهر تائیدی بر عدم کاهش قیمت ها زده است؛ این گزارش می تواند نگرانی جدیدی را ایجاد نماید چرا که کاربران حتی پس از اواسط سال 2018 نیز با این مشکل دست و پنجه نرم خواهند کرد. انویدیا دو عامل مهم از جمله افزایش تقاضا در بخش حافظه های DRAM و به طبع بالا رفتن نسبی قیمت حافظه های VRAM را به عنوان یکی از دلایل افزایش قیمت کارت گرافیک ها اعلام کرده است.

GTX10801200x6061000x600.jpg

همچنین دومین علت نیز وجود ماینرهایی است که گیمرها به خون آنها تشنه هستند! ماینرها کارت گرافیک های High-End را بدون هیچ محدودیتی خریداری کرده و مشکلاتی را برای خط تولید و شرکای تجاری NVIDIA و AMD به وجود می آورند. همانطور که به نظر می رسد، در چند ماه آینده نیز این وضعیت نه تنها تغییری نخواهد کرد، بلکه احتمالا به سمت تشدید پیش خواهد رفت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آب پاکی رو ریخت روی دستای طرفداراش بخصوص PC Gaming.

لینک به دیدگاه

بفرمایید . اشاره کردم سود ماینیگ براش ان قدر زیاده حتی سعی هم نمیکنه.

بعدشم که آب ها از آسیاب افتاد همه ی ما میبخشیمش و کارتاشو میخریم. xD

• لایک 1
لینک به دیدگاه

NVIDIA  داره از اب گلالود نهنگ میره

اونم میدونه کارت گرافیکاش بیشتر از دوبرابر قیمت عرضه خریداری میشن  نسل جدید  کارتاش رو بیشتر از دوبرابر قیمت گذاری میکنه  به بهانه ها ی الکلی مثله کمبود حافظه و ...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، HeX گفته است :

وا !

ینی الان کسی که طرفدار nvidia هست باید سرخورده شده باشه با این خبر؟؟!

شما خودت رئیس این شرکت بودی و این وضعیت ایجاد میشد این کار رو نمیکردی؟؟

قیمت و وضعیت AMD خیلی بهتر و ترگل ورگل تره؟؟

الان طرفدارای AMD سرشون بالاس با قیمتا و و ضعیت موجودی اون شرکت؟؟

گرافیک رو میگیم شرکت مادر و سازنده به دلیل الکی گرون کرده این واسه چی این جوری شده؟

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-گرین-سری-اورکلاکینگ-اوو-gp850b-ocpt-20.html

وقتی شما خودت به بقیه رحم نکنی بقیه هم به تو رحم نمیکنن. این یه قانون نوشته نشدس.

ابی که گلالود شده دلار 4.500 تومنیه ماست نه کمبود مواد اولیه برای تولید جی پی یو تو کل دنیا.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

وا !

گرافیک رو میگیم شرکت مادر و سازنده به دلیل الکی گرون کرده این واسه چی این جوری شده؟

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-گرین-سری-اورکلاکینگ-اوو-gp850b-ocpt-20.html

وقتی شما خودت به بقیه رحم نکنی بقیه هم به تو رحم نمیکنن. این یه قانون نوشته نشدس.

ابی که گلالود شده دلار 4.500 تومنیه ماست نه کمبود مواد اولیه برای تولید جی پی یو تو کل دنیا.

دوست عزیز قیمت جهانی بالا رفته

و راست یا دروغ حافظه کم و گرون شده

و ماینرها همه کارتهارو خریداری کردن

دلار ازاول گرون بود

تو همه جا وقتی چیزی کم میشه گرون میشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

دوست عزیز قیمت جهانی بالا رفته

و راست یا دروغ حافظه کم و گرون شده

و ماینرها همه کارتهارو خریداری کردن

دلار ازاول گرون بود

تو همه جا وقتی چیزی کم میشه گرون میشه

بله درسته همه این ها و من هم میدونم این ها رو دوست عزیز.

صحبت من درباره حرف اقا معین بود

در 16 ساعت قبل، HeX گفته است :

یه جوری نوشتن طرفداراش انگار AMD خیلی وضعش  بهتره و کارت وگا 64 رو قیمت زده 3 تومن و ان ویدیا 1080 زده 6 تومن.

همه برندها و همه چی گرون شده اینکه بیایم و ربطش بدیم به طرفدارای ان ویدیا خیلی بی ربطه، فک کنم مشکل شخصی داره ایشون با این برند.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

بله درسته همه این ها و من هم میدونم این ها رو دوست عزیز.

صحبت من درباره حرف اقا معین بود

یه جوری نوشتن طرفداراش انگار AMD خیلی وضعش  بهتره و کارت وگا 64 رو قیمت زده 3 تومن و ان ویدیا 1080 زده 6 تومن.

همه برندها و همه چی گرون شده اینکه بیایم و ربطش بدیم به طرفدارای ان ویدیا خیلی بی ربطه، فک کنم مشکل شخصی داره ایشون با این برند.

نقل اینه که انویدیا گفته بود ما به فکر نجات PC Gaming هستیم! 

منم نه جیره خوار AMD هستم و نه انویدیا. اگر بنا باشه از کارتهای انویدیا بیشتر استفاده کردم تو کلیه ادوار. همین الان هم روی سیستمم از کارتهای رده بالای این شرکت استفاده می کنم.

من اگر به خودم باشه و یا یه کاره ای تو این شرکت ها باشم سعی می کنم در شرایط اینچنینی و جو ایجاد شده سکوت کنم تا بدتر از این شرایط و نظم بازار رو به هم نزنم. این درجایی هست که در این خبر میبینیم انویدیا صراحتا داره میگه گرانتر هم خواهد شد و این شرایط رو قطعا بدتر می کنه.

در 15 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

وا !

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

امیدوارم شرکت رقیب بدرد نخور و دروغ گو  و  بی عرضش که واسه ی ماینرهای عزیز تر از  جانش درایور اختصاصی میده بیرون و بلا نسبت جفت پا ... توی روند صعودی افزایش قیمت های گرافیک ، با کله زمین بخوره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...