رفتن به مطلب

خرید قطعات سیستم با این اوضاع قیمت عقلانیست ؟

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز لیون کامپیوتر وقت بخیر

همیشه نزدیک عید که میشه قیمت یسری از اجناس میره بالا که البته دیگه ما مردم بهش عادت کردیم متاسفانه . بعضی وقت ها هم این قیمت ها به عید و سال نو کاری ندارند و همیشه سیر صعودی رو در پیش گرفتن . بالا رفتن قیمت قطعات کامپیوتر یک امر عادی در این کشور محسوب میشه اما این بار به دور از قائده , قیمت تمام قطعات کامپیوتر یکباره به نحوی گرون شد که خیلی از کسانی که قصد خرید سیستم مناسب گیمینگ و کار های پردازشی داشتند به طور کلی منصرف شدند و یا تن به سیستم های ضعیف تر دادند. به عنوان مثال تقریبا من یک سال و اندی پیش یک رم 8 گیگ DDR4 برای خودم با قیمت 150 تهیه کردم و حالا قیمت همون رم شده 400 ! یعنی بیش از دو برابر که باید قید ارتقا رو زد و این حالت در تمام قطعاتی که در لیون یا دیگر فروشگاه ها یا بازار هستش وجود داره.

با این وضعیت واقعا کسی پیدا میشه که این روزا  بخواد سیستم high-end جمع کنه ؟ حتی اگر که پول کافی داشته باشه ؟

واقعا دل آدم نمیسوزه که وقتی پارسال با 4 تومن میتونست یه سیستم خوب جمع کنه ولی الان با این پول فقط  گرافیکشو میدن ؟

در آخر میرسیم به عنوان تاپیک که آیا خرید قطعات سیستم با این اوضاع قیمت عقلانیست ؟...

لینک به دیدگاه

کاش موضوع رو میذاشتین آیا در این کشور زندگی کردن عقلانیست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بنظر  میرسه عقلانی  نیست 

مگر  از نون شب واجبتر باشه !

لینک به دیدگاه

همونطور که نظر اکثریت دوستان هست قطعا عقلانی نیست.اگه نخریم قطعا تاثیر بسزایی توی قیمت خاهد داشت.بخصوص یسری چیزا که حبابی رفته بالا.خودروهای خارجی هم همین ماجرارو دارن این چند وقته دیگه افزایش قیمت بیدلیلشون(تعرفه رو سال بعد افزایش میدن اما از الآن گرون کردن)قدرت خرید رو از هر کسی گرفته وخب سانتافه تو این هفته 40 میلیون کاهش قیمت داشته.توی این بازار هم همین وضعه.

لینک به دیدگاه

والا من خودم خواستم یه گرافیک بگیرم حدود 1 ماه گشتم تا تونستم قیمت مناسب پیدا کنم. بلاآخره اینجا ایرانه همه چی درهمه. ما هم فقط باید منتظر بمونیم

لینک به دیدگاه

شما نهایت دو سه ماه صبر کنی قیمت کاذب کارت گرافیک به کلی رفع میشه اینجا ادمایی بودن که به کارت گرافیک اشغال rx480 چهار ملیون پول میدادن در حالی که سه نسل قبل این کارت یعنی r9 290 ازش قویتر بود مردم با سرو کله شکستن میخریدنش الان بعد دو هفته تب کارت گرافیک خابیده و شده. ۲۶۰۰ یعنی تو دو هفته ۱۴۰۰ ارزون تر شده مطمعن باش دوباره میشه همون قیمت ۱۴۰۰ که قبلا میفروختن کارت ۱۰۷۰ هم به زودی میشه همون ۱۷۰۰ 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nas گفته است :

شما نهایت دو سه ماه صبر کنی قیمت کاذب کارت گرافیک به کلی رفع میشه اینجا ادمایی بودن که به کارت گرافیک اشغال rx480 چهار ملیون پول میدادن در حالی که سه نسل قبل این کارت یعنی r9 290 ازش قویتر بود مردم با سرو کله شکستن میخریدنش الان بعد دو هفته تب کارت گرافیک خابیده و شده. ۲۶۰۰ یعنی تو دو هفته ۱۴۰۰ ارزون تر شده مطمعن باش دوباره میشه همون قیمت ۱۴۰۰ که قبلا میفروختن کارت ۱۰۷۰ هم به زودی میشه همون ۱۷۰۰ 

خدا کنه این قیمت های تخیلی و مسخره درست بشه واقعا حالم گرفته شد یه موس و پد میخواستم دو ماه پیش بگیرم هی امروز فردا کردم

الان امروز صبح زود سفارش دادم از لیون شد 525 تومن درحالی که دو ماه پیش چیزی حدود 400 حتی کمتر میشد

لینک به دیدگاه

منم متاسفانه 3 ماه پیش دوربینم مشکل پیدا کرد خواستم دوربین بیگیرم اون موقع واقعا نقدینگی نداشتم? دوربینی که 3 میلیون و 100 لود الان چیزی حدوده 4 میل و 700 شده?

لپتاپ gl702vm که 5میل و 960 اسکرین شات دارم 8 میل و 400 یا gl702vs که 7میل و 400 الان 11 تومنه? من از بیکاری همیشه قیمتا رو چک میکنم هر مقدار قیمت دلار میره بالا کالا دو ساعت ناموجود میشه بعد با قیمت جدید میاد اما تو این هفته دلار 500 تومن اومده پایین قیمتا فیکسن پایین نیومدن? فقط بعضی سایتا تخفیف مثلا شگفت انگیز میزنن تازه نزدیک ب قیمت واقعی میفروشن?

لینک به دیدگاه

باید قبول کنیم ما ملت ایران فرصت طلبیم 

من هیچ کسو نمیگم از خودم میگم کارت ۲۹۰ داشتم نهایت ۸۰۰ قیمتش بود من ۱۹۰۰ فروختمش هفته قبل تا حرف منفعت میشه حریص میشیم و به همدیگه رحم نمیکنیم 

لینک به دیدگاه

من اول امسال سیستمم رو کلا عوض کردن و قطعات جدید بستم!

اون موقع می گفتم چقدر گرونه قیمتا ولی الان می فهمم چقدر ارزون بوده!

مثلا رم ترایدنت زی ال جی بی تو اردیبهشت امسال 700 بود الان بین 1100 تا 1300 هست!

دقیقا سال دیگه هم همین احساسو خواهم داشت در صورت موندن این سیستم روی کشور .

باور کنید سال دیگه آرزوی الان رو خواهید داشت!

لینک به دیدگاه

پارسال من قبل عید قیمت داشتم ، مثلاً مادربرد 1151 ارزونترینش(مدل دقیقش یادم نیست) 280 بود، بعد عید شد 220

یا سی پی یو 7100 قبل عید 480-500 بود، بعدش من 425 خریدم.

پیارسال میخواستم گوشی بخرم ، بازم بعد عید 550 شد 480 ، سه سال قبل هم قیمت گوشی بعد عید یهو افتاد.

به نظر من حتما موکول کنید به سال بعد، ضرر نداره

لینک به دیدگاه

درود

عاقلانه نیست مگر این که نیاز ضرور داشته باشید.

تاپیک را در بازارچه ساخته اید که درست نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، nas گفته است :

من هیچ کسو نمیگم از خودم میگم کارت ۲۹۰ داشتم نهایت ۸۰۰ قیمتش بود من ۱۹۰۰ فروختمش هفته قبل تا حرف منفعت میشه حریص میشیم و به همدیگه رحم نمیکنیم 

بله درسته که در حال حاضر قطعاتی که قبلا با قیمت پایین خریده بودیم رو میتونیم با قیمت بالا بفروشیم اما در نهایت سود که نکردیم هیچ بلکه ضرر هم کردیم چون در مقابلش قیمت دیگر قطعات هم  بالا رفته و چیزی نمیشه خرید ضمن اینکه قطعه ای که خودمون هم داشتیم رو هم از دست دادیم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

من اول امسال سیستمم رو کلا عوض کردن و قطعات جدید بستم!

اون موقع می گفتم چقدر گرونه قیمتا ولی الان می فهمم چقدر ارزون بوده!

مثلا رم ترایدنت زی ال جی بی تو اردیبهشت امسال 700 بود الان بین 1100 تا 1300 هست!

دقیقا سال دیگه هم همین احساسو خواهم داشت در صورت موندن این سیستم روی کشور .

باور کنید سال دیگه آرزوی الان رو خواهید داشت!

اگر بخواد این روند ادامه پیدا کنه فکر نکم که دیگه بازاری برای فروش و مشتری ای  برای خرید وجود داشته باشه...

ویرایش شده توسط POURIA.G
لینک به دیدگاه

- نرخ ارز توی کشور ثبات نداره و هر موقع بالا میره دیگه پایین نمیاد مگر به صورت نمایشی. وضعیت الان رو ببینید: تا 4800 4900 رفت ولی دستوری اومد پایین الان برید صرافی ببینید بهتون دلار 4400 تومنی میدن یا نه!! ولی توی سایت ها نرخ رو 4400 زدن!

- ثبت سفارش از طریق سامانه و توسط دلار از دیروز ممنوع شده. خبرش رو میتونید از همه سایتهای خبری ببینید. 

- قیمت هر جنس رو با توجه به قیمت جهانیش باید بررسی کرد. مثلا گرافیک توی خیلی کشورها گرون شده و ربطی به ایران نداره.

- بدترین مورد دلالی توی بازار هست که متاسفانه علتش اخلاق بسیار زشتی هست که توی کشور ما و بین مردم هست که موقع تجارت انصاف رو رعایت نمیکنند و بالاترین سود ممکن رو برای خودشون اخلاقی میدونند. 

الان ببینید این موردی که خودم امروز دنبالش میگشتم توی سایت ها، اسپیکر لاجیتک z623 : 

قیمت توی نیواگ و آمازون:

https://www.amazon.com/Logitech-Z623-Watt-Speaker-System/dp/B003VAHYTG

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16836121048

متوسط قیمت 100 دلار هست. اونوقت سایتهای ایرانی همه نزدیک 1 میلیون تومن قیمت گذاشتند. خب این چطور قابل توجیه هست؟ یعنی دلاری 10 هزار تومن؟ حتی من جهت اطمینان قیمتهای کشور خودم یعنی هند رو بررسی میکردم بعضا 8000 روپیه یا 9000 روپیه گذاشته بودن مثل آمازون هند. یعنی 600 تومن. این وضعیت یعنی فروپاشی جامعه از درون!!!

لینک به دیدگاه

بله دلار همون 4800  4900 هست   فقط اسمش روی تابلوهای بعضی صرافیها 4400 هست

الان بخوای بخری یا بفروشی همون 4800 تا 900 هست

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی همه ما شعار میدیم و به خودمون رحم نمیکنیم حتی خود من

اگه ده‌تا کارت گرافیک High-End شش ماه پیش خریده باشید آیا با همون قیمت میفروشید یا قیمت الان؟

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی همه ما شعار میدیم و به خودمون رحم نمیکنیم حتی خود من
اگه ده‌تا کارت گرافیک High-End شش ماه پیش خریده باشید آیا با همون قیمت میفروشید یا قیمت الان؟
نیاز به این هست که صنف نظارت کنه که نمیکنه.
اگر نظارت بود نوسان قیمت کنترل میشد اما الان نظارتی بر عمده فروش نیست.
تفکیک قیمت جنس قدیم از جدید انجام نمیشه و فروشنده به قیمت جدید میفروشه.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

من می خواستم تعدادی رم بگیرم برای سیستمم می خواستم ببینم با توجه به اینکه همین هفته پیش قیمتشون 20 هزار تومان رفت بالا و حالا که مثلا دلار رو اوردن پایین آیا ممکنه که ارزون بشه یا نه همین الان بخرم و صبر نکنم؟

لینک به دیدگاه

من دقیق یادمه سال 92 تو لیون دور میزدم قطعه های اند که انتخاب می کردم برای یک سیستم کامل  با رم 16 و 780ti حداکثر دو نیم میلیون در میومد حالا چی؟ 

حالا باید کمه کمششش 4 میل خرج کنی برای یچیز عادی... 

قیمت هاردرو یادتون رفته؟ چندین ساله بالا تر رفته با اینکه دلاریش یکسال بعد اومد پایین اما همچنان دارن با قیمت های فضایی میفروشن

و هزاران مثال های دیگه.... 

پس صبر نکنید و همین الان اگر موجودی دارید 

#خرید کنید

لینک به دیدگاه

حتی اگه فرض کنیم راست باشه و تک نرخی بشه (که بازم سر ملت کلاه می‌ره یه هر حال)

از فردا فروشنده ها می‌گن با دلار جدید وارد کردیم و‌جنسی که ۱۰ ماه پیش با دلار ۳۷۰۰ تومنی خریدن رو با قیمت دلار ۶۰۰۰ محاسبه می‌کنند

پولمون‌ جزو بی‌ارزش‌ترین پول ها شده ، این یک طرف ، جنس ها رو نسبت به خارجی های گرون تر می‌خریم (نمونه‌ واضح اش گیفت کارت) ، هر روز از ارزش پول مون کم می‌شه ، درآمد نسبت به اروپایی ها کمه در خالی که هزینه زندگی از اروپا هم‌بیشتره (ان ور آب یه ps4 رو ۳۰۰ یا ۲۰۰ دلار با تخفیف می‌خرن با میانگین حقوق ۳۰۰۰ دلار‌ در ماه اما یک ایرانی با حقوق متوسط ۱۳۰۰,۰۰۰ باید ۱,۷۰۰,۰۰۰ پیاده بشه)

خدا به همه مون رحم کنه اصلاح می‌کنم خودمون به خودمون رحم کنیم

لینک به دیدگاه

در حال زندگی کن... 

اینجا ایرانه

هر روز بدتر از دیروز! 

امروز نخری فردا ضرر میکنی من اینو درک کردم

لینک به دیدگاه

در در 1396/12/10, 09:02:38، Naser esmailpor گفته است :

چندامین باره که اینو تو تاپیک نوشتید 

image.thumb.png.ba1fdcf745806ef2e741e36038ee47be.png

image.thumb.png.289a84bda2e23587246e1cb9e2403436.png

بله ، بعد می‌رید تاپیک بنده خدایی که همون کارت شما مدل x اش رو 1700 می‌فروشه رو گرون فروش خطاب می‌کنید کاملا مطلع شدیم از شخصیت شما

image.thumb.png.c1927e30cce687341d6d2a045667ad2c.png

موندم به بنده خدایی که کارت رو انداختین هم اینو گفتین؟

ویرایش شده توسط adreno420
لینک به دیدگاه

کامپیوتر طلا نیست که بخری ارزشش بره بالا یه وسیله است که میخری چند سال استفاده میکنی قضیه اینکه یه سری دوستان هم هستند که با دلار 1هزار تومن هم بازم می خوان صبر کنن سری بعدی کارت گرافیک ها بیادیا صبر کنن قیمت ها ارزون بشه اینا همیشه صبر میکنن آخرش همون دو قطعه ای هم که دارن میفروشن میره و نمونه اش زیاده !

من عید سیستم خریدم همه گفتن صبر کن قیمت ها میاد پایین مزخرفی که در هر زمان خواستم خرید بکنم شنیدم !

من عید خرید کردم  الان بخوام دوباره همین قطعه هایی که چند روز پیش خریدم رو دوباره بخرم باید حدود 700هزار تومن بزارم روش !

همه ی اینهایی که صبر کردن بیشتر ضرر رو دیدن حالا این وسط ممکنه استثنا هم وجود داشته ولی الان استثنا هم وجود نداره !

من اگر الانم پول داشتم و قصد خرید هم داشتم میرفتم  قطعه های مورد نیازم رو میخرید و به وعده های چرت اقایان جو گیری و دوستان صبور گوش نمیدادم فکر نکنید وضع من خوبه ! اصلا خوب نیست  تو شهریه دانشگاه خودم مونده بودم  ولی آدمی که بخواد چیزی رو بخره میره میخره و سریع اقدام میکنه

این چیزایی که گفتم کلی بوده وگرنه با توجه به شرایط فعلی حتی مردن هم نمیصرفه چون شخصا  اگر بمیرم هزینه قبر،کفن و دفن خانواده رو اذیت میکنه و خودش چند میلیون میشه !حداقل این یه مورد رو رایگان کنن آب وبرق که نشد،یعنی بخوامبی دغدغه بمیرم هم نمیشه !

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

نرخ برابری ار//ز کم نمیشه. ر/یال ارزشش همین طور افت میکنه تا 10 تومن. گرافیک ها  قیمت جهانیشون ارزون میشه.

بخری یا نخری فرقی نمیکنه از نظر من.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...