رفتن به مطلب

کمک برای نصب فن کولر مایع

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. برای نصب صحیح فن خنک کننده مایع cpu راهنمایی می‌خواستم.

جلوی کیس من، دو تا فن دمنده و عقب کیس هم یه فن مکنده هست. کولر مایع cooler Master 240L رو هم روی سقف کیس گذاشتم. فن های کولر رو از داخل روی رادیاتور نصب کردم به حالت مکنده. فقط برام سوال اینه که الان این فن ها هوای داغ رو به داخل رادیاتور می کشن. اینجوری درسته؟؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، man98 گفته است :

جلوی کیس من، دو تا فن دمنده و عقب کیس هم یه فن مکنده هست. کولر مایع cooler Master 240L رو هم روی سقف کیس گذاشتم. فن های کولر رو از داخل روی رادیاتور نصب کردم به حالت مکنده. فقط برام سوال اینه که الان این فن ها هوای داغ رو به داخل رادیاتور می کشن. اینجوری درسته؟؟

ممنون.

دادا درست نصب کردی

فن های جلو باید هوا رو به داخل کیس هدایت کنن

و فن های عقب و بالا هوا رو به سمت خارج کیس هدایت کنن

شما هم باید دقت ک فن های واترکولرت هوا رو به خارج کیس  بفرستن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، man98 گفته است :

ممنون.

سلام.

دوست من میتونید رادیاتور رو جلوی کیس ببندید که هوای بیرون رو بکشه داخل که در این صورت دمای مین و گرافیک و بقیه قطعات داخل کیس بیشتر میشه.

میتونید روی سقف ببندید که هوای داخل کیس رو بکشه بیرون که در این صورت  دمای سی پی یو بیشتر میشه.

ولی اگر کیستون بزرگ باشه و وضعیت کولینگتون خوب باشه. در هر دو صورت کمترین میزان تداخل دمایی رو خاهید داشت و همه قطعات خنک خاهند بود.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

دوست من میتونید رادیاتور رو جلوی کیس ببندید که هوای بیرون رو بکشه داخل که در این صورت دمای مین و گرافیک و بقیه قطعات داخل کیس بیشتر میشه.

میتونید روی سقف ببندید که هوای داخل کیس رو بکشه بیرون که در این صورت  دمای سی پی یو بیشتر میشه.

ولی اگر کیستون بزرگ باشه و وضعیت کولینگتون خوب باشه. در هر دو صورت کمترین میزان تداخل دمایی رو خاهید داشت و همه قطعات خنک خاهند بود.

موفق باشید.

سلام. منم یک سوال داشتم. نمیشه رادیاتور رو جلوی کیس طوری بست که هوا رو به سمت بیرون از کیس هدایت کنه و در عوض فن های سقف کیس رو طوری گذاشت که هوای بیرون رو به داخل کیس بفرسته. یعنی جهت معمول جریان هوا رو بر عکس کرد. 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

سلام. منم یک سوال داشتم. نمیشه رادیاتور رو جلوی کیس طوری بست که هوا رو به سمت بیرون از کیس هدایت کنه و در عوض فن های سقف کیس رو طوری گذاشت که هوای بیرون رو به داخل کیس بفرسته. یعنی جهت معمول جریان هوا رو بر عکس کرد. 

فک نکنم راهکار جالبی باشه:D

آخه هوای گرم معمولا میره بالا.و دقت کنی کولر گرافیک ها هوای گرم رو به سمت بالای کیس هدایت میکنن.و فن های سقف و عقب کیس وظیفشون خارج کردن هوای گرم داخل کیس هستش

به نظرم نصب واتر کولر روی سقف بهترین پرفومنس رو داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

درود

با توجه به اینکه هوای گرم به دلیل سبک بودن به سمت بالا میره، شما زمانی که فن های رادیات رو که بالا نصب کردید به صورت Pull ببندید این باعث میشه همون هوای گرم داخل کیس که ناشی از قطعات مثل کارت گرافیک است ، مجدد وارد کیس بشه و خارج نشه.

بهترین کار این هست که هوای ورودی از جلو باشه و هوای خروجی از بالا و پشت کیس. اگر رادیات جلو هست فن هارو Pull بگذارید یعنی هوارو به داخل بکشند. و اگر رادیات بالا هست فن هارو Push ببندید که هوای داخل کیس رو به بیرون منتقل کنند.

چنانچه سیستم خنک کنندگی کیس مناسب باشه خیلی از موارد حل خواهد شد.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

سلام دوست من خوب هستید؟

عزیز طبق اصول ترمودینامیک هوای گرم چگالی کمتری داره و به سمت بالا میره و هوای سرد به دلیل چگالی بیشتر به سمت پایین میره.

توی کیس که یه محیط بستس و ایجاد کننده گرما داریم حجم هوای گرم بیشتره پس به صورت کلی چگالی هوای داخل کیس کمتر از بیرونه.

حالا ما اگر بیایم از بالا هوا رو به داخل فشار بدیم کاری که میکنیم اینه که هوای گرم رو فشار میدیم به داخل محیط کیس و به جاش هوای سردی که پایین بوده رو میفرستیم بیرون!

در صورتی که توی خود خونه هم این قضیه صادقه ینی شما بخابی زمین بعد پاشی بری رو مبل کاملا اختلاف دما رو حس میکنی. پس بهتره از هوای نزدیک به سطح زمین بکشی تو کیس تا بالاتر. خیلیامون پاهامون یخه ولی سرمون کاملا دمای خوبی رو حس میکنه! دلیلش همین اختلاف دمای بالا و پایینه اتاقه.

اگر جلوی کیس هوا رو بدیم بیرون تفاوت خاصی ایجاد نمیشه به شرطی که فن های مکنده دیگه ای نداشته باشید. ینی بالا و پشت کیس هوا رو به بیرون ندن چون ورودی هوای جلوتون هم داره به بیرون هدایت میکنه کمبود هوا ایجاد میشه و نتیجه کاملا برعکس میشه.

اینکه جلوی کیس شده ورودی و سقف و پشت کیس خروجی دلیلش سادس.

عقب کیس اسلات های pci و پاور فضای زیادی رو میگیرن و در بهترین شکل ممکن میشه یه فن 14 گذاشت نه بیشتر. که این فن در قسمت بالاییه کیسه پس گرمای زیادی اطرافشه و میتونه اون ها رو خارج کنه.

سقف کیس هم به دلیل وجود گرمای زیاد خیلی مناسبه برای خارج کردن هوای گرم و کاهش دما.

خب حالا وقتی این چند فن دارن مکش میکنن باید یه هوای خنکی بیاد این وسط که بخوره به هیت سینک های گرم و بره بالا و خارج بشه پس بهترین جا جلوی کیسه که نهایت یه سی دی رام و پنل جلو نصب شده حداقل 2 فن 12 به راحتی میتونن هوای تازه و خنک بیرون رو داخل کیس هدایت کنن.

ولی به صورت کلی خیلی رو این فن های کیس حساب نکنید چون ما توی بهترین و ایده ال ترین کولینگ ها چه ایر و چه واتر میتونیم نزدیک دمای محیط بشیم.

ینی شما دمای محیط رو 10 درجه زیاد کنی کیستون ممکنه یهو 20 درجه افزایش دما براش ایجاد بشه.

حرفم اینه که دمای محیط خیلی خیلی مهمتر از دمای داخل کیسه. شما بتونی دمای محیط رو کم کنی خیلی راحت دمای کیستون پایین میاد.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من خوب هستید؟

...

.

موفق باشید دوست من.

سلام

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون خیلی مفید بود. واقعیتش دلیل اصلی این سوالی که کردم این بود که مدار VRM مادربردهای مثل مادربردهای با چیپست X299 مثل اینکه دمای بالایی دارند. و VRM هم در قسمت بالایی مادربرد و جایی هست که هوای گرم انباشته شده. این خودش می تونه دلیل بر گرمتر شدن اون باشه. رادیاتوری هم که در قسمت سقف کیس قرار می گیره خودش یک منبع گرما هست و نزدیک به VRM. قصدم از مطرح کردن این سوال این بود که میشه به نوعی منبع تولید گرما از VRM دور بشه و فن های سقف به صورت دمنده هوا رو به مدار تغذیه بدمند.؟

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

با توجه به اینکه هوای گرم به دلیل سبک بودن به سمت بالا میره، شما زمانی که فن های رادیات رو که بالا نصب کردید به صورت Pull ببندید این باعث میشه همون هوای گرم داخل کیس که ناشی از قطعات مثل کارت گرافیک است ، مجدد وارد کیس بشه و خارج نشه.

بهترین کار این هست که هوای ورودی از جلو باشه و هوای خروجی از بالا و پشت کیس. اگر رادیات جلو هست فن هارو Pull بگذارید یعنی هوارو به داخل بکشند. و اگر رادیات بالا هست فن هارو Push ببندید که هوای داخل کیس رو به بیرون منتقل کنند.

چنانچه سیستم خنک کنندگی کیس مناسب باشه خیلی از موارد حل خواهد شد.

در 43 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

فک نکنم راهکار جالبی باشه:D

آخه هوای گرم معمولا میره بالا.و دقت کنی کولر گرافیک ها هوای گرم رو به سمت بالای کیس هدایت میکنن.و فن های سقف و عقب کیس وظیفشون خارج کردن هوای گرم داخل کیس هستش

به نظرم نصب واتر کولر روی سقف بهترین پرفومنس رو داره

خیلی ممنونم دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...