رفتن به مطلب

نحوه‌ شکل‌گیری لطیفه‌های «پـَـ نـَـ پـَـ»

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ریشه ساخت مفاهیم طنز یا جوک‌های موسوم به «پـَـ نـَـ پـَـ» در فضای مجازی (اعم از ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی) و سازنده آنها چندان مشخص نیست. این رشته دراز طنز، پس از جوک‌های موسوم به «مملکته داریم؟» و «فک و فامیله داریم؟» پدیدار شد.

چندی است که لطیفه‌های موسوم به «پـَـ نـَـ پـَـ» در ایمیل‌هایی که دوستان برای یکدیگر می‌فرستند، دست به دست می‌چرخد و هر بار، دسته‌ای دیگر از این لطیفه‌ها از راه می‌رسد.

این نوع لطیفه آنقدر طرفدار پیدا کرده که نه تنها در شبکه‌های اجتماعی صاحب صفحه‌ ویژه و ده‌ها هزار طرفدار شده، بلکه حتی سایتی نیز در این زمینه راه‌اندازی شده است.

لطیفه‌های «پـَـ نـَـ پـَـ» اغلب در یک فضای گفت‌وگوی دو نفره اتفاق می‌افتد؛ نفر اول سؤالی بدیهی را مطرح می‌کند و نفر دوم، با قرار دادن عبارت «پـَـ نـَـ پـَـ» در ابتدای جوابش، طوری پاسخ می‌دهد که فضایی طنزگونه ایجاد می‌کند.

نگین حسینی، دانشجوی دکترای علوم ارتباطات در شانزدهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات، با استفاده از نظریه و مفاهیم موجود در ارتباطات شفاهی، به نحوه‌ شکل‌گیری لطیفه‌های «پـَـ نـَـ پـَـ» از دیدگاه ارتباطی پرداخته و در بخشی از این مقاله آورده است:

ریشه ساخت مفاهیم طنز یا جوک‌های موسوم به «پـَـ نـَـ پـَـ» در فضای مجازی (اعم از ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی) و سازنده آنها چندان مشخص نیست. این رشته دراز طنز، پس از جوک‌های موسوم به «مملکته داریم؟» و «فک و فامیله داریم؟» پدیدار شد.

تفاوت عمده جوک‌های «مملکته داریم؟» با «پـَـ نـَـ پـَـ» در این است که اولی، به مصادیق «عینی» یا واقعی رخدادها می‌پردازد که البته از نگاهی، جنبه طنزگونه به خود می‌گیرند اما گروه دوم، لطیفه‌ها یا جوک‌هایی هستند که با هدف خنداندن مخاطب «ساخته» می‌شوند و خصلت عینی یا واقعی ندارند.

وی با ذکر مثال‌هایی از این لطیفه‌ها تأکید می‌کند: یکی از مباحث ارتباطی در حوزه ارتباطات شفاهی که بررسی پدیده «پـَـ نـَـ پـَـ» را امکان‌پذیر می‌کند، «مقصودهای ارتباطی» است. با استفاده از این مبحث، می‌توان نحوه شکل‌گیری و ساخت هر «پـَـ نـَـ پـَـ» را شناسایی کرد.

حسینی در ادامه مقاله‌اش به تشریح مقصودهای ارتباطی از بیان این لطیفه‌ها پرداخته و در بخش دیگری از آن آورده: کسانی که به شیوه «پـَـ نـَـ پـَـ» سؤال‌های روزمره را پاسخ می‌دهند، ضمن خنداندن مخاطب، او را به‌طور جدی به این فکر فرو می‌برند که به راستی در ارتباطات شفاهی و حین گفت‌وگو، چرا سؤالاتی از این دست میان افراد رد و بدل می‌شود که پاسخ آنها چنان مبرهن است که اصل پرسش را زیر سؤال می‌برد و حتی آن را به سُخره می‌گیرد؟ آیا چنین پرسش‌هایی در متن مکالمات و ارتباط شفاهی انسان‌ها، زیادی و بی‌فایده به نظر نمی‌رسند؟ به‌راستی ضرورت طرح سؤالاتی که پاسخ معلوم و مشخصی دارند، چیست؟

معنی و نقطه دید و نتیجه‌گیری از بخش‌های دیگر این مقاله است که متن کامل آن در شانزدهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است.

www.tabnak.ir

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معمولا ما میگیم پ ن ، نه ، پ ن پthinking.gif

ولی خوب خیلی باحالن من که مردم از خندهOh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز نظرتون در مورد اضافه کردن این آپشن به ویندوز چیه . به نظر من که خیلی جواب میده

post-7143-097557100 1314509988_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز نظرتون در مورد اضافه کردن این آپشن به ویندوز چیه . به نظر من که خیلی جواب میده

خیلی باحاله Oh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ٍٍEXellent

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

رفتم درمونگاه , منشیه میگه : مریض شمایید؟

گفتم پَـــ نَ پــَـَـَـــ من میکروبم , اومدم خودمو معرفی کنم

-----------------------------------------------------------------------------

دارم سبزی خورد می کنم ... دستم بریده ... میگم مامان چسب داری؟

میگه دستتو بریدی؟!

پَـــ نَ پــَـَـَـــ می خوام کارم تموم شد دوباره سبزیارو بچسبونم

-------------------------------------------------------------------------------

به دوستم زنگ زدم ميگم ماشينم روشن نميشه ميگه استارت ميزني روشن نميشه؟

میگم پَـــ نَ پَــــ وقتي ازش خواهش ميكنم روشن نميشه

-----------------------------------------------------------------------------------

به دوستم میگم خودکارو بده میگه چیزی میخوای بنویسی؟

پـَـَـ نَ پـَـَــــ یه زیر شلواری براش گرفتم میخوام ببینم اندازشه یا نه

----------------------------------------------------------------------------------------------

رفتم سم بخرم واسه سوسک یارو میگه میخواین سریع بمیره؟ میگم : پـَـــ نــه پـَـــ میخوام شکنجش کنم ازش اعتراف بگیرم!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- رفتم آزمايش ادرار. يارو ميگه ادراره؟ ميگم: پـــ نه پـــــ سکنجبين برو کاهو بيار بزنيم توش بخوريم!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رفتیم بلیت کانادا بگیریم زنه میگه سیاحتیه؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ زیارتیه میخوام برم امامزاده ریچارد

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رفتیم سر خاک یکی از فامیلامون ساکت نشستیم پسر خاله ام میگه ساکتی!!! پــــ نه پـــــــ بلند شم برات سیا نرمه نرمه رو بخونم

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو بهشت زهرا دنبال قبر یکی می گشتیم. یه ادم خوشحال اومده داره با ما رو سنگ قبرا رو می خونه. بعد میگه دنبال قبر کسی می گردین؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ دستیار عزرائیلم اومدم ببینم کسی زود تر از موقع نمرده باشه

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

زنگِ خونه رو میزنم مامانم میپرسه میخای‌ بیایی تو ؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ می‌خوام ببینم اف ف سالمه یا نه

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ساعت ۵-۴ صبح زنگ زده..گوشی رو برداشتم به زور دارم جواب میدم..میگه خواب بودی؟؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ داشتم سر گلدسته مسجد محلمون اذان میگفتم صدام گرفته

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خونمون رو عوض کردیم به بابام میگم کی واسه خونه خط میگیری؟

میگه خط تلفن؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ خط نستعلیق روزی دوبار هم از روش بنویسیم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو این گرما که سگ تب میکنه رفتم سوپر مارکت میگم یه ایستک بدید یارو میگه خنک باشه؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ گرم بده میریزم تو نعلبکی خنک بشه!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

به مامانم میگم قوری کجاست؟ میگه میخوای چای بخوری؟!

پــَ نه پــــــَ میخوام دست بکشم روش شاید غولی چیزی ازش درومد!!

----------------------------------------------------------------------------------------

کارت سوخت ماشینو برداشتم دارم میرم بابام میگه میری بنزین بزنی؟؟؟ . . . پـَـَـ نــه پـَـَــ میرم آب هویچ بریزم تو باکش نور چراغاش زیاد شه

------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرغ عشقم مرده و درحالی که پاهاش روبه بالاس افتاده کف قفس. دوستم اومده می‌گه: اِ مرغ عشقت مرد؟ بهـــش گفتم: پـَـَـ نــه پـَـَــــ کمر درد داشته دکتر گفته باید طاق باز دراز بکشه کف قفس

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یارو تو مترو داره چراغ قوه می‌فروشه، صداش کردم اومده میگه چراغ قوه میخوای؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ یه لقمه میرزاقاسمی آوردم واسه ناهارم تنهایی نمی‌چسبید گفتن بیای باهم بخوریم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به دوستم میگم ببین تن ماهی تاریخ انقضاش کیه؟ میگه یعنی تاریخ خراب شدنش؟ گفتم پـَـَـ نــه پـَـَــــ تاریخ عروسی ننه بابای ماهی‌اس میخوام واسشون جشن سالگرد بگیرم :-?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو آشپزخونه استکان و قندون از دستم افتاد شکست با صدای خفن. مامان اومده میگه چیزی شکوندی؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ شیشه نازک تنهایی دلم بود منتها صداش رو گذاشتم رو اکو حال کنین ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کله صبحی رفیقم می‌خواست بیاد درس بخونیم بهش زنگ زدم گفتم دوتا نونم بگیر بیار

گفت واسه صبحونه؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ واسه ذخیره سازی تو روزای سخت زمستون

---------------------------------------------------------------------------------------------------

خواهرم از بیرون میاد خونه... می‌بینه پشت سیستمم... میگه کامپیوتر روشن کردی؟؟؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ دکتر گفته بشین جلوی مانیتور خاموش زل بزن بهش واسه چشات خوبه...!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

نون بربری خریدم همسایمون منو دیده میگه نون بربریه؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ لپ‌تاپ جدیدمه طرح بربری تولید شده

---------------------------------------------------------------

تو لباس فرم سربازی منو دیده میگه سربازی؟

پـَـَـ نــه پـَـَــ عضو سیاه لشگر سریال مختارم محل فیلم برداری رو گم کردم

---------------------------------------------------------------------------------

از بالا در دارم میام تو خونه بابام از راه رسید میگه باز تو کلید یادت رفت؟ پـَـَـ نــه پـَـَــــ دارم آمادگی جسمانیمو تست می‌کنم امشب می‌خوایم بریم سرقت!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

تا کمر رفتم تو موتور ماشینم که ببینم چه مرگشه، رفیقم اومده میگه داری تعمیرش میکنی؟

پــــ نه پـــــ دارم با گِیج روغن درد و دل می‌کنم!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

کامپیوترم یه ویروس گرفته بود رفتم کلی پول آنتی ویروس اورجینال دادم بعد سه ساعت اسکن ویروسه رو پیدا کرده پیغام داده:

آیا مطمئن هستید که می خواهید این ویروس را حذف کنید؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ می خوام ازش نگهداری کنم بزرگ بشه، بشه عصای دستم نور چشام:D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو رستوران پیشخدمتو صدا کردم ... میگم آقا توی سوپ من مگس افتاده!

میگه مرده؟

پَ نه پَ هنوز زندست، داره شنا میکنه، صدات کردم بیایی نجاتش بدی !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

یارو زده روح الله داداشی رو کشته، حالا گرفتنش میگه حالا چی میشه اعدامم میکنن؟؟

میگن پ نه پ میری مرحله بعد باید محراب فاطمی روهم بکشی ( خدا رحمتش کنه )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو صف پمپ گاز منتظرم تا نوبتم بشه ...

یارو زده به شیشه میگه آقا شما هم می‌خوای گاز بزنی‌؟

پَ نه پَ من می‌خوام لیس بزنم

-------------------------------------------------------------------------------

روی نیمکت توی پارک، روزنامه دستمه... اومده میگه... روزنامه میخونی؟

پَ نه پَ سبزی خریدم نمیدونم لای کدوم صفحه گذاشتم

-------------------------------------------------------------------------------------------

سوار تاکسی شدم رسیدیم سر خیابون گفتم مرسی آقا ...

می گه پیاده می شین؟

پَ نه پَ خواستم بین مسیر یه تشکر ناغافلی کرده باشم جو از سنگینی درآد

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رفتم بچه خواهرمو از مهدکودک بیارم ...

مربیه میگه بچه رو میبریدش؟

پَ نه پَ همینجا میخورمش

-------------------------------------------

دارم کباب درست میکنم رو منقل و سیخای کبابو میگردونم ...

اومده خودشو لوس کرده با لحن بچه گونه میگه عشقم داری کباب درست میکنی؟

پَ نه پَ دارم فوتبال دستی بازی میکنم

-------------------------------------------------------------------------

رفتم تو آپارتمان دارم گوشت قربونی بین همسایه ها پخش میکنم ...

یارو میپرسه نذریه؟

پَ نه پَ با خود گوسفنده مشکل داشتیم کشتیمش !

----------------------------------------------------------------------------------

مگس نشسته رو برنج به خواهرم میگم: مگـــــــــــــــــس ... !

میگه بکشمش؟؟

پَ نه پَ زشته برنج خالی بخوره یکم خورشت بریز واسش

--------------------------------------------------------------------------------

به دوستم میگم دیشب تو کرمان یه پسره بنزین ریخته سرش خودشو تو خیابون اتیش زده...

میگه سوخت؟!

پَ نه پَ یه جون گرفت رفت مرحله بعد !!!

------------------------------------------------------------------------------

رفتم دفتر هواپیمایی میگم عجله دارم میشه پرواز امروز شیراز رو واسم چک کنید؟

میگه اگه جا داد بگیرم؟

پَ نه پَ نگیر بذار پر شه من فردام میام چک میکنم بخندیم

------------------------------------------------------------------------------------------

رفتم دستشویی عمومی در میزنم میگم یکم سریع تر...

میگه شمام دستشویی داری؟

پَ نه پَ اومدم ببینم شما کم و کسری نداری ؟!

-----------------------------------------------------------------------------

دارم تو حياطمون موتورمو تعمير ميکنم به مامانم ميگم دستمال بيخودي داري؟ ميگه ميخواي موتورتو تميز کني؟

پـــ نــه پــــــ ميخوام هل هله کنان برم تو کوچه کردي برقصم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ميگم بابا... تصميمم رو گرفتم... مي خوام زن بگيرم... ميگه ميشناسيش؟ ميگم آره. ميگه مجرده؟

پـــ نــه پــــــ منتظرم شوهرش رضايت نامشو امضا کنه بريم خواستگاري

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

داشتم تلويزيون ميديدم بعد مادر بزرگم اومده کانال رو عوض کرده بعدش به من ميگه داشتي ميديدي؟؟؟!!!

پَـــ نَ پَـــ داشتم گرمش ميکردم تا شما بياي ببيني!!!!!

----------------------------------------------------------------------------------

به استاد ميگم لطفا كمكم كنيد دارم مشروط ميشم ميگه نمره ميخواي گفتم پَـــــ نَ پَــــــ... نظر شما رو در مورد مقدار و جنس خاكي كه بايد بريزم تو سرم ميخوام

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دارم فیلم گریه دار میبینم , گریه میکردم , مامانم اومده می گه فیلمش گریه داره ؟

نه پ خنده داره من دارم گریه می کنم کارگردانشو ضایع کنم !

--------------------------------------------------------------------

رفتم استخر داشتم غرق ميشدم غریق نجات میله رو برداشته اومده لب استخر با لبخند میگه میخاي کمکت کنم؟نه پ با اون میله استريپتیز کن ببینم بلدی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهش میگم: زود باش دمپاییتو بده تا سوسکه نرفته... میگه:مگه میخوای بکشیش؟... نه پَ میخوام بدم سوسکه پاش کنه !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تصادف کردیم، زنگ زدیم افسر اومده میگه : تصادف شده؟

میگم : نه پـــــَ ... داریم هشدار برای کبرا 11 رو فیلم برداری میکنیم!!!

----------------------------------------------------------------------------------------

سر جلسه امتحان به کناریم میگم داداش برسونیا

میگه تقلب؟

گفتم نــه پـَـَــــ مواد ، یه وقت خمار نشم

------------------------------------------------------------

از راننده اتوبوس میپرسم چقدر شد؟میگه 225 بهش 300 تومن دادم,میگه یه نفری؟گفتم نه پ کل اتوبوس مهمونه من!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تو دندانپزشکی دکتر آمپول بی حسی رو خالی کرد تو لثه ام. بعد از یه ربع که بی حس شد میگه:خوب حالا پرش کنم؟! فکر کن من با دهن باز چطوری بهش گفتم پ نه پ !!!! :-? ;) :D

اگه بعضی ها تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونم چرا جوک های پ ن پ واسم خنده دار نیست ;) نمیدونم دلیلش چیه I%20Do%20not%20Know.gif :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونم چرا جوک های پ ن پ واسم خنده دار نیست ;) نمیدونم دلیلش چیه I%20Do%20not%20Know.gif :-?

برا داداش من هم اینجوریه / وفتی بهش تعریف میکنم میگه بیمزه :D B) ;) =D>

لینک به دیدگاه

علم بهتر است یا ثروت؟ ثروت! پـَـــ نــه پـَـــ علم؟

زنگ زدم ۱۱۵، میگه آمبولانس میخواین قربان؟ پـَـــ نــه پـَـــ یه پلیس ۱۱۰ میخوام, بقیش هم آدامس بدین!

رفتیم بلیته کانادا بگیریم زنه میگه سیاحتیه؟ پـَـــ نــه پـَـــ زیارتیه میخوام برم امامزاده سید ریچارد

مهمون اومده خونمون مرغ عشق هامو دیده رو لوستر میگه : مرغ عشقن اینا ؟؟؟ گفتم پـَـــ نــه پـَـــ گونه نادری از میمون های بالدارن که فقط در شمال خونه ما رو لوستر زیست میکنن …

رفتیم کوه … دارم چوب جمع میکنم … میگه می خوای با چوبا آتیش درست کنی؟ پـَـــ نــه پـَـــ پشت دریاها شهریست قایقی خواهم ساخت …

به مامانم میگم: فکر کنم دیگه وقتشه از تنهایی در بیام،هر چی باشه بیست و شش سالمه مامان… میگه: یعنی زن میخوای پدرسوخته؟ میگم پـَـــ نــه پـَـــ یه داداش توپول موپول میخواستم روم نمیشه مستقیم به بابا بگم.

رفتم نیم ساعت زیر آفتاب واستادم تو صف نونوایی بعد که نوبتم شده نونوا میگه نون میخوای؟گفتم پـَـــ نــه پـَـــ اومدم بت سلام اقدس خانمو برسونم!

بازی پرسپولیس شروع شده بود تازه . دوستم بهم SMS زد : گل !!! گفتم : کی زد ؟؟ مس ؟؟؟ گفت : پـَـــ نــه پـَـــ پرسپولیس

به داداشم میگم مگس نشسته رو مانیتور،میگه بکشمش میگم پَ نه پَ بهش بگو بیاد عقب چشاش ضعیف می‌شه پـَـــ نــه پـَـــ

به معلممون میگم آقا اجازه هست بریم دستشویی ؟!!! میگه واجبه ؟!!! پـَـــ نــه پـَـــ مستحبه !!!

دستمو بردم بالا میگم استاد؟ میگه کاری داری؟ میگم پــــَ نــه پـَـَــ خواستم بگم استاد می فرمودیه …….بفرمی

میپرسه بازی کیه با کی؟ میگم استقلال تراکتور … میگه لیگ برتره ..میگم پـَـــ نــه پـَـــ مقدماتی یورو ۲۰۱۲ است تیم کم داشتن اومدن از اینجا تیم ببرن

دارم با تلفن حرف میزنم. بابام میگه دوست دخترت بود؟ پـَـــ نــه پـَـــ ژاک شیراک بود درمورد مناغشات اخیر خاور میانه نظرمو میخواست!!!!

بچه داییم به دنیا اومده .. همه خوشحال و اینا .. مامان بزرگم برگشته میگه حالا میخواین براش اسم بذارین؟ پـَـــ نــه پـَـــ میخوایم همین جوری ولش کنیم اسمش بشه:… نیو فولدر!!

به استاد میگم امتحان میان ترم رو بندازید عقب، میگه یعنی یه روز دیگه؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ ساعت 23:59:59 ثانیه امشب!!!

میگه دگرگونی یعنی همون تغییرکردن و متغیر شدن؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ یعنی این گونی نه، یک گونی دیگه!

دوستم دماغشو عمل کرده، یارو بش میگه دوستت بینی عمل کرده؟

گفتم پـَـَـ نــه پـَـَــــ داشته مترو سوار میشده لای در گیــــــرکرده!

دارم حرف میزنم هی زبونم میگیره، بابام میگه:چته زبونت بند اومده؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ میخوام حرف بزنم اینجا بد آنتن میده!!!

دم کوه زنگ زدم به دوست دانشگام میگم بجنب بچه ها همه جمع شدند منتظر توایم!

میگه بچه های خودمون؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ بچه های شیرخوارگاه آمنه رو میگم که منتظرند بیای ژانگولر بازی از خودت درآری بخندند

تو یه ساختمون نیمه کاره با کلاه ایمنی وایسادم

کارگره میگه مهندس کلاه گذاشتی آجر تو سرت نخوره؟

گفتم پـَـَـ نــه پـَـَــــ میخوام آقای ایمنی بیاد با هم کلیپ انیمیشن بازی کنیم

در آسانسورو باز کرده کوبونده تو سر من از درد اشکم در اومده میگه آخی دردت اومد؟؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ دیدم شب جمعه اس به یاد مرده هامون افتادم یه دیده ای تر کردم!!!

می خواستم به یکی از دوستام زنگ بزنم شمارشو یادم نمیومد به گوشی نیگا می کردم شاید یادم بیاد. بعد خواهرم اومده میگه می خوای زنگ بزنی؟

پـَـَـ نــه پـَـَــــ با تلفن مسابقه زل زدن گذاشتیم ببینیم کی کم میاره!

پیک پیتزایی میاد در میزنه. یارو میگه پیتزا آووردی؟!؟!؟

میگه پـَـَـ نــه پـَـَــــ اومدم آشغالاتونو ببرم

نصف صورتم ورم کرده رفتم دکتر، دکتره می گه آبسه کرده؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ باده اون ور صورتم خوابیده!!!

اومدم به بابام میگم بابا پول بده، میگه مگه پولات تموم شده؟

میگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ با اون یه ذره پول تو جیبی رفتم یه بنز خریدم، بقیشم گذاشتم بانک!

میگه پـَـَـ نــه پـَـَــــ با اون دست فرمونت میخوای پول بنزم بهت بدم لابد؟!!!

میگم شما هم مگه پـَـَـ نــه پـَـَــــ رو بلدی؟! میگه پـَـَـ نــه پـَـَــــ ! فقط تو بلدی !!!

با دوستم رفتیم بام تهران ... یه یارو تو بانجی جامپینگ داشت بالا پایین میرفت ...

دوستم میگه اگه این کش پاره بشه می خوره زمین داغون می شه؟

پَ نه پَ، می خوره زمین هوا میره نمی دونی تا کجا میره ...

رفتم به همسایه مون می گم تخم مرغ داری؟

می گه می خوای غذا درست کنی؟

پَ نه پَ ، می خوام بخوابم روشون تا جوجه بشن بفهمم مادر بودن چه حسی داره!!

رفتم دندونپزشکی به دکتره میگم آقای دکتر این دندون عقلم کج دراومده ... اومدم حسابشو برسی!

دکتره میگه یعنی میگی بکشمش؟!

پَ نه پَ ، گفتم دکتری ، یکم نصیحتش کنی بلکه به راه راست هدایت شه!!!!

رفتم در خونه رفيقم ...

از پشت آيفون ميگه ... تنهايی؟

پَ نه پَ ، خونه محاصره ست ... بهتره خودتو تسليم كنی

لینک به دیدگاه

آب خونه قطع شده بود. بعد که وصل شد یه آب زرد از شیر میومد. می پرسه زنگ لوله هاست؟

پــــَ نه پــــــَ سازمان آب واسه عذرخواهی اولش آب پرتقال می فرسته..!

سگم رو بردم پیش دامپزشک، منشیش میگه سگتون مریضه؟

میگم پـــَ نَ پـــَ خودم هاری گرفتم سگم گفت آشنا داره منو آورد اینجا معالجه کنه.

لینک به دیدگاه

آب خونه قطع شده بود. بعد که وصل شد یه آب زرد از شیر میومد. می پرسه زنگ لوله هاست؟

پــــَ نه پــــــَ سازمان آب واسه عذرخواهی اولش آب پرتقال می فرسته..!

سگم رو بردم پیش دامپزشک، منشیش میگه سگتون مریضه؟

میگم پـــَ نَ پـــَ خودم هاری گرفتم سگم گفت آشنا داره منو آورد اینجا معالجه کنه.

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

این دو تا خیلی با حال بود بخصوص دومی @};-

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

به دوستم میگم:اگه خط اضافی داری چند روز بدش؟میگه:خط تلفن؟میگم: پـَـــ نــه پـَـــ خط استوا .میخوایم باش خونمونو به دو نصف تقسیم کنیم..

رفتم ساندویچی... گفتم بی زحمت بندری بذار.... گفت: ساندویچ بندری؟ گفتم : پـ نـ پـ 1 آهنگ بندری بذار واسه غافل گیری اموات روحشونو شاد کنیم....

رفتم پاسگاه میگم آقا طوطی من گم شده ! میگه میخواین پیداش کنیم؟ میگم پـَـــ نــه پـَـــ خواستم بگم گرفتینش به کسی ، شخصیتی فوش داد ناسزا گفت عقاید شخصی خودشه من اصلا باهاش موافق نیستم

لباسشویی خریدیم.به مادرم میگم:دیگه لباسامون توش میشوریم؟میگه: پـَـــ نــه پـَـــ ماست میریزیم توش دوغ درست میکنیم

يه بچه توخيابون مامانشو گم كرده بود داشت گريه ميكرد..دوستم ميگه آخي ناراحته كه مامانشو گم كرده؟ ميگم: پـَـــ نــه پـَـــ اشك شوقه كه ديگه از امشب نميخواد قبل خواب ... ومسواك بزنه

به بقاله می گم هزاری بهتر از این نداری؟ میگه پاره‌ س؟ پـَـــ نــه پـَـــ امام توش خوب نیفتاده !

چراغ ياهومو روشن کردم دوستم ميگه انلايني؟پَ نه پَ شمع روشن کردم فضا ياهو رويايي شه!!

با سرعت 70 کیلو بایت دارم دانلود میکنم دوستم اومده میگه:adsl داری؟ پـَـــ نــه پـَـــ دایالاپه بهش ردبول دادم خورده.

زنگ زدم غذا سفارش بدم... مي گم:يه چيکن سوخاري ميخوام با يه بال... ميگه: بال مرغ؟ ميگم پ نه پ بال هواپيما....

زنگ زدم 110 میگم آقا دزد اینجا یکی رو کشتن تو دعوا.میگه قاتل فرار کرد؟ پـَـــ نــه پـَـــ کنار بنده وایساده که یه احوال پرسی باهاتون داشته باشه گوشی خدمتتون......!!!!

به دوستم میگم:ماشینتو بهم میدی میخوام برم عروسی؟میگه:ماشین سواری رو میگی؟گفتم: پـَـــ نــه پـَـــ ماشین اصلاح رو میگم ندارم ریشمو بزنم برم عروسی

دوستم پی ام داده: سلام! منم جواب دادم سلام! بعد میگه هستی؟ میگم پـَـــ نــه پـَـــ به مسنجرم یاد دادم مودب باشه خودش جواب سلام بده

بهش میگم:هندزفری رو بده میخوام آهنگ گوش بدم.میگه:میخوای بذاری تو گوشات؟ پـَـــ نــه پـَـــ میذارم تو سوراخا دماغم که آهنگو با جون و دل حس کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از چند ساعت عمل، بچم به دنیا اومده

با کلی ذوق به بابام نشونش می دم.

میگه : بچته؟!

میگم : پَــــ نَ پَــــ اینو الان از اینترنت دانلود کردم نسخه آزمایشیه واسه تست تا اصلش بیاد!

دوستم تو خونه خوابیده بود، داداشم از راه اومده میگه : خوابه؟

میگم : پَـــ نَ پَـــ رفته رو اسکرین سیور، لگد بزنی روشن میشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به دوستم میگم فهمیدی مریم جدا شد؟

میگه : از شوهرش؟

میگم : پـَــ نَ پـَـــ چسبیده بود کف ماهیتابه کفگیر زدم جدا شد!

رفتم دادگستری، یارو میپرسه شکایت داشتید؟

گفتم : پـَـَـ نَ پـَـَــــ یه خورده برنج آوردم با ترازوی عدالت وزن کنم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کبوتر اولی : بق بق بقووو

کبوتر دومی : بق بق بقووو؟؟؟؟

کبوتر اولی : پ ن پ قوقولی قوقو !

Oh%20Go%20On.gifOh%20Go%20On.gifOh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتم کلی پول آنتی ویروس اورجینال دادم بعد که میزنم ویروسه رو پاک کنه میگه میخوای پاکش کنی

پ ن پ میخوام بزارم بزرگ بشه بشه عصای دستم!

رفتم در خونه ی دوستم میگم من اومدم بیا!میگه بیام پایین؟

پ ن پ بیا پشت بوم با هلیکوپتر میام دنبالت!

کفترم ولو شده وسط قفس پاهاش رو هواست تکون نمیخوره دوستم میگه مرده؟

پ ن پ حالش خوب نیست دکتر گفته طاق باز بخوابه براش خوبه

لینک به دیدگاه

این داستان واقعیه :

همکارمون اقا مهدی یه روز ماشینش اتیش میگیره و در کاپوتش باز نمیشه مجبور میشه دستش رو بسوزونه و در کاپوت رو باز کنه تا ماشینش رو خاموش کنه .

این داستان رو برای یکی دیگه از همکارام تعریف کردم ... میگه الان مهدی خیلی ناراحته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گفتم پ ن پ الان اینقدر خواشحاله داره خودشه برای عروسیه دوم اماده میکنه ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتم کلی پول آنتی ویروس اورجینال دادم بعد که میزنم ویروسه رو پاک کنه میگه میخوای پاکش کنی

پ ن پ میخوام بزارم بزرگ بشه بشه عصای دستم!

رفتم در خونه ی دوستم میگم من اومدم بیا!میگه بیام پایین؟

پ ن پ بیا پشت بوم با هلیکوپتر میام دنبالت!

کفترم ولو شده وسط قفس پاهاش رو هواست تکون نمیخوره دوستم میگه مرده؟

پ ن پ حالش خوب نیست دکتر گفته طاق باز بخوابه براش خوبه

کپی مطلب من بود / ولی با این حال clapping.gif @};-

Danitondar : پ ن پ می خواستی پرینت بگیرم بزارم اینجا B) ;) @};-

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

بابام داشت روزنامه میخوند ازش پرسیدم همشهری میخونی؟گفت پـَـــ نــه پـَـــ نیویورک تامیزه که یه شعبه اش مقیم ایرانه برای ما هم میفرستن

رفتم صندلی بخرم واسه کامپیوتر. یارو گفت : راحت باشه؟ گفتم پـَـــ نــه پـَـــ خار داشته باشه.

به مادرم میگم:اون بشقابو بده؟میگه:بشقاب غذارو؟میگم: پـَـــ نــه پـَـــ بشقاب ماه - واره رو آخه خیلی گشنمه با این سیر نمیشم

دارم با آلمانیه صحبت میکنم اومده میگه زبونشو میفهمی؟؟؟؟ گفتم پـَـــ نــه پـَـــ زیر نویس داره!!

تصادف کردم بردنم بیمارستان ...زنگ زدم به زنم میگم داری میای دفترچمو بیار..میگه دفترچه بیمه؟؟؟ پـَـــ نــه پـَـــ دفتترچه کنکورمو بیار اینجا بیکارم پرش کنم

دوستم ميگه ميخواي مين خنثي كني بايد تو كارش ماهر باشي؟ميگم: پـَـــ نــه پـَـــ ميري پاتو ميذاري رو مين گوشاتو ميگيري

رفتم ماشین بخرم به ... یارو میگم ماشینت رنگ داره؟ میگه پـَـــ نــه پـَـــ گذاشتم به سلیقه ی خودتون کاغذ دیواری کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کپی مطلب من بود / ولی با این حال clapping.gif @};-

Danitondar : پ ن پ می خواستی پرینت بگیرم بزارم اینجا B) ;) @};-

جددی؟eek.gifeek.gifeek.gif

من خودم دوتای اولی رو نوشتمblink.gif

بازم میسازم میزارمbig%20bug.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از شرکت ارتباط برتر دیشب زنگ زدن گفتن مک شما تو شبکه ما ثبت شده شما شبکه مارو هک کردید ؟ پ ن پ ویندوزم دیفالت هکره خودش زحمتشو کشیده Oh%20Go%20On.gif .

لینک به دیدگاه

مامور کلانتری منو گرفته بهش میگم می خوای منو ببری بازداشتگاه میگه پـَـــ نــه پـَـــ میخوام ببرمت پیش رییس کلانتری واسه نهار دعوتت کرده

یارو اومده تو عابر بانک هر چی قبض آب و برق و گاز و انتقال کارت به کارت و ...داشته انجام داده آخرش برگشته میگه شما میخوای پول برداری؟؟؟ پـَـــ نــه پـَـــ کارت فرهنگی بود نگات میکردم تشویقت شی

کیسه زباله رو گذاشتم دم در بابام گفت آشغالارو میبری؟؟ گفتم پـَـــ نــه پـَـــ پر پولش کردم واسه گربه های کم بضاعت

یارو مشغول رانندگی تو جاده بود از فاصله ی دور پلیس واسش دست تکون میده، ماشینو میزنه کنار میگه جناب سروان با من کاری داشتین؟ میگه پـَـــ نــه پـَـــ داشتم باهات بای بای میکردم!

به دوستم میگم بیا فردا صبح زود بریم استادیوم میگه از صبح بریم پ ن پ بعد بازی بریم غافلگیرشون کنیم

رفتم کتابفروشی واسه کتابای مدرسم ثبت نام کنم یارو میگه بنویسم به نام شما؟میگم: پـَـــ نــه پـَـــ بنویس به نام خدا!

لینک به دیدگاه

شعري از خيام ;)

بگذار قلم را به غزل بسپارم

شاید گره ای باز شود از کــــارم

پرسید: مگر تو هم غزل می گویی؟

گفتم: پـَـَـ نــه پـَـَــــ !! فقط رباعـــی دارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...