رفتن به مطلب

مشکل سرعت دانلود پایین از تورنت

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

پهنای باند بنده هنگام دانلود از طریق IDM یه چیزی حدود 1.5 تا 2 مگابایت بر ثانیه هست(ISP شاتل هست)

وقتی یه فایلی رو از تورنت میخوام دانلود کنم سرعت از 300 بالاتر نمیره! (تعداد سیدر ها هم زیادن و حتی چند تا فایل رو هم همزمان از چند تا سیدر مختلف گذاشتم دان بشه بازم سرعت تفاوتی نکرد!)

اگر دوستان راهکاری پیشنهاد دارند ممنونشون میشم منو راهنمایی کنند!

لینک به دیدگاه

سلام

سه تا چیز فعلا به ذهنم میرسه

اول این که باید به مدت صبر کنی تا به حداکثر سرعت برسه دوم این که ممکنه تو ستینگ نرم افزار سرعت دانلود رو محدود کرده باشه و سوم هم این که حد اکثر سرعت آپلود رو از ستینگ یکم ببر بالا ببین تغییر میکنه یا نه چون بعضی وقتا اینجور محدودیتا رو میزارن که اگه آپلودت کم باشه سرعت دانلودت رو محدود میکنه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، natsume گفته است :

از سایتای مستقیم کننده تورنت استفاده کن 

رایگان چیزی سراغ دارین؟

لینک به دیدگاه

درود

با همه ی کلاینتهای تورنت این گونه است؟

utorrent و qbittorrent را آزموده ای؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، arman1234 گفته است :

سلام

سه تا چیز فعلا به ذهنم میرسه

اول این که باید به مدت صبر کنی تا به حداکثر سرعت برسه دوم این که ممکنه تو ستینگ نرم افزار سرعت دانلود رو محدود کرده باشه و سوم هم این که حد اکثر سرعت آپلود رو از ستینگ یکم ببر بالا ببین تغییر میکنه یا نه چون بعضی وقتا اینجور محدودیتا رو میزارن که اگه آپلودت کم باشه سرعت دانلودت رو محدود میکنه

همه رو تست کردم نشد!

حتی توی مگنت هایی که اولین بار هم وارد میشه کلی تاخیر دارم برای گرفتن اطلاعات درصورتی که روی لپ تاپم با اینترنت ایران ول تو کمتر از ۳۰ ثانیه لیست مگنته میاد!

در 53 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

با همه ی کلاینتهای تورنت این گونه است؟

utorrent و qbittorrent را آزموده ای؟

درود استاد گرامی

بله با همه اینجوریه!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

همه رو تست کردم نشد!

حتی توی مگنت هایی که اولین بار هم وارد میشه کلی تاخیر دارم برای گرفتن اطلاعات درصورتی که روی لپ تاپم با اینترنت ایران ول تو کمتر از ۳۰ ثانیه لیست مگنته میاد!

درود استاد گرامی

بله با همه اینجوریه!

با توجه به این که در حالت پیشفرض این برنامه ها چنین محدودیتی نیست، به گمانم محدودیت از طرف سرویس دهنده ی اینترنت است. 

اگر ممکن است، منبع نت را تغییر بده( مثلا هات اسپات موبایل) و روی همین رایانه بیازما.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

رایگان چیزی سراغ دارین؟

فک نکنم باشه. تا یک گیگ در روز رو رایگان میدن

من خودم از بیتسو استفاده میکنم قیمتای خوبی داره

ویرایش شده توسط natsume
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

با توجه به این که در حالت پیشفرض این برنامه ها چنین محدودیتی نیست، به گمانم محدودیت از طرف سرویس دهنده ی اینترنت است. 

اگر ممکن است، منبع نت را تغییر بده( مثلا هات اسپات موبایل) و روی همین رایانه بیازما.

بسیار عالی تست میکنم

در 8 ساعت قبل، hmasroor گفته است :

سلام

قبلاً هم اینطوری بود یا به تازگی اینطوری شده؟

اگه به تازگی اینطوری شده محدودیت از خود شبکه تورنتی هست که ازش دانلود میکنید.

چون احتمالاً شما اصلاً Seed نمیکنید و فقط دانلود میکنید برای همین Leecher شناخته شدید و سرعتتون رو آوردن پایین.

کافیه تو تنظیمات uTorrent بزنید یکم (حتی با سرعت 20 کیلوبایت) سید هم انجام بده تا ببینید سرعتتون براحتی برمیگرده به حالت قبل.

====================

اما پیشنهاد من اینه که یه VPS (سرورمجازی) ارزون با سیستم عامل ویندوز بخرید و تو اون uTorrent رو نصب کنید و فایله که با سرعت اینترنت خارج از کشور سریع دانلود شد یه وب سرور IIS هم نصب کنید و فایل رو بذارید تو پوشه wwwroot و براحتی با IDM دانلودش کنید.خودم همیشه همین کارو میکنم.

فقط اگه قصد خرید VPS داشتید از قبل بگید که برای تورنت میخواین و اجازه Seed کردن هم نیاز دارید چون بعضی دیتاسنتر ها با تورنت میونه خوبی ندارن و بلاکتون میکنن.

میشه گفت به تازگی اینجوری شده

سید رو ست کردم رو سرعت ۱ کیلوبایت بر ثانیه ببرمش بالاتر یعنی؟ 

چه پیشنهاد جالبی!! هزینه این VPS چقدر درمیاد؟

لینک به دیدگاه

سلام

چی میخوای دانلود کنی ؟

من سرور گیگی دارم (960mb/s)  تا دستم هست بگو  بتوانم دانلود کنم و آپلود کنم برات 

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

میخواین یکم ببرینش بالاتر روی 20 کیلوبایت ببینید چی میشه.

درباره VPS هم هزینه اش متفاوته ممکنه یه جا 20 تومن ماهانه گیر بیارید یه جا 30 تومن و...

به هاستینگی که ازش میخرید و دیتاسنتر و کشوری که سرور توش قرار داره و منابع RAM و CPU و HDD تخصیص داده شده مربوطه.

تو انجمن وب هاستینگ تاک در بخش درخواست سرویس تاپیک بزنید و بگید که سرورمجازی برای دانلود از تورنت میخواین و گاهی Seed هم انجام میدید.

میتونید درخواست مهلت تست قبل از پرداخت هم کنید تا اگه اوکی بود پرداخت کنید.

نکته دیگه اینکه تو VPS هم ممکنه سرعت دانلود از تورنت به دلیل همون Leech شناخته شدن بیاد پایین اما حداقل خوبیش اینه 24 ساعته روشنه و موقع دانلود از تورنت از ترافیک شما کم نمیشه.

بعدش که خواستید خودتون با IDM فایل کامل شده رو دانلودش کنید اون موقع تازه از ترافیک اینترنت شما کم میشه.

ویندوز تو VPS هم مثل ویندوز تو کامپیوتر خودتونه و باید با نرم افزار Remote Desktop که تو ویندوز خودتون هست به ویندوز سرور وصل بشید و کنترلش کنید.

بسیار عالی

با این قیمت که میشه یه VPS خفن هکی گرفت ??

متشکرم بابت توضیحاتتون

در 15 دقیقه قبل، milad.gamer گفته است :

سلام

چی میخوای دانلود کنی ؟

من سرور گیگی دارم (960mb/s)  تا دستم هست بگو  بتوانم دانلود کنم و آپلود کنم برات 

درود اخوی

ولا چیز خاصی نیست تورنتو کلا دارم درو میکنم آرشیو جم میکنم!

لینک به دیدگاه

2 بار ارسال شد!

ویرایش شده توسط @حامد@
لینک به دیدگاه

سلام. این 2 تا کار رو هم بکن ببین فرجی میشه یا نه!

8uy.jpg

bbbnn.jpg

ویرایش شده توسط @حامد@
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، @حامد@ گفته است :

سلام. این 2 تا کار رو هم بکن ببین فرجی میشه یا نه!

8uy.jpg

bbbnn.jpg

متشکرم اخوی لطف کردید

این موارد قبلا انجام شده ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...