رفتن به مطلب

Ryzen 5 2400G یا core i5 7500

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان قصد خرید سیستم  برای گیم دارم بین این سی پی یو ها موندم کدوم رو انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنین 

Ryzen 5 2400G یا core i5 7500 ؟؟ 

میدونم اینتل برای گیم بهتره ولی شنیدم پردازنده ی جدید amd گرافیک داخلیش با gt 1030 برابره ایا درسته ؟

ویرایش شده توسط ice_man_1
لینک به دیدگاه

رایزن جدید خیلی سی پی یو خوبیه و گرافیک داخلیش هم قدرت یه 1030 هست که حتی با اوورکلاک بیشترم میشه

از لحاظ قدرت سی پی یو هم قوی تره

ولی اگه میخواید گرافیک قوی مثل 1060 بندازید پیشنهاد نمیکنم بخرید چون فک کنم وقتی ای پی یو رو سیستمه گرافیک از 8 لاین pci استفاده میکنه که تو گرافیک های قوی تاثیر بدی روی پرفورمنس گرافیک میذاره

فقط اینکه اگه میخواید 2400g رو بخرید برد b350, بگیرید چون قابلیت اوورکلاک گرافیک داخلی رو بهتون میده و با رم های فرکانس بالا مشکلی ایجاد نمیکنه و رم رو هم دوتا به صورت دوال چنل و با فرکانس بالا (3200 یا 3000)تهیه کنید که پرفورمنس گرافیک داخلی رو به صورت کاملا محسوسی بالا میبره 

ویرایش شده توسط Cantaver
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

رایزن جدید خیلی سی پی یو خوبیه و گرافیک داخلیش هم قدرت یه 1030 هست که حتی با اوورکلاک بیشترم میشه

از لحاظ قدرت سی پی یو هم قوی تره

ولی اگه میخواید گرافیک قوی مثل 1060 بندازید پیشنهاد نمیکنم بخرید چون فک کنم وقتی ای پی یو رو سیستمه گرافیک از 8 لاین pci استفاده میکنه که تو گرافیک های قوی تاثیر بدی روی پرفورمنس گرافیک میذاره

فقط اینکه اگه میخواید 2400g رو بخرید برد b350, بگیرید چون قابلیت اوورکلاک گرافیک داخلی رو بهتون میده و با رم های فرکانس بالا مشکلی ایجاد نمیکنه و رم رو هم دوتا به صورت دوال چنل و با فرکانس بالا (3200 یا 3000)تهیه کنید که پرفورمنس گرافیک داخلی رو به صورت کاملا محسوسی بالا میبره 

1060 مد نظرمه شما چه سی پی یویی پیشنهاد میدین واسه 1060 ؟؟ 1300x رایزن چه طوره؟ فقط قراره باهاش دوتا 2 و pubg انجام شه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

چقدر بودجه دارید؟

فقط کیس 4 تومن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

1060 مد نظرمه شما چه سی پی یویی پیشنهاد میدین واسه 1060 ؟؟ 1300x رایزن چه طوره؟ فقط قراره باهاش دوتا 2 و pubg انجام شه 

1300X یه 4 هسته ای هستش و برای انجام اکثر بازی ها بسیار مناسبه . این CPU میتونه با 6600 و 7600 رقابت کنه .

ولی بازی هایی که CPU محور هستند یا عموما با فریم های بالا ( مثلا 120 یا بالاتر ) اجرا میشن این CPU به حد خودش میرسه . و بهتره سراغ 1400 و بالاتر برید .

100 البته برای این بازی ها گاها i5 ها هم کم میارن . در هر صورت 1300 به طور کلی از 7500 بهتره .

لینک به دیدگاه

بودجتون کمه نظر من اینه که 1200 بگیرید بعدا ارتقاع بدهید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

فقط کیس 4 تومن

نسل جدید رایزن ها با فرکانس بهتر و پایداری بیشتر توی راهه .

به نظرم صبر کنید .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

نسل جدید رایزن ها با فرکانس بهتر و پایداری بیشتر توی راهه .

به نظرم صبر کنید .

اقا مرسی عجله ای هم ندارم  2ماه دیگه قصد خرید دارم من چون گیم نت دارم تعداد میخرم واسه همون بودجم محدوده وگرنه 50 تومن کنار گذاشتم واسه 10 تا پی سی 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

اقا مرسی عجله ای هم ندارم  2ماه دیگه قصد خرید دارم من چون گیم نت دارم تعداد میخرم واسه همون بودجم محدوده وگرنه 50 تومن کنار گذاشتم واسه 10 تا پی سی 

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

خودم Ryzen 1300x دارم تا 3.70 اور کردم با کارت 1050 ti راحت بازی هارو در رزولوشن 60full hd  high فریم  راحت میده وقصد خرید یه کولر دارم تا 4.1 اور کنم واقعا cpu های رایزن عالی هستند

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، unhappy گفته است :

خودم Ryzen 1300x دارم تا 3.70 اور کردم با کارت 1050 ti راحت بازی هارو در رزولوشن 60full hd  high فریم  راحت میده وقصد خرید یه کولر دارم تا 4.1 اور کنم واقعا cpu های رایزن عالی هستند

مثلا من یه 1060 بندازم رو 1300x بدون اورکلاک fps چند میتونم بگیرم ؟ 

لینک به دیدگاه

رایزن 2400g فوق العاده هست روی تنظیمات low بازی gta v؛ 75 فریم میده و روی تنظیمات مدیوم بالای 30 فریم میتونید ازش بیرون بکشید. از لحاظ کارایی هم از لحاظ پردازش سیستمی  از core i5 6600 قویتره. در حالی که قیمتش از این پردازنده  ارزون تر هست. 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

مثلا من یه 1060 بندازم رو 1300x بدون اورکلاک fps چند میتونم بگیرم ؟ 

بستگی به بازی داره .

در هر صورت CPU بسته به تعداد فریم زیر لود میره و کیفیت تصویر و رزولیشن تاثیر کمی روی فریم دارن .

برای مثال :

اگر شما با 1300 و 1050 روی یه بازی با تنظیمات گرافیکی حداقل و رزولیشن HD نهایتا 200 فریم بگیری با 1080 هم در همین حدود فریم میگیری . در عوض در اگر در تنظیمات بالا و رزولیشن 4K با 1050 حدود 20 فریم میگیری با 1080 میتونی 60 فریم رو بگیری . چون در حالت اول CPU گلواه میشه در حالت دوم گرافیک .

پس عملکرد CPU میتونه مستقل از گرافیک سنجیده بشه . وقتی یه CPU در یه بازی 60 فریم رو میده گرافیک قوی و ضعیف چندان براش مطرح نیست . در این حالت گرافیک قوی تر یعنی تنظیمات گرافیکی بالاتر !

شما میتونی با یه گرافیک در حد 1060 و پایین آوردن تنظیمات حداکثر فریم قابل دسترسی برای اکثر CPU های گیمینگ میان رده و پایین رده رو به دست بیاری . اگر حد نهایی یه CPU در یک بازی مثلا 100 فریم باشه تغییر گرافیک تقریبا هیچ کمکی به بهبود فریم نمی کنه صرفا میشه با بالابردن تنظیمات گرافیکی از کیفیت بیشتر بازی استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

بستگی به بازی داره .

در هر صورت CPU بسته به تعداد فریم زیر لود میره و کیفیت تصویر و رزولیشن تاثیر کمی روی فریم دارن .

برای مثال :

اگر شما با 1300 و 1050 روی یه بازی با تنظیمات گرافیکی حداقل و رزولیشن HD نهایتا 200 فریم بگیری با 1080 هم در همین حدود فریم میگیری . در عوض در اگر در تنظیمات بالا و رزولیشن 4K با 1050 حدود 20 فریم میگیری با 1080 میتونی 60 فریم رو بگیری . چون در حالت اول CPU گلواه میشه در حالت دوم گرافیک .

پس عملکرد CPU میتونه مستقل از گرافیک سنجیده بشه . وقتی یه CPU در یه بازی 60 فریم رو میده گرافیک قوی و ضعیف چندان براش مطرح نیست . در این حالت گرافیک قوی تر یعنی تنظیمات گرافیکی بالاتر !

شما میتونی با یه گرافیک در حد 1060 و پایین آوردن تنظیمات حداکثر فریم قابل دسترسی برای اکثر CPU های گیمینگ میان رده و پایین رده رو به دست بیاری . اگر حد نهایی یه CPU در یک بازی مثلا 100 فریم باشه تغییر گرافیک تقریبا هیچ کمکی به بهبود فریم نمی کنه صرفا میشه با بالابردن تنظیمات گرافیکی از کیفیت بیشتر بازی استفاده کرد

اقا مرسی فقظ اینکه 1300x میتونه رزولیشن full hd رو ساپورت کنه و باعث افت فریم نمیشه ؟ در بازیهای انلاین که معمولا گرافیک خیلی بالا نمیخوان

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

اقا مرسی فقظ اینکه 1300x میتونه رزولیشن full hd رو ساپورت کنه و باعث افت فریم نمیشه ؟ در بازیهای انلاین که معمولا گرافیک خیلی بالا نمیخوان

خواهش می کنم

این پست :

و پست قبلیش رو بخونید .

لینک به دیدگاه

دوست من  رایزن 1400 بگیرین  یا اگر 4 هسته ای میخواین  ای 3 8100 بهتره البته مادربرد ارزون براش وجود نداره

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

خواهش می کنم

این پست :

و پست قبلیش رو بخونید .

اقا دمت گرم من رفتم یوتیوب تست هاشو دیدم عاشق رایزن شدم حتما باید پی سی های جدیدمو رایزن بگیرم فقط یه سوال اگه تو گیم نت سی پی هامو اورکلاک کنم به مشکل برمیخورن ؟و یه سوال دیگه اینکه اگه گرافیک 1060 6gb رو مبنا قرار بدیم شما 2200g رو پیشنهاد میدین یا 1300x یا 1400؟؟ مرسی بابت اطلاعات استاد

ویرایش شده توسط ice_man_1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ice_man_1 گفته است :

اقا دمت گرم من رفتم یوتیوب تست هاشو دیدم عاشق رایزن شدم حتما باید پی سی های جدیدمو رایزن بگیرم فقط یه سوال اگه تو گیم نت سی پی هامو اورکلاک کنم به مشکل برمیخورن ؟و یه سوال دیگه اینکه اگه گرافیک 1060 6gb رو مبنا قرار بدیم شما 2200g رو پیشنهاد میدین یا 1300x یا 1400؟؟ مرسی بابت اطلاعات استاد

خواهش می کنم .

اگر اور اصولی باشه  مشکلی نداره .

با توجه به 1060 . 1300 یا 1400 بهتره .

البته شما یه حرکتی میتونی بزنی .

توی 10 تا سیستم یه تعداد مثلا 3 تا رو با 2400G و بدون گرافیک ببند . هزینه کاهش پیدا می کنه و در اکثر بازی ها هم مشکلی نداره . نهایتا این سیستم ها رو برای کانتر و COD 4 تا 8 و ... قرار میدید .

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

خواهش می کنم .

اگر اور اصولی باشه  مشکلی نداره .

با توجه به 1060 . 1300 یا 1400 بهتره .

البته شما یه حرکتی میتونی بزنی .

توی 10 تا سیستم یه تعداد مثلا 3 تا رو با 2400G و بدون گرافیک ببند . هزینه کاهش پیدا می کنه و در اکثر بازی ها هم مشکلی نداره . نهایتا این سیستم ها رو برای کانتر و COD 4 تا 8 و ... قرار میدید .

اقا شرمنده بابت این همه سوال فقط یه سوال دیگه اینکه  سیستم هارو بخوام از لیون بگیرم میتونن واسم اورکلاک اصولی انجام بدن ؟ چون خودم حقیقتش اطلاعاتی ندارم از اورکلاک و میترسم خودم انجام بدم و مشکلی پیش بیاد

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

اقا شرمنده بابت این همه سوال فقط یه سوال دیگه اینکه  سیستم هارو بخوام از لیون بگیرم میتونن واسم اورکلاک اصولی انجام بدن ؟ چون خودم حقیقتش اطلاعاتی ندارم از اورکلاک و میترسم خودم انجام بدم و مشکلی پیش بیاد

خواهش می کنم .

بله لیون براتون انجام میده و یه مبلغی ( گمونم 50 تومن میگیره )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...