رفتن به مطلب

مایع درون این خنک کننده ها باید عوض بشه هر چند وقت یه بار ؟

Recommended Posts

سلام دوستان ، من 1سال بیشتر میشه که یه سیستم از لیون گرفتم ، که از این خنک کننده های آبی داره مدلش اینه : 240 EVO Water Cooling System

سوال اینه ، الان من باید کاری بکنم ؟ یعنی بعد از گذشت چند سال از کجا باید بفهمم این قطعه بدون مشکل داره کار میکنه ؟

آیا اصلا این مایع درون لوله ها باید تعویض یا اضافه بشه ؟

چون واقعیتش من یه سری کیس رو به پهلو خوابوندم دیدم چند قطره از کیس داره میچکه! نگران شدم ببینم چیه داستان ....

ممنون.

لینک به دیدگاه

کولری که شما دارید از نوع close loop هست و مایع داخلش غیر قابل تعویض هست

مایع داخلش نیازی به تعویض نداره و چندین سال بدون مشکل با مایع داخلش ( اسم مایع کولانت هست ) کار میکنه

اون نشتی که فرمودید خطر ناک هست . به فکر تهیه کولر جدید باشید 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، wthreex گفته است :

سلام دوستان ، من 1سال بیشتر میشه که یه سیستم از لیون گرفتم ، که از این خنک کننده های آبی داره مدلش اینه : 240 EVO Water Cooling System

سوال اینه ، الان من باید کاری بکنم ؟ یعنی بعد از گذشت چند سال از کجا باید بفهمم این قطعه بدون مشکل داره کار میکنه ؟

چون واقعیتش من یه سری کیس رو به پهلو خوابوندم دیدم چند قطره از کیس داره میچکه! نگران شدم ببینم چیه داستان ....

ممنون.

درود خوب قبل از هر کاری کولر رو باید عوض یا تعمیرکنید ( اگه هنوز رو سیستمتون نصبه فورا  جداش کنید و از یه فن پردازنده استفاده کنید که قیمتی هم نداره ولی یه قطره از کولانت سیستم رو به فنا میده !? )

بهترین زمان برای تعویض کولانت (مایع واتر کولر) بین 6 تا 12 ماه هست ، علت تعویض کاهش توانایی کولانت نیست بلکه افزایش رسانایی الکتریکی هست که خطریه یعنی مایع واتر کولر تازه خریداری شده با اونی که 5 ساله داره کار میکنه ممکنه تفاوت خاصی توی کولینگ نکنه ولی رسانششون فرق دراه .

خوشبختانه برخی لوپ های بسته امکان تعویض رو هم گذاشتن مثل GLACIER 240 .

البته هزینه یه کولانت خوب واسه چنین لوپ های ارزونی منطقی نیست آب مقطر و مایع کولانت روی هم حداقل 80 تومن خرج بر میداره ( البته تا2.3 بار میشه استفاده کرد ) اگرم فقط بخواید از آب مقطر خالی استفاده کنید به ناچار مجبور به استفاده از فلز نقره هستید که توی لوپ بسته غیر ممکنه ، آب گرید هم با توجه به تبدیل شدنش به مقطر و هزینه لیتری 40 تومن به صرفه نیست ، آب مقطر خالیم باعث رسوب و خردگی میشه ( جدای از اینکه توی کولرتون از ترکیب آلومینیوم برای رادیاتور مس برای بلاک پردازنده استفاده شده باشه که دیگه خورندگی این دو فلز با هم فاجعه هست ! )

البته اینم اضافه کنم که میشه  کولانت لوپ های بسته هم قابل تعویضه ولی حوصله می خواد .

اگرم قصد تعمیر دارید و دست به آچارتونم خوبه  باید اول محل نشتی رو پیدا کنی ،‌اگر از اتصالات  یا خود لوله انتقال باشه می تونید تعویض کنید  البته هزینه تیوبم منطقی نیست براتون حدود 130 تومن واسه چند متر تیوب !

اگرم راد مشکل داشته باشه مجبور خرید رادیاتور جدید هستید حدود 50 تا 80 تومن ( آلومینیومی ) و تیوب حدود 130 تومن و چندتا بست لوله که بازم نمیصرفه !

اگرم بلاک مشکل داشته باشه که هیچی فاتحه کولر خوندس هزینه ی یه بلاک از کل کولر بیشتر میشه ?

در آخر ،‌مطالب بالا فقط جهت آگاهی بیشتر بود طبق گفته ی دوستمون در بالابهتره  یا کولر رو عوض کنید (فقط نو بخرید دست دوم نه! ) یا از فن یا  کولر های بادی استفاده کنید .

ویرایش شده توسط abidi
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، abidi گفته است :

درود خوب قبل از هر کاری کولر رو باید عوض یا تعمیرکنید ( اگه هنوز رو سیستمتون نصبه فورا  جداش کنید و از یه فن پردازنده استفاده کنید که قیمتی هم نداره ولی یه قطره از کولانت سیستم رو به فنا میده !1f622.png )

بهترین زمان برای تعویض کولانت (مایع واتر کولر) بین 6 تا 12 ماه هست ، علت تعویض کاهش توانایی کولانت نیست بلکه افزایش رسانایی الکتریکی هست که خطریه یعنی مایع واتر کولر تازه خریداری شده با اونی که 5 ساله داره کار میکنه ممکنه تفاوت خاصی توی کولینگ نکنه ولی رسانششون فرق دراه .

خوشبختانه برخی لوپ های بسته امکان تعویض رو هم گذاشتن مثل GLACIER 240 .

البته هزینه یه کولانت خوب واسه چنین لوپ های ارزونی منطقی نیست آب مقطر و مایع کولانت روی هم حداقل 80 تومن خرج بر میداره ( البته تا2.3 بار میشه استفاده کرد ) اگرم فقط بخواید از آب مقطر خالی استفاده کنید به ناچار مجبور به استفاده از فلز نقره هستید که توی لوپ بسته غیر ممکنه ، آب گرید هم با توجه به تبدیل شدنش به مقطر و هزینه لیتری 40 تومن به صرفه نیست ، آب مقطر خالیم باعث رسوب و خردگی میشه ( جدای از اینکه توی کولرتون از ترکیب آلومینیوم برای رادیاتور مس برای بلاک پردازنده استفاده شده باشه که دیگه خورندگی این دو فلز با هم فاجعه هست ! )

البته اینم اضافه کنم که میشه لوپ کولانت لوپ های بسته هم قابل تعویضه ولی حوصله می خواد .

اگرم قصد تعمیر دارید و دست به آچارتونم خوبه  باید اول محل نشتی رو پیدا کنی ،‌اگر از اتصالات  یا خود لوله انتقال باشه می تونید تعویض کنید  البته هزینه تیوبم منطقی نیست براتون حدود 130 تومن واسه چند متر تیوب !

اگرم راد مشکل داشته باشه مجبور خرید رادیاتور جدید هستید حدود 50 تا 80 تومن ( آلومینیومی ) و تیوب حدود 130 تومن و چندتا بست لوله که بازم نمیصرفه !

اگرم بلاک مشکل داشته باشه که هیچی فاتحه کولر خوندس هزینه ی یه بلاک از کل کولر بیشتر میشه 1f604.png

در آخر ،‌مطالب بالا فقط جهت آگاهی بیشتر بود طبق گفته ی دوستمون در بالابهتره  یا کولر رو عوض کنید (فقط نو بخرید دست دوم نه! ) یا از فن یا  کولر های بادی استفاده کنید .

ممنون رفیق

فقط یه موردی من اصلا نمیدونم این واترکولینگ نشتی داره یا نه ، چون الان سیستم روشنه ، و من هر 1 ماه یه بار تقریبا کیس رو باز میکنم توشو خاک گیری میکنم

منتها این سری اومدم این فن های توش رو با دستمال کاغدی (خیسش کردم) تمیز کنم ، به پلهو خوابوندم ، و دیدم چند قطره از کیس اومد بیرون ، حالا نمیدونم از این واترکولینگ بوده یا دستمالی که خیس کرده بودم ، حالا چطور بفهمم الان نشتی داره ؟

لینک به دیدگاه

بهترین کار اینه تو شرایطی که مطمئنید کاملا خشک هست تو مسیر تمام اتصالات در حالتی که سیستم خاموشه دستمال کاغذی بزارید و ببینید خیس میشه یا نه . البته به این راحتی closed loop ها نشتی نمیدن . خیلی به سختی . مگه ضربه سنگینی بهش بخوره

خود دیپ کول برای سری کاپیتان ش حداقل 10000 ساعت کار یعنی حدود 10 سال پیاپی کار کردن نیمه عمر تعیین کرده . گرین یه مقدار کیفیتش پایینتره متاسفانه !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، wthreex گفته است :

ممنون.

سلام.

مایع خنک کننده (کولانت) موجود در خنک کننده های آبی سری Glacier EVO در شرایط کاری استاندارد (از نظر رطوبت و دمای محیط اتاق) و استفاده عادی و گیمینگ تا حدود 10 سال نیاز به هیچ گونه سرویس و یا جایگزینی ندارند. 

نقل قول

ازتون خواهش می کنم حتماً این مورد رو با دقت چک کنید. 

از تاریخ شروع عرضه خنک کنده های آبی سری Glacier بیش از 10 هزار از مدل های مختلف این خنک کننده آبی به بازار عرضه شده و تا هم اکنون هیچ گزارش مستندی از نشتی آب این سری به واحد خدمات پس از فروش گرین منتقل نشده. 

ما  ایمنی این سری از خنک کننده ها را  از نظر نشتی و طول عمر بالا  تضمین می کنیم. در این مورد نگران نباشید. تعداد بسیار زیادی از این خنک کننده ها در سرورهای صدا و سیما، ادارات دولتی و حتی نظامی کشور به صورت 24 ساعته کار می کنند.

ویرایش شده توسط Mahdi_Moosavi
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...