رفتن به مطلب

دو تا سوال دارم(بیا داخل)

sajad564
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان دو تا سوال داشتم ک واقعن نمیدونستم و نمیدونم ک کجا باید مطرح میشد ولی با توجه به مطالبی ک در این بخش موجود بود تصمیم گرفتم اینجا اون دو تا سوال رو بپرسم اگر سوال هام ب این بخش ربطی نداره ب بخش مناسب انتقال بدید

سوال اول:دوستان بنده زبانم در حد متوسط هستش و از اونجایی ک برای خوندن کتاب های رفرنس برنامه نویسی نیاز ب مسلط بودن به زبان برای درک هرچه بهتر کتب هستش تصمیم گرفتم زبانم رو تقویت کنم و برای شروع دایره لغتم رو گسترش بدم...ولی خب توی نت اکثر کتب مربوط ب لغت یا انگلیسی ب انگلیسی هستش یا اون هایی ک فارسی هستن تعداد کمی لغت دارن ک برای تسلط نسبی ب لغات زبان اصلا کافی نیست خواهشم از دوستانی ک زبانشون خوب هستش کتابی رو برای لغت معرفی کنن اگر تو نت موجود هست لینک بدن اگر هم برای خرید تو فروشگاه ها موجود هستش لینکش رو بدن ک برای خرید اقدام کنم

سوال دوم: دوستان ی مدت پیش  آدامسی تحت برند "اکشن" که کاربردش  ضدخواب آلودگی  بودش معرفی  شدش ک خیلی سرو صدا کردش ولی خب اکثر مطالبی ک توی نت از این آدامس موجود هستش ریپورتاژ آگهی هستش و جنبه تبلیغاتی داره دوستانی ک از این آدامس استفاده کردن یا آدمس از برند دیگه ای رو استفاده میکنن ممنون میشم در مورد کیفیت و صحت ادعای تولید کننده بنده رو راهنمایی کنند(چون بنده معمولا پنج شیش ساعت میخوابم و در طول روز خیلی خوابم میگیره)

ممنون

لینک به دیدگاه

درباره سوال اولتون

نظر شخصی بنده: حفظ کردن لغت کوچکترین ارزشی نداره و باعث بالا رفتن درک مطلب نمیشه. مخصوصاً به فارسی که میری دیکشنری میبینی برای یه کلمه 20 تا معنی نوشتن ، در نهایت هم هیچکدوم برابر با کاربری فعلی یا کاربری فنیش نیست!

شما باید انگلیسی مطالعه کنید، اول معنی کلمات ناشناس رو حدس بزنید ، بعد با مراجعه به دیکشنری معنیشو پیدا کنید

اگه سطحتون در حدیه که بیشتر کلمات یا ساختار جمله ها براتون نامفهوم هستن ، یه دوره پیش آیلتس برید. حفظ کردن کلمات راهکار شما نیست.

برای برنامه نویسی هم پیشنهادم اینه از فیلمهای انگلیسی موجود استفاده کنید نه کتاب. اساساً مطالعه کتاب انگلیسی خودش یه فنه که باید چند سال مرتب روش زمان بزارید و به جز معنی لغات مهارتهای دیگه ای رو هم باید به صورت مستمر تمرین کنید تا بتونید یه کتاب انگلیسی رو همونجوری که فارسی میخونید بخونید.

ولی فیلم عالیه. من بارها از فیلمهای آموزشی فنون برنامه نویسی لیندا، پلورالسایت و ... دانلود کردم و دیدم و برام فوق العاده مفید بودن. درکشون هم راحتتره و به طور موازی ناخودآگاه روی قابلیتهای زبانتون هم اثر مثبت میزاره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

سوال اول : در مورد زبان که من خودم عاشق زبان انگلیسی ام و زبانم نسبتا خوبه ولی دنبال اینم که بتونم به حد عالی برسم و آیلتس و تافل رو بگیرم که یکی از دوستان منابعی رو برام نوشتن که اگه کاغذش رو پیدا کردم همینجا اضافه می کنم...

سوال دوم : در مورد آدامس هم باید بگم منم تبلیغاتش رو که دیدم رفتم یه بسته اکالیپتوسش رو گرفتم و شاید بگم با استفاده آدامس اول و چند تای بعدی شاید یه جورایی حالت ، چطوری بگم ، مثلا هوشیاری و غیرخواب آلودگی یا مثلا شادابی نه به معنای واقعی داشت که دیگه در مصارف بعدی زیاد مشهود نبود حالا شاید لازم باشه واقعا موقع خواب آلودگی مصرف بشه تا خودشو نشون بده؟! ماده موءثرش فکر کنم همون کافئینه که خب قطعا درصد زیادی هم نیست و تاثیرش هم اندازه مقدارشه دیگه؟! به نظر من آدامس بایودنت بهتره هرچند ورژن ضد خواب آلودگی نداره؟!ولی طعم هاش ماندگاری بالایی داره و کندرش با اینکه مقداری  به تلخی کندر میزنه ولی آدامسه خیلی خوبیه؟!

در نهایتاگه  خواستی یه بسته اکشن بگیر 2500 و یه تست بزن ببینن تاثیر داره یا نه ؟! به همین راحتی؟!

اگه میخوای با خواب آلودگی مبارزه کنی برای مواقع خیلی ضروری از نوشابه های انرژی زا مثل Red Bull , Hype و... استفاده کن که البته اوناهم ایرانیاش یه قیمت و یه خاصیت دارن و خارجیاشون هم یه قیمت و یه خاصیت و ترکیبات دیگه که بهتره راجع بهشون تحقیق کنی؟! ولی این جور نوشیدنی ها رو هم بهتره مواقع ضرورت استفاده کنی و زیاده روی نکنی چون اینا هم بخوای حسابش کنی مثل همین اورکلاک سیستم میمونه که یه موقع میزنه همه چی رو به باد میده؟!مواظب باش؟!

در آخر بهترین روش مقابله با خواب آلودگی ، تنظیم و مدیریت ساعات خوابه که حتی اگه بتونی یه نیم ساعت به مدت خوابت اضافه کنی و یا در طول روز یه چرت 15-20 دقیقه ای بزنی ، تاثیر بیشتری برات داره؟! در این مورد هم تحقیق کن؟!

موفق باشی دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود

سوال اول : در مورد زبان که من خودم عاشق زبان انگلیسی ام و زبانم نسبتا خوبه ولی دنبال اینم که بتونم به حد عالی برسم و آیلتس و تافل رو بگیرم که یکی از دوستان منابعی رو برام نوشتن که اگه کاغذش رو پیدا کردم همینجا اضافه می کنم...

سوال دوم : در مورد آدامس هم باید بگم منم تبلیغاتش رو که دیدم رفتم یه بسته اکالیپتوسش رو گرفتم و شاید بگم با استفاده آدامس اول و چند تای بعدی شاید یه جورایی حالت ، چطوری بگم ، مثلا هوشیاری و غیرخواب آلودگی یا مثلا شادابی نه به معنای واقعی داشت که دیگه در مصارف بعدی زیاد مشهود نبود حالا شاید لازم باشه واقعا موقع خواب آلودگی مصرف بشه تا خودشو نشون بده؟! ماده موءثرش فکر کنم همون کافئینه که خب قطعا درصد زیادی هم نیست و تاثیرش هم اندازه مقدارشه دیگه؟! به نظر من آدامس بایودنت بهتره هرچند ورژن ضد خواب آلودگی نداره؟!ولی طعم هاش ماندگاری بالایی داره و کندرش با اینکه مقداری  به تلخی کندر میزنه ولی آدامسه خیلی خوبیه؟!

در نهایتاگه  خواستی یه بسته اکشن بگیر 2500 و یه تست بزن ببینن تاثیر داره یا نه ؟! به همین راحتی؟!

اگه میخوای با خواب آلودگی مبارزه کنی برای مواقع خیلی ضروری از نوشابه های انرژی زا مثل Red Bull , Hype و... استفاده کن که البته اوناهم ایرانیاش یه قیمت و یه خاصیت دارن و خارجیاشون هم یه قیمت و یه خاصیت و ترکیبات دیگه که بهتره راجع بهشون تحقیق کنی؟! ولی این جور نوشیدنی ها رو هم بهتره مواقع ضرورت استفاده کنی و زیاده روی نکنی چون اینا هم بخوای حسابش کنی مثل همین اورکلاک سیستم میمونه که یه موقع میزنه همه چی رو به باد میده؟!مواظب باش؟!

در آخر بهترین روش مقابله با خواب آلودگی ، تنظیم و مدیریت ساعات خوابه که حتی اگه بتونی یه نیم ساعت به مدت خوابت اضافه کنی و یا در طول روز یه چرت 15-20 دقیقه ای بزنی ، تاثیر بیشتری برات داره؟! در این مورد هم تحقیق کن؟!

موفق باشی دوست عزیز.

والا من خودم قبلا ی جغدی بودم واس خودم...کلا بیشتر از پنج شیش ساعت نمیتونستم بخوابم...ولی الان ی سری دارو مصرف میکنم ک باعث خواب آلودگی میشه...والا خودشون گفتن ب اندازه ی  قهوه تاثیر گزار هستش ...قهوه خیلی روم تاثیر میزاره و واقعا ازش راضی هستم...ی فنجون هفت هشت ساعت شارژم میکنه در واقع آدامس رو برای زمانی میخوام ک میرم دانشگاه ک سر کلاس چرت نزنم...در مورد زبان...بنده زبانم خوبه خیلی هم قبلا روش وقت گذاشتم ولی خب دایره واژگانم در حد تیک ایت گاج ک برا کنکور بودش هستش...بنابراین توی جملات و عبارات بعضی از واژه هم برام نا آشنا هستن(تعدادشون زیاد نیست ولی خب...)

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود

موفق باشی دوست عزیز.

در ۱ ساعت قبل، Taghi گفته است :

درباره سوال اولتون

نظر شخصی بنده: حفظ کردن لغت کوچکترین ارزشی نداره و باعث بالا رفتن درک مطلب نمیشه. مخصوصاً به فارسی که میری دیکشنری میبینی برای یه کلمه 20 تا معنی نوشتن ، در نهایت هم هیچکدوم برابر با کاربری فعلی یا کاربری فنیش نیست!

شما باید انگلیسی مطالعه کنید، اول معنی کلمات ناشناس رو حدس بزنید ، بعد با مراجعه به دیکشنری معنیشو پیدا کنید

اگه سطحتون در حدیه که بیشتر کلمات یا ساختار جمله ها براتون نامفهوم هستن ، یه دوره پیش آیلتس برید. حفظ کردن کلمات راهکار شما نیست.

برای برنامه نویسی هم پیشنهادم اینه از فیلمهای انگلیسی موجود استفاده کنید نه کتاب. اساساً مطالعه کتاب انگلیسی خودش یه فنه که باید چند سال مرتب روش زمان بزارید و به جز معنی لغات مهارتهای دیگه ای رو هم باید به صورت مستمر تمرین کنید تا بتونید یه کتاب انگلیسی رو همونجوری که فارسی میخونید بخونید.

ولی فیلم عالیه. من بارها از فیلمهای آموزشی فنون برنامه نویسی لیندا، پلورالسایت و ... دانلود کردم و دیدم و برام فوق العاده مفید بودن. درکشون هم راحتتره و به طور موازی ناخودآگاه روی قابلیتهای زبانتون هم اثر مثبت میزاره.

موفق باشید.

ممنون بابت راهنماییتون...زبانم خوبه...الان هدفم اینه که عالی بشه بنابراین میخوام دایره واژگانم رو گسترش بدم به طور مثال الان ی کتابی رو برای لغت میخونم ک1400 تا لغت داره...معمولا از هر ده تا لغتش هفت هشتا رو بلدم...درسته هر لغت ده جور معنی داره ولی خب گفتم زبانم در حد خوبی هستش و خیلی از جملات رو متوجه میشم  ولی در کنار حفظ لغت چند تا کتاب برای معنی لغات در متن و عبارت ها رو هم دارم مطالعه میکنم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز در مورد سوال دومتون بگم که از این آدامس ها استفاده نکنید الان بهتون میگم چرا:

یه زمانی میگفتن که سر سفره آب زیاد بخورید و مد شده بود که همه تند تند آب میخوردن ، بعداً اومدن گفتن آخر غذا آب بخورید وسط غذا ضرر داره بعد از اون اومدن گفتن که اصلا سر غذا آب نخورید .امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید

شاید الان از این آدامس ها خوب بگن اما صد درصد چون روی مغز اثر میزاره استفاده طولانی مدتش توصیه نمیشه ، چون این مثل قهوه نیست که امتحانش رو پس داده باشه. 

اگه امکانش هست از قهوه استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

عرض اادب 

راجع به سوال دوم :

اگر بدن شما نیاز به خواب داره سعی نکنید با ادامس و دارو و هر چیز دیگه ای جلوش رو بگیرید ، اول یک تست اولیه قند خون و چربی و کبد بدید بعد که به امید خدا مشکلی نبود عادت های غذایی تون رو تغییر بدید ! و بعد سعی کنید عادت بسازید

من الان سربازم - در حال حاضر بیمار هم هستم (دندانپزشکی خدمت باعث عفونت فک و لثه ام شده)  با این حال در بدترین حالت نمیتونم بیشتر از 8 ساعت بخوابم ! این طبیعیه ! چون بدنم عادت کرده ! (البته شب ها هم حداکثر تا یک میتونم بیدار باشم)  

با تمام این تفاسیر ورزش و تغذیه خیلی خیلی موثر تر از دارو و آدامس و ... برای تنظیم خواب بدن هستند

لینک به دیدگاه

من با نگاه کردن مداوم سریال های زیر نویس شده انگلیسی بدون ترجمه فارسی طول چند سال زبانم از 0 به حدی رسید که 90% مطالب اخبار و گفتگو های غیر تخصصی(علمی دانشگاهی) رو متوجه میشم.

اصلا وقت خودتو با خوندن و حفظ کردن کلمات تلف نکن.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

اگه شما مدام قهوه استفاده میکنی دلیل خواب آلودگیت همین قهوه ست چون قهوه وابستگی ایجاد میکنه و هر روز باید دوزش رو بیشتر کنی تا تاثیر خودش رو بزاره

اگه شما امروز یک فنجان قهوه مصرف کردی و فردا همین مقدار رو مصرف کردی دیگه پسفردا همین مقدار جوابگوی شما نیست و باید دوزش رو بیشتر کنی اگر هم بیشتر نکنی تاثیرش کمتر میشه و میره تاحدی که اصلا جوابگو نیست و بعدش دیگه معکوس عمل کنه و شروع میکنی به خمیازه کشیدن و کسلی و... و اگرهم بعد از مصرف مداوم (همیشه تایم خودش) یکدفه قطعش کنی و دیگه مصرف نکنی آنچنان سردردی میگیری که نگو... من مصرف کننده قهوه هستم و با اینکه خیلی حواسم جمعه و مراعات میکنم که وابسطه نشم ولی بازم میشم. نمونه ش همین چند روز پیش بود. پس توی مصرف قهوه زیاده روی نکنید و برای مواقع اضطراری و نیاز ازش استقاده کنید

لینک به دیدگاه

در مورد سوال دومتون

بله تا کمی صحت داره بنده تست کردم

ولی نمیدونم این حالتو من دارم یا بقیه هم داشتن : که وقتی دارید میجوید یه جوری میشید اگه رزمی کار کرده باشی تقریبا تو حالت اماده بودن میری یعنی رفلکست به موضوعات خوب میشه { بازم میگم من اینطوریم شما رو نمیدونم}

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...