رفتن به مطلب

روشن نشدن سیستم بعد از تمیزکاری با اسپری خشک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز پیشاپیش عیدتون مبارک!

خب دیگه کم کم داره عید میشه و منم تصمیم گرفتم به سیستمم یه حال و هوایی بدم

سیستم خاموش بود (بمدت یک روز)و بعدش منم با اسپری خشک ناهید که خیلی تعریفشو میکنن دوستان شروع به تمیزکاری کردم 

خیلی کم استفاده کردم و  هر لحظه دستم رو به یک شیء فلزی میزدم بعد از چند دقیقه که هیچ بوی اسپری از داخل سیستم نمی آمد و همه جاها کاملا خشک بود کلید منبع تغذیه ی سیستم رو روشن کردم و دیدم مین بوردم (Z170A  M7) چراغ پشت کلید روی مین بورد روشنه که قبل از روشن همیشه روشن بود ولی چراغ game boost که دوحالت داره یکی سبز و قرمز روشن نیست . (که میتونه به این معنا باشه بایوس کار نمیکنه)سیستم رو زدم روشن بشه ولی نشد ! از کلید روی برد امتحان کردم بازم روشن نشد !

خواهش میکنم کمکم کنید دم عیدی حالمون خراب نشه!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز پیشاپیش عیدتون مبارک!

خب دیگه کم کم داره عید میشه و منم تصمیم گرفتم به سیستمم یه حال و هوایی بدم

سیستم خاموش بود (بمدت یک روز)و بعدش منم با اسپری خشک ناهید که خیلی تعریفشو میکنن دوستان شروع به تمیزکاری کردم 

خیلی کم استفاده کردم و  هر لحظه دستم رو به یک شیء فلزی میزدم بعد از چند دقیقه که هیچ بوی اسپری از داخل سیستم نمی آمد و همه جاها کاملا خشک بود کلید منبع تغذیه ی سیستم رو روشن کردم و دیدم مین بوردم (Z170A  M7) چراغ پشت کلید روی مین بورد روشنه که قبل از روشن همیشه روشن بود ولی چراغ game boost که دوحالت داره یکی سبز و قرمز روشن نیست . (که میتونه به این معنا باشه بایوس کار نمیکنه)سیستم رو زدم روشن بشه ولی نشد ! از کلید روی برد امتحان کردم بازم روشن نشد !

خواهش میکنم کمکم کنید دم عیدی حالمون خراب نشه!

داش فکر کنم همه داریم دم عیدی بورد میسوزونیم منم بورد جدیدمو که یه ماهه نشده گرفتم سوخت ???

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

داش فکر کنم همه داریم دم عیدی بورد میسوزونیم منم بورد جدیدمو که یه ماهه نشده گرفتم سوخت 1f610.png1f61e.png1f61e.png

دادا زبونتو گاز بگیر !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

دادا زبونتو گاز بگیر !

بورد من که سوخت انشالله که مال شما سالم باشه :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست  گرامی  این  میبورد ظرافتش  بالاتر ا ینکه  بخواید اسپری  خشک بهش بزنید ! اونم ناهید که اصلا مثل قبل نیست و   خودشخیلی مواقع  باعث  خرابی  مدارها هم میشه!

این اسپر برا   مدارهای الکترونیکی   معمولی هست     کلا  مدارهای  غیر حساس  

درکل  مین بورد   هیچ زمان نیازی  به این  کار ها نداره  بخصوص  سریهای  حرفه ای و  جدید 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

دوست  گرامی  این  میبورد ظرافتش  بالاتر ا ینکه  بخواید اسپری  خشک بهش بزنید ! اونم ناهید که اصلا مثل قبل نیست و   خودشخیلی مواقع  باعث  خرابی  مدارها هم میشه!

این اسپر برا   مدارهای الکترونیکی   معمولی هست     کلا  مدارهای  غیر حساس  

درکل  مین بورد   هیچ زمان نیازی  به این  کار ها نداره  بخصوص  سریهای  حرفه ای و  جدید 

حالا من چکار کنم جناب فردوسی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

حالا من چکار کنم جناب فردوسی؟

والا  چه عرض  کنم  شاید  بایوستون  مشکل  پیدا  کرده  ولی  علی الحساب   همون قسمتهایی که   اسپر زدید  رو  با الکل طبی خوب  یا   تینر فوری  200000  واقعی   با  مسواک   تمیز  کنید و  بذارید خشک بشه  چون   اون اسپری  ناهید  خودش  مواد و  چربی هایی داره  که  روی برد  میمونه  و  خود همونا   تو مدارهای  حساس   مشکلساز میشن  تجربشو داشتم

بعدش  کاری که دوستمون   فرمودن  دراوردن  باتری و  جا زدن   انجام بدید  انشاا... درست بشه

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir311 گفته است :

باتری رو در بیارید و بعد از 5 دقیقه دوباره جا بزنید

هنگام برق داشتن سیستم یا خاموش بودن؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

هنگام برق داشتن سیستم یا خاموش بودن؟

باید کابل پشت پاور قطع باشه .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

باید کابل پشت پاور قطع باشه .

در 13 دقیقه قبل، amir311 گفته است :

در حالت خاموش

سپاس

بعد از در آوردن و گذاشتن سیستم روشن شد ولی تصویر نداد . حالا دارم دوباره گرافیک رو میذارم(باتری زیر گرافیک بود!) 

در 17 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

والا  چه عرض  کنم  شاید  بایوستون  مشکل  پیدا  کرده  ولی  علی الحساب   همون قسمتهایی که   اسپر زدید  رو  با الکل طبی خوب  یا   تینر فوری  200000  واقعی   با  مسواک   تمیز  کنید و  بذارید خشک بشه  چون   اون اسپری  ناهید  خودش  مواد و  چربی هایی داره  که  روی برد  میمونه  و  خود همونا   تو مدارهای  حساس   مشکلساز میشن  تجربشو داشتم

بعدش  کاری که دوستمون   فرمودن  دراوردن  باتری و  جا زدن   انجام بدید  انشاا... درست بشه

ممنون جناب فردوسی حالا که سیستم روشن شده باید بازم این کارو انجام بدم؟ رو اونجاها دست کشیدم چربی احساس نکردم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سپاس

بعد از در آوردن و گذاشتن سیستم روشن شد ولی تصویر نداد . حالا دارم دوباره گرافیک رو میذارم(باتری زیر گرافیک بود!) 

ممنون جناب فردوسی حالا که سیستم روشن شده باید بازم این کارو انجام بدم؟ رو اونجاها دست کشیدم چربی احساس نکردم!

خواهش  میکنم اگر  چربی  واقعا نیست  و  کاملا  تمیزه  که  نمیخاد ولی   درکل  انجام بدید بهتره  

حالا  همین دراوردن باتری  و  اتصال  چند ثانیه بین  پایه های  جاباتری  انجام  بدید  

لینک به دیدگاه

درود تصویر داد

ممنون از دوستانی که راهنمایی فرمودند

دلیل روشن نشدن این  بود که یکم اسپری زیر باتری رفته بود  وقتی خشک شد باتری رو جا زدم

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

درود امیرجان

خدارو شکر که از سر گذروندید و قطعات نظامی msi کار خودشون رو مثل همیشه درست انجام دادن

ولی دیگه همچین کاریو با همچین برد عروسکی نکنید. اون ناهید برای تمیزکاری مدارهای سگ جون dip ساخته شده نه همچین برد ظریفی

اسپری های هوای فشرده برای گرد گیری هم خیلی کوچیکه و هم خیلی گرون

توصیه من به شما اینه که با 70-80 تومن یه بلوور خریداری کنین و هر یکی دو ماه یه بار یه باد بگیرید تو کیس و کولر و پاور و گرافیک

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali_8114 گفته است :

درود امیرجان

خدارو شکر که از سر گذروندید و قطعات نظامی msi کار خودشون رو مثل همیشه درست انجام دادن

ولی دیگه همچین کاریو با همچین برد عروسکی نکنید. اون ناهید برای تمیزکاری مدارهای سگ جون dip ساخته شده نه همچین برد ظریفی

اسپری های هوای فشرده برای گرد گیری هم خیلی کوچیکه و هم خیلی گرون

توصیه من به شما اینه که با 70-80 تومن یه بلوور خریداری کنین و هر یکی دو ماه یه بار یه باد بگیرید تو کیس و کولر و پاور و گرافیک

درود علی جان

کمپرسور داشتم روی باد کم تنظیم و وقتی خاموش کمپرسور بود  میزدم  که یه دو ماهی شده بود به فنا رفته بود و گرنه همچین کاری با مین بورد عزیزم نمیکردم:D

راستش فکر میکنم  اگر یه مین بورد دیگه بود به فنا میرفت!

5aad3559054bc__.thumb.jpg.92ede86d65a1e87a3d22415cc8341bd2.jpg

راستی با این چکار کنم ؟ فکر کنم برای آردوینو هم خطر ناک باشه؟؟!!

5aad35b0afe42__.thumb.jpg.e80469c252cead0ceb67b6bee6081e0e.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

کی به شما گفته همچین اسپری را به مادربرد با این ظرافت بزنید؟ :| تنها و تنها اسپری که میتونید برای تمیز کاری سیستم ازش استفاده کنید اسپری هوای فشرده شده و اونم فقط برای گردگیری هست. احتمال زیاد یکی از قطعات هنگام استفاده از این اسپری ناهید به فنا رفته. بیشتر احتمال مادربرده.

به هیچ عنوان از تینر روی قطعات استفاده نکنید واقعا نمیدونم دوستان چطور چنین چیزی را پیشنهاد میدن :| شما باید الکل 99% ایزو پروپیل یا 2-پروپانول تهیه کنید و قطعات را با اون و تنها با این الکل شستشو بدید، الکل طبی و غیره را فراموش کنید. احتمالا با ایزوپروپیل 99% مشکلت برطرف میشه.

سلام

درمورد  استفاده از  اسپری  ناهید   که همینطوره  و  نباید استفاده  کرد 

ولی  اون  الکلی  که شما  میفرمایید  هم  کاملا  درسته  وبهترین  حالته   و  لی  براحتی   پیدا نمیشه  درمورد  تینر فوری  20000  واقعی هم  مطمن باشید  کاری شبیه به همون  الکل رو  میکنه   حالا  ما  چیزی که هم  از اساتیدمون شنیدیم و هم  چندین سال  تجربشو داشتیم  اینطور بوده  و کاملا  جوابگو بوده 

در 34 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود تصویر داد

ممنون از دوستانی که راهنمایی فرمودند

دلیل روشن نشدن این  بود که یکم اسپری زیر باتری رفته بود  وقتی خشک شد باتری رو جا زدم

به هرحال  خداروشکر که  درست شد 

لینک به دیدگاه

والا خیلی از بردهای جدید اصلا نیاز به بکارگیری مایع ندارن . با یه گردگیر معمولی(که حدود 10هزار قیمت دارن و از پر پرندگان تهیه شدن) تا حد خیلی خیلی زیادی گردگیری انجام میشه .خودم یه رمپیج 3 سوکت 1366 سوزوندم با این ماجراجویی ها و اونموقع تازه هزول اومده بود . مجبور شدم اجباری کوچ کنم به 4790k . خیلی تجربه بدی بود . باز شما خوبه که بخیر گذشته .

لینک به دیدگاه

درود اقا امیر گل

واقعا تعجب کردم 

نه اینکه حرفی روی باد زده باشم 

خودم ازین اسپری برای تمیز کردن مینبورد و گرافیک استفاده کردم

نه یک بار بیشتر از صدبار روی سه تا سیستم های گرون خودم در طول چندسال

اما مشکلی که برای شما پیش اومده برای من نیومد(درکمال تعجب)

حتی به چندتا ازدوستانم چه دراین فروم و چه دوستانم در شهر خودم پیشنهاد کردم و دوستانمم خیلی از نتیجه کار راضی بودن

سوال؟ ایا داخل پاور هم ازین اسپری استفاده کردین؟

زمانیکه اسپری کردین کابل پاور قطع بوده؟

مدل پاورتون چیه؟

قبل زمانیکه سیستم به برق وصل کردین از خشک شدن قطعات اطمینان حاصل کردین؟

( درهر صورت بسیار ناراحت شدم نه فقط به خاطر سیستم شما بلکه اگر دراین مورد به دوستانم اشتباه مشاوره داده باشم در طول این سالیان)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت استارتر محترم :

اسپری ناهید برای تمیز کردن قطعات اکترونی با ظرافتی مثل مادربورد و گرافیک نیست منم قبلا یه گرافیک سوزو ندم بل کل مرخص شد به خاطر عدم آگاهی چون فکر میکردم میشه شستش بورد رو  با اسپری

--

تو کار کامپیوتر فقط بدرد تمیز کردن فن شاید بخوره!

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام.من دیروز با اسپری خشک مادربرد رو تمیز کردم،TIMیا همون خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم گزاشتم سرجاش بعد وقتی پاور میزنم روشن نمیشه.ی چراغ هم گوشه پایین مادربرد هست کهنشون میده که برق تو مادربرد موجوده و عادیه.یعنی مشکل چیه!

باید ببرم بیرون با التراسونیک تمیزش کنم؟

کمکم کنید لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...