رفتن به مطلب

پروژه عجیب انویدیا برای حذف نام AMD جدی تر شده است!(گیگابایت اولین چراغ سبز)

Recommended Posts

چندی پیش مطلبی را برای شما عزیزان منتشر نمودیم، بدین مضمون که انویدیا یک برنامه تجاری موسوم به GeForce Partner Program را در پیش گرفته است که شرکای تجاری آن و سازندگان سخت افزار را در زمینه استفاده از تراشه های AMD در کنار نام جیفورس، محدود می کند.

((انویدیا این عمل را برای حفظ نام تجاری GeForce انجام داده و معتقد است که شرکت هایی که شریک تجاری GeForce هستند، نباید به تولید دیگر مدل های AMD بپردازند. اما برنامه GPP بسته های تشویقی دیگری را برای این شرکت ها در نظر گرفته است که از جمله آنها برنامه های تبلیغاتی رایگان، کاهش قیمت، جایزه های افزوده بر هر خرید و ... است. انویدیا به توسعه و عرضه کارت گرافیک های خود در لباس Custom برندها دیگر کمک کرده و آنها را یکی از بخش های GeForce می داند. در این صورت برندهایی همچون MSI، ASUS و یا Gigabyte که در هر دو جبهه فعالیت دارند، اینک بر سر دوراهی انتخاب قرار خواهند گرفت!))

img_6676.jpg

انویدیا تا کنون به این خبر واکنش رسمی نشان نداده است؛ اما در روزهای اخیر و پس از معرفی رسمی "آمپلی فایر گرافیکی" با نام Gigabyte RX 580 Gaming Box بدون نام تجاری AORUS، زمزمه هایی در فضای مجازی پیچیده است. شرکت گیگابایت دیگر مدل های این آمپلی فایر را که از کارت گرافیک های مبتنی بر معماری NVIDIA استفاده می کنند، با نام تجاری AORUS به فروش می رساند. در نتیجه نام گیگابایت برای مدل های مبتنی بر AMD و نام AORUS برای برند انویدیا باقی مانده است! همچنین شایعاتی در زمینه مدل های عرضه شده از برندهای MSI و ASUS نیز وجود دارد که به دلیل عدم اطمینان کامل، برای پرداختن به آنها بهتر است کمی صبر کنیم

منبع سایت سخت افزار

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فکر کنم AMD هم چنین برنامه ای داره  برای مثال شرکت های XFX و Sapphire فقط کارت ای ام دی تولید میکنن

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، shocker78 گفته است :

فکر کنم AMD هم چنین برنامه ای داره  برای مثال شرکت های XFX و Sapphire فقط کارت ای ام دی تولید میکنن

شریک اختصاصی داشتن هیچ ربطی به این موضوع نداره .

شرکت EVGA هم فقط برای انویدیا کارت میزنه .

تا قبل از این هر شرکتی میتونست بدون محدودیت برای هر دو کارت بزنه . شرکتهایی مثل EVGA و ایسوس و ... صرفا بر اساس سیاست های خودشون تصمیم میگرفتند که برای کدوم شرکت کارت بزنن . اما حالا انویدیا در تصمیم شرکتها مداخله می کنه و حساب کسانی که برای ای ام دی هم کارت میزنن از سایرین جدا میشه . این موضوع میتونه نقض حقوق مصرف کننده حساب بشه . اگر این اتفاق بیفته شرکت انویدیا توسط دولت هایی مثل دولت آمریکا شدیدا مورد مجازات قرار میگیره ( 100 البته انویدیا حساب شده کار می کنه و حتما از محدودیت های قانونی خبر داره ) .

ویرایش شده توسط big VULTURE
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AminC گفته است :

احسنت کار بسیار خوبی کرده. هر چی فشار بیشتر به AMD توسعه و پیشرفت انویدیا بیشتر خواهد بود

این کار به ضرر مصرف کنندس چون بعضی از انتخاب ها رو از بین می بره .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی

امیدوارم با این کارش برند منحوس AMD رو به زباله دانی تاریخ بندازه

تا وقتی AMD هست خبری از پیشرفت نیست

نمونه اش امسال که انویدیا کارت دیگه نمیده بیرون چون حریفش تو لجن گیر کرده

همون برند های چیپی مثل XFX و سافایر براش کارت بزنن سنگینتره

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، AminC گفته است :

احسنت کار بسیار خوبی کرده. هر چی فشار بیشتر به AMD توسعه و پیشرفت انویدیا بیشتر خواهد بود

در ۱ ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

خیلی هم عالی

جالبه آواتار شما چقدر شبیه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی

شما دهن هرچی استدلال و منطق هست رو سرویس کردید دوست گرامی .

" تا ای ام دی هست پیشرفت نیست . چون یه سال کارت نداده انویدیا هم کارت نداده ". خب دوست گرامی این دو حرف شما برعکس هم دیگه هستند. اگر کارت ندادن ای ام دی موجب کارت ندادن انویدیاست پس تا ابد کارت ندادنش میشه چی ؟ میشه پیشرفت هر ساله  یا موجب کاهش انگیزه انویدیا برای پیشرفت ؟؟؟

انویدیا برای ولتا که چندساله  برنامه داشته صرفا برای صبر کردن ای ام دی برای رسیدن به 7 نانو متری برنامه چند سالش رو خیلی راحت عقب میندازه اگر ای ام دی نبود شاید این ولتا حتی طراحی هم نمی شد . همین الان اگر ای ام دی ناوی رو بیرون بده انویدیا هم سریعا ولتا و ... رو وارد بازار می کنه .

....................

ای ام دی الان 2 برابر سن انویدیا  رو داره و اتفاقا موجب بیشترین پیشرفت ها و تغییرات در صنعت GPU شده . از ساخت اولین گرافیک با مموری های GDDR5 و HBM تا شکستن پرفورمنس 1 ترافلاپی و رسیدن به فرکانس 1 گیگاهتز در GPU .

ویرایش شده توسط big VULTURE
  • لایک 6
لینک به دیدگاه

صحبت بعضی دوستان مثل جوک میمونه

اخه amd نباشه که این صنعت نابود میشه..

مثلا کارت 200 تومنی رو باید برین بخرین 1 میلیون

همونطور که تو cpu رایزن معلوم شد این چند ساله اینتل چجوری ملتو میچاپیده

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

خیلی هم عالی

داداش داری اشتباه میزنی این به ضرر مصرف کنندس

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، AminC گفته است :

در 3 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

خیلی هم عالی

رقابت همیشه باید باشه وگرنه پیشرفتی درکار نیست. وجود AMD خیلی مهمتر از انویدیاست چون همزمان توی بازار GPU و CPU داره رقابت میکنه.

قبول دارم انویدیا و اینتل معمولا بهتر عمل میکنن ولی بخاطر اینه که روی یه تکنولوژی تمرکز دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما یه 480 در نظر بگیر قدرتش کم و بیش 980 هستش که 980 چقدر قیمت خورده بود ؟ 2800 ، الان 1060 و 480 چقدر قیمت خوردن 250 دلار ، 1300 خودم خریدم

یعنی ای ام دی فقط با ریلیز کارت 480 چقدر باعث شد انویدیا تو قیمت گذاری تجدید نظر کنه وگرنه 1060 حداقل 400 قیمت میخورد نمونش سی پی یو های اینتل

در 2 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

صحبت بعضی دوستان مثل جوک میمونه

اخه amd نباشه که این صنعت نابود میشه..

مثلا کارت 200 تومنی رو باید برین بخرین 1 میلیون

همونطور که تو cpu رایزن معلوم شد این چند ساله اینتل چجوری ملتو میچاپیده

100% موافقم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

واقعا که بعضیا شوتن اصلا

نمیدونن انویدیا چه حروم زاده ایه 

و اینجوری میخاد دیکتاتوری  خودشا ایجاد کنه

و خدارو شکر که همون اینتل نامرد هم میخاد در اینده گرافیک بزنه

وگرنه خدا میدونست یه گرافیک شخمی چقد قیمت میخورد

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این پست رو بخونید :

در 18 اسفند وقتی خبر منتشر شد خبرگذاری های معتبر خارجی که همواره خودشون رو بی طرف نشون میدن چنین تیتری زدند :

NVIDIA’s GeForce Partner Program Allegedly Engages In Anti-Consumer Practices

در 19 اسفند بر اساس لینک پست اول که استارتر محترم قرار داده اند سایت داخلی هم این تیتر رو انتخاب کرده :

داغ داغ: برنامه تجاری کثیف NVIDIA!

اون وقت بعضی از دوستان از این کار انویدیا دفاع می کنند .

لینک به دیدگاه

انویدیا کارش کثیف نیست

خیلی هم حرفه ای هست

به شرکاش میگه The Best or Nothing

ینی یا من یا آشغال سازی مثل AMD

حالا باید شرکا تصمیم بگیرن که کدوم وری هستن

کسایی هم که از این کار انویدیا نارحتن ، دوشواری نداره که

بچسبن به همون AMD

یه انویدیا فن همیشه یه انویدیا فن میمونه

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

انویدیا کارش کثیف نیست

خیلی هم حرفه ای هست

بچسبن به همون AMD

اتفاقا ایران خودرو و سایپا هم همین رو مگین . ( یا از من بخر یا به اندازه پول ماشین خارجی فقط گمرکی بده )

کار انویدیا برای ایجاد یک بستر انحصاریه که بازنده اول و آخرش مصرف کنندس .

در 25 دقیقه قبل، AminC گفته است :

برای من عجیب هستش این شرکت بخاری ساز چرا اینقدر طرفدار داره amd بخاری ساز من تو کف خریداراشم 1f602.png

برای من عجیبه که یک شرکت میتونه خیلی راحت حقوق مصرف کننده رو به گند بکشه و بعضی از همین مصرف کننده ها هم خوشحالن .

• لایک 2
لینک به دیدگاه

عجیبه

واقعا این کاربرایی که رو هوا نظر میدن واقعیا یا کاره امریکاس؟؟؟

اخه مگه دوتاسازنده خیلییییییییییی بهترازیدونه سازنده نیس؟؟

عجیبه عجیب..........

عجب کاره غیر حرفه ای  انویدیا میخواد انجام بده این عقده ای بازیا چیه

یادمه بچه بودیم با یکی از دوستامون که قهر میکردیم دوستایه دیگمون رو مجبور میکردیم که با اون بنده خدا حرف نزنن ولی اون موقع ما بچه بودیم

لینک به دیدگاه

شنیده بودم شیطان اخر هفته ها میاد ایران ادامه تحصیل ولی نشنیده بودم انویدیا بیاد پیش سایپا ادامه تحصیل ?

لینک به دیدگاه

ترس انودیا از پیشرفت amd در تسخیر بازار پردازنده هست چون با این شیب تند پیشرفت AMD  در ارائه پردازنده های قوی و قیمت مناسب و افزایش درآمد وسرمایه گذاری در معماریهای جدید وبهینه که مثلما بازار انودیا رو تهدید خواهد کرد 

لینک به دیدگاه

انویدیا کارش کثیف نیست

خیلی هم حرفه ای هست

بچسبن به همون AMD

داداش حرفت خداییش خیلی مسخرس من کلا مصرف کنندم و اهل هیچ برندی نیستم اصن انویدیا و Amd برن به درک 

وقتی amd نباشه انویدیا قیمتایی میزاره که خرید گرافیک میشه ارزو!

کلا رقابت نباشه همه چی به ضرر مصرف کننده میشه

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، AminC گفته است :

از قیمت های فعلی 570 580 مشخصه چقدر به خریدارانش احترام میگذاره1f601.png

قیمت فعلی این کارتها ربطی به ای ام دی پیدا نمی کنه به علت ماینینگه .

حتی کارتهای انویدیا که اکثرا برای ماینینگ مناسب نیستن هم گرون شدن . دلیل  گرون شدن کارتی مثل 1060 خارج شدن کارتهایی مثل 480 و 580 از بازار هستش .

لینک به دیدگاه

درود و عرض تبریک سال نو خدمت دوستان ?

از دوستان کسی می تونه به طور دقیق برای بنده توضیح بده برنامه GPP چی هست؟  / از شرکت ها چی می خواد؟ / واژه Allegedly رو در چه مواقع و به چه معنی به کار می برن؟ / چرا برنامه GPP به ضرر مصرف کننده هست؟ / چرا دخالت در کار AMD محسوب میشه؟

با تشکر

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود دوستان! 

بنده چندتا دلیل برگرفته از دوستان رو لازم دونستم بگم:

چه از طرف اینتل و چه از طرف انویدیا صد درصد تصمیماتی هست که AMDرو به خاک بمالن!  بعدشم این دو شرکت یکی میشن و هم شرکتی که تک باشه که بتونه پردازنده و پردازنده گرافیکی بزنه دیگه تاج تکنولوژی رو بر سر خودش گذاشته و هی برخریدار ظلم میشه !

فکر کردین چرا بازی ساز ها تمام تلاششون اینه که بازی آنلاین باشه ؟ چون جو رقابت پیش میاد و هیجان فرد برای رفتن به سطح بالاتر بیشتر میشه چون داره نفری رو میبینه که داره پیشرفت میکنه! در واقع مجبور میشن خودشون رو بروز تر کنن و تکنولوژی پیشرفت میکنه !

و برای تولید کننده هم خوبه چون بین مردم و مصرف کننده ها محبوب میشن و مردم با چشم میبینن چیزایی که قویتر میخوان داره درست میشه  و شرکتها دست روی دست نذاشتن محصولات قدیمیشون رو اسمشو عوض کنن! به عنوان جدید بدن بیرون! ( دقیقا مثل اینتل که انگار سایپا آموزشش داده !سایپا میگه که نگاه کن! من داشبورد پراید رو عوض کردم چراغاش رو خوشگل تر کردم دو تا برچسب علکی زدم روش ! هفت میلیون کشیدم روش ! اینتلم میگه: بله استاد ! یاد گرفتم ! منم دو سال یه بار یکم هسته و رشته رو افزایش  میدم ! تراشه های مرتبط با آونو فقط اسمشو عوض میکنم ! یک و نیم میلیون از یه برد و پردازنده سود میکنم!)

جمله ی بیل گیتس و استیو جابز به خاطرم آمد :(اگر من نبودم با چه کسی میخواستی رقابت کنی؟!)

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود و عرض تبریک سال نو خدمت دوستان 1f339.png

از دوستان کسی می تونه به طور دقیق برای بنده توضیح بده برنامه GPP چی هست؟  / از شرکت ها چی می خواد؟ / واژه Allegedly رو در چه مواقع و به چه معنی به کار می برن؟ / چرا برنامه GPP به ضرر مصرف کننده هست؟ / چرا دخالت در کار AMD محسوب میشه؟

با تشکر

تا اونجایی که من بدونم کلش اینه

الان MSI یه سری LIGHTING داره که خیلی خوبه من که 290X رو داشتم خیلی راضی بودم

حالا انویدیا با این سیاست احتمالا میگه اگه قراره MSI از کارت های من سری لایتینگ تولید کنه دیگه حق نداره برای ای ام دی هم سری لایتینگ تولید کنه و سری لایتینگ فقط در انحصار انویدیا باشه

من اینو متوجه شدم

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

تا اونجایی که من بدونم کلش اینه الان MSI یه سری LIGHTING داره که خیلی خوبه من که 290X رو داشتم خیلی راضی بودم. حالا انویدیا با این سیاست احتمالا میگه اگه قراره MSI از کارت های من سری لایتینگ تولید کنه دیگه حق نداره برای ای ام دی هم سری لایتینگ تولید کنه و سری لایتینگ فقط در انحصار انویدیا باشه

من اینو متوجه شدم

درود

خب درست متوجه شدید دوست عزیز ولی چرا باید برنامه به ضرر به مصرف کننده باشه؟ حالا اگر MSI بیاد محصولات گیمینگ AMD خودش رو (به عنوان مثال Vega 64) به جای برند Lightning مثلاً به نام Shining (:D) بفروشه، چرا شما به عنوان مصرف کننده باید ضرر کنید؟ وقتی فناوری ها همون باشه چه فرقی می کنه اسمش چی باشه؟ تا جاییکه من میبینم بیشتر بار این مسئله بر روی دوش خود شرکت هست تا مصرف کننده که خب اونم از طریق مزایای برنامه GPP قابل جبران هست.

الان دو ساله سری پاسکال معرفی شده اما AMD هفت ماه قبل بعد از کلی هایپ اومد Vega 64 رو معرفی کرد که با مصرف و طبعاً دمای بیشتر هنوز تازه در حد GTX 1080 هست. با توجه به اینکه از موارد برنامه GPP میشه به تأمین زودتر از موقع چیپ برای شرکت ها و همچنین تبلغ و اجازه فروش از روز اول برای شرکت ها توسط انویدیا نام برد، بعد از چند ماه از معرفی معماری وگا AMD که هنوز نتونسته به میزان کافی و به نحو درست چیپ های گرافیکی رو تحویل شرکت ها بده که اونا هم بتونن مدل های کاستوم خودشون رو عرضه کنند و هنوزم که هنوزه خبری از  مدل های کاستوم در بازار نیست. خب الان در این بازار رقابتی که از کار انویدیا انتقاد میشه سوال من اینه خود AMD چه پیشنهادی داره که شرکت ها رو از قبول برنامه انویدیا منصرف کنه؟ به هر حال بازار رقابتی هست و هیچ کس انتظار نداره همه چیز منصفانه و جوانمردانه باشه! خیلی جالبه از برنامه حمایتی انویدیا انتقاد میشه اما کسی از افزایش قیمت کارت های وگا بعد از انتشار بررسی ها و اسکندال باندل های وگا AMD چیزی نمیگه! آیا شما میدونستین که تمام این اخبار حول برنامه GPP منشأش مقاله وب سایت HardOCP بوده و طبق اخبار این مقاله با فشار و نفوذ خود AMD منتشر شده؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود و عرض تبریک سال نو خدمت دوستان ?

با تشکر

به طور دقیق کسی  نمیدونه چون رسمی اعلام نشده ولی به نظر میاد انویدیا یه سری قوانین رو تدارک دیده تا شرکت هارو مجبور کنه فقط کارت انویدیا تولید کنن.

Allegedly رو زمانی بکار میبری که یه چیزی رو شنیدی ولی مطمئن نیستی درسته یا نه و مدرکی برای اثباتش نداری. 'طبق گفته ها'  شاید بشه معنی کرد.

به ضرر مصرف کننده هاست چون انتخاب هارو محدود میکنه برای مثال اگر msi مجبور بشه فقط کارت انویدیا بزنه من دیگه نمیتونم کارت amd با برند msi بخرم. حالا بعضی ها میگن قیمت هارو هم بالامیبره.

https://www.youtube.com/watch?v=LQDDWkCVHvI

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...