رفتن به مطلب

پروژه عجیب انویدیا برای حذف نام AMD جدی تر شده است!(گیگابایت اولین چراغ سبز)

Recommended Posts

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 56 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود

خب درست متوجه شدید دوست عزیز ولی چرا باید برنامه به ضرر به مصرف کننده باشه؟ حالا اگر MSI بیاد محصولات گیمینگ AMD خودش رو (به عنوان مثال Vega 64) به جای برند Lightning مثلاً به نام Shining (:D) بفروشه، چرا شما به عنوان مصرف کننده باید ضرر کنید؟ وقتی فناوری ها همون باشه چه فرقی می کنه اسمش چی باشه؟ تا جاییکه من میبینم بیشتر بار این مسئله بر روی دوش خود شرکت هست تا مصرف کننده که خب اونم از طریق مزایای برنامه GPP قابل جبران هست.

الان دو ساله سری پاسکال معرفی شده اما AMD هفت ماه قبل بعد از کلی هایپ اومد Vega 64 رو معرفی کرد که با مصرف و طبعاً دمای بیشتر هنوز تازه در حد GTX 1080 هست. با توجه به اینکه از موارد برنامه GPP میشه به تأمین زودتر از موقع چیپ برای شرکت ها و همچنین تبلغ و اجازه فروش از روز اول برای شرکت ها توسط انویدیا نام برد، بعد از چند ماه از معرفی معماری وگا AMD که هنوز نتونسته به میزان کافی و به نحو درست چیپ های گرافیکی رو تحویل شرکت ها بده که اونا هم بتونن مدل های کاستوم خودشون رو عرضه کنند و هنوزم که هنوزه خبری از  مدل های کاستوم در بازار نیست. خب الان در این بازار رقابتی که از کار انویدیا انتقاد میشه سوال من اینه خود AMD چه پیشنهادی داره که شرکت ها رو از قبول برنامه انویدیا منصرف کنه؟ به هر حال بازار رقابتی هست و هیچ کس انتظار نداره همه چیز منصفانه و جوانمردانه باشه! خیلی جالبه از برنامه حمایتی انویدیا انتقاد میشه اما کسی از افزایش قیمت کارت های وگا بعد از انتشار بررسی ها و اسکندال باندل های وگا AMD چیزی نمیگه! آیا شما میدونستین که تمام این اخبار حول برنامه GPP منشأش مقاله وب سایت HardOCP بوده و طبق اخبار این مقاله با فشار و نفوذ خود AMD منتشر شده؟

خب دوست عزیز چرا این به ضرر فروشندس نظره من اینه : کلا 20 تا 25 درصد بازار دست ای ام دی هست و بقیش دست انویدیا  الان همین ام اس ای مطمعنا سری لایتینگ رو به انویدیا اختصاص میده و سری گیمینگ رو هم همینطور نه ام اس ای بلکه تولیدکنندگای دیگه هم همینکارومیکنن طبیعیه دیگه 80 درصد کجا و 20 درصد کجا .... فقط سافایر و xfx میمونه واسه ای ام دی

این یعنی کارتایه ای ام دی بشدت کم یاب میشن و انویدیا بازارو کاملا در دست میگیره و قیمتایه پرتوپلا میده درست مثله اینتل کاملا مشخصه که بضرره مصرف کنندس

شما گفتین که ام اس ای بیاد یه برند دیگه به نام ای ام دی بزنه که فکر نکنم ام اس ای بیاد همچین کاری رو بکنه......کی msi میاد هزینه کنه و یه سری تولیدی دیگه بزاره فقط واسه 20 درصد بازار چون نمیتونه واسه 80 درصد بقیش( همون انویدیا ) کارت بزنه

البته اینا نظره منه

ای ام دی کارت های اندی نداره که با 1080 رقابت کنه درست تکنولوژی پایه پای انویدیا نداره درست فقط تنها کاری که میتونه بکنه و این چنسالم چه در زمینه گرافیک و چه سی پی یو انجام داده همون قیمت گذاری محصولاتشه که طبیعتا خیلی به نفعه مصرف کننده هستش 

نمیدونم چرا انویدیا اینکارو کرده اخه 80 درصد بازار که دستشه میخواد 80 درصدو بکنه 90 درصد ؟؟  مطمعنا از بلایی که ای ام دی سره قیمت  پردازنده های اینتل اورد میترسه

من درسته طرفدار ای ام دی هستم ولی از ام ای دی تعصبی طرفداری نمیکنم  ازون افزایش قیمت هم خبری نداشتم فقط میدونستم قیمتش زیاده همون موقع هم گفتم هیچکی طرفش نمیره و همون 1080 رومیگیرن ولی بعدش ماین کاری کرد همه طرفه اونا رفتن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

خب دوست عزیز چرا این به ضرر فروشندس نظره من اینه : کلا 20 تا 25 درصد بازار دست ای ام دی هست و بقیش دست انویدیا  الان همین ام اس ای مطمعنا سری لایتینگ رو به انویدیا اختصاص میده و سری گیمینگ رو هم همینطور نه ام اس ای بلکه تولیدکنندگای دیگه هم همینکارومیکنن طبیعیه دیگه 80 درصد کجا و 20 درصد کجا .... فقط سافایر و xfx میمونه واسه ای ام دی

این یعنی کارتایه ای ام دی بشدت کم یاب میشن و انویدیا بازارو کاملا در دست میگیره و قیمتایه پرتوپلا میده درست مثله اینتل کاملا مشخصه که بضرره مصرف کنندس

شما گفتین که ام اس ای بیاد یه برند دیگه به نام ای ام دی بزنه که فکر نکنم ام اس ای بیاد همچین کاری رو بکنه......کی msi میاد هزینه کنه و یه سری تولیدی دیگه بزاره فقط واسه 20 درصد بازار چون نمیتونه واسه 80 درصد بقیش( همون انویدیا ) کارت بزنه

البته اینا نظره منه

ای ام دی کارت های اندی نداره که با 1080 رقابت کنه درست تکنولوژی پایه پای انویدیا نداره درست فقط تنها کاری که میتونه بکنه و این چنسالم چه در زمینه گرافیک و چه سی پی یو انجام داده همون قیمت گذاری محصولاتشه که طبیعتا خیلی به نفعه مصرف کننده هستش 

نمیدونم چرا انویدیا اینکارو کرده اخه 80 درصد بازار که دستشه میخواد 80 درصدو بکنه 90 درصد ؟؟  مطمعنا از بلایی که ای ام دی سره قیمت  پردازنده های اینتل اورد میترسه

من درسته طرفدار ای ام دی هستم ولی از ام ای دی تعصبی طرفداری نمیکنم  ازون افزایش قیمت هم خبری نداشتم فقط میدونستم قیمتش زیاده همون موقع هم گفتم هیچکی طرفش نمیره و همون 1080 رومیگیرن ولی بعدش ماین کاری کرد همه طرفه اونا رفتن

فکر نکنم ربطی به سری ها داشته باشه. کل کمپانی باید تصمیم بگیره انویدیا تولید کنه یا AMD

چرا دیگه rx vega داره با 1080 رقابت میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

به طور دقیق کسی  نمیدونه چون رسمی اعلام نشده...

در 2 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

خب دوست عزیز چرا این به ضرر فروشندس نظره من اینه...

دوست عزیز Shocker78، ببینید بنده فکر می کنم چون در سایت های فارسی خبر رو به صورت کامل کار نکردن موجب اشتباه و سوءتفاهم شده. مثلاً در متن خبر همین تاپیک نوشته شده:

نقل قول

(انویدیا این عمل را برای حفظ نام تجاری GeForce انجام داده و معتقد است که شرکت هایی که شریک تجاری GeForce هستند، نباید به تولید دیگر مدل های AMD بپردازند.

که این مطلب اشتباه هست، یعنی در واقع بر اساس جملات نصف و نیمه، اطلاعات اشتباه به مخاطب داده. انویدیا نگفته شرکت های دیگر نمی تونن از AMD کارت تولید کنن، گفته شرکت هایی که می خوان شریک درجه اول انویدیا باشن باید برند گیمینگ مخصوص به خودشون رو تنها به انویدیا تخصیص بدن به این معنی که به طور مثال، گیگابایت تنها با برند Aorus، ایسوس با برند RoG و MSI هم با برند Gaming X می تونن کارت گرافیک مبتنی بر معماری های انویدیا تولید کنن و در کنارش می تونن یا یک برند دیگر رو برای سری AMD توسعه بدن یا مثلاً تحت برندهای فعلی مثل Armor یا Aero برای MSI یا مثلاً سری Dual برای ایسوس کارت هاشونو بفروشن. در کل اینکه کلاً باید اسم سری گیمینگ خودشونو از روی محصولات AMD حذف کنند اما کیفیت همونه. مثلاً گیگابایت که چند روز پیش محصولی رو معرفی کرد، کل نوع مهندسی و کولر کارت نسخه AMD همون سری Gaming بود فقط نام Aorus حذف شده بود!

به طور کلی، برنامه GPP انویدیا در مقابل پیوستن شرکت ها به این برنامه با شرایط بالا، امکاناتی مثل کمک در بودجه تحقیق و توسعه، تبلیغ محصول شرکت ثالث در هنگام مراسم و همراه محصول اصلی انویدیا و دیگر امکانات بازاریابی، امکان فروش محصولات کاستوم از روز اول معرفی، پشتیبانی فنی، تخصیص و ارسال زودهنگام چیپ ها به شرکت ها برای شروع به طراحی بردهای کاستوم، تخفیف خرید به شرکت (با خریدار اشتباه نشه) و... رو در اختیار شرکت ها می گذاره. همونطور که میبینید کل طرف انویدیا در این قضیه شرکت ها هستند که اجباری هم نیست ولی خب خیلی به نفعشون میشه.

در ادامه، همونطور که خودتون هم گفتید، واژه Allegedly رو وقتی که هنوز هیچی مشخص نیست به کار می برند. در قوانین آمریکا دخالت و اعمال نفوذ یک شرکت در نحوه اداره و فروش یا هر چیز دیگری از یک شرکت دیگر جرم هست. حالا در اینجا این واژه رو در خبرها به کار بردن چون هنوز دقیق مشخص نیست که این برنامه جزو مصادیق این قانون قرار میگیره یا خیر. بنابراین هنوز خیلی زوده که بخوایم انویدیا رو به اتهامی که هنوز بهش محکوم نشده تخریب کنیم! خب البته این وسط بحث اخلاق و... میشه که اون قضیش فرق می کنه.

و دوست عزیز Zanyar11، همونطور که خدمتتون توضیح دادم این مواردی که شما فرمودین اصلاً جزو این مبحث قرار نمیگیره و اصل سر و صدای این خبر به خاطر همون جریان قضایی هست که عرض کردم. اگر شما نگران افزایش قیمت یا کمبود کارت های AMD یا... هستید، کارکرد این برنامه این نیست و بیشتر همون بحث نام گذاری و غلبه بر بار فکری خریدار و این چیزا هست. در کل این قضایا بیشتر متوجه شرکت ها میشه. خب در این وسط خود AMD هم نباید بیکار بشینه و با پیشنهادهای مشابه و کارکرد بهتر بازار رو دوباره به نفع خودش برگردونه پس میبینید که یکجورایی موجب رقابت هم میشه! آیا این جنبه از قضیه به نفع خریدار نمیشه؟

البته من نمی خوام از انویدیا طرفداری کنم و وانمود کنم این برنامه خوبه ولی به نظرم اینکه فقط به دید منفی بهش نگاه بشه و هنوز هیچی نشده و درک کاملی از اون بدست نیامده اینقدر انویدیا رو تخریب کنید، هنوز زود و عجولانه هست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من که اینکار انویدیا سو استفاده از برتری فعلی خودش در بازار هست... خب مثلما هیچ شرکت بزرگی همچون asus msi giga  و غیره نمیاد همه توپ هاش رو توی یک سبد بزاره راه دررو برای خودش باز میگذاره و ارتباط خودش رو با بقیه حفظ می کنه حتی اگه 1 درصد از بازار باشه خودش فروش فوق العاده زیادی هست و درامد کلانی میشه این که 20 درصد هست و amd کم کم داره خودش رو بالاتر هم میکشه طبق اخبار و تونسته در زمینه ی ماین فروش بمراتب بهتری نسبت به گیم داشته باشه...پس اینکه اینها بیان amd رو کنار بگذارن حرف نسنجیده ای هست و حتی اگه مجبور بشن میان یه خط جداگانه برای انویدیا یا amd راه می اندازن اما بیخیال نمیشند! (اینکه انویدیا تونسته این قدر از بازار رو صاحب باشه بیشتر از بی کقایتی amd هست که نتونسته در های اند رقیب مناسبی ارائه کنه و گرنه انویدیا بجا 80 درصد الان باید 50-60 درصد بازار رو میداشت...)

ماشاله بعضی از دوستان اینقدر فن بازی در میارن که ادم شک میکنه به وجود منطق در اینا، اخه برادر من اگه amd نباشه که الان باید کارت 560ti رو به اسم 1080ti می خریدی اونم باقیمت 1000 دلاری یا به جای ps4 pro  بایدps2 می خریدی با قیمت  800 دلار، یه چیزی تو همین مایه ها که اینتل سر کاربرا اورده در نبود حضور فعال amd در زمینه ی پردازنده در این 5-6 سال گذشته!!!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

خب درست متوجه شدید دوست عزیز ولی چرا باید برنامه به ضرر به مصرف کننده باشه؟ حالا اگر MSI بیاد محصولات گیمینگ AMD خودش رو (به عنوان مثال Vega 64) به جای برند Lightning مثلاً به نام Shining (:D) بفروشه، چرا شما به عنوان مصرف کننده باید ضرر کنید؟ وقتی فناوری ها همون باشه چه فرقی می کنه اسمش چی باشه؟ تا جاییکه من میبینم بیشتر بار این مسئله بر روی دوش خود شرکت هست تا مصرف کننده که خب اونم از طریق مزایای برنامه GPP قابل جبران هست

jayztwocents جواب این سوال رو در یکی از کلیپ‌های اخیرش داد.بازار هدف عمدتا از کاربرهای عادی تشکیل میشه. و کاربرهای عادی هم مثل افراد حرفه‌ای نیستن و به قول معروف، با یه کلمه Gaming سریع سست میشن و همون کارت رو می‌خرن. حالا فرض کنیم انویدیا، ام‌اس‌آی رو مجبور کنه که برند گیمینگ‌اکس رو فقط برای کارت‌های انویدیا بزنه. در این صورت قاعدتا فروش کارت‌های ای‌ام‌دی کاهش پیدا می‌کنه. حالا بحث کاهش تعداد انتخاب‌ها و ضرر مصرف‌کننده هم به کنار.

لینک به دیدگاه

دوستان این یه مسئله خیلی مسخرست

حتی اگر انویدیا همچین غلطی بکنه شرکتا به شکلی دورش میزنن ک بگه غلط کردم

راحت ترین راه رو خود گیگابایت زد و فقط اسم قسمت انویدیا رو ائورس کرد و ای ام دی رو گیگا گذاشت

بقیه شرکت ها هم همینکار رو خواهند کرد مثلا ایسوس راگ رو به انویدیا و سایبروس رو به ای ام دی اختصاص میده

لینک به دیدگاه

واقعا بعضی از کاربرا میان یه حرفایی میزنن آدم هم ناراحت میشه هم خندش میگیره...

اطلاعات از سخت افزار صفر , اطلاعات عمومی صفر , طرز فکر برمیگرده به قرون وسطی

فقط فن بازی  الکی رو بلدن بدون هیچ دلیل و منطقی

ای کاش میشد از رو پروفایل آدما سن و سال و اطلاعاتشون رو هم تشخیص داد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، The.13east گفته است :

دوستان این یه مسئله خیلی مسخرست

حتی اگر انویدیا همچین غلطی بکنه شرکتا به شکلی دورش میزنن ک بگه غلط کردم

راحت ترین راه رو خود گیگابایت زد و فقط اسم قسمت انویدیا رو ائورس کرد و ای ام دی رو گیگا گذاشت

بقیه شرکت ها هم همینکار رو خواهند کرد مثلا ایسوس راگ رو به انویدیا و سایبروس رو به ای ام دی اختصاص میده

دوست عزیز انویدیا همین کارو کرد. و همین موضوعی که درموردش برند اورس رو مثال زدید هم هدفش بود. اصلا این طرح به این معنا نیست که شرکت‌ها حق استفاده از GPU های ای‌ام‌دی رو نداشته باشن. در این صورت غیرقانونیه کاملا. هدف اینه که شرکت‌ها مجبور بشن برند گیمینگ و به قول معروف رده‌بالاشون رو اختصاص بدن به انویدیا. نه بیشتر.

که البته این هم برای ای‌ام‌دی نتیجه مثبتی به همراه نداره. چون یه خریدار عادی اگه به طور مثال بین دو مدل گرافیک از دو سری که یکی نوشته گیمینگ و پرزرق و برقه و اون یکی معمولیه قرار بگیره، قاعدتا گیمینگه رو انتخاب می‌کنه. چون خیلی از خریدارا حرفه‌ای نیستن و اطلاعات زیادی هم ندارن. همین باعث میشه فروش انویدیا یکم بیشتر بشه. (ولی نه به شکلی که دوستان اغراق می‌کنن)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amin_CA گفته است :

jayztwocents جواب این سوال رو در یکی از کلیپ‌های اخیرش داد.بازار هدف عمدتا از کاربرهای عادی تشکیل میشه. و کاربرهای عادی هم مثل افراد حرفه‌ای نیستن و به قول معروف، با یه کلمه Gaming سریع سست میشن و همون کارت رو می‌خرن. حالا فرض کنیم انویدیا، ام‌اس‌آی رو مجبور کنه که برند گیمینگ‌اکس رو فقط برای کارت‌های انویدیا بزنه. در این صورت قاعدتا فروش کارت‌های ای‌ام‌دی کاهش پیدا می‌کنه. حالا بحث کاهش تعداد انتخاب‌ها و ضرر مصرف‌کننده هم به کنار.

بله، اون ویدئو رو دیدم ولی اشتباه شما اینه که فکر می کنید انویدیا می خواد کلمه Gaming رو به انحصار خودش دربیاره! شما اگر متن خبر همین تاپیک رو هم بخونید میبینید که نوشته:

نقل قول

در روزهای اخیر و پس از معرفی رسمی "آمپلی فایر گرافیکی" با نام *Gigabyte RX 580 Gaming Box بدون نام تجاری AORUS، زمزمه هایی در فضای مجازی پیچیده است.

همونطور که میبینید و همونطور که در پست قبلیم توضیح دادم شرکت ها نباید برند تجاری سری گیمینگشون رو برای این محصولات به کار ببرند نه اینکه کلاً از توانایی نوشته کلمه Gaming ساقط بشن! به عنوان مثال همین MSI که گفتین با فرض اینکه یک برند دیگه تبلیغ نکنه، مثلاً می تونه بنویسه MSI RX 580 Aero Gaming که سری Aero از سری گیمینگش نیست اما همچنان پسوند Gaming رو یدک میکشه.

*: الان همین مدل با کارت گرافیک AMD تحت نام کامل Gigabyte RX 580 Gaming Box معرفی شده اما یک مدل دیگه با کارت انویدیا داره که با نام Aorus GTX 1080 Gaming Box معرفی شده. مقایسه کنید میبینید که در مدل با کارت انویدیا نام برند Aorus وجود داره اما در مدل مبتنی بر کارت AMD فقط Gigabyte نوشته شده.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Trickster گفته است :

بله، اون ویدئو رو دیدم ولی اشتباه شما اینه که فکر می کنید انویدیا می خواد کلمه Gaming رو به انحصار خودش دربیاره! شما اگر متن خبر همین تاپیک رو هم بخونید میبینید که نوشته:

همونطور که میبینید و همونطور که در پست قبلیم توضیح دادم شرکت ها نباید برند تجاری سری گیمینگشون رو برای این محصولات به کار ببرند نه اینکه کلاً از توانایی نوشته کلمه Gaming ساقط بشن! به عنوان مثال همین MSI که گفتین با فرض اینکه یک برند دیگه تبلیغ نکنه، مثلاً می تونه بنویسه MSI RX 580 Aero Gaming که سری Aero از سری گیمینگش نیست اما همچنان پسوند Gaming رو یدک میکشه.

*: الان همین مدل با کارت گرافیک AMD تحت نام کامل Gigabyte RX 580 Gaming Box معرفی شده اما یک مدل دیگه با کارت انویدیا داره که با نام Aorus GTX 1080 Gaming Box معرفی شده. مقایسه کنید میبینید که در مدل با کارت انویدیا نام برند Aorus وجود داره اما در مدل مبتنی بر کارت AMD فقط Gigabyte نوشته شده.

متاسفم اگه منظورمو اونجوری رسوندم. منظورم این نبود که صرفا برند گیمینگ. فقط یه مثال از برند گیمینگ‌اکس ام‌اس‌آی زدم. توی طرح انویدیا به برند خاصی اشاره نشده پس شرکت‌ها مختار هستن برندی که دوست دارن اختصاص بدن. اما خب 80 درصد بازار انویدیاست و هیچ شرکتی نمیاد برند محبوب و درجه یکش رو از این فرصت تجاری محروم کنه.

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/03, 00:33:19، AminC گفته است :

از قیمت های فعلی 570 580 مشخصه چقدر به خریدارانش احترام میگذاره1f601.png

به امید نابودی برند استکباری  ریدعون توسط حضرت انویدیا??

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، SaeedPCM گفته است :

???:139_walking:

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، SaeedPCM گفته است :

خخ

شما طرز فکرت خیلی باحاله داداش

هرچی  بچه ها اون بالا گفتن اصلا پشم

ضمنا خود amd اول همچین قضیه ای رو خاست سر انویدیا انجام بده بعد بیخیال شد

تو تاپیک های قبلیم گفتم

پس درنتیجه همه کمپانی امریکایی ها مشکلشون اینه که میخان دیکتاتور بشن به تنهایی

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Amin_CA گفته است :

دوست عزیز انویدیا همین کارو کرد. و همین موضوعی که درموردش برند اورس رو مثال زدید هم هدفش بود. اصلا این طرح به این معنا نیست که شرکت‌ها حق استفاده از GPU های ای‌ام‌دی رو نداشته باشن. در این صورت غیرقانونیه کاملا. هدف اینه که شرکت‌ها مجبور بشن برند گیمینگ و به قول معروف رده‌بالاشون رو اختصاص بدن به انویدیا. نه بیشتر.

که البته این هم برای ای‌ام‌دی نتیجه مثبتی به همراه نداره. چون یه خریدار عادی اگه به طور مثال بین دو مدل گرافیک از دو سری که یکی نوشته گیمینگ و پرزرق و برقه و اون یکی معمولیه قرار بگیره، قاعدتا گیمینگه رو انتخاب می‌کنه. چون خیلی از خریدارا حرفه‌ای نیستن و اطلاعات زیادی هم ندارن. همین باعث میشه فروش انویدیا یکم بیشتر بشه. (ولی نه به شکلی که دوستان اغراق می‌کنن)

بهتر

اینطوری کارخونه ها بخش بخش میشن و ای ام دی هم بخش گیمینگ خودش رو بهم میزنه مثل انویدیا و این به نفع مصرف کننده میشه

مثلا ائورس رو ک برای انویدیا گذاشت تا یه مدت دیگه یه بخش با یه قسمت توپ مثل اون هم برای ای ام دی میزنه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

بنظر من که اینکار انویدیا سو استفاده از برتری فعلی خودش در بازار هست... خب مثلما هیچ شرکت بزرگی همچون asus msi giga  و غیره نمیاد همه توپ هاش رو توی یک سبد بزاره راه دررو برای خودش باز میگذاره و ارتباط خودش رو با بقیه حفظ می کنه حتی اگه 1 درصد از بازار باشه خودش فروش فوق العاده زیادی هست و درامد کلانی میشه این که 20 درصد هست و amd کم کم داره خودش رو بالاتر هم میکشه طبق اخبار و تونسته در زمینه ی ماین فروش بمراتب بهتری نسبت به گیم داشته باشه...پس اینکه اینها بیان amd رو کنار بگذارن حرف نسنجیده ای هست و حتی اگه مجبور بشن میان یه خط جداگانه برای انویدیا یا amd راه می اندازن اما بیخیال نمیشند! (اینکه انویدیا تونسته این قدر از بازار رو صاحب باشه بیشتر از بی کقایتی amd هست که نتونسته در های اند رقیب مناسبی ارائه کنه و گرنه انویدیا بجا 80 درصد الان باید 50-60 درصد بازار رو میداشت...)

ماشاله بعضی از دوستان اینقدر فن بازی در میارن که ادم شک میکنه به وجود منطق در اینا، اخه برادر من اگه amd نباشه که الان باید کارت 560ti رو به اسم 1080ti می خریدی اونم باقیمت 1000 دلاری یا به جای ps4 pro  بایدps2 می خریدی با قیمت  800 دلار، یه چیزی تو همین مایه ها که اینتل سر کاربرا اورده در نبود حضور فعال amd در زمینه ی پردازنده در این 5-6 سال گذشته!!!

کار انویدیا دقیقا شبیه عکسی هست که براش ساختن .

اگر حتی کار کلی انویدیا فشار به شرکتها برای به انحصار در اوردن مهمترین برند کارت گرافیکشون باشه باز هم کار نادرستیه .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، AminC گفته است :

بالاخره سری 1000 با قیمت عالی$ در سایت حضرت انویدیا موجود شد

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/10series/geforce-store/

:P:P

یاد کسانی که می‌گفتن انویدیا به فکر گیمرها نیست گرامی باد;)

photo_2018-03-24_11-43-15.jpg

داش اونجا زده out of stock نمی بینی ؟ :|

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، AminC گفته است :

وقتی قیمت داره یعنی اینکه بزودی موجود میشه خبرش دیروز اومده:

https://slickdeals.net/f/11402095-psa-gtx-1080-and-1080-ti-and-other-gpu-s-will-be-in-stock-on-nvidia-site-tomorrow

داش اونا از خیلی وقته قیمت داره :| هر روزم دارم اونجارو چک می کنم زود خوشحال نشو :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 38 دقیقه قبل، AminC گفته است :

بالاخره سری 1000 با قیمت عالی$ در سایت حضرت انویدیا موجود شد

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/10series/geforce-store/

:P:P

یاد کسانی که می‌گفتن انویدیا به فکر گیمرها نیست گرامی باد;)

زحمت کشیده ، الان تاب و تب ماینینگ خوابیده ، یه کم زوده هنوز ! خود انویدیا میگفت تا 3 ماهه سوم سال میلادی خبری از کاهش قیمت نیست اما الان دیده کلاش پس معرکست کاهش قیمت داده ، هنوز تو 3 ماهه اول سال هستیم یعنی پیش بینیش 6 ماه اشتباه شد و دیگه گرافیک ها انقدری خریدار ندارن (ماینرها) که الکی با تزریق قطره چکانی و نبود افزایش تولید و کاهش عرضه در مقابل تقاضا و ... قیمتو بالا ببرن و باید به قیمت قبل بفروشه تا گیمرهای عصبانی رو راضی کنه چون تنها مشتریشون الان گیمرها هستش !

الان باید ارزون هم بفروشه چون مثل قبل مشتری نداره چون کارتهای ماین شده و دست دو بازار و پر کردن و هر کسی نو نمیخره میره دست دو میگیره

نوش دارو پس از مرگ سهراب !

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، The.13east گفته است :

بهتر

اینطوری کارخونه ها بخش بخش میشن و ای ام دی هم بخش گیمینگ خودش رو بهم میزنه مثل انویدیا و این به نفع مصرف کننده میشه

مثلا ائورس رو ک برای انویدیا گذاشت تا یه مدت دیگه یه بخش با یه قسمت توپ مثل اون هم برای ای ام دی میزنه

بله کاملا درسته. ای‌ام‌دی هم می‌تونه این آزادی عمل رو داشته باشه و طرح مشابهی اجرا کنه. اما مشکل اینجاست که آیا شرکت‌های مختلف برای 20 درصد بازار، حاضر میشن برند جدید تاسیس کنن یا یکی از برندهای موجود رو اختصاص بدن یا نه.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

داش اونا از خیلی وقته قیمت داره :| هر روزم دارم اونجارو چک می کنم زود خوشحال نشو :|

??

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Amin_CA گفته است :

بله کاملا درسته. ای‌ام‌دی هم می‌تونه این آزادی عمل رو داشته باشه و طرح مشابهی اجرا کنه. اما مشکل اینجاست که آیا شرکت‌های مختلف برای 20 درصد بازار، حاضر میشن برند جدید تاسیس کنن یا یکی از برندهای موجود رو اختصاص بدن یا نه.

جهت اطلاعتون تعداد کارت های فروخته شده توسط ای ام دی امسال 40درصد بازار بوده بدلیل ماینر های عزیز دل

و اگر قیمت کارتای ای ام دی اینطوری نشده بود من خودم فن ای ام دی هستم و معتقدم خرید کارت انویدیا اشتباهه

یه کمپانی اشغال ک حتی کاربری نرم افزارش رو بهتر نمیکنه

کمپانی به اندازه پشم بز هم ارزش نداره

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

زحمت کشیده ، الان تاب و تب ماینینگ خوابیده ، یه کم زوده هنوز ! خود انویدیا میگفت تا 3 ماهه سوم سال میلادی خبری از کاهش قیمت نیست اما الان دیده کلاش پس معرکست کاهش قیمت داده ، هنوز تو 3 ماهه اول سال هستیم یعنی پیش بینیش 6 ماه اشتباه شد و دیگه گرافیک ها انقدری خریدار ندارن (ماینرها) که الکی با تزریق قطره چکانی و نبود افزایش تولید و کاهش عرضه در مقابل تقاضا و ... قیمتو بالا ببرن و باید به قیمت قبل بفروشه تا گیمرهای عصبانی رو راضی کنه چون تنها مشتریشون الان گیمرها هستش !

الان باید ارزون هم بفروشه چون مثل قبل مشتری نداره چون کارتهای ماین شده و دست دو بازار و پر کردن و هر کسی نو نمیخره میره دست دو میگیره

نوش دارو پس از مرگ سهراب !

جسارتا منظور انویدیا تا سه ماهه سوم ینی شروع هفتمین ماه از سال 2018 بوده نه شروع دهمین ماه(که اینطوری میشه سه ماهه چهارم)...بالاخره انویدیاس دیگه...حرفاش همیشه به نفع خودشه...پارسال همین موقع خبرش اومد که قبل از 2018 ولتا عرضه میشه..چرا؟؟چون وگا تو راه بود...وگا که خراب کرد ای ام دی هم که اعلام کرد امسال خبری از کارت جدید  نیست  ولتا (یا همون آمپر) هم تو افق محو شد :)
دوستان 1050 جدید بیاد قیمتش چند میفته؟؟یکی بخریم به یاد دوران طلایی بزنیم به دیفار?

ویرایش شده توسط sajad564
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، sajad564 گفته است :

جسارتا منظور انویدیا تا سه ماهه سوم ینی شروع هفتمین ماه از سال 2018 بوده نه شروع دهمین ماه(که اینطوری میشه سه ماهه چهارم)...بالاخره انویدیاس دیگه...حرفاش همیشه به نفع خودشه...پارسال همین موقع خبرش اومد که قبل از 2018 ولتا عرضه میشه..چرا؟؟چون وگا تو راه بود...وگا که خراب کرد ای ام دی هم که اعلام کرد امسال خبری از کارت جدید  نیست  ولتا (یا همون آمپر) هم تو افق محو شد :)
دوستان 1050 جدید بیاد قیمتش چند میفته؟؟یکی بخریم به یاد دوران طلایی بزنیم به دیفار1f602.png

خبرشو دقیق نمیدونم که تا آخر 3 ماه سوم یا اول فصل سوم سال ، اگه تا اول فصل سوم باشه بله حق با شماست

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...