رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید سیستم گیم تا هشت میلیون

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

هیچ بعدا در کار نیست این سیستم خریداری بشه تا 5 یا 6 سال بهش دست نمیزنم چون دیگه پولشو ندارم

هر سیستمی اینجا انتخاب بشه باز یکی غر میزنه :/

شما خودت تماس بگیر با لیون بگو من یه سیستم گیمینگ میخوام که روش حتما 1070 تی ای باشه بقیش رو بذار خودشون بگن چی لازمه همین

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 129
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 13 دقیقه قبل، Game World گفته است :

شما خودت تماس بگیر با لیون بگو من یه سیستم گیمینگ میخوام که روش حتما 1070 تی ای باشه بقیش رو بذار خودشون بگن چی لازمه همین

موفق باشید

خودمم فکر میکنم این بهترین کار یکسریا فکر میکنند من سیستم بازم یا بچه پولدارم که این قطعه رو بگیرم فردا تعویضش کنم فلان چیز رو بگیرم !!!

یه سیستم می خوام بگیرم چندین سال بهش دست نزنم!چیکار دارم به اینکه سال بعد فلان چیز می خواد بیاد...عادت کردیم به تعویض گوشی و قطعه و چیزای دیگه

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

دوست من به نظر من این قطعات رو تهیه کنی بهترین انتخابت میشه :

Monitor : Asus Full HD VP228HE TN Gaming : 550000

Green Striker Gaming Case Mid Tower : 240000

Microsoft XBOX 360 Wireless Black : 130000

Msi Clutch GM40 Gaming Mouse : 150000

Msi B350 Tomahawk AM4 Mainboard : 530000

Amd Ryzen 7 1700 3.7 GHZ Processor : 1330000

Geil Evo X AMD Edition 16GB DDR4 3000 MHZ CL16 : 790000

Msi Geforce GTX 1070 Ti 8GB GDDR5 Gaming X OC : 3400000

Samsung 860 Evo 250GB SSD : 470000

Asus 24XDRW 24D5MT : 80000

Green GP700-B HP Plus Gold Power Supply : 500000

Seagate Barracuda 3TB Sata III 7200 RPM 64MB : 440000

قیمت نهایی : 8610000

این قیمت های برای فروشگاه آریا کامپیوتر هستش میتونی یه سر بزنی

دونه به دونه توضیح میدم قطعات رو :

1 . بهترین مانیتور توی این رنج قیمت هم گیمینگ هستش هم پنل TN و هم زمان پاسخ گویی 1 میلی ثانیه و برند ایسوس 

2 . بهترین کیس گیمینگ توی این قیمت

3 . بدون شرح

4 . حرفه ای و زیبا 

5 و 6 . با وجه به این که شما مانیتورتون 60 هرتر هستش و در نتیجه فریم بالای 60 معنی نداره برای شما بهتره سیستم رایزن تهیه کنید چون هیچ تفاوتی برای شما نداره چون روی هر دوتا سیستم ( رایزن یا اینتل ) شما بالای 60 فریم میگیری و همچنین سی پی یو های رایزن قدرتمند تر از اینتل هستند توی قیمت های مشابه 

7 . این رم مناسب برای سیستم های رایزن و هماهنگ 

8 . همون کارت گرافیکی که میخواید 

9 . سری جدید اس اس دی های سامسونگ ( 860 ) با حجم 250 و سرعت عالی 

10 . دی وی دی رایتر خوبی هستش خودم دارمش 

11 . بهترین پاور برای این سیستم با توان خروجی مناسب 

12 . توی هارد انتخاب بهتری جز سری باراکودا برند سیگیت وجود نداره با این قیمت های مناسب 

منم تا چند روز پیش فکر میکردم که amd و intel توی گیم باهم تفاوت دارن و بله دارن منتها در فریم های بسیار بالا در فریمی که شما میخواید ( 60 ) و حداکثر تفاوتش میشه حدود 2 الی 3 فریم 

سوالی بود در خدمتم?

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

تماس گرفتم لیون فعلا انبار ها بسته است

این سیستم جاییش مشکل داره؟

مثل پاور؟یا CPUبهتر تو همین رنج قیمت میشه گرفت؟

*سی پی یو اینتل Core i5-8600K Coffee

*مادربرد ام اس آی Z370 GAMING PLUS

*رم کینگ استون HyperX Predator 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

*پاور کولر مستر MWE Bronze 650 

Z3 Crystal Tampered Glass GREEN *کیس گرین

*هارد اینترنال سیگیت Barracuda 2TB

*فن سی پی یو کولر مستر HYPER H411R

*کارت گرافیک ام اس آی GTX 1070 Ti GAMING 8GB

*اس اس دی گیل Zenith A3 Series 240GB

دی وی دی رایتر ایسوس 24X

------------------

در مورد CPU به این مورد فکر میکردم

پردازنده مرکزي اينتل سري Kaby Lake مدل Core i7-7700K

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام خدمت دوست عزیزم :$

بنظرم توی انتخاب پاور یه تجدید نظری بکنید، پاور انتخابی ـتون بخاطر داشتن گواهینامه برنز فکر نمیکنم توان خروجی کاملی در اختیار ـتون قرار بده، حداقل پاور رو گلد در نظر بگیرید، 

در مورد هارد، قیمت مدل باراکودا الان زیادی رفته بالا که دلیل خاصی هم نداره یعنی از نظر برتری نسبت به برند های دیگه و ... من خودم مدل توشیبا P300 رو دارم و کاملا راضیم از نظر نویز تولید شده و سرعت چرخش هدر با مدل باراکودا یکی هستن.

در مورد مین، انتخاب خیلی خوبی هست و هیچ چیزی کم نداره اما اگر به زیبایی درون کیس و این دست مسائل زیاد اهمیت میدید، میتونید با یکم هزینه بیشتر (فکر کنم 20 - 30 تومن) مدل زد 370 توماهاک رو تهیه کنید که یک نوار ال ای دی رایگان هم روش هست، من خودم مدل B350 پرو کربن رو که سفارش دادم به عنوان هدیه همراهش بود و کیفیت خوبی داره.

در مورد SSD هم فکر کنم بخاطر کاهش هزینه ها سمت این مدل رفتید، وگرنه سری EVO سامسونگ توی رنج 400 تومن حرف اول رو میزنه.

خرید پوسته کیس برمیگرده به سلیقه شخصی، اما من خودم نظرم روی مدل های استرایکر و آستیاک هستش، مدل کریستال بنظرم از رنگ های سبز و قرمز خیلی جیغ استفاده کرده، اما اینطور که توی نظرات خرید خوندم پنل کنارش از شیشه حرارت دیده ـست و مثل مدل آستیاک پلکسی نیست.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

سلام خدمت دوست عزیزم :$

بنظرم توی انتخاب پاور یه تجدید نظری بکنید، پاور انتخابی ـتون بخاطر داشتن گواهینامه برنز فکر نمیکنم توان خروجی کاملی در اختیار ـتون قرار بده، حداقل پاور رو گلد در نظر بگیرید، 

در مورد هارد، قیمت مدل باراکودا الان زیادی رفته بالا که دلیل خاصی هم نداره یعنی از نظر برتری نسبت به برند های دیگه و ... من خودم مدل توشیبا P300 رو دارم و کاملا راضیم از نظر نویز تولید شده و سرعت چرخش هدر با مدل باراکودا یکی هستن.

در مورد مین، انتخاب خیلی خوبی هست و هیچ چیزی کم نداره اما اگر به زیبایی درون کیس و این دست مسائل زیاد اهمیت میدید، میتونید با یکم هزینه بیشتر (فکر کنم 20 - 30 تومن) مدل زد 370 توماهاک رو تهیه کنید که یک نوار ال ای دی رایگان هم روش هست، من خودم مدل B350 پرو کربن رو که سفارش دادم به عنوان هدیه همراهش بود و کیفیت خوبی داره.

در مورد SSD هم فکر کنم بخاطر کاهش هزینه ها سمت این مدل رفتید، وگرنه سری EVO سامسونگ توی رنج 400 تومن حرف اول رو میزنه.

خرید پوسته کیس برمیگرده به سلیقه شخصی، اما من خودم نظرم روی مدل های استرایکر و آستیاک هستش، مدل کریستال بنظرم از رنگ های سبز و قرمز خیلی جیغ استفاده کرده، اما اینطور که توی نظرات خرید خوندم پنل کنارش از شیشه حرارت دیده ـست و مثل مدل آستیاک پلکسی نیست.

تشکر به نظر شما نیازه CPU رو از core i5 8600به core i7 7700تغییر بدم؟چون نمی خوام تا 5 سال دست به تغییری تو سیستم بزنم؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

تشکر به نظر شما نیازه CPU رو از core i5 8600به core i7 7700تغییر بدم؟چون نمی خوام تا 5 سال دست به تغییری تو سیستم بزنم؟

خواهش میکنم، بنظرم الان که دارید مین رو از سری Z بر میدارید حتی اگر قصد اورکلاک کردن هم ندارید بهتر هست که پردازنده ضریب باز باشه، پس همون 8600 کا انتخاب خوبی حساب میشه و فکر هم نمیکنم توی پرفورمنس چیزی از 7700 کم نداره.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700-vs-Intel-Core-i5-8600K/3887vs3941

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/08, 13:33:34، Game World گفته است :

1 . بهترین مانیتور توی این رنج قیمت هم گیمینگ هستش هم پنل TN و هم زمان پاسخ گویی 1 میلی ثانیه و برند ایسوس 

3 . بدون شرح

4 . حرفه ای و زیبا 

5 و 6 . با وجه به این که شما مانیتورتون 60 هرتر هستش و در نتیجه فریم بالای 60 معنی نداره برای شما بهتره سیستم رایزن تهیه کنید چون هیچ تفاوتی برای شما نداره چون روی هر دوتا سیستم ( رایزن یا اینتل ) شما بالای 60 فریم میگیری و همچنین سی پی یو های رایزن قدرتمند تر از اینتل هستند توی قیمت های مشابه 

12 . توی هارد انتخاب بهتری جز سری باراکودا برند سیگیت وجود نداره با این قیمت های مناسب 

منم تا چند روز پیش فکر میکردم که amd و intel توی گیم باهم تفاوت دارن و بله دارن منتها در فریم های بسیار بالا در فریمی که شما میخواید ( 60 ) و حداکثر تفاوتش میشه حدود 2 الی 3 فریم 

سوالی بود در خدمتم1f609.png

تأیید میشه کاملا مناسبه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ruby گفته است :

خواهش میکنم، بنظرم الان که دارید مین رو از سری Z بر میدارید حتی اگر قصد اورکلاک کردن هم ندارید بهتر هست که پردازنده ضریب باز باشه، پس همون 8600 کا انتخاب خوبی حساب میشه و فکر هم نمیکنم توی پرفورمنس چیزی از 7700 کم نداره.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700-vs-Intel-Core-i5-8600K/3887vs3941

من پاور گرین 650 وات گلد انتخاب GP650A-UK کردم بجای پاور قبلی که silver بود،فکر میکنم دیگه این مناسبه

یوتیوب تفاوت های 7700و8600رو نگاه کردم توی گیم یا تفاوتی ندارن یا تفاوتش بسیار کم بوده منم واقعا نمی خوام 190تومن اضافه تر بدم چون می خوام هدست هم بخرم اینجوری اذیت میشم

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

*سی پی یو اینتل Core i5-8600K Coffee

*مادربرد ام اس آی Z370 GAMING PLUS

*رم کینگ استون HyperX Predator 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

*پاور کولر مستر MWE Bronze 650 

Z3 Crystal Tampered Glass GREEN *کیس گرین

*هارد اینترنال سیگیت Barracuda 2TB

*فن سی پی یو کولر مستر HYPER H411R

*کارت گرافیک ام اس آی GTX 1070 Ti GAMING 8GB

*اس اس دی گیل Zenith A3 Series 240GB

دی وی دی رایتر ایسوس 24X

------------------

در مورد CPU به این مورد فکر میکردم

پردازنده مرکزي اينتل سري Kaby Lake مدل Core i7-7700K

اس اس دی و پاور جالب نیستن

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/08, 13:33:34، Game World گفته است :

3 . بدون شرح

4 . حرفه ای و زیبا 

سوالی بود در خدمتم1f609.png

باز نفهمیدم مشکل این سیستم چیه:|

لینک به دیدگاه

با سلام. در مورد SSD  باید بگم همونطور که خودتون اشاره کردید میخواید این سیستم رو برای ۵-۶ سال داشته باشید و نمیخواید در این مدت بهش دست بزنید پس بهتره  SSDیی با عمر و دوام مناسب خریداری کنید. چون همونطور که میدونید تعویض حافظه های ذخیره سازی کامپیوتر یکی از مسخره ترین و آزاردهنده ترین کارهاییه که یک دارنده PC ممکنه انجام بده  -_- ( بر اساس تجربه‌ی شخصی )

پیشنهاد من  اگه دنبال مدل های 250GB هستید، سامسونگ  EVO 860 250GB هست که دوبرابر EVO 850 250GB  دوام داره: 150 ترابایت در برابر 75 ترابایت.

معرفی، مشخصات و قیمت SSDهای سری 860 PRO و 860 EVO سامسونگ؛ بهترینی که می‌توان خرید

بهترین SSDهای پیشنهادی در بازار ایران (ویژه نوروز 97)

مقایسه‌ی دوام ( حجم قابل نوشتن در طول عمر/ TBW ) چند SSD در برابر سری جدید سامسونگ ( سری 860 ) | منبع: tom's HARDWARE

5abe266c149d7_Screenshot_------1.thumb.png.bc12c58980cada2dcf6fa67a6b40e49f.png

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

این سیستم از لیون خریدار میشه،هیچگونه تغییری درش ایجاد نمیکنم

مادربرد :
ASUS TUF Z370-PLUS GAMING
پردازنده :
Intel® Core™ i5-8600K
هارد دیسک :
WD Black 1TB
اس اس دی :
Samsung 850 EVO 250GB SATA3
رم :
Crucial Ballistix Elite 16GB 3000Mhz CL15
گرافیک :
MSI GTX 1070 Ti Titanium 8GB GDDR5
کیس :
GREEN STRIKER
خنک کننده :
GREEN GLC120-EVO
منبع تغذیه :
GREEN GP650A-UK

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میکنم  اگر عجله دارید فعلا یه سیستم بدون کارت گرافیک بخرید و تا تابستون صبر کن. الان قیمت کارت گرافیک غیر منطقیه. بودجتون هدر میره.

برای سیستم گیمینگ با بودجه ی محدود  معتقدم یه سی پی یو و مادربورد عادی کفایت میکنه چون خودم تجربه خرید i7 و مادربورد سری z و رم فرکانس بالا دارم و پشیمون هستم.

موقع خرید سیستم برای آدم یجور وسواس ایجاد میشه  که همه قطعات رو با بالاترین مشخصات بگیره و تجهیزات گیمینگ رو فراموش میکنه. بعد خرید متوجه میشی که فقط پولتو هدر دادی و هیچ کاربردی برات نداشته.

تجهیزات

مانیتور: LG 29UM69G-B 29Inch 75Hz UltraWide Gaming Monitor

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/lg/مانیتور-ال-جی-lg29um69g-b-29inch-ultrawide.html

موس: Cooler Master MasterMouse Pro L Gaming Mous

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/موس/cooler-master/موس-گیمینگ-کولر-مستر-mastermouse-pro-l-rgb-illumination-customizable-12000-dpi.html

موس پد: SteelSeries QCK Mass Mouse Pa

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/موس-پد/steelseries/موس-پد-استیل-سریس-qck-mass-97.html

کیبورد: Cooler Master MasterKeys Pro L Gaming Keyboard Brown Switch

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/کیبورد/cooler-master/کیبورد-کولر-مستر-masterkeys-pro-l-66.html

هدست: Corsair VOID Wireless RGB Yellow Gaming Headset

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/هدست---هدفون/corsair/هدست-گیمینگ-کورسیر-void-wireless-rgb-yellow-82.html

سیستم

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/سی-پی-یو/intel/lga1151/سی-پی-یو-اینتل-intel-core-i5-7500-kaby-lake-47.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/intel/msi/lga1151/مادربرد-ام-اس-آی-b250m-gaming-pro.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/ddr4/geil/رم-گیل-evo-x-8gb--rgb-2400mhz-cl16-80.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/s.s.d/samsung/اس-اس-دی-سامسونگ-samsung-860-evo-250gb.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/هارد-دیسک/seagate/هارد-اینترنال-سیگیت-barracuda-2tb-40.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/cooler-master/پاور-کولر-مستر-mwe-bronze-650.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کیس/green/کیس-گرین-green-z3-crystal-green-tempered-glass.html

این سیستم کاملا برای گیمینگ کفایت میکنه بیشتر از این فقط پولت رو هدر دادی. پاور رو فعلا گزینه ی بهتری پیدا نکردم ولی 650 وات کافیه. کیس رو هم همینطوری برداشتم به انتخاب خودت تو محدوده 200 تا 300.

1500 هم میمونه برای کارت گرافیک که پیشنهاد میکنم صبر کنی قیمت ها بیاد پایین یا دست دوم بردار.

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

مادربرد :
پردازنده :
Intel00ae.png Core2122.png i5-8600K
هارد دیسک :
WD Black 1TB
اس اس دی :
رم :
گرافیک :
کیس :
GREEN STRIKER
خنک کننده :
GREEN GLC120-EVO
منبع تغذیه :
GREEN GP650A-UK

بسیار مناسبه اما چند مورد هست که خدمتتون عرض می‌کنم و تصمیم‌گیری نهایی با خودتون.

اول این‌که هارد رو از سری بلو هم بردارید تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کنه و در هزینه هم صرفه جویی میشه.

دوم اینکه اس‌اس‌دی رو از سری 860 بگیرید چون جدیدتره و حجم نوشتنش هم بیشتر.

سومین مورد سلیقه‌ایه ولی ست کردن رنگ تایتانیوم با بقیه قطعات خیلی مشکله و همچنین گرون تر هم هست. مدل معمولی گیمینگ‌اکس حدود پونصدهزارتومن ارزون تره.

و اینکه بنده این پاور رو داشتم بسیار خوب بوده فقط ظاهر کابل هاش مناسب نیست. (فلت نیست و رنگی رنگیه :D) و پیشنهاد می‌کنم اگه تونستید کابل‌های اسلیوشده با کیفیت مناسب رو تهیه کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

انصافا دیگه حوصله هیچ تغییر و فکر کردنی رو ندارم

کیس بدون گرافیک بخرم و دسته دوم؟قبلا گفتم برادران من جنس دست دوم اصلا نمیخرم......اصلا درک نمیکنم اینچیزا رو :/

الان یک هفته است رفته رو مخم هر سیستمی انتخاب بشه باز یکی میگه اینو تغییر بده ، تاپیک بیشتر به سمت خورد شدن عصاب من داره ختم میشه D:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

کیس بدون گرافیک بخرم و دسته دوم؟قبلا گفتم برادران من جنس دست دوم اصلا نمیخرم......اصلا درک نمیکنم اینچیزا رو :/

الان یک هفته است رفته رو مخم هر سیستمی انتخاب بشه باز یکی میگه اینو تغییر بده ، تاپیک بیشتر به سمت خورد شدن عصاب من داره ختم میشه D:

دوست عزیز به خاطر حساسیت بیش از حد خودتون هست

و شما مشاوره دیگران رو هم خواستین

که نظرات همه هم مثل هم نیست

من همون سیستمی که اول همین صفحه انتخاب کردین میپسندم

فقط اس اس دی رو سامسونگ سری جدید بگیر

و خلاص

لینک به دیدگاه

مادربرد :
پردازنده :
Intel® Core™ i5-8600K
هارد دیسک :
WD Black 1TB
اس اس دی :
رم :
گرافیک :
کیس :
GREEN STRIKER
خنک کننده :
GREEN GLC120-EVO
منبع تغذیه :
GREEN GP650A-UK

سلام دوست عزیز همین سیستمی که انتخاب کردی رو بگیر قطعات خیلی خوبن 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

ببین داداش اگر تجربه اولت هست و بودجت هم محدود یخورده بیشتر دقت کن چون قراره چندین سال از این سیستم استفاده کنی. درسته 8 میلیون بودجه داری ولی با  همین بودجه میشه  دوتا سیستم گرفت که از زمین تا آسمون با هم فرق میکنه.

شما باید بر اساس نیازت بهینه ترینشون رو پیدا کنی و از نظر دوستانی  که تجربه دارن هم استفاده کنی نه اینکه حرف فقط حرف خودت باشه به هر حال تاپیک زدی که مشاوره بگیری.

اول از همه شما باید با جنس دست دوم کنار بیای. به هرحال هر کارت گرافیکی بگیری بعد از چندسال دیگه برا بازی های روز جواب نمیده و مجبوری به عنوان دست دوم بذاری برای فروش یا بذاری گوشه خونه خاک بخوره.

من خودم اولین سیستمی که بستم کارت گرافیکش رو دست دوم تهیه کردم و مشکلی هم نداشتم. 

مسئله دیگه اینه که شما داری توی بدترین زمان در تاریخ پی سی گیمینگ کارت گرافیک میخری . چندماه پیش ماینر ها به بازار کارت گرافیک هجوم آوردن و تمام کارت گرافیکهای های اند رو خریدن و این موجب بالارفتن قیمت کارت گرافیک شد. حالا اون قضیه منتفی شده و به زودی قیمت کارت گرافیک برمیگرده اما درحال حاضر هنوز قیمت ها غیر منطقیه. شما اگر الان برای مثال 1070 ti بخری رسما 1 تا 1.5 میلیون از بودجت رو بیخود از دست دادی.

من بهت اطمینان میدم تا چندماه دیگه کارت 1080 رو 2 تومن میتونی بخری اگر بودجت رو حفظ کنی شاید بتونی 1080 sli ببندی برای همین میگم سیستم بدون کارت گرافیک بخر فعلا. باز خوددانی

اگر هم به قصد گیمینگ داری سیستم میخری غیر از کارت گرافیک روی سایر قطعات حساس نشو زیاد مهم نیستن. برای مثال رم 8 گیگ با 16 برای شما تفاوتی نداره. پردازنده i5 با i7 برای شماتفاوتی نداره. مادربورد z270 با b250 تفاوتی نداره (البته اگر قصد sli نداری که معمولا گیمر های با بودجه محدود یه کارت بیشتر نمیخرن)

بیشتر تمرکزت رو بذار روی بازی هایی که قراره انجام بدی و دیوایس هایی که باهاشون سروکار داری مثل مانیتور هدست موس و کیبورد کنترلر

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shocker78 گفته است :

ببین داداش اگر تجربه اولت هست و بودجت هم محدود یخورده بیشتر دقت کن چون قراره چندین سال از این سیستم استفاده کنی. درسته 8 میلیون بودجه داری ولی با  همین بودجه میشه  دوتا سیستم گرفت که از زمین تا آسمون با هم فرق میکنه.

شما باید بر اساس نیازت بهینه ترینشون رو پیدا کنی و از نظر دوستانی  که تجربه دارن هم استفاده کنی نه اینکه حرف فقط حرف خودت باشه به هر حال تاپیک زدی که مشاوره بگیری.

اول از همه شما باید با جنس دست دوم کنار بیای. به هرحال هر کارت گرافیکی بگیری بعد از چندسال دیگه برا بازی های روز جواب نمیده و مجبوری به عنوان دست دوم بذاری برای فروش یا بذاری گوشه خونه خاک بخوره.

من خودم اولین سیستمی که بستم کارت گرافیکش رو دست دوم تهیه کردم و مشکلی هم نداشتم. 

مسئله دیگه اینه که شما داری توی بدترین زمان در تاریخ پی سی گیمینگ کارت گرافیک میخری . چندماه پیش ماینر ها به بازار کارت گرافیک هجوم آوردن و تمام کارت گرافیکهای های اند رو خریدن و این موجب بالارفتن قیمت کارت گرافیک شد. حالا اون قضیه منتفی شده و به زودی قیمت کارت گرافیک برمیگرده اما درحال حاضر هنوز قیمت ها غیر منطقیه. شما اگر الان برای مثال 1070 ti بخری رسما 1 تا 1.5 میلیون از بودجت رو بیخود از دست دادی.

من بهت اطمینان میدم تا چندماه دیگه کارت 1080 رو 2 تومن میتونی بخری اگر بودجت رو حفظ کنی شاید بتونی 1080 sli ببندی برای همین میگم سیستم بدون کارت گرافیک بخر فعلا. باز خوددانی

اگر هم به قصد گیمینگ داری سیستم میخری غیر از کارت گرافیک روی سایر قطعات حساس نشو زیاد مهم نیستن. برای مثال رم 8 گیگ با 16 برای شما تفاوتی نداره. پردازنده i5 با i7 برای شماتفاوتی نداره. مادربورد z270 با b250 تفاوتی نداره (البته اگر قصد sli نداری که معمولا گیمر های با بودجه محدود یه کارت بیشتر نمیخرن)

بیشتر تمرکزت رو بذار روی بازی هایی که قراره انجام بدی و دیوایس هایی که باهاشون سروکار داری مثل مانیتور هدست موس و کیبورد کنترلر

داداش این نظر منه 

شما خیلی خوش بین هستین قرار نیست قیمتها پایین تر بیاد با توجه به اینکه دلار همش بالاتر میره قیمت گرافیک هم بالاتر میره

خیلی ها با جنس دست دوم حال نمیکنند  مثلا من خودم از جنس دست دوم چندان خیری ندیدم تا الان دو تا از قطعاتی که دست دوم خریدم خراب از اب در اومدن برام دردسر شدن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

باید قیمت دلار رو هم در نظر بگیرید،ضمن اینکه کسی در حال حاضر نمی خواد قطعه بفروشه ! یعنی  بعد از 13 بهانه ی این رو میارن که انبار ها هنوز بسته است

تمامی سایت یا اکثر قطعه ها ناموجود کردن یا با تاخیر 10 روزه میفرستن نمونه اش دیجیکالا،لیون هم بعید میدونم 14فروردین سیستم اسمبل کنه،یه نفر ازشون هم نمیاد اینجا جواب بده،تلگرام هم جواب نمیدن هر چند الان تعطیلات هست،اما من پنجشنبه تماس گرفتم گفتن انبار بسته است از چند نفر دیگه هم پرسیدنم میگن بخاطر وضعیت دلار صبر میکنن قیمت مشخص شه بعد بفروشن که این خودش طول میکشه منم نمی خوام 20 روز یه ماه صبر کنم دلایلش هم نمی خوام واقعا توضیح بدم شده سیستم pre built با تاخیر کمتر از جای دیگه میخرم هر چند هزینش زیاد باشه

جنس دست دوم هم که اصلا حرفشو نزنید

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

داداش این نظر منه 

شما خیلی خوش بین هستین قرار نیست قیمتها پایین تر بیاد با توجه به اینکه دلار همش بالاتر میره قیمت گرافیک هم بالاتر میره

خیلی ها با جنس دست دوم حال نمیکنند  مثلا من خودم از جنس دست دوم چندان خیری ندیدم تا الان دو تا از قطعاتی که دست دوم خریدم خراب از اب در اومدن برام دردسر شدن

قیمت دلار که تا ابد نمیره بالا. الان توی اوج هست. دلیل گران شدن کارت گرافیک رو هم عرض کردم بخاطر هجوم ماینرها بود.

قطعه دست دوم رو  من خودم زیاد توصیه نمیکنم مگر اینکه به صرفه و منطقی باشه. شاید با افراد مناسبی معامله نکردین یا به هرحال شانس شما بوده

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

باید قیمت دلار رو هم در نظر بگیرید،ضمن اینکه کسی در حال حاضر نمی خواد قطعه بفروشه ! یعنی  بعد از 13 بهانه ی این رو میارن که انبار ها هنوز بسته است

تمامی سایت یا اکثر قطعه ها ناموجود کردن یا با تاخیر 10 روزه میفرستن نمونه اش دیجیکالا،لیون هم بعید میدونم 14فروردین سیستم اسمبل کنه،یه نفر ازشون هم نمیاد اینجا جواب بده،تلگرام هم جواب نمیدن هر چند الان تعطیلات هست،اما من پنجشنبه تماس گرفتم گفتن انبار بسته است از چند نفر دیگه هم پرسیدن میگن بخاطر وضعیت دلار صبر میکنن قیمت مشخص شه بعد بفروشن که این خودش طول میکشه منم نمی خوام 20 روز یه ماه صبر کنم دلایلش هم نمی خوام واقعا توضیح بدم

قیمت دلار که درنظر گرفتن نداره دوست عزیز. الان رکورد زده . شما میخوای توی گرانی خرید کنی؟ اگر مشکل بودجه نداری که همون اول بگو

انگار اصلا متوجه نشدید من چی گفتم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، shocker78 گفته است :

قیمت دلار که تا ابد نمیره بالا. الان توی اوج هست. دلیل گران شدن کارت گرافیک رو هم عرض کردم بخاطر هجوم ماینرها بود.

قطعه دست دوم رو  من خودم زیاد توصیه نمیکنم مگر اینکه به صرفه و منطقی باشه. شاید با افراد مناسبی معامله نکردین یا به هرحال شانس شما بوده

قیمت دلار که درنظر گرفتن نداره دوست عزیز. الان رکورد زده . شما میخوای توی گرانی خرید کنی؟ اگر مشکل بودجه نداری که همون اول بگو

انگار اصلا متوجه نشدید من چی گفتم

!!!!!!!!!

این طرز تفکر که بگیم بخاطر ماینر ها بوده و تا چند ماه دیگه یک میلیون قیمت کارت میاد پایین بسیارمضحکه ! تو پست قبل گفتید الان دارم یک میلیون اضافی بابت کارت گرافیک میدم!

برادر الان که کسی جنس نمیفروشه

دوم اینکه قیمت ها احتمالا توی اردیبهشت ماه بیاد پایین و دوباره میره بالا حداقل از چندتا فروشنده  و آشنا تو تهران سوال پرسیدم

لینک به دیدگاه

داداش من واقعا نمیدونم بحث سر چی هست

شما از دوستان مشاوره خواستید ولی انگار طلب کار هم هستید که بعضیا کمکتون کردن

این رو هم بدونید به هیچ عنوان هیچ کسی نمیتونه بگه سیستم 8 تومنی شما تا 5سال دیگه همه چیو با بالاترین کیفیت اجرا کنه

با این وضع مضحک انویدیا و روند با سرعت رو به جلو تکنولوژی فکر نمیکنم سیستم شما بیشتر از 2 یا نهایت 3 سال دووم بیاره

بله یه زمانی بود که این طرز تفکر درست از آب در میومد من خودم 2012 یه 290ایکس گرفتم خدا شاهده تا اول 2017 هیچج مشکلی با هیچ بازی نداشتم یکم تو بازی های جدید نمیشه همه چی رو رو ته تنظیمات گذاشت

اما الان اینجوریه؟ نه

شما 980تی ای میخریدی کلی پول انویدیا 2سال بعد کارت میان رده رو به بالاش از کارت شما بهتر-سریعتر و بهینه تر هست

از طرف دیگه حتما میدونی انویدیا وقتی سری جدیدی رو معرفی میکنه هیچ بازی جدیدی رو برای کارت های سری قبلش بهینه نمیکنه و این به معنی واقعی توهین این شرکت به خریداراشه

من خودم به شخصه هیچوقت انقدر حساس نمیشم روی خرید قطعات اگه بشید از بازیتون هیچ لذتی نیمبرید و فقط به چنتا عدد مضحک بالای صفحه خیره میشید

خود دانید دوستان چندین سیستم معرفی کردن که هر کدوم برتری و ضعف هایی نسبت به هم دارن وضعیت دلار هم دست هیچکدوم از ما نیست که بخوایم حدس بزنیم بگیم میشه 3تومن یا میشه 10 تومن اینو کسایی میگردونن که فقط به صلاح خودشون دست به تغییر قیمت ها میزنن و افراد مثل من و شما فقط این وسط بازیچه میشیم

شما انتخاب خودتون رو انجام بدید و نهایت از فروشگاه لیون هم نظر بخواید

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...