رفتن به مطلب

? Full HD 144hz vs 2K 60hz

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان قصد خرید مانیتور گیمینگ(برای آشنا) رو دارم

فقط چنتا مورد برام گنگ هسش؛ 

_مانیتور فول اچ دی با رفرشریت 144 بگیرم یا 2k 60هرتز؟

بودجه هم 2تا2.5هسش

قصد خرید دست دو رو دارم حتی‌الامکان(اگر مدل خاصی مدنظرتونه بفرمایید ک خودتون تجربه کرده باشینش) 

کدوم ویژگی بهتره رزولوشن بالاتر یا رفرش ریت بالاتر؟ 

انلاین و استراتژیک بازی نمیکنه. 

هدف لذت بردن از بازیه! 

خلاصه کلام؛

کدوم لذت بخشتره،  فول اچ دی 144هرتز یا 2کی 60هرتز؟

گرافیک هم یا1080 هسش یا وگا64. 

ممنون

ویرایش شده توسط done corleone
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Agent47. 1369 گفته است :

سلام

دوستان قصد خرید مانیتور گیمینگ(برای آشنا) رو دارم

فقط چنتا مورد برام گنگ هسش؛ 

_مانیتور فول اچ دی بارفرشریت 144 بگیرم یا 2k 60هرتز؟

بودجه هم 2تا2.5هسش

قصد خرید دست دو رو دارم حتی‌الامکان 

کدوم ویژگی بهتره رزولوشن بالاتر یا رفرش ریت بالاتر؟ 

خوب باید ببینید سیستم طرف میتونه روی رزولیشن 2k فریم 60 بده یا نه ؟ اگه مشخصات سیستمو بدین بهتره
کلن هرچی رفرش ریت مانیتور بیشتر باشه میتونه فریم بیشتریو با توجه به فریم داده شده از طرف سیستم نمایش بده
یعنی اینکه الان یه مانیتور 60 هرتز داریم و سیستم ما داره 140 فریم میده  اما مانیتور توانایی نشون دادن فقط 60 فریم در ثانیه رو داره :D

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

خوب باید ببینید سیستم طرف میتونه روی رزولیشن 2k فریم 60 بده یا نه ؟ اگه مشخصات سیستمو بدین بهتره
کلن هرچی رفرش ریت مانیتور بیشتر باشه میتونه فریم بیشتریو با توجه به فریم داده شده از طرف سیستم نمایش بده
یعنی اینکه الان یه مانیتور 60 هرتز داریم و سیستم ما داره 140 فریم میده  اما مانیتور توانایی نشون دادن فقط 60 فریم در ثانیه رو داره :D

گرافیکش مشکلی نداره

فقط مونده فول اچ دی 144هرتز بازی کنه یا 2k 60 هرتز

بغیر استراتژیک همه نوع بازی هم میکنه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Agent47. 1369 گفته است :

گرافیکش مشکلی نداره

فقط مونده فول اچ دی 144هرتز بازی کنه یا 2k 60 هرتز

بغیر استراتژیک همه نوع بازی هم میکنه

اگه میخواد که سیستمش تا چند سال اینده رو تضمین باشه ( یعنی بیشتر بازی ها روی ultra ) بهتره فول اچدی بگیره 
فرق زیادی بین فول اچدی و 2k نیست اما 4k یه چیز دیگست کلن زمین تا اسمون فرق داره :|
 اما بیشتر انتخاب مانیتور به نظر خودش بر میگرده بهتره باهاش برید بازار و مانیتور هارو تست کنید ببینید از کدوم خوشتون میاد 
نظر شخصی من که فول اچدی 144 hz هست

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

دوست عزیزچشم انسان طبق گفته ها بالای 60 هرتز رو دیگ تفاوتی احساس نمیکنه

شاید بعضی ها 75 هرتز هم متوجه بشن

بنظرمن زیاد درگیر فریم بالاتر نباشید

درکل 2k رو درنظر بگیرید و همیشه V sync رو فعال کنین اگه سیستم قوی دارین

لینک به دیدگاه

درود!

جسارت نباشه عزیزم 

سوالتون خیلی گنگه!

در مرحله اول باید بینید سیستم دوستتون به قدری قوی هست که روی 2k 60 فریم بده؟

اگر جواب مثبت بود در مرحله دوم باید ببینه که بازیهایی که میخواد انجام بده واقعا این سطح گرافیک و تکستچر ساپورت میکنه؟ محدودیتی برای این رزولوشن نداشته باشه!

و اما درمورد سوال اصلی که پرسیدی!

2K 60hz vs 1080144hz

به نظرم پلتفرم 1080 عقلانی تر هست فعلا!

چون 2k هنوز انچنان جانیفتاده!

و درصورت خرید مطمعنم تفاوتی حداقل تا دوسال دیگه بین این دو حس نکنی!

درمورد خودم من 4k 60hz دارم !البته بگم سیستمم اونقدر قوی نیست ولی میتونم بهت بگم اگر 1080 هم داشتم برام فرقی نمیکرد! 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

دوست عزیزچشم انسان طبق گفته ها بالای 60 هرتز رو دیگ تفاوتی احساس نمیکنه

شاید بعضی ها 75 هرتز هم متوجه بشن

بنظرمن زیاد درگیر فریم بالاتر نباشید

درکل 2k رو درنظر بگیرید و همیشه V sync رو فعال کنین اگه سیستم قوی دارین

سلام بر شما هم دوستی که نقل قول کردم هم شروع کننده تاپیک

دقیقا طبق کدوم گفته ها ؟

چشم انسان تقریبا بالا 10 هزار فریم هم متوجه میشه موضوع ذهن هست که نمیتونه همه فریم ها رو متوجه بشه ، مثل موضوع رنگ ها و ...... که چشم انسان خیلی چیز ها رو متوجه میشه ولی مغز خیلی هاشون رو فیلتر میکنه به دلایل مختلف

باز بستگی به ذهن هرکسی فرق میکنه

طرف خسته باشه میزانش میاد پایین ، هوشیار باشه میره بالا و....

ولی هر انسان بالای 3500 تا رو به طور میانگین متوجه میشه

و نهایت  تا 4400

من در مورد این موضوع قبل از این مانیتور 1080 144 هرتز بخرم با متخصص مغز  و اعصابی صحبت کردم که خودش هم به سخت افزار علاقه داشت و در این موارد جدی تحقیق کرده بود.

144 انقدر برای من لذت بخش بوده که اگر همین الان مانیتور 60 فریم  4k  بهم بدم باز هم ترجیح میدم با همین 1080 144 هرتز بازی و کار کنم.

هم ذهن دیرتر خسته میشه هم چشم

مانیتور بنده 27 اینچ هست  و 1080 براش رزولیشن کمی هست من با گرافیک 660TI تو بازی کانتر قشنگ 120 تا و بعضی از من ها 150 تا فریم میگرم تا در نظر گرفتن این که بالا ترین تنظیمات هست ، تو دوتا2 هم بین 80 تا 110 فریم ولی خوب بازی جدیدا مشکل پیدا کرده از تمام توان گرافیک استفاده نمیکنه.

ولی به طور کلی اگر میخواید بازی کنید مخصوصا آنلاین بهترین گزینه 2k 144hz هست اون هم 27 اینچ ، اگر نمیتونید این مقدار هزینه کنید 1080 144 هرتز

ولی اگر فقط بازی آفلاین اینجام میدید و فیلم  میبینید و.... رزولیشن بالا بهتر هست

به طور کلی من خیلی از برسی کننده های چنل های معروف YT رو دیدم که گفتن بعد از تست کردن فریم بالا تر از 60 دیگه حاضر نشدن به زیر 120 فریم برگردن به هیچ قیمتی (خواستید لینک میدم)

من بخوان انتخاب کنم 144hz با گرافیک انویدیا

ولی در آخر مهم ترین موضوع برای انتخاب شما بازی آنلاین یا آفلاین هست

سوال داشتید بنده در خدمت هستم راستی بنده3 مانیتور 1080P 144hz  رو تست کردم  مانیتور خودم Samsung C27fg70 هست

بعد از این که مانیتور با فریم مورد نظرتون رو انتخاب کردید در مورد پنل و مدل و.. سوال داشتید خوشحال میشم راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

چشم تفاوت ۱۲۰ و ۲۴۰ خیلی راحت تشخیص میده با یه سرچ تو یوتوب میشه فهمید. یکی از فن بازای کنسول دیده بودم می‌گفت چشم بیشتر از ۳۰ فریم رو نمیتونه ببینه! :)))))

لینک به دیدگاه

میدونم که نمیشه نظر شمارو عوض کرد ولی من 2560x1080 روی 75 هرتز رو هم پیشنهاد میدم. مدل lg بود فک کنم ارزون بود و gsync نداشت حالا مختص بودجه میشه تصمیم گرفت در مورد مدل.

ویرایش شده توسط Amir4678
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amir4678 گفته است :

میدونم که نمیشه نظر شمارو عوض کرد ولی من 2560x1080 روی 75 هرتز رو هم پیشنهاد میدم. مدل lg بود فک کنم ارزون بود و gsync نداشت حالا مختص بودجه میشه تصمیم گرفت در مورد مدل.

تشکر از همه دوستان

عزیز اگه نظرم عوض نمیشد اینجا تاپیک مشاوره نمیزاشتم تا از نظرات شما بزرگواران بهره مند بشم

بنده میخوام انتخاب درست رو با توجه به کاربریم ک گیم و آفلاین هست میخوام انتخاب کنم

فرقی نداره اولترا واید و 2کی و فول اچ دی 144

هدف لذت بردن از بازی است?

ممنون میشم دوستان مدلهای پیشنهادی دقیق از مانیتورها رنج 2تومن پیش روی من بزارن ک تو بازار موجود باشه

لینک به دیدگاه

144 هراتر بهتره. چون فقط گیم میخای بزنی سعی من پنل TN بگیری و 1ms .

فعلا سمت 4 کا نرو.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، done corleone گفته است :

اها اخه منم دقیقا واسه همین گفتم چون بعضیا ترجیح میدن رو نسبت تصویر۱۶:۹ بمونن تا ۲۱:۹ حالا بنا بر کار گیمینگ یا ویدیو ادیتینگ و ... نظر من روی رزولوشن 2560x1080 عه بازم. از یه طرف این نسبت تصویر واسه گیمینگ اینده داره. از یه طرفم تعداد پیکسل در حد 4k نیس زیر ۳ میلیون پیکسله به همین دلیل fps عالیه تو این مانیتورا. با یه 1070ti یا بالاتر میشه 75 فریم رو گرفت حدودا. گیمای سنگین منظورم بود وگرنه doom یا همون بازی های موتور vulkan که فریمشون خیلی بالاتره تو این سری کارت گرافیک

ویرایش شده توسط Amir4678
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، done corleone گفته است :

تشکر از همه دوستان

عزیز اگه نظرم عوض نمیشد اینجا تاپیک مشاوره نمیزاشتم تا از نظرات شما بزرگواران بهره مند بشم

بنده میخوام انتخاب درست رو با توجه به کاربریم ک گیم و آفلاین هست میخوام انتخاب کنم

هدف لذت بردن از بازی است1f61c.png

ممنون میشم دوستان مدلهای پیشنهادی دقیق از مانیتورها رنج 2تومن پیش روی من بزارن ک تو بازار موجود باشه

144 هرتز فعلا این دوتا هست توی لیون

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/asus/مانیتور-ایسوس-rog-swift-pg248q-24inch-1ms-180hz-15.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/asus/مانیتور-ایسوس-rog-strix-xg27vq-27inch-4ms-144hz-curved.html

البته اگر کارت گرافیک مناسب داری و fps باز نیستی (منظورم بازی های اول شخصه مثل cs و overwatch و battlefield) من 4K پیشنهاد میکنم

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/lg/مانیتور-ال-جی-27ud69-w-27inch-4k.html

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shocker78 گفته است :

ممنون بابت راهنمایی دوست عزیز

صد در صد ک نباید از لیون باشه

هر مدلی ک ارزش خرید داشته باشه و تو بازار پیدا شه. داخل تهران. 

بازی انلاین و اول شخص افلاین بازی میکنم بتل کال اف. فارکرای. فیفا و پییس. و امثالهم ک حالت کمپین و داستانی دارن. 

انلاین و کواپ و اف پی اس هم حالت افلاین و کمپینشو بازی میکنم. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...