رفتن به مطلب

با چه برنامه ای از cpu میتونم benchmark بگیرم ؟

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

میخوام قبل و بعد از نصب آپدیت های مربوط به meltdown/spectre  از cpu تست بگیرم ببینم چقدر سرعت میاد پایین، فک کنم بهترین را bench,mark باشه، ولی با چه برنامه ای ؟ 

ممنون میشم یک برنامه واسه این کار معرفی کنید 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود. میتونید از برنامه CINEBENCH استفاده کنید. موفق باشید.

مرسی، تست گرفتم و امتیاز 426 داد به cpu  قبل از (قبل از آپدیت). 

این آپدیت ها فقط کارایی cpu رو میارن پایین ؟ از چیزای دیگه نمیخواد تست بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، micpet گفته است :

درود دوستان

میخوام قبل و بعد از نصب آپدیت های مربوط به meltdown/spectre  از cpu تست بگیرم ببینم چقدر سرعت میاد پایین، فک کنم بهترین را bench,mark باشه، ولی با چه برنامه ای ؟ 

ممنون میشم یک برنامه واسه این کار معرفی کنید 

Geekbench

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، micpet گفته است :

مرسی، تست گرفتم و امتیاز 426 داد به cpu  قبل از (قبل از آپدیت). 

این آپدیت ها فقط کارایی cpu رو میارن پایین ؟ از چیزای دیگه نمیخواد تست بگیرم ؟

درود . علاوه بر مواردی که دوستان گفتن به نظر کارت های انویدیا هم در برابر باگ spectre اسیب پذیرند ولی تا به حال چیزی درباره ی کاهش قدرت آن نشنیده ام.

داخل تست ها هم حتما از پر نبودن حتی 1 درصد از سیپیوتون اطمینان حاصل کنید چون بنده خودم بعضی اوقات تست میگرفتم نتایج مختلف بود که فهمیدم بعضی اوقات برنامه ای از سیپیو استفاده میکرده.

همچنین نرم افزار cpu z هم برنامه ای برای تست سیپیو داخلش هست که هم مولتی کور اندازه گرفته میشه هم سینگل.

داخل برنامه cinebench تست گرافیک هم داره ولی فکر میکنم به قطعات دیگم نتیجه وایستس یعنی اگر سیپیوتون کاهش قدرت داشته باشه نتیجه این تست هم پایین میاد.

میتونید از نرم افزار Futuremark 3DMark هم استفاده کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/12, 13:35:44، Hossein.9 گفته است :

Geekbench

ممنون

در در 1397/01/12, 13:29:21، AminC گفته است :

این آپدیت ها بیشترین تاثیر روی SSDها (4K Read/Write Random) دارن. روی برخی SSDهای NVME تا 50درصد کاهش کارایی دیده شده!

با خودم میگفتم چرا توی بعضی سایت ها از ssd تست سرعت گرفتن ؟!!! حالا فهمیدم، دیگه به ssd چیکار داره ؟

در در 1397/01/12, 15:31:28، GRANDAM گفته است :

درود . علاوه بر مواردی که دوستان گفتن به نظر کارت های انویدیا هم در برابر باگ spectre اسیب پذیرند ولی تا به حال چیزی درباره ی کاهش قدرت آن نشنیده ام.

داخل تست ها هم حتما از پر نبودن حتی 1 درصد از سیپیوتون اطمینان حاصل کنید چون بنده خودم بعضی اوقات تست میگرفتم نتایج مختلف بود که فهمیدم بعضی اوقات برنامه ای از سیپیو استفاده میکرده.

همچنین نرم افزار cpu z هم برنامه ای برای تست سیپیو داخلش هست که هم مولتی کور اندازه گرفته میشه هم سینگل.

داخل برنامه cinebench تست گرافیک هم داره ولی فکر میکنم به قطعات دیگم نتیجه وایستس یعنی اگر سیپیوتون کاهش قدرت داشته باشه نتیجه این تست هم پایین میاد.

میتونید از نرم افزار Futuremark 3DMark هم استفاده کنید.

موفق باشید.

توی تسک منیجر حواسم بود ولی 2 سه درصد رو پروسس های ویندوز گرفته بود که کاریش نمیتونستم بکنم.

در واقع هدفم از این تست ها اینه که ببینم ابزار InSpectre میتونه به خوبی پچ های meltdown/spectre  رو بعد از نصب غیر فعال کنه و سرعت رو به حالت نورمال برگردونه یا نه،  من میخوام نسخه جدید ویندوز 1803 رو نصب کنم بدونه پچ ها.

اگر نشه غیر فعال کرد پس اصلا دیگه نمیتونم آپدیت یا نسخه های جدید ویندوز رو نصب کنم، پول cpu جدید رو هم که اصلا ندارم :(

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

ویندوز رو آپدیت کردم ولی برنامه InSpectre  میگه که فقط پچ meltdown نصب شده و سرعت هم کاهش پیدا کرده ولی benchmark ها چیزه دیگه ای میگن که جالبه:

امتیاز ها قبل از نصب آپدیت:

Passmark - CPU 6778

Cinebanch - CPU: 429 - CPU (single core) :121

بعد از نصب آپدیت:

Passmark - CPU 6859 

Cinebanch - CPU: 450 - CPU (single core) :125

چرا امتیاز ها نیومد پایین ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...