رفتن به مطلب

راهنمایی برای شروع ماین

Recommended Posts

لایک?

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

سلام

نظر شخصی منه اصلنم تخصصی نیست اما هرکسب و کار خاصی  یه دوران طلایی خودشو داره وقتی خز بشه دیگه بدرد نمیخوره ماینم الان خز شده شما در نظر بگیر اگه زمانی به فکر ماین میوفتادین که هنوز تو هیچ سایت ایرانی تبلیغ نمیشد تا الان چقد ازش در اورده بودین؟؟مسلما خیلی خیلی زیاد.اما الان دیگه مثل قبل نیست.

شما ۵۰ ملیون پول دارین برا کسب و کار ،مسلما اگه خیلی وقت بزارین و تحقیق کنید یه کسب و کار بهترم میتونید راه بندازید.البته دور بازاریابی شبکه ای رو کلا خط بکشید اینو به همه میگم کسی ام که هر چی پول گذاشتم ضرر کردم

و خوشبختانه اصلن به شمایی که نمیخای از خونه بزنی بیرون نمیخوره خخخخ

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

نظر شخصی منه اصلنم تخصصی نیست اما هرکسب و کار خاصی  یه دوران طلایی خودشو داره وقتی خز بشه دیگه بدرد نمیخوره ماینم الان خز شده شما در نظر بگیر اگه زمانی به فکر ماین میوفتادین که هنوز تو هیچ سایت ایرانی تبلیغ نمیشد تا الان چقد ازش در اورده بودین؟؟مسلما خیلی خیلی زیاد.اما الان دیگه مثل قبل نیست.

این هم نظر شخصی من و نظر بسیاری از کاربلدهای دنیا هست که ارزهای دیجیتالی تازه کارشون رو شروع کردن و دوران طلاییش رو در آینده چند ساله خواهیم دید. 

لینک به دیدگاه

میتونی یه مغازه تابلو سازی و بنر و برش پلکسی با لیزر بزنی اگه جا بیوفتی درامدش خوبه فقط در موردش یکم تحقیق کن.

لینک به دیدگاه

سلام 
نه دوستان می خوام خونه بشینم از کارِ بیرون خوشم نمیاد (البته <الآن> خوشم نمیاد)
فقط نمی دونم که با 30 میلیون ماین بهتره یا ترید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 56 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام 
نه دوستان می خوام خونه بشینم از کارِ بیرون خوشم نمیاد (البته <الآن> خوشم نمیاد)
فقط نمی دونم که با 30 میلیون ماین بهتره یا ترید

ماین سال پیش همین موقع ارزش بالایی داشت خودم این مطلبو میدونستم اما چون دستم خالیه نتونستم کاری انجام بدم

گرافیک 580 ، 1500 الی 1600 قیمت داشت البته بعد شروع تب ماینینگ ، قبلش ارزونتر بود و 480 گیمینگ 1150 مشتری نداشت

فکر کنم اون موقع با یه ریگ 8 کارته میشد ماهی 3 الی 4 میلیون کار کرد و افزایش قیمت دلار و قطعات باعث میشد که موقع فروش قطعات هم ضرر نکنی اما الان اصلا سود دهی نداره و گرونی دلار به یه طرف که واسه خرید سخت افزار باید هزینه بالایی بپردازی

ولی کسی از آینده خبر نداره شما اگه زبانت خوبه تو سایتهای خارجی بگرد ببین کلنده گنده ها چیکار کردن ارزهاشونو چند تا بازیگر و ... زده بودن تو کار بیت کوین اینا ، اینا مطمئناً اطلاعاتشون از ما بیشتره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

ولی کسی از آینده خبر نداره شما اگه زبانت خوبه تو سایتهای خارجی بگرد ببین کلنده گنده ها چیکار کردن ارزهاشونو چند تا بازیگر و ... زده بودن تو کار بیت کوین اینا ، اینا مطمئناً اطلاعاتشون از ما بیشتره

احسنت!

لینک به دیدگاه

اگه میخوای ماین کنی با 50 ملیون با فرض گرفتن  500 هشریت ( 5 تا ریگ 10 ملیونی که هر کدوم 100 تا میده )

ماهیانه حدود 2 تا 2.5 در میاد.

البته پول برقو کم نکردم دیگه. ولی اگه قیمت اتریوم افت کنه خیلی کمتر میشه. اگه دیدی اتریوم افت کرد بیخیال ماین نشو. استخراج کن ولی نفروششون. چنجشون کن به ارز های دیگه که آینده دارن یا قیمت خوبی دارن. مثل اتریوم کلاسیک.

ولی خوب اینم بگم که معامله ی ارز دیجیتاب چون وجود خارجی نداره اسلام پول به حساب نمیاره و مشکل شرعی داره. اینم در نظر بگیر

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

اگه میخوای ماین کنی با 50 ملیون با فرض گرفتن  500 هشریت ( 5 تا ریگ 10 ملیونی که هر کدوم 100 تا میده )

ماهیانه حدود 2 تا 2.5 در میاد.

البته پول برقو کم نکردم دیگه. ولی اگه قیمت اتریوم افت کنه خیلی کمتر میشه. اگه دیدی اتریوم افت کرد بیخیال ماین نشو. استخراج کن ولی نفروششون. چنجشون کن به ارز های دیگه که آینده دارن یا قیمت خوبی دارن. مثل اتریوم کلاسیک.

ولی خوب اینم بگم که معامله ی ارز دیجیتاب چون وجود خارجی نداره اسلام پول به حساب نمیاره و مشکل شرعی داره. اینم در نظر بگیر

به نظر من کرایپتوکارنسی  از پول های کاغذی شرعی ترن

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

فکر کنم چون اون زمان چیزی به این اسم وجود نداشته بنابراین حلال حلاله داداش. خیالت راحت. یعنی اون موقع تو عربستان در مورد میوه های آفریقایی صحبتی نشده الان حرامن؟
الان به ۹۹.۹ درصد ملاها بیایی در این مورد سوال کنی و بگی حالا حاج آقا حلاله یا حرام؟ میگن که چون این امر پیچیده ای هست و خودمون هم متوجه نشدیم پس حرام است!. این یک واقعیت هست برای مسخره کردن گروه خاصی نمی گم اینو بخدا قصد بدی ندارم ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بانکها سود 22% حداقل میگیرن (ربای اسلامی) اینا حلاله اما ارز دیجیتال واسش وقت ، سخت افزار و ... میزاری مشکل شرعی داره ... !!!

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

فکر کنم چون اون زمان چیزی به این اسم وجود نداشته بنابراین حلال حلاله داداش. خیالت راحت. یعنی اون موقع تو عربستان در مورد میوه های آفریقایی صحبتی نشده الان حرامن؟
الان به ۹۹.۹ درصد ملاها بیایی در این مورد سوال کنی و بگی حالا حاج آقا حلاله یا حرام؟ میگن که چون این امر پیچیده ای هست و خودمون هم متوجه نشدیم پس حرام است!. این یک واقعیت هست برای مسخره کردن گروه خاصی نمی گم اینو بخدا قصد بدی ندارم ...

کاری به زمان خاصی نداره. پولی که وجود خارجی نداره اسلام قبول نداره. باید مثل پول کاغذی یا سکه یا هر چیز دیگه ای باشه این حرف من نیست.یه تماس با دفتر مرجع تقلیدت بگیر سوال کن ببین چی میگن.

در 57 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بانکها سود 22% حداقل میگیرن (ربای اسلامی) اینا حلاله اما ارز دیجیتال واسش وقت ، سخت افزار و ... میزاری مشکل شرعی داره ... !!!

همونم همینجوره. البته رهبری گفتن که چون به تصویب مجلس در اومده مشکل شرعی نداره ولی بقیه مراجع اکثرا حرام اعلام کردن.

اگه سود نگیرن خیلیا که سپرده کردن پولاشونو در میارن و بانکا تا بخشی خالی میشن و نقدینگی کم. 

بازم در این مورد به مرجع رجوع کن ( در اون صورت گناهش به حساب تو نوشته نمیشه :) )

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

این هم نظر شخصی من و نظر بسیاری از کاربلدهای دنیا هست که ارزهای دیجیتالی تازه کارشون رو شروع کردن و دوران طلاییش رو در آینده چند ساله خواهیم دید. 

من کاری به ارزای دیجیتالی ندارم من منظورم ماینه اونم ماین اتریوم که الان با گرافیک انجامش میدن شاید روش دیگه ای برای ماین بیاد که بصرفه باشه اما درحال حاضر با گرافیک ؟نه بدرد نمیخوره

لینک به دیدگاه

من الآن دقیقا توجه نشدم ، به سایت های انگلیسی زبان هم رفتم ولی هر سایت برای خودش یک نظریه متفاوت داشت،

1. ماین بهتره یا ترید؟
2. کدوم ارز؟

سوال بالایی نظرم خودم روی ماین هست ، چون ریسکش کمتره ، سوال دوم هم اتر مد نظرمه ، ولی من برای 3 سال آینده می خوام ببینم کدوم ارز بالاترین سود رو نسبت به حال خواهد داشت

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/14, 09:04:35، farhadii گفته است :

دقیقا برادر گل1f917.png

یه دلیل اینه که بیلان مشخصی نیس که فرد  تصمیم گیری کنه ، و همین طور شرایط ارز دیجیتال و ابهامات فنی برای ماین

یه چند تا سوال دارم   برادر

@Negrasombra  
سلام دوستان.
صحبت های بالا رو خوندم متوجه شدم این حس به کاربرها دست داده که کسی یا چیزی نمیخواد بگذاره شما وارد ماینینگ بشید.

ببینید کسی جلوتون رو نگرفته،سیستم های ماینینگ کاملا در دسترس خریدتون هستند،آموزش ماینینگ همه جا وجود داره آورکلاک،مد بایوس، همه چیز.یعنی با 1ساعت مطالعه هر کسی میتونه استارت بزنه.

استارت زدن پس مشکلی نیست.

میمونه "زمانِ استارت زدن" که این رو بارها محاسبه کردیم، الآن بدترین موقع برای ورود به ماینینگ هست.
یکی میگه "کسی نمیخواد ما سود کنیم" خب شما بروید قطعه بخرید و شروع به ماین کنید، کسی جلوتون رو نگرفته.
ولی اگر از من بپرسید "بهم پیشنهاد قطعه بده" میگم غیر ممکنه در این وضعیت کسی رو بندازم تو چاه.

یادتون باشه تیر و مرداد ماه خیلی مشتاق بودم بچه ها ماینر بشن.زمانیکه کارت های ماینینگ نهایت 1.4میلیون قیمت خورده بودن.
از بهمن ماه من و بچه ها محاسبه ساده ای کردیم متوجه شدیم بشدت ریسکش رفته بالا بخاطر قطعات گرون و همینطور افزایش وحشتناک سختی و همینطور سقوط شدید قیمت سکه در آینده ای نزدیک بخاطر اصلاح قیمت که کاملا طبیعی هم بودش.

و این اتفاق هم رخ داد و طبیعی بود اینرو برخی از وبسایتها هم توضیح داده بودن.یعنی در گذشته هم رخ داده بود.

حالا هر موقع قطعات خوش قیمتی گرفتید مثلا میگم ریگ 180مگاهشی رو شما زیر 10میلیون تهیه کردید،بله شروع کنید! ولی با قیمت های عظیم، پولتون برنمیگرده و بشدت ریسک رو میبرید بالا.

در ارتباط با بقیه ی سوالات»

آیا  سیستم ماین شما 24 ساعته روشنه؟ بله حتما و بایستی به اینترنت هم متصل باشه.
دمای متوسط کارت گرافیک و دور فن شما چیه معمولا؟ بهتره دور فن زیر 60% باشه و دما هم معمولا اگر خوب آورکلاک بشه زیر 55درجه تا 50درجه هستش.در شرایط بد تا 60 درجه میره و در شرایط خوب به 48درجه هم میرسه در دور فن حدود 50-70%
آیا شما در کیس ماین میکنید یا روی شاسی ریگ؟ همه روی شاسی یا روی مثلا جا کفشی یا هرچیزی که فضای باز باشه ماین می کنند.
در ماه چند اتریوم در عمل به دست آورده اید؟ به قدرت بستگی داره.اگر ریگ شما مثلا 180مگاهش باشه (6گرافیک خوب) تقریبا ماهی 0.4 اتریوم بدست میاد که با افزایش سختی ماه بعدی مثلا میشه حدود 0.35 و ماه بعدش ممکنه بشه 0.3 اتریوم.
کلیمور چه ورژنی استفاده میکنید ؟ معمولا ورژن نسخه آخر استفاده میکنن که بهینه تر هست و هش ریت یکم بهتر هستش.
ماین بهتره یا ترید (کدوم ارز)؟ اگر خوش قیمت قطعه بخرید ماین ریسکش کمتره، اگر حوصله ی مطالعه و قدرت کافی در ترید داشته باشید و قبلا اینکاره بودید مسلما ترید کم ریسک تر هست برای شما.اگر تجربه هیچ کدوم رو نداشتید ترجیحا با هر دو تا میتونید شروع کنید ولی نه اینکه وام بگیرید یا تمام زندگیتون رو بسپارید به ماینینگ چون ریسکی هستش.

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

کاری به زمان خاصی نداره. پولی که وجود خارجی نداره اسلام قبول نداره. باید مثل پول کاغذی یا سکه یا هر چیز دیگه ای باشه این حرف من نیست.یه تماس با دفتر مرجع تقلیدت بگیر سوال کن ببین چی میگن.

همونم همینجوره. البته رهبری گفتن که چون به تصویب مجلس در اومده مشکل شرعی نداره ولی بقیه مراجع اکثرا حرام اعلام کردن.

اگه سود نگیرن خیلیا که سپرده کردن پولاشونو در میارن و بانکا تا بخشی خالی میشن و نقدینگی کم. 

بازم در این مورد به مرجع رجوع کن ( در اون صورت گناهش به حساب تو نوشته نمیشه :) )

دوست عزیز اینطور که شما میگید خرید و فروش حواله هم مشکل شرعی داره  شما حواله رو هم میبری بانک بهت پول میده یا میبری کارخونه بهت  وسیله میده ارز های دیجیتال هم میبری صرافی یا سایت آمازون پول و وسیله  میگیری این کجاش مشکل داره؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، shahabkh گفته است :

دوست عزیز اینطور که شما میگید خرید و فروش حواله هم مشکل شرعی داره  شما حواله رو هم میبری بانک بهت پول میده یا میبری کارخونه بهت  وسیله میده ارز های دیجیتال هم میبری صرافی یا سایت آمازون پول و وسیله  میگیری این کجاش مشکل داره؟

منظورم اینه که وجود خارجی داشته باشه و پشتوانه.

حواله و سنگ وجود خارجی و پشتوانه دارن

مثلا پولی که حسابه دیده نمیشه ولی پشتوانه داره یعنی پول واقعی رو قبلا به بانک دادی که معادلش رو به کارت میریزن. حالا بازم به دفتر مرجع تقلیدت زنگ بزن ببین نظرشون چیه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

منظورم اینه که وجود خارجی داشته باشه و پشتوانه.

حواله و سنگ وجود خارجی و پشتوانه دارن

مثلا پولی که حسابه دیده نمیشه ولی پشتوانه داره یعنی پول واقعی رو قبلا به بانک دادی که معادلش رو به کارت میریزن. حالا بازم به دفتر مرجع تقلیدت زنگ بزن ببین نظرشون چیه

دوست عزیز 

اینطور هم نیست پول ماین هم بخاطر تایید تراکنش ها هست و کارمزد تراکنش ها بین افرادی که در تایید این تراکنش شرکت داشتن تقسیم میشه  پس شما برای بدست آوردن پول کاری انجام دادی

و اما پشتوانه 

وقتی بابت بیت کوین پول بهت پرداخت میشه این خودش نشانه پشتوانه این پول هست 

(لازم بذکر هست پشتوانه ای که بانک جهانی برای پول از کشور ها میگیره یجور تضمین برای نقد شوندگی پول حساب میشه که مردم کشورهای دیگر بتونن اعتماد کنن که هروقت خواستن بتونن پول یه مملکت رو به راحتی به پول مملکت دیگه تبدیل کنن )

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/15, 00:32:38، TechBaMohsen گفته است :

@Negrasombra  
سلام دوستان.
صحبت های بالا رو خوندم متوجه شدم این حس به کاربرها دست داده که کسی یا چیزی نمیخواد بگذاره شما وارد ماینینگ بشید.

ببینید کسی جلوتون رو نگرفته،سیستم های ماینینگ کاملا در دسترس خریدتون هستند،آموزش ماینینگ همه جا وجود داره آورکلاک،مد بایوس، همه چیز.یعنی با 1ساعت مطالعه هر کسی میتونه استارت بزنه.

استارت زدن پس مشکلی نیست.

میمونه "زمانِ استارت زدن" که این رو بارها محاسبه کردیم، الآن بدترین موقع برای ورود به ماینینگ هست.
یکی میگه "کسی نمیخواد ما سود کنیم" خب شما بروید قطعه بخرید و شروع به ماین کنید، کسی جلوتون رو نگرفته.
ولی اگر از من بپرسید "بهم پیشنهاد قطعه بده" میگم غیر ممکنه در این وضعیت کسی رو بندازم تو چاه.

یادتون باشه تیر و مرداد ماه خیلی مشتاق بودم بچه ها ماینر بشن.زمانیکه کارت های ماینینگ نهایت 1.4میلیون قیمت خورده بودن.
از بهمن ماه من و بچه ها محاسبه ساده ای کردیم متوجه شدیم بشدت ریسکش رفته بالا بخاطر قطعات گرون و همینطور افزایش وحشتناک سختی و همینطور سقوط شدید قیمت سکه در آینده ای نزدیک بخاطر اصلاح قیمت که کاملا طبیعی هم بودش.

و این اتفاق هم رخ داد و طبیعی بود اینرو برخی از وبسایتها هم توضیح داده بودن.یعنی در گذشته هم رخ داده بود.

حالا هر موقع قطعات خوش قیمتی گرفتید مثلا میگم ریگ 180مگاهشی رو شما زیر 10میلیون تهیه کردید،بله شروع کنید! ولی با قیمت های عظیم، پولتون برنمیگرده و بشدت ریسک رو میبرید بالا.

در ارتباط با بقیه ی سوالات»

آیا  سیستم ماین شما 24 ساعته روشنه؟ بله حتما و بایستی به اینترنت هم متصل باشه.
دمای متوسط کارت گرافیک و دور فن شما چیه معمولا؟ بهتره دور فن زیر 60% باشه و دما هم معمولا اگر خوب آورکلاک بشه زیر 55درجه تا 50درجه هستش.در شرایط بد تا 60 درجه میره و در شرایط خوب به 48درجه هم میرسه در دور فن حدود 50-70%
آیا شما در کیس ماین میکنید یا روی شاسی ریگ؟ همه روی شاسی یا روی مثلا جا کفشی یا هرچیزی که فضای باز باشه ماین می کنند.
در ماه چند اتریوم در عمل به دست آورده اید؟ به قدرت بستگی داره.اگر ریگ شما مثلا 180مگاهش باشه (6گرافیک خوب) تقریبا ماهی 0.4 اتریوم بدست میاد که با افزایش سختی ماه بعدی مثلا میشه حدود 0.35 و ماه بعدش ممکنه بشه 0.3 اتریوم.
کلیمور چه ورژنی استفاده میکنید ؟ معمولا ورژن نسخه آخر استفاده میکنن که بهینه تر هست و هش ریت یکم بهتر هستش.
ماین بهتره یا ترید (کدوم ارز)؟ اگر خوش قیمت قطعه بخرید ماین ریسکش کمتره، اگر حوصله ی مطالعه و قدرت کافی در ترید داشته باشید و قبلا اینکاره بودید مسلما ترید کم ریسک تر هست برای شما.اگر تجربه هیچ کدوم رو نداشتید ترجیحا با هر دو تا میتونید شروع کنید ولی نه اینکه وام بگیرید یا تمام زندگیتون رو بسپارید به ماینینگ چون ریسکی هستش.

??

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...