رفتن به مطلب

کارت ماین شده بخریم یا نخریم ؟؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 20 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

درود به شرفتون حرف دلم رو زدید

منی که گرافیکم و هفته ای یکبار هم ازش کار نمیکشم و به قول دوستان مثل اشک چشم ازش مراقبت می‌کنم سال دیگه بخوام بفروشمش همه میگن این ماین شده است و دوستان گیمر توجه کنند این هم یکی از آسیب های ماینر ها به جامعه گیمینگ است

بله و متاسفانه به نظرم هیچ راهی نیست جز اینکه به هر ضرب و تلاشی از شر گرافیک های سری 1000 رها بشیم و سری 2000 رو تهیه کنیم، که اونم با این قیمت های فضایی اگر محال نباشه خیلی سخته، اما فقط اینطوری میشه از آسیب های آینده که نابودی کامل ارزش گرافیک های سری 1000 است کمی در امان بود.

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 28 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بله و متاسفانه به نظرم هیچ راهی نیست جز اینکه به هر ضرب و تلاشی از شر گرافیک های سری 1000 رها بشیم و سری 2000 رو تهیه کنیم، که اونم با این قیمت های فضایی اگر محال نباشه خیلی سخته، اما فقط اینطوری میشه از آسیب های آینده که نابودی کامل ارزش گرافیک های سری 1000 است کمی در امان بود.

بخدا 970 خودم رو  بزور هم نمیتون سری 1000 کنم چه برسه به 2000 ... !! 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MR.Bahavar گفته است :

دوست عزیز فکر میکنم اینکه شما شعار میدونید از تایپک بنده هست که اینطور جمله ای نوشته بودم چون من این تایپک رو بصورت اتفاقی دیدم لازم دیدم توضیحاتی را ارایه بدم. 

اولا اون جمله ای که شما از تایپک بنده دیده اید بنده هیچ چیزی را از کسی پنهان نکرده ام و مثل بعضی ها نبوده که که کارت 10 ماه ماین رو به اسم 2 ماه ماین و دستگاه 2 ماه ماین رو به اسم ماین نشده بفروشم و همانکه انقدر صداقت داشته ام در کارم که همه موارد را بصورت شفاف توضیح داده ام فکر میکنم خیلی فشار به بعضی از دوستان امده است که بازار کارت گرافیک را تکانی داده ایم و 1080 که بعنوان مثال تا همین چند روز پیش بالای 3700-3800 معامله میشد را به قیمت 3  الی 3100 راسانده ایم و همینکه تمام کارت گرافیک ها به دست خریداران رسیده است و مورد رضایتشان بوده است نشانگر صداقت بنده بوده است . 

اگر شما فکر میکنید که اون جمله بنده شعار است و کارت ماین شده بدرد نمیخورد براحتی میتوانید در ازای خرید یکعدد 1080 مبلغ 6800 پرداخت کنید تا خیال خودتان هم راحت باشد .

قرار نیست اینجا کسی به گیمر و یا هر شخص دیگری ضربه بزند اگر منظوزر شما تایپکهای بنده هست که فکر میکنم همینطور هم هست چون جمله ای که شما نوشته اید دقیقفا همانند جمله بنده در تایپکهایم است هر کسی مختار است بنده با صداقت در هر تایپک فروش هر توضیحی را نوشته ام و دقیقا مشخص کرده ام که این گرافیک چقدر ماین شده و توی چه محیطی ماین شده و به چه صورت بوده  است حتی یک کلمه هم انکار نکرده ام.

شما بدنبال ان دسته از دوستانی باشید که در دیوار و شیبپور و امثالهم دارند کارت گرافیکهای ماین شده را به جای گرافیکهای گیمینگ پاچه مردم میکنند و ان ها را بهتر است اینگونه صدا بزنیم که از مردم سوء استفاده میکنند و اون دسته از عزیزان هستند که دارن انکار میکنند ( پس بهتر است بدنبال راه حلی باشید برای ان دسته از عزیزان ) نه مایی که داریم با شفافیت از تمام کارت گرافیکها هر عدد توضیحات کامل را میزنیم حتی درجه کارکرد کارت گرافیک که در حال ماین بوده اند حتی بنده میتونم تصویر اینکه در حالت ماین در چه دمایی کار میکرده اند بدم خدمتتون. 

پس شما بدنبال راه حلی باشید برای کسایی که دارند این جملات زیبا و شعار مانند را بقول خودتان ، انکار میکنند و به اسم کارت گیمینگ به ملت میفروشند .

بنده هیچ کسی را مجبور به خرید از خودم نکرده ام و هر کسی مختار هست هر کاریی میخواهد بکند ولی متاسفانه از این جمله بنده شما کپی برداری کردید و حق خودم دیدم در این تایپک دفاع کنم فکر میکنم.

بنده خوشحال هستم که همواره کمترین قیمتهایی خواهم زد که قیمتها در بازار افت کند و ان دسته از عزیزانی که دلالان از انها سوء استفاده میکنند دستشان را از این فروم حداقل کوتاه کنیم تا حداقل کاربران این فروم از دست ان عزیزان در امان باشند. 

و در اخر هر گیمر و هر شخصی عقل دارد خوشبختانه و در اینجا کسی نیاز و محتاج به راهنامیی دیگران ندارد هر کسی در این فروم فعالیت دارد انقدر سواد و شخصیت دارد که میتواند درک کند چه قطعه ای برایش مناسب است چه قطعه ای مناسب نیست. ( خوشبخاته همان گرافیکهایی که شما میفرمایید در همان لحظه اول همگی فروش رفته اند و حتی یک عدد هم نمانده است که چنین خودتان را به در ودیوار میکوبید که قطعات بنده روی زمین بماند و بفروش نرسد :D )

در مورد این مسئله ای هم که فرموده بودید باید عرض کنم این جمله شما کاملا اشتباه هست و بیشتر شما بدنبال گمراهی مردم و گیمرها هستید تا فروشنده ها ی کارتهای ماین شده .

بارها کارتهای ماین شده برای گارانتی ارسال شده و بدون هیچ دردسری برای دوستان بنده کارتها را تعویض و جایگزین نو کرده اند و هیچ مشکلی هم نبوده مثل اینکه شما دارید داین حرفها را بدون هیچ تجربه ای میفرمایید و برای همین اشتباهتتان خیلی بالاست و نشاندهنده کم تجربگی شماست.

اگر تجربه ندارید بهتر است شما مردم را گمراه نکنید شمایی که دم از گمراهی میزنید دوست عزیز ;)

مشخص است انقدر فشار بر روی بعضی از دوستان زیاد است که دست به دامن تایپک های زیر خاکی چند ماه پیش میشوند و این تایپکها را به هر زوری هست بالا میکشند تا همچنان قیمت قطعات را به هر زوری هست بالا نگه دارند . 

ما از این پس هیچ کارتی نمیزاریم برای فروش تا خدائی نکرده با کسر 60% از قیمت اکبند دوستانی امثال شما و دوستان گیمرمون اسیب نمیبنن و خدائی نکرده متضرر نشوند.

درود بر آقا بهاور منصف و حلال خور

جناب بهاور شما همون روزی که اون کارتهای vga64 رو با اون قیمت مناسب گذاشتید هم داخل تایپیک و هم پیام خصوص عرض کردم که داره به خیلی ها فشار میاد و با این کارتون دست خیلی از دلال های بی انصاف حروم خور که تو همین فروم هم هستند دارید قطع میکنید و این کارتون 2 تا جنبه داره یکی جنبه مادی که بسیاری از ماها که آرزوی داشتن گرافیک به اون پر قدرتی و خوب رو با قیمتی عالی داشتیم به خواسته خودمون رسیدیم (البته من به ظرف شستن رسیدم ته دیگش هم نموند برام??)

و دوم جنبه معنوی این کار هست که خدا هم از دستت راضی هست که انصاف رو رعایت کردی 

پس خواهشی که ازتون دارم این که به این کارتون ادامه بدید و نزارید اون آدمها به مقصودشون برسن و دوباره گروونی و بدبختی رو به سر مردم بیارن (حداقل تو این فروم )

((در ضمن عرض کنم که منظورم به فرد خاصی در این تایپیک نیست و منظورم کلی به اون دلال های نامرد که الحمدلله هممون هم میشناسیمشون ولی تا یچی میزارن خودمون میکشیم براش)) 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

که خدا هم از دستت راضی هست که انصاف رو رعایت کردی 

پس خواهشی که ازتون دارم این که به این کارتون ادامه بدید و نزارید اون آدمها به مقصودشون برسن و دوباره گروونی و بدبختی رو به سر مردم بیارن (حداقل تو این فروم )

((در ضمن عرض کنم که منظورم به فرد خاصی در این تایپیک نیست و منظورم کلی به اون دلال های نامرد که الحمدلله هممون هم میشناسیمشون ولی تا یچی میزارن خودمون میکشیم براش)) 

دوست عزیز نمیشه بیایی یه حرفی بزنی بعد بگی من منظورم به فرد خاصی در این تاپیک نیست . ایشون این جملات و خطاب به من گفتند و شما تاپیک ایشون رو ریپلای کردید یعنی مورد سخن تون بنده هستم

خوشبختانه من نه دلالم و نه حروم خور! از سر صبح تا شب بلا نسبت مثل سگ جون میکنم برای یه لقمه نون حلال الانم دو ماهه حقوق نگرفتم . چرا نمیگید دم اون کسانی گرم  که دارند نسبت به یه سری مسائل هشدار میدن که آقا یا خانم محترمی که داری برای یه گرافیک ماین شده ذوق میکنی آگاه باش که گرافیک ماین شده اعتبار و اعتمادی بهش نیست حالا شما بگو گرافیک ۱۰۸۰ ماینی رو بگن یک میلیون تومن . مورد بعدی اینکه اون زمان ک1080ti سه و خورده ای بود همین ماینرهایی که جنابعالی از قیمتهای منصفانه شون تقدیر به عمل میاری ( منظورم دقیقا خود ماینر هاست نه واسطه هایی مثل همین دوست محترم که دارند گرافیک همین ماینر های به اصطلاح! محترم و آگهی میکنن) با حضور نامیمون شون باعث ایجاد تورم در گرافیک و سایر قطعات مرتبط با بخث ماینینگ شدند، آیا اون زمان از اینکه دستت به گرافیک های اند که چه عرض کنم میان رده ای مثل ۱۰۷۰ نرسید انتقادی کردی؟ 

آیا از اینکه امروز همین ماینر ها گرافیک ها تا خرره کار کشیده  شده شون رو با نصف قیمت میارن آگهی میکنند تا یه گیمر بنده خدا که کارت گرافیکش و مثل چشماش مراقبت کرده بخواد اون رو آپگرید کنه فرضا ۲۰۶۰rtx بخره نتونه به قیمت بفروشش  تا با پولش بتونه گرافیکش و به روز کنه ، (به دلیل پر شدن بازار از گرافیک های داغون ماین شده با قیمت کمتر)،گلایه و شکایتی کردی؟ نخیر جانم شما یا اینها رو نمی‌بینی یا میبینی و برات اهمیتی نداره پس در هر دو صورت بهتر بود سکوت اختیار می کردید 

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، lvlEhRaN گفته است :

دوست عزیز نمیشه بیایی یه حرفی بزنی بعد بگی من منظورم به فرد خاصی در این تاپیک نیست . ایشون این جملات و خطاب به من گفتند و شما تاپیک ایشون رو ریپلای کردید یعنی مورد سخن تون بنده هستم

خوشبختانه من نه دلالم و نه حروم خور! از سر صبح تا شب بلا نسبت مثل سگ جون میکنم برای یه لقمه نون حلال الانم دو ماهه حقوق نگرفتم . چرا نمیگید دم اون کسانی گرم  که دارند نسبت به یه سری مسائل هشدار میدن که آقا یا خانم محترمی که داری برای یه گرافیک ماین شده ذوق میکنی آگاه باش که گرافیک ماین شده اعتبار و اعتمادی بهش نیست حالا شما بگو گرافیک ۱۰۸۰ ماینی رو بگن یک میلیون تومن . مورد بعدی اینکه اون زمان ک1080ti سه و خورده ای بود همین ماینرهایی که جنابعالی از قیمتهای منصفانه شون تقدیر به عمل میاری ( منظورم دقیقا خود ماینر هاست نه واسطه هایی مثل همین دوست محترم که دارند گرافیک همین ماینر های به اصطلاح! محترم و آگهی میکنن) با حضور نامیمون شون باعث ایجاد تورم در گرافیک و سایر قطعات مرتبط با بخث ماینینگ شدند، آیا اون زمان از اینکه دستت به گرافیک های اند که چه عرض کنم میان رده ای مثل ۱۰۷۰ نرسید انتقادی کردی؟ 

آیا از اینکه امروز همین ماینر ها گرافیک ها تا خرره کار کشیده  شده شون رو با نصف قیمت میارن آگهی میکنند تا یه گیمر بنده خدا که کارت گرافیکش و مثل چشماش مراقبت کرده بخواد اون رو آپگرید کنه فرضا ۲۰۶۰rtx بخره نتونه به قیمت بفروشش  تا با پولش بتونه گرافیکش و به روز کنه گلایه و شکایتی کردی؟ نخیر جانم شما یا اینها رو نمی‌بینی یا میبینی و برات اهمیتی نداره پس در هر دو صورت بهتر بود سکوت اختیار می کردید 

دوست عزیزم اولا نظر دادن من و بقیه در این تایپیک و جاهای دیگه فروم به شهص خاصی ارتباط نداره که شما به من میگی سکوت اختیار کنم یا نه

دوما نظر شما در مورد بلایی که ماینر ها به سر ما آوردن هم کاملا قبول دارم

ولی به خداوندی خدا بنده به هیچ عنوان منظورم شما نبودی من تا به حال یدونه تایپیک فروش گرافیک از شما به چشمم نخورده که بخوام قول شما خدایی نکرده شما رو دلال حروم خور خطاب کنم  خودتون کمی تو خرید فروش این بازارچه دقت کنید میفهمید دلال های حرام خور که همش در حال دروغ گفتن در مورد جنس هستن کیا هستن 

اگر حتی ثانیه ایی فکر کردی که من منظورم به  شماست یه دنیا شرمندم و ازتون معذرت میخوام حلالم کنید 

لینک به دیدگاه

ایا مثلا rx 570 که مثلا 7 ماه ماین شده گارانتی دارد اصولا گارانتی اون قبول ه؟؟؟

توسط شرکت و ارزش خرید داره برای  گیمینکگ یا نه ؟ممنون از اعساتید 

•  
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

دوست عزیزم اولا نظر دادن من و بقیه در این تایپیک و جاهای دیگه فروم به شهص خاصی ارتباط نداره که شما به من میگی سکوت اختیار کنم یا نه

دوما نظر شما در مورد بلایی که ماینر ها به سر ما آوردن هم کاملا قبول دارم

ولی به خداوندی خدا بنده به هیچ عنوان منظورم شما نبودی من تا به حال یدونه تایپیک فروش گرافیک از شما به چشمم نخورده که بخوام قول شما خدایی نکرده شما رو دلال حروم خور خطاب کنم  خودتون کمی تو خرید فروش این بازارچه دقت کنید میفهمید دلال های حرام خور که همش در حال دروغ گفتن در مورد جنس هستن کیا هستن 

اگر حتی ثانیه ایی فکر کردی که من منظورم به  شماست یه دنیا شرمندم و ازتون معذرت میخوام حلالم کنید 

قربان شما دوست خوبم

من کی باشم که بخوام شما رو حلال کنم . دشمنتون شرمنده برای یه لحظه فکر کردم با بنده هستید چون دیدم تا پیک جناب بهاور رو که در پاسخ به بنده بود ریپلای کردید این سوتفاهم برام پیش اومد بنده رو هم به دلیل این سو تفاهم مورد بخشش قرار بدید ??

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

ترس شما کاربران عزیز از فروشندگان فعلی کارت ها نباید باشه که صادقانه میان میگن ماین شده

حالا قاعدتا" زمان دقیقش رو که کسی ثبت نکرده حالا 9 ماه یا 12 ماه ولی اعلام میشه ماین شده و مسئولیتش پای خریدار هست 

شما از کاربرانی بترس که این کارت ها رو میخرن یک دستی به سر و روش میکشن بعد میشه کارتدر حد من  سربازی بودم کارت 1 ساعت در هفته به زور کارکرده اونم داشتم فیفا بازی میکردم که اونم فشاری رو کارت نبوده 

خوب کارت هم سند نداره متوجه بشه چند دست چرخیده که

باید سعی کرد از کاربران مطمئن خرید انجام داد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ehsan.K گفته است :

ترس شما کاربران عزیز از فروشندگان فعلی کارت ها نباید باشه که صادقانه میان میگن ماین شده

حالا قاعدتا" زمان دقیقش رو که کسی ثبت نکرده حالا 9 ماه یا 12 ماه ولی اعلام میشه ماین شده و مسئولیتش پای خریدار هست 

شما از کاربرانی بترس که این کارت ها رو میخرن یک دستی به سر و روش میکشن بعد میشه کارتدر حد من  سربازی بودم کارت 1 ساعت در هفته به زور کارکرده اونم داشتم فیفا بازی میکردم که اونم فشاری رو کارت نبوده 

خوب کارت هم سند نداره متوجه بشه چند دست چرخیده که

باید سعی کرد از کاربران مطمئن خرید انجام داد

اون که بحثش جداست . بحث این بود که اصولاً خرید کارت ماین شده درسته یا نه؟ 

اون کسانی که کارت چند دست چرخیده ماین شده رو میان به حساب کارت در حد جا می‌زنن  مثل کسانی اند جنس خوراکی ، دارو  و... لیبل تاریخش و پاک میکنن و با لیبل تاریخ جدید به بازار عرضه می‌کنند (دیدم که میگم) . این اشخاص با کلاه بردار ها هیچ فرقی ندارند . 

اما همین قضیه ماینینگ باعث شده سال آینده شما نتونی کارت گیمینگ خونگی ات رو به قیمت بفروشی چون انگ ماینینگ بر تارک همه کارتهای گرافیک سری ۱۰۰۰ زده شده . و حتی اگرم بزنی گیمینگ بوده کسی باور نخواهد کرد

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

اون که بحثش جداست . بحث این بود که اصولاً خرید کارت ماین شده درسته یا نه؟ 

اون کسانی که کارت چند دست چرخیده ماین شده رو میان به حساب کارت در حد جا می‌زنن  مثل کسانی اند جنس خوراکی ، دارو  و... لیبل تاریخش و پاک میکنن و با لیبل تاریخ جدید به بازار عرضه می‌کنند (دیدم که میگم) . این اشخاص با کلاه بردار ها هیچ فرقی ندارند . 

اما همین قضیه ماینینگ باعث شده سال آینده شما نتونی کارت گیمینگ خونگی ات رو به قیمت بفروشی چون انگ ماینینگ بر تارک همه کارتهای گرافیک سری ۱۰۰۰ زده شده . و حتی اگرم بزنی گیمینگ بوده کسی باور نخواهد کرد

این مورد بستگی به قدرت خرید داره

قاعدتا" من زورم برسه اصلا" کارت دست دوم نمیخرم ولی خب خیلی مواقع برای خیلی ها بودجه انجام این کار نیست و خب کاربر کارت هم میخواد

این موضوع ماینینگ هم نقطه شروعی داشت که ضرر بسیاری به کاربر عادی رساند و همه میدونستیم نقطه پایانی داره که باز هم روی کارت های کاربران عادی تاثیر داشته

الان طرف رفته 3 تومن داده 1060 خریده یکی میاد میگه 1400 میدی؟ خب این زور داره طرف برای پولش زحمت کشیده همیشه حواسش به دما و تهویه سیستمش بوده بعد الان بیاد با کارت ماینی مقایسه بشه؟

خب همون موقع میرفت ماینی میخرید دیگه

فرق داره با کارت ماینی که 24/7 روش کار بوده حالا شما فکر کن اصلا" کولر گازی هم روش بوده با دمای 20 درجه

الان ما مزرعه ماینینگ داریم توی کانتینر اگر با صاحب اون کارت ها هم صحبت کنی میگه در شرایط اصولی ماین شده

ولی الان ماینینگ با کارت گرافیک اصلا" به صرفه نیست و این کارت های گذاشته شده برای فروش از نظر ماینر پول خودش رو پس داده به علاوه سود و الان با این کارکرد از صرفه اقتصادی خارج هست

بنده هم همیشه هر جا صحبت کردم گفتم خرید کارت ماین شده کار اشتباهی هست

ولی خب ما نمیتونیم برای بقیه تصمیم بگیریم هر فردی برای خودش تصمیم میگیره با مسئولیت خودش

لینک به دیدگاه

تهش ماین میخریم و بعد یه مدتی خراب میشه و میبریم گارانتی  اونجا هم کارت رو قبول نمیکنه 

بعدشم  میام خونه اولش 4 تا بد و بیره و فحش به فروشنده و مخترع ماین و ماینر ها میگیم 

خلاصه اش باز لیون و فروم خرید و فروش کارت گرافیک VGA دنبال تاپیک و  کمتر راه نداره و قیمت آخر رو پ.خ کن و ما بیقیه ماجرا دیگه ...... ??

پ.ن

زیاد سخت نگیرید ??

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

ایا مثلا rx 570 که مثلا 7 ماه ماین شده گارانتی دارد اصولا گارانتی اون قبول ه؟؟؟

توسط شرکت و ارزش خرید داره برای  گیمینکگ یا نه ؟ممنون از اعساتید 

•  

اگر به هر طریقی کارشناسان فنی شرکت گارانتی کننده متوجه بشوند، کارتی که مخصوص گیم تولید شده باهاش حتا یک هفته ماین کردن ،شرکت گارانتی کننده تحت هیچ عنوان زیر بار نخواهد رفت. و اینکه از لحاظ فنی بفهمند یا نه ؟!من بی اطلاعم

مورد بعدی اصل صداقت است که آیا آنقدر روراست  و درستکار هستیم که این رو به شرکت گارانتی کننده بیان کنیم ، کارت گرافیک مورد ماین قرار گرفته یا اینکه نه؟!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

قربان شما دوست خوبم

من کی باشم که بخوام شما رو حلال کنم . دشمنتون شرمنده برای یه لحظه فکر کردم با بنده هستید چون دیدم تا پیک جناب بهاور رو که در پاسخ به بنده بود ریپلای کردید این سوتفاهم برام پیش اومد بنده رو هم به دلیل این سو تفاهم مورد بخشش قرار بدید 1f64f.png1f64f.png

فداتم داداش اختیار دارید 

لینک به دیدگاه

حالا مگه چی گفتم که نظرمو پاک میکنین?(اینجا دیکتاتور انجا دیکتاتور همه جا دیکتاتوریه)

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/14, 08:27:50، Negrasombra گفته است :

سلام دوست عزیز. در مورد شرایط درست میفرمایید. باید اول فهمید که ماین تحت چه شرایطی انجام شده. الان بیشتر ماینرها سعی میکنند دما رو زیر ۶۰ درجه نگه دارند که این خیلی خوب هست. تا ۶۵ درجه هم مورد قبوله. اما اگر کسی ماین کنه و دما بالاتر از این بره بعد از مدتی کارتش به فنا خواهد رفت و بنابراین همه شون سعی میکنن دما رو خوب نگه دارن.

اما در مورد گارانتی باید عرض کنم که دیگه کارتهایی که ماین شدن بیشتر موارد مورد گارانتی قرار نمیگیرن. حتی اگر کارت جدیدی خریده باشید میبینید که حتی تو بسته بندی یا فاکتور مینویسن که در صورت استفاده برای ماین از گارانتی میفته، منتها اینکه کارتی برای ماین استفاده شده یا نه رو کارشناس خودشون بررسی میکنه!!!

در حالت کلی اگر من خودم باشم کارت قیمت مناسب باشه با شرط ۴۸ ساعت تست میخرم و تحت فشار چند تا بازی روش انجام میدم، چند ساعت پشت سر هم که بازی کردم و موردی ندیدم میخرم چه اشکالی داره.

عمرا اگه بفهمن کارت ماین شده یا نه

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/14, 10:20:43، Hassan.SK گفته است :

دقیقا ، گیمر نهایتش (ادم بیکار) 6 ساعت بازی میکنه و تو اون 6 ساعت گرافیک همیشه لود 100% نیست چون میان لود ها ، دیالوگ و ... لود کارت و دماش میاد پایین ، ادم خودش میره یه چایی بیاره یا دستشویی ? اینجور جاها وقتی بازیو نگه میداری لود کارت میاد پایین اما تو ماینینگ بیچاره 24 شبانه روز بدون هیچ استراحتی کار میکنه

بعضی از ادم ها کارتی که باهاش گیم میزنن درست حسابی نگه نمیدارن چه برسه همون ادم بیاد ماین کنه میزنه گرافیکو نابود میکنه

کلاً خرید کارت دست دو ریسکه ، اما کارت ماین شده ریسکش بالاتره و حداقل 48 ساعت باید مهلت تست بگیری

در مورد خرید دسته دو ریسک خیلی بزرگش کردی ، کارت کافیه گارانتی داشته باشه و تستش کنی

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/14, 10:58:26، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سال ۹۶ تعداد زیادی شاید یک سوم ازکارتهای کارکرده‌ای که خریدم پس از مدتی خراب شدند. ظاهر همه‌شان هم تمیز و بی‌ایراد بود. پیشنهاد می‌کنم هر کارت گرافیک کار کرده‌ای که می‌گیرید کمینه ۶ ماه گارانتی داشته باشد و نیز

از gtx1060 و  gtx 1070  و کارتهای amd تا جای ممکن دوری کنید.

درود اقای سعید بهمنیان ، همهی کارتا رو زیر سوال بردین ?

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/12, 19:19:27، فرهاد کوهکن گفته است :

حالا مگه چی گفتم که نظرمو پاک میکنین?(اینجا دیکتاتور انجا دیکتاتور همه جا دیکتاتوریه)

همیشه گفتن یک نفر نباید حکومت داری کنه ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، مصطفی۶۸ گفته است :

در مورد خرید دسته دو ریسک خیلی بزرگش کردی ، کارت کافیه گارانتی داشته باشه و تستش کنی

بعضی وقتها با تست هم مشکلشو نشون نمیده باید یه مدتی باهاش کار کنی تا ایرادش مشخص بشه ، گارانتی هم همیشه راه گشا نیست چون هر کاری میکنن که از زیرش در برن ، کارت خودم که آکبند خریدم تو تستهای دایرکس 9 و 11 مشکلی نداشت اما توی 12 تو پروفایل oc کرش میکرد ، خودم همون اول با تست سریع متوجه موضوع شدم و به گارانتی ارجا دادم با توجه به تاپیکی که تو لیون زدم و فیلم و عکس از مشکل گذاشتم بازم به زور توسنتم ایراد کارتو ثابت کنم !

الانم که بازار پر شده از کارتهای ماین شده همینا هم میرن گارانتی با یه کارت دیگه تعویض میشن ، بعضی از همین کارتهای مشکل دار ماین شده تعمیر میشه و وقتی گذرمون به گارانتی میوفته میوفته تو پاچمون !

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بعضی وقتها با تست هم مشکلشو نشون نمیده باید یه مدتی باهاش کار کنی تا ایرادش مشخص بشه ، گارانتی هم همیشه راه گشا نیست چون هر کاری میکنن که از زیرش در برن ، کارت خودم که آکبند خریدم تو تستهای دایرکس 9 و 11 مشکلی نداشت اما توی 12 تو پروفایل oc کرش میکرد ، خودم همون اول با تست سریع متوجه موضوع شدم و به گارانتی ارجا دادم با توجه به تاپیکی که تو لیون زدم و فیلم و عکس از مشکل گذاشتم بازم به زور توسنتم ایراد کارتو ثابت کنم !

الانم که بازار پر شده از کارتهای ماین شده همینا هم میرن گارانتی با یه کارت دیگه تعویض میشن ، بعضی از همین کارتهای مشکل دار ماین شده تعمیر میشه و وقتی گذرمون به گارانتی میوفته میوفته تو پاچمون !

درسته کارت باید حداقل نیم ساعت باهش بازی سنگین اجراشه قبول دارم  ولی در مورد مشکلی که گفتین دیگه از هر ده تا کارت شاید یکیش این مشکلات رو داشته باشه  ، ضمن اینکه فاصله قیمت نو و دست دوم رو در نظر بگیر ، من خودم یک کارتی رو اورکلاک کردم بعد صفحه ابی شد اومد بیرون، همیشه میکردم مشکلی پیش نمیومد ولی یک بار واسه کارت اگه اشتباه نکنم ۶۸۷۰ بود هر بار که میرفت تو بازی ارور میداد میومد بیرون با وجود اینکه فرکانس رو به حالت اول برگردونده بودم آخرشم دادم گارانتی یک نو با مدل تک فنه شو بهم دادن? درحالی که خودم کارتو خراب کرده بودم ، ولی یک چیزی هست اونم اینه وقتی شرکتی جای اورکلاک رو برای من باز گزاشته خوب بعید نیست که من اورکلاک نکنم پس تقصیر اونیه که جای اورکلاک رو برای منه ناشی باز گزاشته ?، البته نو که بهتره ولی از لحاظ صرفه اقتصادی دست دوم بهتره

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

راستی دوست عزیز فکر میکنی ps5 کی وارد بازارشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، مصطفی۶۸ گفته است :

راستی دوست عزیز فکر میکنی ps5 کی وارد بازارشه

فکر کنم اواخر 2020 فعلا خبر قطعی درز نکرده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

فکر کنم اواخر 2020 فعلا خبر قطعی درز نکرده

هنوز ۲۰۱۹ نیومده تازه ادم فکر کنه ۲۰۲۰ میخواد بیاد بیاد تموم کنه ?

لینک به دیدگاه

نخر نخر نخر من خریدم باقیمت پایین اما انگار 10 ساله کار میکنه والا ارزش نداره ماین شده مگه اینکه زیر 3 ماه ماین شده باشه

لینک به دیدگاه

سلام.
مدت زیادی هست تب ماینینگ خوابیده، درواقع از عید 97 درامدش رو به افول بود.برخی ها ریگ های ماینینگ رو به موقع فروختن از بازار ماینینگ خارج شدن و برخی ها نگهداشتن به امید بام بعدی.که فعلا اتفاق نیفتاد.از مهر ماه و آبان ماه دوباره موج جدید فروش اومد و رفت تمام شد برخی ها باز هم نفروختن، اون برخی هایی که هنوز نفروختن از یک ماه پیش به این سمت دارن میفروشن.با قیمت های عجیب.

الآن کارت های ماینینگ سری RX مثل Rx470-480-570-580 چه میخواد ماینینگ باشه چه گیمینگ با قیمت بین 1.350 تا 1.950 به فروش میرسن بستگی به گارانتی و مدل و وضعیت کلی کارت.
چنتا نکته در مورد خود کارت ها میگم شاید به درد عزیزان بخوره»
1) ارزان ترین قطعات کامپیوتر (در مقابل رم-سی پی یو-هارد و...) در حال حاظر کارت های گرافیک سری ماینینگ یا مناسب ماینینگ هستند (470-480-570-580 سری 4 و 8گیگ، انویدیا 1060 سه و شش گیگ و سری ماینینگش یعنی P106)
2) کارت های ماینینگ AMD Rx با خروجی تصویر DVI قابلیت FreeSync ندارند. ولی قابلیت بازی بدون هیچ مشکلی دارند.
3) فقط کارت های ماینینگ AMD Rx هستند که "مد بایوس" شدند، و حتی مد بایوس شده ها هم قابلیت بازی و برگشت بایوس اورجینال رو دارند.
4) میگن کارت های ماینینگ انویدیا P106 که خروجی تصویر ندارند، بهیچوجه قابلیت گیمینگ ندارن و فقط مخصوص ماینینگ هستند (این جمله تقریبا اشتباه هست! اگر ویدیو های Linus Tech Tips رو ببینید، نشون میده که با سی پی یو های اینتل میشه از این کارت ها برای گیم استفاده کرد،کارتهای ماینینگ amd بدون خروجی تصویر هنوز روشی برای بازی کردن باهاشون پیدا نشده)
5) کارت قطعه ی مکانیکی نیست که یکمی کار بده بعد خسته بشه و فریم ریت کم بشه یا مثلا قبلا 1000تا قدرت داشته الآن بشه 700تا قدرت. اصلا و ابدا چنین چیزی صحیح نیست.قطعات الکترونیکی یا "کار میدن" یا "کار نمیدن" بهمین سادگی.در آخر نکات پایانی توضیحاتی میدم.

نکات در مورد خرید کارت گرافیک برای بازی، اگر میخواید از یک ماینر بخرید.چون من با ماینر های زیادی در ارتباط بودم، حدودا "یکم" میدونم که چطور با کارتها برخورد کردن، و از "کی" بخرید بهتره»
1) اگر قصد خرید کارت ماین شده دارید، ترجیحا از کسی خرید کنید که کاملا میدونه "ماین" چیه.کاملا بلد هست در حدی که همین الآن ریگ ماینینگ واستون راه بندازه. این افراد چون اطلاعات بالایی دارن، معمولا همیشه کارت ها رو در شرایط ایده آل نگهداری میکنن. چون خرابی کارت براشون مساوی ضرر محض هست، برای همین کارت ها رو آندرولت شده، در دمای زیر 55درجه و رطوبت 40% نگهداری میکنن که در این شرایط کارت میتونه تا ماکزیمم 100.000 ساعت کار کنه (بصورت تئوری)
توجه داشته باشین هرچقدر اطلاعات طرف از ماین کمتر باشه یا انکار کنه = احتمالا به همون اندازه از کارت بد مراقبت کرده و اون کارتش ارزش خرید نداره.

2) چه گارانتی داشته باشه چه نداشته باشه،چه ماین شده باشه چه ماین نشده باشه، تقریبا گارانتی کننده دقیقا به همون شکل با شما برخورد میکنه که با یک فارمر دارای 1000گرافیک برخورد میکنه. کارت گیمینگ اگر فقط برای گیم استفاده شده باشه از پیچ شدن سوراخ های روی لبه ی اتصال کارت به کیس،میفهمن که اصلا این توی کیس رفته یا نرفته، و از میزان شدت گرد و غبار یا میزان رسوب روی صفحه ی کارت حس میکنن که کارت ماین شده یا نشده.هیچ روش عجیب و غریبی نیست که به اصطلاح "کارشناس" هاشون تشخیص بدن کارت ماین شده یا نشده.حتی مد بایوس کردن و برگردوندن به بایوس اورجینال هم نمیتونن متوجه بشن.
برای همین یه سیاستی در بین گارانتی کننده ها مُد شده که عموما کلا تمام سعی و تلاششون رو میکنن که کارت رو نپذیرن به بهونه ی ماینینگ یا ... ، خیلی کم گارانتی کننده ی با انصاف پیدا میشه، لذا کلا تمرکزتون روی گارانتیش نباشه، روی قیمت و سالم بودن کارت باشه.چون الآن میشنوم دوستان گیمرم نمیتونن کارتهایی که ایراد دارن رو تعویض کنن.

3) مشکلاتی که ماین برای کارت ایجاد میکنه:
الف) رطوبت پایین 40% باعث الکتریسیته ساکن میشه که خیلی بده، بالای 60% باعث corrosion  میشه.مواد موجود در رطوبت مثل نمک و ... روی سطح میشنن و واضح و مشخصن.اگر اینطوری بود نخرید چون این مواد کاملا رسانا هستن و به مرور قطعات داخل کارت میسوزن و میسوزن.
images?q=tbn:ANd9GcT_34y2efTeHTaDIpPJueRJhvhjPGCWQEbTFotq6H0ab0fHrdcKHw
این رو با نگاه کردن به بورد میشه فهمید بهتره کلا کارت رو باز کنید نگاه کنید، اگر کارت BackPlate داشت، بایستی حتما بازش کنید حداقل زیر بک پلیت رو نگاه بندازید خوب چک کنید.هیچ تعارفی برای گرفتن "مهلت تست" نداشته باشید. بگید که اگر ایراد رسوب داشت معامله کنسل میشه.
small-v1542925785.png
بورد کارت بدون هیت سینک و غیره تقریبا این شکلی هست.

ب) برخی ماینرها فن ها رو روی 100% میگذارن و فکر میکنن هیچ مشکلی نیست. (برای همینه میگم از کسیکه اطلاعات قوی ای داره بخرید) فن اگر بالاتر از یه حدی بچرخه (معمولا 60%) شروع میکنه به برخورد محکم تر به هوا که باعث ارتعاش میشه و همین ارتعاش برخورد بیشتری به وجود میاره برای همینه فن مثلا روی 50% هیچ صدایی نداره روی 60% یکم صدا داره بعد روی 70% صدای هواپیما میده، این بخاطر همون مشکل هست، برخی ها میگذارن روی 70-80 یا 100% و میرن.این فن ها قطعا احتمال سوختن دارن، برای همین از فن ها روی 80% یه تست بگیرید و چک کنید ارتعاش خیلی عجیب و لق زدن نداشته باشن.اگر به مدت نیم ساعت یا یک ساعت روی 80% کار کردن،خیلی بعیده مشکلی داشته باشن.هرچند اگر خیلی شانستون بد بود و سوختن،میشه تعویضشون کرد،در بدترین حالت ممکن اگرم نشد میشه یه فن 12سانت چسبوند بهشون با دردسر.ولی عموما کارتهایی که نزد صاحبان خوبی نگهداری شدن من متوجه شدم کمتر از 10% خرابی فن های دور بالا خواهیم داشت چه رسد به فن های دور پایین تر از 50%.

ج) حتما خمیر سیلیکن کارت گرافیک رو خودتون عوض کنید،خیلی آسونه 90% هم عوض کردن خمیر باعث از گارانتی خارج شدن نمیشه (بشه هم به دید شخصی من مهم نیست).

4) قبل از خرید 24ساعت مهلت تست حتما بگیرید، از کارت گرافیک بعد از اینکه خمیر عوض کردید فن ها رو تست کردید، یه تست FurMark یک تا دو ساعته بگیرید، همه چیز کارت رو روی حالت Default بگذارید،فن ها روهم تست بگیرید، دمای کارت رو با Review های سطح اینترنت مقایسه کنید اگر منطقی بود و Artifact و... ندیدید، ارزش خرید داره?
تست دو سه تا بازی هم بگیرید و ببینید در حین تست بازی آیا هنگ یا اروری میده یا خیر. که خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد.فریم ها رو هم چک کنید که خیالتون راحت بشه.

نظرشخصی من با ارتباطی که با بچه ها داشتم و کارت دست دوم میخریدن و میفروختن»
چند درصد کارت ها احتمالا معیوب هستن یا کم و بیش ایراد دارن؟!
10% Fan اگر فن بود که گفتم میشه عوض کرد و عوض هم نشه میشه یه کاریش کرد.ولی کلا اگر فنش ایرادی داشت یا نخرید یا تخفیف عظیمی بگیرید.
10% corrosion اگر کروژن بود پیشنهاد میکنم حتی یکم در حد چند میلیمتر هم بود، نخرید.به استرس بعدش نمی ارزه،ولی احتمال قوی کارت بدون هیچ مشکلی توی تست ها کار بده.
5% Chip اگر چیپ بود معمولا بخاطر پاور ناسالم که ولتاژ بدی به کارت داده یا آورکلاک بسیار عجیب و دمای بسیار بالا هست، و این غیر قابل تعمیره. و معمولا کلا کارت بالا نمیاد.حتی لحظه ای به امید گارانتی این کارت ها رو نخرید.
75% بقیه؟! تقریبا بدون هیچ مشکلی، سالم هستند.

در آخر اینکه با چه قیمتی بخریم؟
در حال حاظر قیمت هایی که من دیدم فروش میرن محدوده ی 1350تومن برای کارتهای ماینینگ Rx470-4gb یا 570، و حدود 1650 تومن برای 580 های 4گیگ گارانتی دار، نهایت نهایت 2تومن مدل هایی که 2سال گارانتی دارن مثل 580-8گیگ ایسوز یا سافایر ادیشن های آبی رنگ، یا 1060 های 6گیگ سری های سطح بالا.کارتهای ماینینگ P106 ندیدم کسی بخره یا بفروشه ولی واسم جالبه بدونم چه قیمتی ممکنه فروش برن،فکر میکنم 1200باشه چون 5گیگ هستن،ولی اگر بشه با روش لینوس عزیز، راه بیفتن، بینهایت ارزشمند هستند. امیدوارم بشه و بدرد گیمر ها بخوره.?

(بعد نگین این محسن ضد گیمرهاست چون توی فروم های کریپتو بوده! خوش قیمت بخرید، گیم بزنید لذتشو ببرید?)
به جز بخشهایی که نظر شخصی خودم هست، اگر مشکلی در صحبت هام بود،نقل قول کنید و تصحیح کنید?.

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...