رفتن به مطلب

معرفی پر سرعت ترین SSD گیمینگ به نام XPG GAMMIX S11 توسط ADATA !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

53fc12f2d3b458f9fc2977210f01fc8d.jpg

کمپانی ADATA امروز از سری SSD های گیمینگ خود به نام  XPG GAMMIX S11 رونمایی کرد.این درایو ها از تراشه های NAND برخوردارند و سریعترین SSD های گیمینگ تا کنون به شمار میروند.درایو جدید در فاکتور M.2 2280  ساخته شده و مجهز به یک سیستم حرارت گیر منحصر به فرد است که تبادل گرمایی مطلوبی را به همراه دارد. درگاه ارتباطی هم از نوع PCIe3x4  است که میتواند با سرعت 3200 مگابایت بر ثانیه بخواند و تا 1700 مگابایت بر ثانیه هم بنویسد.این درایو میتواند نظر بسیاری از گیمرها ، مودرها و سازندگان کامپیوترهای آماده  را به خود جلب کند. درایو S11 از نسل دوم تراشه های 64 لایه 3D NAND بهره گرفته تا علاوه بر داشتن اطمینان بالا بتواند با داشتن ظرفیت های 240 گیگ ، 480 گیگ و 960 گیگی ، نیاز تمامی اقشار کاربران را پوشش دهد.

53f5221fb2031cd0aec68921ac79c970.jpg

با توجه به برخورداری از پروتکل NVMe 1.3  و رابط پرسرعت PCIe Gen3x4 ، بهبود قابل توجهی در عملکرد خواندن و نوشتن در این سری ، صورت گرفته است.وجود یک دیتا باس 32 بیتی ، کش هوشمند SLC ، و یک کش بافرDRAM ، موجب تسریع عملکرد در حالت خواندن و نوشتن تصادفی 4K شده است به طوری که اکنون در این حالت  میتواند به امتیازهای 310K / 280K IOPS دست پیدا کند و یک بوت سریع برای سیستم و بارگزاری های سریع در بازیها را موجب شود.ADATA یک حرارت گیر آلومینیومی را برای این درایو طراحی کرده است به طوری که اکنون دما تا 10 درجه سانتی گراد نسبت به سایر درایو ها بدون محافظ کاهش داشته است. این مورد باعث افزایش طول عمر و ثبات این درایو میشود.

از دیگر ویژگیهای درایو S11 میتوان به وجود فناوریهای RAID Engine ، Data Shaping با قابلیت ثبات و اطمینان بیشتر و همچنین سیستم تصحیح خطای پیشرفته LDPC برای حفاظت از داده ها اشاره کرد.این سیستم تحصیح خطا ، موجب میشود تا خطاهایی نظیر BCH ECC در هنگام انتقال دیتاها ، فیکس شوند.با توجه به این ویژگیهای پیشرفته طول عمر این سری نیز حدود 2 میلیون ساعت در حالت MTBF برآورد شده است.به مانند ساری SSD های سری XPG SSD مدل جدید S11 نیز با یک ضمانت نامه 5 ساله پشتیبانی میشود.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

ای جان

اگه بتونه مشکل حرارت رو حل کنه آپشن بهتری هست نسبت به سامسونگ

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

ای جان

اگه بتونه مشکل حرارت رو حل کنه آپشن بهتری هست نسبت به سامسونگ

درود

مشکل حرارت مال 950 پرو بود. به علاوه به گمانم سامسونگ از نظر سازگاری با دستگاههای مختلف به ادیتا برتری دارد.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مشکل حرارت مال 950 پرو بود. به علاوه به گمانم سامسونگ از نظر سازگاری با دستگاههای مختلف به ادیتا برتری دارد.

سلام

دمای نرمال ssd های m2 در چه حدی هست.من 960 evo دارم نرم افزار HWinfo دو مقدار دما برای این درایو نشون میده کدوم درسته؟

image.thumb.png.82905af002f503187252648a7242b2d6.png

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

سلام

دمای نرمال ssd های m2 در چه حدی هست.من 960 evo دارم نرم افزار HWinfo دو مقدار دما برای این درایو نشون میده کدوم درسته؟

image.thumb.png.82905af002f503187252648a7242b2d6.png

درود

علت این را که دو دما نشان می دهد نمی دانم، شاید 960 اوو دو حسگر دما دارد. crystal disk info یک دما نشان می دهد.  الان sm951 512 gb دارم که به 70 هم می رسید و البته به خوبی کار می کرد و با کمی دستکاری در اسمبل بیشینه دما 43 درجه شده است. 950 پرو 256 گیگی داشتم که نزدیک 90 هم می رسید و کارکردش مختل می شد. به گمانم زیر 55 درجه برای عمده ی درایوها مناسب باشد و البته مانند دیگر قطعه های الکترونیکی هر چه خنکتر باشد، عمر و کارکرد بهتری خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

علت این را که دو دما نشان می دهد نمی دانم، شاید 960 اوو دو حسگر دما دارد. crystal disk info یک دما نشان می دهد.  الان sm951 512 gb دارم که به 70 هم می رسید و البته به خوبی کار می کرد و با کمی دستکاری در اسمبل بیشینه دما 43 درجه شده است. 950 پرو 256 گیگی داشتم که نزدیک 90 هم می رسید و کارکردش مختل می شد. به گمانم زیر 55 درجه برای عمده ی درایوها مناسب باشد و البته مانند دیگر قطعه های الکترونیکی هر چه خنکتر باشد، عمر و کارکرد بهتری خواهد داشت.

درود

منم sm 951 512gb دارم که بعضی وقتها بخصوص تو لود سنگین و حین رندر دماش حتی تا حدود 75 هم میرسه . چه کاری برای اسمبل میشه انجام داد تا دماش کمی پایینتر بیاد ؟؟مثلا به زیر 60 برسه .

و یه سوال دیگه ؛ نظرتون در مورد pm 961 512gb سامسونگ چیه؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

درود

منم sm 951 512gb دارم که بعضی وقتها بخصوص تو لود سنگین و حین رندر دماش حتی تا حدود 75 هم میرسه . چه کاری برای اسمبل میشه انجام داد تا دماش کمی پایینتر بیاد ؟؟مثلا به زیر 60 برسه .

و یه سوال دیگه ؛ نظرتون در مورد pm 961 512gb سامسونگ چیه؟؟

درود

در تاپیک زیر توضیح مختصری داده‌ام. بهترین بازدهی را ورق مسی به شکل U دارد و کار گذاشتنش هم بستگی به جای m.2 روی مادربورد دارد.

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/60863-تجربه‌ی-ssd-های-m2-pcie/&page=3

pm961 گمان می‌کنم معادل oem 960evo باشد و قاعدتا چند درجه خنک‌تر است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سلام

با crystal disk info  چک کردم دمای اول درست هست وهر دو نرم افزار مقدار یکسان نشان می دهند. البته این دما با هیت سینک هست و نمی دونم که وجود هیت سینک تاثیر زیادی در کاهش دما داشته یا نه.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

سلام

با crystal disk info  چک کردم دمای اول درست هست وهر دو نرم افزار مقدار یکسان نشان می دهند. البته این دما با هیت سینک هست و نمی دونم که وجود هیت سینک تاثیر زیادی در کاهش دما داشته یا نه.

دما مناسب است و به نظرم نیازی به دستکاری ندارد.

لینک به دیدگاه

در اس اس دی‌های nvme m.2 بالارده و گیمینیگ قبلی ای دیتا و برند گیمینگش یعنی xpg شاهد این بودیم که دی‌رم استفاده شدش حتی از نمونه 960 ev0 سامسونگ هم کمتره. سامسونگ برای 960 evo نسخه 250 گیگی اومده 512 گیگ رم ddr3 گذاشته، ای دیتا توی بالا رده ترین اس اس دی های 250/240/256 گیگیش از 256 مگابایت کش دی رم استفاده کرده بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...