رفتن به مطلب

مشکل با بوت نشدن سیستم،لطفا کمک کنید

sepehrariaee
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام

بنده یه سیستم با برد x79 (مدل msi xpowerii) و سی پی یو 3820 قبل عید ازین فروم خریدم و خودم روش یه پاور و گرافیک و ssd اضافه کردم و یه بار روش ویندوز نصب کردم و مشکلی نداشت . تو عید که تعطیلات رفته بودم مسافرت کاری نداشتم باهاش و میخواستم برگشتم یه گرافیک بندازم روش و  .. که دلار کشید بالا و منصرف شدم . سیستم رو دیروز دادم یکی از اقوام و امروز صبح گفت اصلا روشن نمیشه . حدود دو ساعته که مشغولشم و کلیه قطعاتش رو جدا کردم و دوباره اسمبل کردم . گفتم شاید از پاور باشه با پاور دیگه ای چک کردم بازم درست نشد . سیستم روشن میشه ولی بوت نمیشه . Clear cmos رو زدم نشد . سی پی یو رو در آوردم دوباره جا زدم نشد . گرافیک رو عوض کردم بازم نشد . جای رمها رو عوض کردم نشد . بایوس رو رست کردم نشد . مشکل اینه که اصلا تصویر نمیده . روی مانیتور هیچ چیزی نشون نمیده . 

اگه چیزی به ذهنتون میرسه کمکم کنید 

مشکل از کجا میتونه باشه؟؟

متاسفانه نه برد دیگه و نه سی پی یو دیگه ای گیر میاد که چک کنم . چون یه مقدار قدیمی شده.ایراد میتونه از سی پی یو باشه؟

لینک به دیدگاه

منیه بار سیستمم اینجوره شده بود

کلی تست و ....

اخرشم یه نگاهی به سی پی یو کردم دیدم  سه تا از خار هاش کج شده ! شاید باور نکنی با موچین  صاف کردم الانم 2 ساله میگذره داره کار میکنه :D

لینک به دیدگاه

پین های مادربورد رو چک کن که صاف باشن، گرافیک رو در بیار و هارد رو قطع کن و با گرافیک ان بورد برو، چک کن که رم رو درست زده باشی یعنی وقتی میکشیش از جاش در نیاد، برق سی پی یو چک کن زده باشی، فقط یه رم بزن اگه چند تا داری

ویرایش شده توسط alireza_r15
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، hosin گفته است :

منیه بار سیستمم اینجوره شده بود

کلی تست و ....

اخرشم یه نگاهی به سی پی یو کردم دیدم  سه تا از خار هاش کج شده ! شاید باور نکنی با موچین  صاف کردم الانم 2 ساله میگذره داره کار میکنه :D

والا موقع خریدن هم فروشنده گفت دوتا از پینهاش کج شده . ولی من کاری نداشتم باهاش . چون موقعی که فرستاده بود سی پی یوش رو در نیاورده بود و روی برد بود . منم همونجوری روی کیس بستم و یه بارم حتی ویندوز زدم روش . الان اگه کج شده باشه با چی صافش کنم؟؟با موچین؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

پین های مادربورد رو چک کن که صاف باشن، گرافیک رو در بیار و هارد رو قطع کن و با گرافیک ان بورد برو، چک کن که رم رو درست زده باشی یعنی وقتی میکشیش از جاش در نیاد، برق سی پی یو چک کن زده باشی، فقط یه رم بزن اگه چند تا داری

گرافیک آنبورد نداره ولی چند تا گرافیک دیگه دارم .

رم هم 4 تا داره . باشه اینم چک میکنم . با یدونه رم ببینم درست میشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

والا موقع خریدن هم فروشنده گفت دوتا از پینهاش کج شده . ولی من کاری نداشتم باهاش . چون موقعی که فرستاده بود سی پی یوش رو در نیاورده بود و روی برد بود . منم همونجوری روی کیس بستم و یه بارم حتی ویندوز زدم روش . الان اگه کج شده باشه با چی صافش کنم؟؟با موچین؟؟

دوست عزیز یه چک بکن

چون من با موچین صاف کردم !

البته باید خیلی دقت کنی   اگه کج بود صافش کن درست میشه

مشکل من این بود که یکی از بچه های که بلد نبود اسمبل کنه سی پی یو  اشتباه جا زده بود و فشار اورده بود  منم بعد از کلی تست و اینا دیدم کج شده  خار هاش

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز یه چک بکن

چون من با موچین صاف کردم !

البته باید خیلی دقت کنی   اگه کج بود صافش کن درست میشه

مشکل من این بود که یکی از بچه های که بلد نبود اسمبل کنه سی پی یو  اشتباه جا زده بود و فشار اورده بود  منم بعد از کلی تست و اینا دیدم کج شده  خار هاش

اونم همینطوری شده مثل اینکه اشتباه جا زده 

انشالله که اینطور باشه

ممنون چک میکنم 

البته الان بیرون عصر برگشتم خونه چک میکنم ببینم چطور میشه .

از دوستان دیگه کسی نظری نداره؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...