رفتن به مطلب

دعوت برای ساخت کیس سایز mATX توسط گرین

Recommended Posts

با سلام

با توجه به اینکه شرکت گرین کیس های خوبی در رده های قیمتی مختلف برای مادربرد های سایز ATX تولید میکنه میخواستم پیشنهاد کنم با توجه به اینکه هیچ کیس گیمینگی برای سایز mATX تا به حال تولید نکردند در سال جدید برای این سایز مادربرد هم حداقل یکی دو نمونه کیس مناسب خوش قیمت به محصولاتشون اضافه کنند

البته لازم به ذکر هست که موجودی کیس های mATX از سایر برند ها هم کم و معمولا با قیمت های بالا هست و گرین میتونه با قیمت گزاری مناسب سهم خوبی از این بازار کسب کنه

لینک به دیدگاه

سلام.

لطف کنید کمی بیشتر به جزئیات محصول مد نظرتون اشاره کنید. تنوع در این رده از کیس ها خیلی زیاده.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام.

لطف کنید کمی بیشتر به جزئیات محصول مد نظرتون اشاره کنید. تنوع در این رده از کیس ها خیلی زیاده.

از اونجایی که بنده هم به چنین کیس هایی علاقه دارم پیشنهادم رو بهتون می گم. سایز mATX برای مادربرد های mATX و mini ITX مناسبه. مادربرد های mATX اگر چه 2 تا اسلات PCIe 3.0 دارن اما معمولا کسی از اونها برای SLI استفاده نمی کنه(اما کیسهایی که قابلیتش رو در این سایز دارن از بهترین ها هستن). هدف اصلی توی این کیس ها کم کردن حجم اشغال شده توسط کیسه. دوم قیمت مناسبشون.کیسی که بنده الگو قرار می دم برای این کار Cooler Master Q300L و Cooler Master Q300P هستن.

امکاناتی که این مدل از کیس داره امکاناتیه که به نظر من یه کیس mATX باید داشته باشه:

1-قابلیت نصب 2 عدد فن 120 روی سقف کیس و ساپورت واتر کولر 240mm.

2-قابلیت نصب 2 عدد فن 120/140 روی پنل جلویی و ساپورت کولر 240mm/280mm.

3-داشتن جا برای نصب 1 عدد فن 120 در کف کیس و پشت کیس.

4-قابلیت ساپورت کارت های گرافیک تا طول 36 سانت.( که این میزان اینقدر کافی هست تا یه رادیاتور با فن جلوی کیس نصب بشه و هنوز هم جا باشه برای کارت گرافیک های بلند)

5-پشتیبانی از  2 عدد SSD و 2 عدد HDD

6-داشتن فضای کافی در پشت سینی مادربرد برای کابل کشی راحت (28mm)

7-داشتن پرت USB 3.0 در پنل جلوی کیس

8-پشتیبانی از پاور های سایز ATX با طول 16 سانت.(17 سانت بهتره)

9-داشتن فیلتر خاک آهنروبایی روی سقف و پنل جلویی و کف کیس.

10-ارزان قیمت بودن این کیس که فقط 40 دلار قیمت داره حتی با دلار  5600 تومنی می شه 224000 تومن.( این قیمت با سود فروشنده و تولید کننده هستش پس نباید کیستون قیمتش از این تجاوز کنه.)

11- پشتیبانی از کولر های هیتسینک دار تا ارتفاع 157mm.

12-استفاده از واشر های لاستیکی ضد لرزش برای بستن HDD ها.

ترجیح من بر اینکه در این سایزکیس ها، از پنل شیشه ای برای جلوی کیس استفاده نشه.  چون به دلیل کوچیک بودن کیس  هوای زیادی داخلش جا نمی گیره که قطعات رو خنک کنه و با بستن راه هوای کیس از طرف جلو قطعات به شدت گرم می شن. نکته ی دیگه اینکه تنها عیبی که این کیس داره اینکه فقط 4 تا جایگاه برای قطعات PCI در پشتش داره. اگه فقط با اضافه کردن 5 سانت به ارتفاع کیس از 378mm به 430mm برسه اون وقت می شه راحت 2 تا کارت گرافیک 2.5 اسلات مثل Asus GTX 1070 ROG STRIX در کیس قرار بگیرن بدون اینکه کارت پایینی از نبود فضا برای جریان دادن هوا اذیت بشه.از نظر من اگه پایه های کیس رو هم 2 سانت بلند تر بکنید که ارتفاعش به 450mm برسه پیشنهاد خوبیه چون در اکثر این کیس ها بهترین کار برای خنک کردن پاوراینکه پاور برعکس قرار بگیره، به طوری که فن پاور از پایین کیس هوا رو داخل بکشه و از پشت پاور بیرون بده. امکانات ظاهری به نظر من چندان مطرح نیست.

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/masterbox-q300l/

این کیس یه کیس mATX تمام عیاره. آیا شما قادر به تولید و رقابت باهاش هستید؟

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، HK888 گفته است :

سلام دوست خوبم

حال شما چطوره؟

از نظر من هم ,m-atx ها فوق العاده اند. ویژگی های atx رو با سایز کوچک تر دارند.

خیلی دوست داشتم آواژنگ mastercase pro 3 رو وارد کنه که نکرد.

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/mastercase-pro-3/

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9Y

CM-MasterCase-Pro-3-External-Overview.jp

ویرایش شده توسط dmcmrk
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست خوبم

حال شما چطوره؟

از نظر من هم ,m-atx ها فوق العاده اند. ویژگی های atx رو با سایز کوچک تر دارند.

خیلی دوست داشتم آواژنگ mastercase pro 3 رو وارد کنه که نکرد.

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/mastercase-pro-3/

ممنون. راستش من منتظر H500P Mesh و Q300L هستم.بسته به قیمتشون در مقایسه با Panzer تصمیم رو می گیرم برای کیس بعدیم. البته بعضی ها می گن فن هایی که روی Panzer Max نصب شده چندان جالب نیست که یکم ایجاد نگرانی می کنه برای من اونم وقتی 600 هزار تومن می خوایید روی کیس هزینه کنید.

ویرایش شده توسط HK888
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

درود 

هدف نباید فراموش شود. داشتن کیس کوچک‌تر و سبکتر و به زعم‌من قابل حمل. اگر سازوکاری برای حمل کیس تعبیه شود مانند دستگیره‌ی‌جدا شونده چه بهتر.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

ممنون. راستش من منتظر H500P Mesh و Q300L هستم.بسته به قیمتشون در مقایسه با Panzer تصمیم رو می گیرم برای کیس بعدیم. البته بعضی ها می گن فن هایی که روی Panzer Max نصب شده چندان جالب نیست که یکم ایجاد نگرانی می کنه برای من اونم وقتی 600 هزار تومن می خوایید روی کیس هزینه کنید.

h500p که با توجه به قیمت آواژنگ  بایستی منتظر قیمت گذاری بالایی براش باشیم. حداقل بیشتر از Panzer Max .

از چه بابت فن ها جالب نیست ؟ رنگ بندی ؟ یا از نظر گردش هوا؟ فن ها شبیه همون سری cf هست که اگر همون ها باشند عالیه.

اصلا باید یک تاپیک برای موجود شدن دوباره فن های cf زد!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

البته بعضی ها می گن فن هایی که روی Panzer Max نصب شده چندان جالب نیست

سلام دادا

متاسفانه بله!فن ها RGB ک رو این کیس بستس بیشتر جنبه تزئینی داره تا گردش هوا!فک کنم 35 cfm بود میزان گردش هوای این فن ها.من خودم وقتی خریدمش سریع با فن های جت فلو کولر مستر تعویض کردم فن هاشو.البته panzer یک سری مشکلاتی داره ک ظاهرا همون مشکلات هنوزتوی panzer evo هم هست

در مورد انتخاب  h500p mesh باهاتون موافقم چون نمونه اولیه h500p اصلا گردش هوای جالبی نداشت.و سری mesh خیلی بهتره.ولی خب آواژنگ حداقل قیمتی بین 800 تا 1 تومن فک کنم براش در نظر بگیره

در 34 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

داشتن کیس کوچک‌تر و سبکتر و به زعم‌من قابل حمل. اگر سازوکاری برای حمل کیس تعبیه شود مانند دستگیره‌ی‌جدا شونده چه بهتر

باهات موافقم سعید جان.به نظرم وجود دستگیره برای همه ی کیس های جدید باید تبدیل به یک امر ضروری بشه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام.

سلام 

جزییات محصول یا محصولات مورد نظر توسط دوستان بیان شد در بازار داخلی که کیس تو این سایز خیلی کم هست اگر هم باشه بسیار گرون هست و گرین هم هیچ کیسی در این سایز نداره

پست کاربر HK888 به خوبی به ویژگی های کیس مورد نظر اشاره کرده

از کولر مستر مستر کیس پرو 3 نمونه خیلی خوبیه من چندتا لینک از برندها مختلف قرار میدم

https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Cases/Carbide-Series™-Air-240-High-Airflow-MicroATX-and-Mini-ITX-PC-Case/p/CC-9011070-WW

https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Cases/Carbide-Series™-SPEC-M2-MicroATX-Gaming-Case/p/CC-9011087-WW

http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-mATX-TemperedGlass.html

http://www.thermaltake.com/mobile/productinfo.aspx?id=C_00003148

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/meshify/meshify-c-mini

این کیس فرکتال دیزاین از نظر من خیلی خوبه

سایز کوچک که باعث اشغال فضای کمتر میشه  و قابلیت نسبی حمل دو ویژگی اصلی این دسته کیس ها هستند

امیدوارم گرین به صورت جدی برای ساخت کیس در این سایز برنامه ریزی کنه

ویرایش شده توسط VTG
لینک به دیدگاه

ممنون از همگی دوستان که نظر دادند. بقیه دوستان هم اگر موردی مد نظرشون هست اضافه کنند. ما همه نظرات رو رصد می کنیم و در محصولات آینده حتماً از اون ها استفاده خواهیم کرد.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

ممنون از همگی دوستان که نظر دادند. بقیه دوستان هم اگر موردی مد نظرشون هست اضافه کنند. ما همه نظرات رو رصد می کنیم و در محصولات آینده حتماً از اون ها استفاده خواهیم کرد.

درود جناب موسوی

اگر پیگیر این ماجرا هستید، پیشنهاد می کنم کمینه یک گزینه را با مشخصات زیر در نظر بگیرید:

از چراغ و شیشه بپرهیزید یا دست کم کیس با داشتن و بدون داشتن این گزینه‌ها عرضه شود تا مشتری حق انتخاب داشته باشد. همه‌ی کاربران از نورهای رنگی خوششان نمی‌آید. همچنین کیسهای شیشه‌ای عموما زود از ریخت‌ می‌افتند و داشتن مش یا فن روی در کاراتر است.

از فنهای زیاد پرهیز کنید. کم نیستند کسانی که یک فن خوب و با کیفیت را ترجیج می‌دهند.

جنس بدنه به ویژه چفت و بستها با دوام باشد. 

هدف کوچک و سبک بودن است و نباید فراموش شود. ابعاد کیس رادیات تا ۱۴۰ یا حتی ۱۲۰ س.م را بی‌اشکال بپذیرد کافی است و کسانی که به کولرهای مایع بزرگتر بیاندیشند عموما سراغ کیسهای بزرگتر می‌روند.

کشوی هارددیسک یا هات سواپ دربالای کیس برای کسانی که کیس قابل حمل نیاز دارند گزینه‌ای کاربردی است و در صورتی که هزینه‌ی تولید را زیاد بالا نبرد آن را در نظر بگیرید.

کمینه دوتا usb3 و ترجیحا usb  type-c داشته باشد.

به پیچ یا دکمه‌ی تنظیم دورفن نیازی نیست، امروزه بیشتر کاربران در صورت نیاز از تنطیمات مادربورد یا برنامه‌های ویژه این کار درون سیستم عامل استفاده می‌کنند.

شکاف پشت کیس برای نصب کولر سازگاری با مادربردهای مختلف داشته باشد.

خوشبختانه گرین از نظر ظاهری از طراحیهای فضایی و تانکی فاصله گرفته و امیدوارم در صورت ساختن این اندازه کیس، رویه‌ی طراحی‌ ساده ادامه یابد.

دستگیره‌ برای چنین کیسهایی سودمند است. سرخود یا جداشدنی مهم نیست، مهم این است که محکم و کاربردی باشد و ظاهر کیس را خراب نکند.

برای فروش باندل شدن با یک پاور که برای چنین کیسی طراحی شده باشد را در نظر بگیرید.

نکات دیگری را دوستان گفتند که با برخی همداستانم و تکرار نمی کنم. 

با احترام و سپاس از توجه

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...