رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک مجتمع Radeon RX Vega 11 پردازنده 2400G

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 21 ساعت قبل، sasoolee گفته است :

مشکل بنده با این APU این بود که اصلاً ویندوز اون رو نمیشناخت و نصب نمیشد؛ هیچ درایوری هم جواب نمیداد

من هم سه بار ویندوز عوض کردم و نشد

اما سایتهای خارجی همه گفته بودن اول بصورت دستی درایور کارت گرافیک رو از طریق دیوایس منیجر آپدیت کن

مسیر شناسایی درایور IGPU   RYZEN 2400G

VGA-Raven\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF

وقتی درایور رو شناخت برو و نرم افزار AMD RADEON 17.4 یا 17.7 رو نصب کن

ن تمام نسخه ها رو امتحان کردم و بالاترین نسخه ای که جواب میداد 17.7 بود و باهاش هیچ مشکلی نداشتم

برای اور درایو کارت گرافیک و سی پی یو (بهتره بگم مجتمع پردازشی) از نرم افزار AMD RYZEN MASTER استفاده کن ؛ اگه برند مادربردت ایسوس هست AI SUITE III هم کنترلر های خوبی هم برای فن و هم اورکلاک داره

اگه بازهم تصویر خراب میشه حتماً روی یک مادربرد دیگه  تستش کن 

برادر ممنونم از شما،

این راهکار رو تست کردم اما بعد از نصب درایور به صورت Manual از Device Manager همچنان مشکل دوپارگی تصویر دوباره بوجود میومد.

مادربرد ایسوس نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

من فکر می کنم از خود گرافیک هست.

از داخل بایوس دسترسی به فرکانس یا ولتاژ GPU دارید؟ اگر بله .کمی فرکانس رو کم کنید یا کمی ولتاژش رو بالا ببرید.

ممنونم معین جان،

راستش به این مرحله نرسید که این موارد رو تست کنم اما خوشبختانه راه حلش به کمک یکی از کاربران عزیز پیدا شد.

لینک به دیدگاه

دوستان خوبم،

اولا از همه صمیمانه تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتند و کمک کردند.

یکی از کاربران عزیز @ahmadsa

در پیام خصوصی این لینک رو به بنده دادند که در اونجا یکی از کاربران این راهکار رو پیشنهاد داده بود:

444.thumb.PNG.16f598c3d7c1e378cab10c4c0a081e57.PNG

که به طور معجزه آسایی بعد از زدن این Patch مشکل با یک ریستارت حل شد.

این Patch رو برای راحتی اینجا آپلود می کنم دوستان دیگری اگر مشکل مشابهی داشتند استفاده کنند:

PatchAPUSPLITFIX.rar

-----

و اما توضیح مشکل: چیزی که من متوجه شدم، در صورتی که کاربر - مثل من - از درایو های ذخیره سازی متصل به PCIe استفاده کنه، این مشکل بروز می کنه. من از SSD M.2 استفاده می کنم، به همین دلیل این مشکل بوجود میاد. خیلی جالبه اگه ویندوز روی هارد یا SSD متصل به SATA ریخته بشه، چنین مشکلی نخواهید داشت!

اما اگر از درایو های M.2 PCIE و یا RAID متصل به PCIE استفاده کنید ممکنه این مشکل بوجود بیاد و به نظر، یک جور ضعف نرم افزاری در عدم توانایی تشخیص و تفکیک Lane های اختصاص یافته به گرافیک مجتمع و درایو ذخیره سازی PCIE است.

امیدوارم AMD این مشکلات رو اساسی حل کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوستان خوبم،

اولا از همه صمیمانه تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتند و کمک کردند.

یکی از کاربران عزیز @ahmadsa

در پیام خصوصی این لینک رو به بنده دادند که در اونجا یکی از کاربران این راهکار رو پیشنهاد داده بود:

444.thumb.PNG.16f598c3d7c1e378cab10c4c0a081e57.PNG

که به طور معجزه آسایی بعد از زدن این Patch مشکل با یک ریستارت حل شد.

این Patch رو برای راحتی اینجا آپلود می کنم دوستان دیگری اگر مشکل مشابهی داشتند استفاده کنند:

PatchAPUSPLITFIX.rar

-----

و اما توضیح مشکل: چیزی که من متوجه شدم، در صورتی که کاربر - مثل من - از درایو های ذخیره سازی متصل به PCIe استفاده کنه، این مشکل بروز می کنه. من از SSD M.2 استفاده می کنم، به همین دلیل این مشکل بوجود میاد. خیلی جالبه اگه ویندوز روی هارد یا SSD متصل به SATA ریخته بشه، چنین مشکلی نخواهید داشت!

اما اگر از درایو های M.2 PCIE و یا RAID متصل به PCIE استفاده کنید ممکنه این مشکل بوجود بیاد و به نظر، یک جور ضعف نرم افزاری در عدم توانایی تشخیص و تفکیک Lane های اختصاص یافته به گرافیک مجتمع و درایو ذخیره سازی PCIE است.

امیدوارم AMD این مشکلات رو اساسی حل کنه.

WowO.o:$

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...