رفتن به مطلب

نحوه پیکر بندی فن های Push-Pull

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

خاهش میکنم دوست من بازم سوالی دارید بفرمایید دوستانی که بلد هستن راهنمایی میکنن.

بسیار دمای خوبی هست این عدد برای رندر و زیر بار بودن ممتد سیستم. خیالتون راحت.

من هم همین کار رو کردم با رادیات 280 البته.

به این کار میگن پوش پول ینی اسم همین تاپیک. ترجمش میشه مکش دمش.

فرقی که ایجاد میکنه اینکه میتونید با بالا بردن دور تمام فن ها و کر کردن خودتون دمای رو حدود 6 تا 10 درجه کمتر کنید توی فول لود.

میتونید با کم کردن دور فن ها از بی صدایی سیستمتون لذت ببرید در عین حال کولینگ خوبی داشته باشید.

هزینه زیادی نداره توصیه میکنم انجام بدید کار خوبیه در کل مخصوصا شما که جاش رو هم دارید. میتونید از فن های زیبا هم استفاده کنید که داخل کیستون زیبا بشه.

این تصویر دمای سی پی یو و کولانت من در حال حاضر هست.

دور پمپ و فن های کولر سی پی یو من و فن های ترمال تیک که اضافه کردم به کیس همه در کمترین حالت ممکن هستن.

دمای رادیات من مطمعنا از کولانت 26 درجه کم کمتره.

5aecf6e06e912_Untitled1.thumb.jpg.57a96110aa0e92c980e948c8c5db48f1.jpg

درباره اختلاف این دو مدل کولر دقیق نمیتونم نظر بدم چون کنار هم باید تست بشن. ولی چیزی که مشخصه کولرمستر از بهترین برندهای تولید کننده کولر هست و قطعاتش با کیفیت هستن. از اون طرف گرین یه برند ایرانیه.

باید تست بشن در کنار هم ولی این دمایی که شما داری نشون میده این کولر کاملا براتون کافیه. شما اون 3 تا فن رو بزار احتمالا دمات کمتر هم میشه و بیشتر لذت میبری.

در خدمتت هستم دوست من.

یکی میگفت شاید خلا ایجاد کنه.منم ترسیدم اینکارو نکردم

پس به نظرتون آسیبی نمیرسونه؟؟؟

سرعت فنها دو حالت بیشر نداره حالا نمیدونم دور تندش واقعا تنده یا نه؟?

لینک به دیدگاه

• ارسال 144
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

اگر درباره ی جهت فنها تردید دارید، یک کاغذ سبک روی فن برای چند لحظه نگهدارید.

برای فن جلو مستقل از این که رادیاتور باشد یا نباشد، جهت حرک هوا باید به داخل باشد. برای فن پشت و بالا به بیرون.

بله دقیقا همینطوره از پاسخگوییتون ممنونم

یه سوال که دوستمون جواب داد ممنون میشم شما هم یه راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، رضا موسوی گفته است :

یکی میگفت شاید خلا ایجاد کنه.منم ترسیدم اینکارو نکردم

پس به نظرتون آسیبی نمیرسونه؟؟؟

سرعت فنها دو حالت بیشر نداره حالا نمیدونم دور تندش واقعا تنده یا نه؟?

وقتی شما فن های جدید رو بخری و عین همین فن هایی که پشت رادیات نصب شدن جلوش نصب کنی مطمعنا گردش هوا بیشتر میشه.
اگر برعکس ببندی بله خلا میشه و دما بالا میره. ینی عقبی ها با درو بدن داخل کیس ولی جلوی رادیات باد رو بده بیرون طبیعتا دما بالا میره.

اصلا حواسم نبود که گرین قابلیت کنترل دور فن نداره. پس بهتره فن های جدیدتون رو با یه کنترلر وصل کنید به یکی از هدرهای فن مین که لااقل اون 3 تا رو بتونید کنترل کنید.

اصل این قضیه پوش پول به نظر من اینه که با کمترین صدا بهترین کولینگ رو بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

یعنی رادیات هوای گرمو بده بیرون؟؟

در کل رادیات باید هوای خنک بده داخل یا هوای گرمو بده بیرون؟؟

رادیات کلا چون حاوی مایع گرمی هست که از

cpu

می آید گرم هست   بنابراین با عبور باد خنک از توش مایع توش رو خنک می کنه که در نهایت 

cpu

خنک میشه.

بنابراین بادخنک پس از عبور از پره های رادیات در حالت لود کامل گرم می شود.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

وقتی شما فن های جدید رو بخری و عین همین فن هایی که پشت رادیات نصب شدن جلوش نصب کنی مطمعنا گردش هوا بیشتر میشه.
اگر برعکس ببندی بله خلا میشه و دما بالا میره. ینی عقبی ها با درو بدن داخل کیس ولی جلوی رادیات باد رو بده بیرون طبیعتا دما بالا میره.

اصلا حواسم نبود که گرین قابلیت کنترل دور فن نداره. پس بهتره فن های جدیدتون رو با یه کنترلر وصل کنید به یکی از هدرهای فن مین که لااقل اون 3 تا رو بتونید کنترل کنید.

اصل این قضیه پوش پول به نظر من اینه که با کمترین صدا بهترین کولینگ رو بگیرید.

یعنیای فنهای جدید دقیقا باید مثل فنهای خود رادیاتور هم جهت باشن؟

یعنی اون قسمت فن که محافظ نداره پیچ بخوره به رادیاتور درسته؟؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

بله دقیقا همینطوره از پاسخگوییتون ممنونم

یه سوال که دوستمون جواب داد ممنون میشم شما هم یه راهنمایی کنید

توضیحی که در چند پست قبل، دوست گرامی ali subi داد کامل بود. جهت تاکید می گویم مستقل از وجود رادیاتور یا هیت سینک در کیس، جهت درست حرکت هوا از جلو به پشت، از کف به بالا و از چپ به راست است. هر زمان هم که شک داشتی اگر یک کاغذ سبک در مسیر حرکت هوا و موازی با سطح مقطع فن بگذاری، مانند بادنما عمل خواهد کرد.کاغذ کوچکتر از سطح مقطع فنها نباشد.

برای نمونه اگر رادیات جلوی کیس است فن جلوی رادیات باد خنک را به آن می دمد، و فن پشت گرما را به داخل هدایت می کند. این پیکربندی(رادیات جلوی کیس) همان گونه که دوستان پیشتر گفتند,، دمای پردازنده را پایینتر می آورد ،ولی دمای گرافیک بالا می رود. اگر کاهش دمای گرافیک اولویت دارد، رادیات را بالا یا پشت کیس باید بست. در چنین حالتی فن سمت داخل باید باد را روی رادیات بدمد و فن سمت بیرون باد را به بیرون کیس هدایت کند.

پ.ن آنچه گفته شد برای عمده ی کیسهایی است که با آن سر و کار داریم. ممکن است برای کیسی با طراحی خاص که مثلا مادربورد وارونه بسته شود کمی فرق کند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

توضیحی که در چند پست قبل، دوست گرامی ali subi داد کامل بود. جهت تاکید می گویم مستقل از وجود رادیاتور یا هیت سینک در کیس، جهت درست حرکت هوا از جلو به پشت، از کف به بالا و از چپ به راست است. هر زمان هم که شک داشتی اگر یک کاغذ سبک در مسیر حرکت هوا و موازی با سطح مقطع فن بگذاری، مانند بادنما عمل خواهد کرد.کاغذ کوچکتر از سطح مقطع فنها نباشد.

برای نمونه اگر رادیات جلوی کیس است فن جلوی رادیات باد خنک را به آن می دمد، و فن پشت گرما را به داخل هدایت می کند. این پیکربندی(رادیات جلوی کیس) همان گونه که دوستان پیشتر گفتند,، دمای پردازنده را پایینتر می آورد ،ولی دمای گرافیک بالا می رود. اگر کاهش دمای گرافیک اولویت دارد، رادیات را بالا یا پشت کیس باید بست. در چنین حالتی فن سمت داخل باید باد را روی رادیات بدمد و فن سمت بیرون باد را به بیرون کیس هدایت کند.

پ.ن آنچه گفته شد برای عمده ی کیسهایی است که با آن سر و کار داریم. ممکن است برای کیسی با طراحی خاص که مثلا مادربورد وارونه بسته شود کمی فرق کند.

اون پاراگراف آخرو بد متوجه شدم

منظور از فن پشت  که گرما رو به داخل هدایت میکند،همان ۳فن اضافی که گفتم پشت رادیات،سمت داخل میبندیم واسه قدرت ورود باد به داخل؟؟؟

اگه منظورتون اینه راهکار چیه؟؟

من کارم رندرینگه ،دمای سی پی یو واسم بیشتر مهمه تا گرافیک

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

اون پاراگراف آخرو بد متوجه شدم

منظور از فن پشت  که گرما رو به داخل هدایت میکند،همان ۳فن اضافی که گفتم پشت رادیات،سمت داخل میبندیم واسه قدرت ورود باد به داخل؟؟؟

اگه منظورتون اینه راهکار چیه؟؟

من کارم رندرینگه ،دمای سی پی یو واسم بیشتر مهمه تا گرافیک

ممنونم

اگر رادیات جلوی کیس است جهت فنها چه جلو و چه پشت رادیات باید به شکلی باشد که جهت حرکت باد به داخل کیس باشد. اگر رادیات بالا یا پشت باشد فنهای دو سمت رادیات باید هوا را به بیرون کیس بفرستند.

نمی دانم پیکربندی کیست چگونه است. کیس و پردازنده و کولر و فنها را فهرست کن تا دقیقتر بتوان نظر داد.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

علی آقا دفعه پیش که شما داشتید اطلاعات اشتباه در خصوص عدم نصب رادیاتور

۲۸۰ مستر لیکویید پرو میدادید که با دادن لینک از خود سایت  کولر مستر بهتون گفتم  که دارید اشتباه می کنید.

ولی بعد از اون همه حرف و گزارش الان اومدید به  من می فرمایید من اطلاعات غلط میدم. الان چون اشتباه به من اطلاعات دادی بایستی بهت بگم سکوت کن و دیگه نظر نده.

میخوام  بدونم شما راهکارتون  در مورد وقتی مجبور باشی  رادیاتت در جلو نصب باشه و هوا رو بده بیرون واسه جهت فن بالا و عقب کیس چیه ؟

با توجه به اینکه دوستمون میخواد

cpu

خنک تر داشته  باشه

شما صحبت دوستان رو خوب نمی خونی چون فقط میخوای گوینده باشی.

بههترین راهکارنه برای دوستمون  از نظر من

ورود هوای خنک از جلو

نصب رادیات در بالا و خروج هوای گرم از آن

خروج هوای گرم از پشت کیس هست.

سلام

دوست عزیز این پست من رو به منزله یک اخطار کوچک در نظر بگیرید .

دادن اطلاعات غلط به کاربران باعث آسیب رسوندن به اونها و در نتیجه به فروم میشه . پس حق ندارید اطلاعات غلط بدید به کاربرها .

دوست کرامی همه میدونن که سیستم بستن فنها روی کیس چطوریه . شما کلا داری با این روش بستن فن قوانین فیزیک رو برعکس میکنی . با برعکس کرن فنها به قدری فضای کیس گرم میشه که عکلا رادیاتور فایده ای نداره . اگر براتون مهمه که فضای داخلی خوب خنک بشه ، به جای برعکس کردن فنهای کیس ، از فنهای پرقدرت تر استفاده کنید تا سریعتر هوای گرم رو از کیس خارج کنن .

بعد از این اگر پستی بزنید که اطلاعات نادرست و معکوس بده به کاربرها ، دسترسی شما رو محدود میکنم .

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

سلام

دوست عزیز این پست من رو به منزله یک اخطار کوچک در نظر بگیرید .

دادن اطلاعات غلط به کاربران باعث آسیب رسوندن به اونها و در نتیجه به فروم میشه . پس حق ندارید اطلاعات غلط بدید به کاربرها .

دوست کرامی همه میدونن که سیستم بستن فنها روی کیس چطوریه . شما کلا داری با این روش بستن فن قوانین فیزیک رو برعکس میکنی . با برعکس کرن فنها به قدری فضای کیس گرم میشه که عکلا رادیاتور فایده ای نداره . اگر براتون مهمه که فضای داخلی خوب خنک بشه ، به جای برعکس کردن فنهای کیس ، از فنهای پرقدرت تر استفاده کنید تا سریعتر هوای گرم رو از کیس خارج کنن .

بعد از این اگر پستی بزنید که اطلاعات نادرست و معکوس بده به کاربرها ، دسترسی شما رو محدود میکنم .

لینک به دیدگاه

سلام ،

مگه جز این هست که من هم  مثل خیلی ها گفتم .

-------------------

ورود هوای خنک از جلو

نصب رادیات در بالا و خروج هوای گرم از آن

خروج هوای گرم از پشت کیس هست.

نتیجه : فشار منفی - ایجاد خنکی بیشتر و ....

--------------------------

فقط  مورد دوستمون فرق می کرد چون می گفت مجبورم رادیاتور رو در جلو نصب کنم.

میخواهید ده تا  لینک بدم که نشون بده مساله قرار گیری رادیاتور در جلو و یا بالا یه مساله چالش برانگیز هست.

1-

https://www.gamegrin.com/articles/aio-radiator-placement-does-it-matter/

بخش پایانیش میگه نصب در قسمت بالایی مناسب به عنوان خروجی گرما مناسبت تر هست.

2-

http://www.tomshardware.com/answers/id-3284232/static-pressure-air-flow-fan.html

3-

https://blog.nzxt.com/2017/08/liquid-cooler-placement-guide-front-top/

میگه اگه رادیاتور رو جلو ببندی دمای gpu میره بالا.

4-

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2ej4yt/discussion_radiator_position_temperature_testing/

5-

https://www.gamersnexus.net/guides/3084-cooler-master-h500p-radiator-placement-guide

و    ...

---------------------------------

در ضمن شما به صفحه دوم  برگردید کاربر ali_subi

خیلی حرفها در مورد عدم امکان  نصب  رادیاتور 280 روی کولر مستر 5 پرو   به من گفتند و در نهایت گفتند گزارش داده ام.  ( مثلا ساکت باش و ...)

ولی بهشون لینک ازخود  سایت کولر مستر دادم که نحوه نصب 280  مستر لیکویید رو توضیح داده بود. آیا به ایشون هم اخطار کوچک (هشدار) دادید که هم به نوعی به من توهین کردند که بایستی  ... بشم و حرفی نزنم و در ضمن اطلاعات اشتباه به من و خوانندگان دادند. 

ویرایش شده توسط حمید رضا احمدی
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اگر رادیات جلوی کیس است جهت فنها چه جلو و چه پشت رادیات باید به شکلی باشد که جهت حرکت باد به داخل کیس باشد. اگر رادیات بالا یا پشت باشد فنهای دو سمت رادیات باید هوا را به بیرون کیس بفرستند.

نمی دانم پیکربندی کیست چگونه است. کیس و پردازنده و کولر و فنها را فهرست کن تا دقیقتر بتوان نظر داد.

F5F4A729-4F05-4292-B74C-E9D35CC35CD2.jpeg

B6FA5058-399F-42E3-A1F1-FF79BEEE631E.jpeg

BF525476-31F5-4940-A817-84E67B02F772.jpeg

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

کیس z 8 green

cpu:7820x

motherboard:asus prime x299 xdelux

graphic: 1060 6gb

psu:green 750 oc

cooler:green 360 evo

ram:2 *8 gb corsiar

ssd:250 samsung

hdd:1 tra

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

کیس z 8 green

cpu:7820x

motherboard:asus prime x299 xdelux

cooler:green 360 evo

همانطور که دوست گرامی testaccount 

گفت  نصب درست است. این ترکیب برای خنکتر ماندن پردازنده بهتر است.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

رادیاتور شما درست نصب شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

به نظرتون واسه ورود بهتر هوا به کیس اون جعبه پاورو بردارم که یکم جلوی رادیتو کرفته؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

به نظرتون واسه ورود بهتر هوا به کیس اون جعبه پاورو بردارم که یکم جلوی رادیتو کرفته؟؟

کیس z8 را از نزدیک ندیده‌ام. بعید می‌دانم اثری داشته باشد. 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

نیازی نیست. با انجام اینکار حتی 1 درصد هم بهبود کارایی ایجاد نمیشه و بیهوده هست.

از شما وتمام دوستان و جناب آقای بهمنیان کمل تشکر دارم بالت راهنماییهای مفید.

این راهکار آخرو انجام بدم یا نه؟

واسه ورود هوا به داخل کیس با قدرت بیشتر آیا میتونم پشت رادیاتور ۳تا فن دیگه اضافه کنم که هوا رو با قدرت بیشتری از رادیاتور به داخل وارد کنه؟؟به نظرتون بهینه است؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

واسه اورکلاک هرچی گشتم تالارشو پیدا نکردم 

کجا باید سوالای اورکلاکمو بپرسم؟؟

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

از شما وتمام دوستان و جناب آقای بهمنیان کمل تشکر دارم بالت راهنماییهای مفید.

این راهکار آخرو انجام بدم یا نه؟

واسه ورود هوا به داخل کیس با قدرت بیشتر آیا میتونم پشت رادیاتور ۳تا فن دیگه اضافه کنم که هوا رو با قدرت بیشتری از رادیاتور به داخل وارد کنه؟؟به نظرتون بهینه است؟؟؟؟

در 46 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

واسه اورکلاک هرچی گشتم تالارشو پیدا نکردم 

کجا باید سوالای اورکلاکمو بپرسم؟؟

خواهش

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/forum/46-اورکلاک-قطعات/

البته مدتی است اورکلاکرها جایشان را به ماینرها داده اند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بینهایت تشکر از دوستانم

واقعا خوشحال شدم از اینکه دیدم همکاری و راهنماییهای مفیدو انجام دادید

???????????

لینک به دیدگاه

سلام-میدونم ایجا جای ان سوال نیست ولی کسی جوابم نداد

من گه گاهی  حرکت سیستم کند میشه-یه 2ثانیه ای قفل میکنه و حرکتش کند میشه-یا وقتی دارم کار مدلینگ میکنم سیستم یه قفل کوچیک میکنه

سیستم و درایورهام آپدیت هستند

تو این مدت به همین خاطر ویندوزمو چند بار عوض کردم

دوستان کسی میدونه مشکل کجاس؟ممنونم-بازم عذر خواهی میکنم

cpu 7820

ram 2*8 corsiar

moth asus prime x299

vga 1060

psu freen 750 oc

cooler green 360evo

ssd samsung 250

hdd 1tra

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/15, 13:59:54، testaccount گفته است :

شاید با این کار  نهایت1-2 درجه سی پی یوت خنک تر بشه که از نظر من لازم نیست.

سلام دوست عزیز ممنون میشم راهنماییم کنید و مشکلمو حل کنید

هیچکس جوابمو نداد

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/15, 13:59:54، testaccount گفته است :

شاید با این کار  نهایت1-2 درجه سی پی یوت خنک تر بشه که از نظر من لازم نیست.

روزانه حرکت موس تو دسکتاپ  یکی  دوبار کند میشه به مدت ۲ثانیه
وقتی هم مدلینگ میکنم از یه آبجکت که ورتکسهای نه آنچنان زیاد دارند،ورتکسو که فعال میکنم به زور میتونم تو صحنه بچرخم.و اینکه بعضی موقع ها رندر که میگیرم وسط رندر یه قفل کوچیک میکنه بعد به رندر ادامه میده
یا نشون نمیده حرکت باکتهارو تا اینکه رندر تموم بشه
مشکل چی میتونه باشه؟

دمای cpu موقع رندر رو ۶۵ درجس
اگه نیازه تا از نرم افزار hw monitor عکس بگیرم؟؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

روزانه حرکت موس تو دسکتاپ  یکی  دوبار کند میشه به مدت ۲ثانیه
وقتی هم مدلینگ میکنم از یه آبجکت که ورتکسهای نه آنچنان زیاد دارند،ورتکسو که فعال میکنم به زور میتونم تو صحنه بچرخم.و اینکه بعضی موقع ها رندر که میگیرم وسط رندر یه قفل کوچیک میکنه بعد به رندر ادامه میده
یا نشون نمیده حرکت باکتهارو تا اینکه رندر تموم بشه
مشکل چی میتونه باشه؟

دمای cpu موقع رندر رو ۶۵ درجس
اگه نیازه تا از نرم افزار hw monitor عکس بگیرم؟؟

سلام دوست عزیز

مشخصات مادربرد و پردازنده من با شما یکی هست با این تفاوت:

CPU: 7820x

MB: ASUS Prime-x299 deluxe

RAM: 4x8GB G.Skill

VGA: RX460 2GB

PSU: Cooler Master V750

کار من گرافیکی نیست و معمولا شبیه سازی های عددی انجام میدم که cpu محور هست و این مشکل ندارم!

فقط روی یکی از الگوریتم ها که cpu تا 100% زیربار بار میره برای لحظه بعضی مواقع این مسئله هست که کاملا طبیعی هست،

البته وقتی priority اون فرآیند از above normal روی normal میذارم همینم دیگه پیش نمیاد!

منظورتون از کند شدن 2 ثانیه زمانی هست که سیستم idle هست؟

برای مشکلتون زمان مدلینگ چک کنید از task manager ببینید کدوم ستون به 100 رسیده!

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...