رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید فن cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

تصمیم دارم سیستمم رو تا حد معقولی اورکلاک کنم که فعلا مجبور به تعویض cpu نباشم. می خواستم نظر دوستان بدونم چه فنی بهتره بگیرم برای سیستمم که از نظر هزینه به صرفه دربیاد واسم.

مشخصات سیستمم:

mb: gb p35ds3l

cpu: e2180

ram: 2*2gb patriot 800

لینک به دیدگاه

کمترین چیز ممکن بوفالو گرین هستش قیمت حدود 20 تومن لینک

اگه بتونید یه کم بیشتر هزینه کنید deepcool iceedge 300 u خیلی بهتر از قبلیه هست.حدود 30 تومن لینک

اگه بتونید تا 60 هزینه کنید تا یه چیز عالی واسه اور بردارید pccooler 1216x هست.

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از سیتم ها با کیس X3 که روش Phenom II 965 X4 هست تو حالت لود CPU صدای فن استوکش خیلی بالاست ( دور فن رو روی کنترل دستی گزاشتم و تنظیمات بهینه کردم ولی بازهم این فن استوک صداش بالاست موقع لود)

لطفا یه فن خوب برای این سیستم معرفی کنید که تو حالت لود CPU سایلنت باشه کیس X3 از مدل های اولیش هست نمیدونم فن 120 توش جا میشه بدون برداشتن فن درب کیس یا نه.

نیازی به اورکلاک ندارم و فقط میخوام تو حالت لود سایلنت باشه.

لینک به دیدگاه

تا 45 تومان tuniqe Tower 120 از گرین هست که در مقایسه با قیمتش کارایش بی نظیره ! روی AMD هم عالی جواب میده !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون برای معرفی فن. خودم هم تو فکر Tower-120 بودم .

الان اندازه دقیق گرفتم از روی مین تا در کیس 17.2 فاصله هست. فن درب کیس هم 2.5 میاد داخل کیس ارتفاع فن 15.5 هست و به مشکل برمیخوره.

product-3_clip_image001.jpg

نمیدونم چرا کیس X3 رو دقت نکردن 2 سانت از درب پشت که برای کابل ها فضا رفته 2.5 سانت برای فن تقریبا 1 سانت هم فاصله مین با بدنه کیس هستعرض کیس هم که 20 هست.

ضمن اینکه سر کابلهای ساتا هم بخاطر کمبود جا تو حالت بدی قرار گرفتن.

مثل اینکه تو مدل های جدید این مدل فضای بیشتر هست ( دقیقا اطلاع ندارم)

لینک به دیدگاه

کمترین چیز ممکن بوفالو گرین هستش قیمت حدود 20 تومن لینک

اگه بتونید یه کم بیشتر هزینه کنید deepcool iceedge 300 u خیلی بهتر از قبلیه هست.حدود 30 تومن لینک

اگه بتونید تا 60 هزینه کنید تا یه چیز عالی واسه اور بردارید pccooler 1216x هست.

@};-

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی

من اگه همون مدل بوفالو گرین بگیرم جواب میده تا 3000 تا بیام بالا یا اینکه برم دنبال iceedge?

لینک به دیدگاه

بله تو مدل های جدید اون بخش فن دار در کمی تغییرات داشته تا مشکل فن برطرف شه. اگر مدل قدیمی هست بله فن به در گیر خواهد کرد. با این اوصاف نظر من رو همون بوفالو هست و چون قصد اور هم ندارید 100% کافیه و نیاز به هزینه بیشتر نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن خوبی هست با توجه به قیمتش

یه سایت هست که فنها رو روی اندازه صدا و خنک کنندگی برسی میکنه:

Evercool Buffalo HPFA-10025 AMD Heatsink Review

50db تو حالت لود صدا هست :

صدای ظبط شده تو حالت لود

دوستان دیگه نظری ندارن.

خنک کننده های بدون فن روی Phenom II 965 جواب میدن تو حالت لود زیر 60 باشن؟

مثل این که کیس رو باید عوض کنم چون هر چی فن خوب و کم صدا هست 14 به بالا هست

ویرایش شده توسط Unforgiven
لینک به دیدگاه

مشکل اصلی شما کیستون هست عزیزم همون طور که اشاره کردید . اگر کیستون جا داشت انتخاب های بیشتر داشتید. بوفالو تو لود نویز متوسطی داره از طرف دیگر انتخاب هی شما هم محدود هست به دلیل همون کیس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه مدل هست Tuniq Propeller 120 که تو کیس جا میشه و فن روی هیت سینک قرار گرفته :

best-cpu-cooler-propeller-4.jpg

من چک کردم تو ریویو ها دیدم از بوفالو هم صداش بیشتر هست و هم گرمتر( اینجا رو ببینید).

کم نویز ترین فن هم برای AMD این فن هست (فنش 1000 دور هست):

Scythe Zipang SCZP-1000 Ultra Low Noise

درمورد خنک کننده های بدون فن هم به این نتیجه رسیدم که برای PHenom II 965 و کلا تو این رده و تو حالت لود جوابگو نیستن (آزمایش شده).

و... داستان ادامه دارد

لینک به دیدگاه

سالار جون من هم واسه واسه کیس x3 میخوام

که رو phenomx6 1055 ببندم

هم واسه سر و صدا میخوام

هم واسه اور البته یه اورکلاک به قول خودت منطقی / نه اور سنگین

بی زحمت یکی هم به ما معرفی کن که با توجه به فن بغل کیس کاراییش رو از دست نده !

- راستی میصرفه واسه cpu cooler بگیرم فن بغل کیس رو دربیارم ؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

بوفالو 100 تو حالت لود CPU بعد از 2 دقیقه :

di-FVJH.jpg

تو حالت نرمال 38 هست و صداش تو حالت لود و نرمال یکی هست تقریبا چون تفوت دور فن تو 2 حالت 200 دور هست.

صداش تو حالت نرمال بیشتر از صدای فن استوک تو حالت نرمال هست.

اصلا برای حالت لود مناسب نیست یعنی جوابگو نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بوفالو 100 مصرف 30% از CPU بعد از 40 دقیقه پلی کردن فیلم بلوری 1080 با کدکی که 30% از CPU کار میکشه و کپی 100 گیگ اطلاعات و گردش تو اینترنت

di-OHF5.jpg

صدای فن خیلی بهتر از فن استوک هست و میشه تحمل کرد ( فن استک بعد از 55 درجه میره تو دور بالا 4000-6700 و صدا قابل تحمل تو محیط آروم نیست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بوفالو 100 تو حالت لود CPU بعد از 2 دقیقه :

di-FVJH.jpg

تو حالت نرمال 38 هست و صداش تو حالت لود و نرمال یکی هست تقریبا چون تفوت دور فن تو 2 حالت 200 دور هست.

صداش تو حالت نرمال بیشتر از صدای فن استوک تو حالت نرمال هست.

اصلا برای حالت لود مناسب نیست یعنی جوابگو نیست .

درود

بوفالو سه سیمه و فن کنترلر نداره.

من خودم بوفالو دارم.صداش خیلی زیاده بعداز یه مدت بدتر هم میشه.اگه نویز براتون مهمه Hyper TX3از Cooler master رو بردارید.نویزش کمه تو همه کیسی هم جا میشه و خنک کنندگی مشابه بوفالو داره.آخرین قیمتی که ازش داشتم 27500تومان بود.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موضوع این هست که تو حالت لود بوفالو اصلا جوابگو نیست یعنی دما هر چند ثانیه 1 درجه بالا میره من تا 94 درجه استپ کردم .

تو پست اول نوشتم دنبال یه فن هستم که تو X3 جا بشه و تو حالت لود نویز کمی داشته .

شما Hyper TX3 رو تو حالت لود تست کردین؟ جوابگو هست؟

دوستانی که تو حالت لود از CPU X4 Phenom کار میکشن نظری دارید؟

======

نظرتون در مورد اینکه فنش رو بردارم و 2 تا فن خوب روش نصب کنم چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

جات خالی چند روز پیش یه فن 12 از یه پاور Pascal باز کزدم 9 پره بود.چک زدم 2500دور بدون صدا با ایر فلو خیلی بالا یعنی راست کارت بودا.اگه همچین چیزی پیدا کردی امتحانش ضرری نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موضوع این هست که تو حالت لود بوفالو اصلا جوابگو نیست یعنی دما هر چند ثانیه 1 درجه بالا میره من تا 94 درجه استپ کردم .

تو پست اول نوشتم دنبال یه فن هستم که تو X3 جا بشه و تو حالت لود نویز کمی داشته .

شما Hyper TX3 رو تو حالت لود تست کردین؟ جوابگو هست؟

دوستانی که تو حالت لود از CPU X4 Phenom کار میکشن نظری دارید؟

======

نظرتون در مورد اینکه فنش رو بردارم و 2 تا فن خوب روش نصب کنم چی هست؟

درود

پردازنده من 560 آنلاکی هست یعنی B60 که تا 3.6 اور کردم با ولتاژ 1.42 با یک ساعت تست زیر OCCT تو دمای اتاق حدود 26 درجه(خرداد ماه)دما بالای 52 نرفته.

بهمراه اون بوفالو یه TX3 هم خریده بودم برای مشتریم که اون هم از 52 بالاتر نرفت.ولی روی حالت بیکار بوفالو یه کم بهتر بود.فکر کنم تهویه کیستون درست نیست یا مثلا 10 ساعت زیر لود میذارید اینقدر دماتون بالا میره!!!!!

دوتا فن هم جریان منفی هوایی برای هم ایجاد میکنن وصدا بیشتر میشه.اینم بگم فنهای 12و14(13.5) در دورهای مشابه با فنهای 8 نویز کمتر و ایرفلو بیشتری دارن.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عاشقی هم بد دردیه انگار ! نتیجش اینجوری میشه که برچسب روی هیت سینک رو آدم فراموش میکنه بکنه.

بله فن رو در آوردم تا یه بار همه چیز رو چک کنم دیدم برچسب هنوز روش هست clapping.gif

برچسب رو برداشتم فن دوم کیس رو هم نصب کردم نتیجه این شد:

10 دقیقه روی لود 100%

di-U62R.jpg

قیافه خودم رو اون موقع که فن رو نصب میکردم و اون فکر هایی که تو ذهنم بوده رو که مرور میکنم خودش یه داستان کمدی میشه B)

لینک به دیدگاه

شانس آوردی CPU نترکید @};- حالا به نظرت بوفالو چطوره ؟ @};- من یه دونه آکبند دارم . گرفته بودم به جای فن 775 فعلی که صدا میداد ببندم رو سیستم . الان چند ماهه . افتاده تو کمد . صدای فن استوک هم کم شد خودش B) از رو رفت ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عاشقی هم بد دردیه انگار ! نتیجش اینجوری میشه که برچسب روی هیت سینک رو آدم فراموش میکنه بکنه.

بله فن رو در آوردم تا یه بار همه چیز رو چک کنم دیدم برچسب هنوز روش هست clapping.gif

برچسب رو برداشتم فن دوم کیس رو هم نصب کردم نتیجه این شد:

10 دقیقه روی لود 100%

di-U62R.jpg

قیافه خودم رو اون موقع که فن رو نصب میکردم و اون فکر هایی که تو ذهنم بوده رو که مرور میکنم خودش یه داستان کمدی میشه B)

حتما پیش خودت میگفتی کالای ایرانیو ... گرینو ...ولی واقعا ب.فالو جواب داده با قیمت فوق العادش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خنک ککندگی تو حالت لود عالی هست.

چون کنترلر نداره و فنش روی 1800-1900 میچره صداش از حالت نرمال فن استک AMD که رو همین دور ها میچرخه بیشتر هست.

تو حالت لود فن استک میره رو 6000 به بالا و دما هم تا 68 میره بالا و صدا واقعا اذیت کننده.

پس اگر تو حالت نرمال معمولا از سیستم کار میکشی به نظر من نصب نکنی بهتر هست.

اگرCPU معمولا رو لود هست گزینه خوبی هست.

یه فن خوب کم نویز تر اگر روش نصب کنیم عالی میشه

من کلا روی نویز حساس هستم جوری که حتی نویز ماشین لباسشویی رو نتونستم تحمل کنم و رفتم یه ماشین بدون تسمه خریدم..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا به نظرت بوفالو چطوره ؟ @};- من یه دونه آکبند دارم . گرفته بودم به جای فن 775 فعلی که صدا میداد ببندم رو سیستم . الان چند ماهه . افتاده تو کمد . صدای فن استوک هم کم شد خودش B) از رو رفت ;)

به نظر من بذار رو سیستمت پردازنده و مینت خوراک اور حداقل تا 3500 ببرش.فرکانس 2.66 با 3.5 خیلی تفاوت فریمی تو بازی داره و همینطور تو محیط ویندوز و انواع نرم افزار.

فقط یه نکته اینکه فن دمنده به سمت بوفالو نذاری که جریان منفی باعث بالا رفتن نویزش میشه.

از امکاناتت نهایت استفاده رو ببر.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حتما پیش خودت میگفتی کالای ایرانیو ... گرینو ...ولی واقعا ب.فالو جواب داده با قیمت فوق العادش.

به تنها چیزی که فکر نکردم همین بود .

کما اینکه حتی شرکتی که محصول مشکل دار هم داشته باشه ولی برای مشتری احترام قائل بشه برای من قابل احترام هست.

حدس میزدم مشکل فنها یا درست نصب نشدن هیت سیننک باشه به خاطر همین یه بار دیگه همه چیز رو چک کردم.

قدرت تمرکزم رو از دست دادم اینروز ها B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قدرت تمرکزم رو از دست دادم اینروز ها ;)

الان کسی از این امر مستثنا نیست. B)?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...