رفتن به مطلب

(حل شد) مشکل تصویر ندادن مادربرد DDR2

Mohsen4311
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خواهشا کمک کنید ?

من یه سیستم دارم قدیمیه به مشخصات زیر

مین بورد: P5KPL-AM دارای IDE و دو اسلات رم

سی پی یو : E5500

رم: چهار تا رم سالم تست شده ddr2 و باس 800 مارک های کینگستون و اپیسر

مشکل اینه که اولا مادربرد گرافیک انبورد داره برای اولین بار که سیستم و روشن کردم تصویر نمیداد و بوق های بایوس به این صورت بود که یک بوق بلند و دو تا بوق کوتاه میزنه

تمام قطعات سالم هستن مانیتور هم سالم هست ولی تصویر نمیده چکار کنم انگار مین مشکل انتقال تصویر داره سرچ کردم تا جایی که فهمیدم مشکل مربوط به گرافیک میشه

خودم واردم ولی نمیدونم این چرا اینطوریه با مین های قدیمی آشنایی زیادی ندارم

هنوز کارت گرافیک دیگه ای به صورت مجزا تست نکردم

این و دوستم از فروشگاه اینترنتی اجناس دست دوم خریده طرف هم زیر بار نمیره میگه مین سالمه  حالا ظاهرا که سالمه

دیگه موندم چکار کنم?

( ختم تایپیک )

ویرایش شده توسط Mohsen4311
مشکل حل شده
لینک به دیدگاه

اینجور قطعات دسته دوم رو نباید بدون تست پیش فروشنده خرید الان منم یه مادربرد و سی پی یو خریدم از شهرستان واسم فرستادن الان کار نمیکنه طرف هم  پول منو نمیده ...به غلط کردن افتادم دیگه از شهرستان چیزی نخرم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

سلام دوستان خواهشا کمک کنید 1f64f.png

من یه سیستم دارم قدیمیه به مشخصات زیر

مین بورد: P5KPL-AM دارای IDE و دو اسلات رم

سی پی یو : E5500

رم: چهار تا رم سالم تست شده ddr2 و باس 800 مارک های کینگستون و اپیسر

مشکل اینه که اولا مادربرد گرافیک انبورد داره برای اولین بار که سیستم و روشن کردم تصویر نمیداد و بوق های بایوس به این صورت بود که یک بوق بلند و دو تا بوق کوتاه میزنه

تمام قطعات سالم هستن مانیتور هم سالم هست ولی تصویر نمیده چکار کنم انگار مین مشکل انتقال تصویر داره سرچ کردم تا جایی که فهمیدم مشکل مربوط به گرافیک میشه

خودم واردم ولی نمیدونم این چرا اینطوریه با مین های قدیمی آشنایی زیادی ندارم

هنوز کارت گرافیک دیگه ای به صورت مجزا تست نکردم

این و دوستم از فروشگاه اینترنتی اجناس دست دوم خریده طرف هم زیر بار نمیره میگه مین سالمه  حالا ظاهرا که سالمه

دیگه موندم چکار کنم1f613.png

سلام. اگر دیباگر داری بزار ببین چه کدی میده.

یک بار بایوس مادربرد رو ریست کن clear cmos. و یا پروگرام بشه. 

Cpu رو هم در بیار سوکت سی پی یو رو چک کن ببین وضعیتش چطوریه. خارهای سوکت کج نشده باشه یا سوکت خیلی خاک نگرفته باشه. 

اگر تصویر بازم نداد با گرافیک جدا تست کن. 

لینک به دیدگاه

ممنون داداش وسیله تست که ندارم مجبورم ببرم پیش متخصص اشنا دارم

همینطوری دیدم ظاهرا سوکت هم سالمه رم هم سالمه cmos هم کردم همه کار به ذهنم رسید کردم

اول که خرید دیدم مشکلی نداشت 

احتمالا با گرافیک انبورد کار نمیکنه!

طرف فقط دعا کنه سالم باشه اگه مین خراب بود اون فروشگاه و رو سرش خراب میکنم☺️

لینک به دیدگاه

رمت چندتا چندگیگ گذاشتی و ویندپزت ببین چندبیتیه 

نکنه سه گیگ بزتی با ویندوز 64بیتی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، farshad sh گفته است :

رمت چندتا چندگیگ گذاشتی و ویندپزت ببین چندبیتیه 

نکنه سه گیگ بزتی با ویندوز 64بیتی

دادم به متخصص گفت به احتمال قوی مین مشکل داره 

من خودم حدس میزنم پورت گرافیک انبرد مشکل داره

رم هم دو تا 512 مگ انداختم با فرکانس و مارک مشابه باس 800 گفتم رم ها ایرادی ندارن

وین هم 32 بیته بایوس اصلا بالا نمیاد

حالا تا ببینم چی میشه 

سپاس از لطفتون

لینک به دیدگاه

اول که تست کردم متوجه شدم به احتمال زیاد چیپ شمالی مشکل داشته باشه ولی من تست کردم نه خیلی داغ بود و نه سرد چون تست ولتاژ نگرفتم خیلی مطمئن نیستم الان دادم دست متخصص ببینیم چی میشه

ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اینجور قطعات دسته دوم رو نباید بدون تست پیش فروشنده خرید الان منم یه مادربرد و سی پی یو خریدم از شهرستان واسم فرستادن الان کار نمیکنه طرف هم  پول منو نمیده ...به غلط کردن افتادم دیگه از شهرستان چیزی نخرم

درسته قبل از خرید باید تست سلامتش و میدیم ولی خب چجوری میشه مطمئن شد من دیدم فروشنده ی خوبی هست امتیاز بالایی داره سایت هم که معتبر هست قبلش هم کلی صحبت کردم که حتما سالم باشه وگرنه نمیخوام و این حرف ها... باز با این حساب اینطوری شد وضعیت، دیگه نیمدونم به کی باید اعتماد کرد واقعا?

حالا در حال حاضر این مشکل اصلی نیست، مشکل اصلی الان ماینر ها هستن?

لینک به دیدگاه

شما باید با رم واسلاتش  شرایط مختلف کارمیکردی .حتی تک اسلات  هردفعه   . تعمیر کار جلب باشه یک ایراد الکی میبنده بهش. علاف میشی .یا حداقل گرافیک میزدی روش .شاید فقط انبردش کارنمیکرده یا حتی سوکت انبرد خراب بوده . سریع دادی تعمیرکار!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

شما باید با رم واسلاتش  شرایط مختلف کارمیکردی .حتی تک اسلات  هردفعه   . تعمیر کار جلب باشه یک ایراد الکی میبنده بهش. علاف میشی .یا حداقل گرافیک میزدی روش .شاید فقط انبردش کارنمیکرده یا حتی سوکت انبرد خراب بوده . سریع دادی تعمیرکار!!

درست میگین ولی تعمیر کار و  میشناسمش میدونه که میدونم?،

و اینکه کاملا مشخص بود مین ایراد داره تمام شرایط و امتحان کردم فقط یه گراف دستم بود سالم هم بود تست کردم ولی باز بوق میزد

کلا روی یه سیستم سالم دیگه تست کردم هم رم ها و هم گراف که سالم بودن دیگه مطمئن شدم مین ایراد داره یا شاید گرافیک انبورد مشکل  داره

ابزار کار ندارم  و گرنه خودم درستش میکردم

بازم ممنون امشب مشخص میشه مشکل چیه ?

لینک به دیدگاه

دوستان سلام ، مشکل کشف شد بالاخره?

مشکل این بود که هیچ کدوم از رم هایی که تست کردم جواب نداد

رفتم دو تا رم دیگه اوردم یکی 512 و یکی 1 گیگ با همون مشخصات ولی مارک کینگمکس  بایوس بالا اومد!

رم هایی هم که قبلا تست کردم سالم بودن تو یه سیستم دیگه تست کرده بودم هیچ مشکلی نداشت

ظاهرا مین با اون رم ها سازگاری نداشته!

ولی مشکل اصلی این نبود، الان دوباره یه مشکل دیگه به وجود اومده ظاهرا تو مین های ایسوس شایع است 

مشکل اینه بعد از روشن کردن بایوس ارور chassis intruded میده! بعد از تغییر تنظیمات بایوس و رم بایوس اومد ویندوز هم نصبیدم ولی دوباره بایوس این ارور و میده و کلید delet هم کارساز نیست و دوباره مجبور میشم سیستم وخامو ش کنم و بعد روشن کنم در این صورت دو گزینه میاد f1 و f2 که با زدن f2 ویندوز میاد

ولی اگه f1 و بزنم میره تو بایوس و در زمان خارج شدن دوباره ارور ظاهر میشه

دوستان لطفا کمک کنید تو فروم های خارجی هم سر زدم ولی مشکل برطرف نشده

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان این ارور ها هیچ معنی خاصی نداره، من تا الان با مین های msi خیلی سر و کله زدم و تا الان هیچمشکلی نداشتم ولی از مین های ایسوس خیلی مشکل دیدم و حتی برام هزینه هم داشته 

به هیچ وجه مین ها خراب نیستن مشکل در تنظیمات بایوس مخصوصاچیپ شمال و جنوبی هست 

این نکته هم یادم نبود در بایوس قسمت مربوط به چیپست ها یه ارور نوشته warning با اینکه بایوس دیفالت هست ولی انگار باید بعضی مقادیر و دستی تغییر بدم 

دیگه نمیدونم چکار کنم  

لینک به دیدگاه

فکر میکنم این ارور تو بایوس باید disabled بشه یا جامپر بزنین رو مادربرد.
دفترچشو بگیرین توضیحش هست

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود. داخل سایت ایسوس دیدم بایوس مادربردتون Ami  هست و یک بوق بلند و دو بوق کوتاه مربوط به مشکل از گرافیک هست. احتمالا گرافیک آنبوردش خرابه. اگر میتونین با یک‌گرافیک معمولی تست کنید. ممکنم هست شخص داخل بایوس یه تنظیماتی انجام داشته باشه . باتری مادربرد رو در بیارید دو دقیقه ای بعد بزارین سرجاش که بایوس ریست شه.

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/11, 09:47:33، GRANDAM گفته است :

درود. داخل سایت ایسوس دیدم بایوس مادربردتون Ami  هست و یک بوق بلند و دو بوق کوتاه مربوط به مشکل از گرافیک هست. احتمالا گرافیک آنبوردش خرابه. اگر میتونین با یک‌گرافیک معمولی تست کنید. ممکنم هست شخص داخل بایوس یه تنظیماتی انجام داشته باشه . باتری مادربرد رو در بیارید دو دقیقه ای بعد بزارین سرجاش که بایوس ریست شه.

نوچ به هیچ وجه گراف خراب نیست، ویندوز بالا میاد کار میکنه عزیز درایور هم نصب کردم با CPU-Z هم تست کردم ویدیو هم دیدم، کدک هم نصب کردم، مشکلی نداره

مشکل از این شاسی فضول هست! که دقیقا بالای جامپر نشسته و نمیدونم کارش چیه؟  یه بار اومدم برداشتمش درست شد ارور هم نداد ولی برای بار دوم که قرار دادم سرجاش دوباره با ارور در هنگام لود شدن بایوس مواجه شدم یعنی هیچ کلیدی حتی Delet کار نمیکنه! ولی یه بار سیستم و خاموش روشن میکنم یعنی کلید پاور و میزنم و دوباره دو تا پیغام میاد که گزینه F2 رو میزنم ویندوز هم میاد

ویندوز هم تازه روش نصب کردم نسخه Seven7 2018

لینک به دیدگاه

آقایون داداشام مشکل حل شد?

بگین خب!

مشکل از همین شاسی کنار جامپر بود محل قرار گیریش اشتباه بود!

از روی پین دو به سه برداشتمش و گذاشتم روی پین 1 درست شد

مشکل این مین ها اینه که خیلی حساس هستن!هر قطعه ای جدید نصب کنی  همین ارور و میده و باید حتما یک بار clear cmos انجام بشه

خیلی ها همین مشکل و داشتن د حالی که راهکارش خیلی ساده هست!

لینک به دیدگاه

آقایون داداشام مشکل حل شد?

بگین خب!

مشکل از همین شاسی کنار جامپر بود محل قرار گیریش اشتباه بود!

از روی پین سه و چهار برداشتمش و گذاشتم روی پین 1 درست شد

یعنی chassis که حالتش به صورت دیفالت روی 4 و 3 هست من روی پین 1 قرار دادم درست شد

مشکل این مین ها اینه که خیلی حساس هستن!هر قطعه ای جدید نصب کنی  همین ارور و میده و باید حتما یک بار clear cmos انجام بشه

خیلی ها همین مشکل و داشتن د حالی که راهکارش خیلی ساده هست!

IMG_20180504_225904.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/11, 21:12:31، hamed_crazy گفته است :
فکر میکنم این ارور تو بایوس باید disabled بشه یا جامپر بزنین رو مادربرد.دفترچشو بگیرین توضیحش هست 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

گفتم که یا جامپره یا تو بایوس غیر فعال باید بشه

عنوان تاپیک حل شد اضافه کنین

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان بابت راهنمایی 

اخه clear cmos فقط نبود اون ماسماسک chassis هم بود که ازش غافل شده بودم??

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه رم هایی که تست کردم روی مین و ساپورت نشدن همه شون سرعت حافظه pc2-4300 بودن 

و رمی که تست کردم و جواب داد pc2-6400 هست 

ایا مشکل اینه یا نه؟

الان هم میخوام این رم و بگیرم به نظرتون خوبه؟

Mushkin DDR2 2GB 800

لینک به دیدگاه

مشکل بایوس حل شده فقط اون رم هایی که ساپورت نمیکرد دلیلش و دقیق نمیدونم

جهت یادآوری:

سی پی یو e5500

مین هم p5kpl-am

هارد دیسک هم یه هارد IDE هست که عمر زیادی هم داره ، پاورش هم مشکل داشت تعمیر شد ولی پاورش خوب نیست

خلاصه مشکل اصلی حل شد ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...