رفتن به مطلب

پردازنده های اینتل افزایش قیمت داشته اند ، آیا AMD در حال حاضر انتخاب بهتریست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

با  افزایش قیمت دلار و درهم و نوسانات بازار ارز  پردازند های اینتل در بازار ایران دچار افزایش قیمت شد و در کنارش بخاطر سبک متفاوت  قمیت گذاری و توزیع پردازنده های AMD فعلا این پردازنده ها دچار افزایش قیمت نشده اند و در مواردی افت قیمتی هم داشتند.

با توجه به این موارد، آیا کاربران  و مصرف کننده ها تمایل بیشتری به سمت پردازنده های AMD پیدا میکنن ؟ 

نظر شما چیه ؟

owjz_amd-ryzen-vs.-intel-coffee-lake-cu%

لینک به دیدگاه

رایزن ها خیلی خوش قیمتن. الان یه i3 میخوای بخری باید 600 700 هزینه کنی.

به نظرم ryzen 1600 خیلی به صرفه تره. تو مصارف غیر گیم هم خیلی عالیه. ولی اگه وارد کننده قیمت رو افزایش بده دیگه صرف نمیکنه

لینک به دیدگاه

توی های اند ها نظری ندارم ولی وقتی بحث بودجه کم باشه

I3-7100 : 600 تومن

Ryzen2200G : 500 تومن

2200g = i5 7400

انتخاب با شماست  پلتفرم ماندگار هستش و به این زودی ها از رو بورس نمیره

لینک به دیدگاه

درکل  AMD برای کارهای رندر و نرم افزار ها بهتر هست

و اینتل برای بازی بهتر هست

جدید ترین نسل ها رو میگم

ولی به طور کلی AMD خیلی بهتر قیمت گذاری شده با این که گارانتی هم دارن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ATER گفته است :

درکل  AMD برای کارهای رندر و نرم افزار ها بهتر هست

و اینتل برای بازی بهتر هست

جدید ترین نسل ها رو میگم

ولی به طور کلی AMD خیلی بهتر قیمت گذاری شده با این که گارانتی هم دارن.

سلام ببخشید برای کسی که بالای 60 فریم میگیره اون چندر غاز فرمی که اینتل از رایزن بالاتر میده (کهفقط هم به درد بنچمارک و کل کل میخوره) چه توفیقی میکنه که یه نفر اینتل خریداری کنه ؟ منطقیتر نیست که رایزن بگیره ؟

لینک به دیدگاه

قبل گرانی اینتل هم انتخاب رایزن بهتر بود.  الان که اینتل بازم گرون شده دیگه کسی اینتل بخره مغز.... ر خورده یعنی 

البته به جز موارد خاص 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد روز:

GIGABYTE AX370-Gaming K3 -----------680T

Ryzen 5 1400-------------------------600T

به راحتی با فن خودش میشه در حدود 4 گیگاهرتز فرکانس داد و از قدرت واقعی پلتفورم لذت برد.

یعنی شما با این مبلغ یه Core i 5 8500 اینتل نمیتونید بخرید!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام ببخشید برای کسی که بالای 60 فریم میگیره اون چندر غاز فرمی که اینتل از رایزن بالاتر میده (کهفقط هم به درد بنچمارک و کل کل میخوره) چه توفیقی میکنه که یه نفر اینتل خریداری کنه ؟ منطقیتر نیست که رایزن بگیره ؟

برای من که ماینتور 144hz دارم مهم هست.

بقیه رو نمیدونم

ولی به طور کلی توی بازی در حال حاضر اینتل قوی تر هست ،(قدرت سی پی یو هم توی رزولیشن پایین بیشتر به چیم میاد وگرنه تو 4k یه سی پی یو 600 تومنی با سی پی یو 2 تومنی نهایت 5% تفاوت داشته باشن)

اما تو ایران از اون جایی که با کل دنیا فرق داره  و اقتصادش برای خر هست amd خیلی بیشتر میصرفه برای مردم ، هم خنک کننده داره ، هم بورد هاش ارزون تر هست هم گارانتی دارن سی پی یو هاش ، هم زمان  بیشتر ساپورت میشه سوکتش همه همه سی پی یو هاش آنلاک هستن.

ولی خودم به شخصه انقدر با پلتفرم AMD بلا سرم امده که هیچ وقت دیگه سمتش نمیرم ، تو بازی Dota 2 و Csgo  کرش میکنه ، بازی با دراپ فریم های لحضه ای مواجه میشه و..

به طور کلی اینتل گرون تر هست دلیل هم اینه که معماری خیلی سبک تری داره با همه برنامه ها سازگاری داره تو بازی ها مشکلات اولیه مثل AMD نداره که همش با آبدیت بایوس بده و..... (بگذریم از این که با رم های فرکانس بالا درس سازگاری نداره)

یه بنده خدای با افتر افکت و ادوب (نمیدونم دقیق درست نوشتم یانه) تدوین میکرد قبلش  4690k داشت رفته بود 1800X گرفته بود  میگفت زمان رندر خیلی خیلی خوبه ولی برنامه فریز میکنه ، ویدئو بک گراند لگ دار اجرا میشه و انقدر اذیت شده بود که دیگه قیدش رو زده بود فروخت یه 8700k خرید تا 4.8 (همه 6 هسته) اور کرده الان میگه زمان رندر به اون اندازه سریع نیست ولی دیگه اون مشکلات اعصاب خورد کن رو ندارم.

این مشکلات هم هست ولی خوب گفتم تو ایران که مشکل بودجه هست amd خریدش منطقی تره.

photo_2018-03-20_16-28-07.jpg

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

پیشنهاد روز:

GIGABYTE AX370-Gaming K3 -----------680T

Ryzen 5 1400-------------------------600T

به راحتی با فن خودش میشه در حدود 4 گیگاهرتز فرکانس داد و از قدرت واقعی پلتفورم لذت برد.

یعنی شما با این مبلغ یه Core i 5 8500 اینتل نمیتونید بخرید!

سلام

الان بنچمارکهای 2600 هم اومد :

به زودی سری 2000 رایزن خیلی راحت سری قبلی رو کنار میزنه .

2600 با کمتر از 200 دلار قیمت کولاک کرده و بالاتر از 1600X ایستاده .

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ATER گفته است :

برای من که ماینتور 144hz دارم مهم هست.

بقیه رو نمیدونم

ولی به طور کلی توی بازی در حال حاضر اینتل قوی تر هست ،(قدرت سی پی یو هم توی رزولیشن پایین بیشتر به چیم میاد وگرنه تو 4k یه سی پی یو 600 تومنی با سی پی یو 2 تومنی نهایت 5% تفاوت داشته باشن)

اما تو ایران از اون جایی که با کل دنیا فرق داره  و اقتصادش برای خر هست amd خیلی بیشتر میصرفه برای مردم ، هم خنک کننده داره ، هم بورد هاش ارزون تر هست هم گارانتی دارن سی پی یو هاش ، هم زمان  بیشتر ساپورت میشه سوکتش همه همه سی پی یو هاش آنلاک هستن.

ولی خودم به شخصه انقدر با پلتفرم AMD بلا سرم امده که هیچ وقت دیگه سمتش نمیرم ، تو بازی Dota 2 و Csgo  کرش میکنه ، بازی با دراپ فریم های لحضه ای مواجه میشه و..

به طور کلی اینتل گرون تر هست دلیل هم اینه که معماری خیلی سبک تری داره با همه برنامه ها سازگاری داره تو بازی ها مشکلات اولیه مثل AMD نداره که همش با آبدیت بایوس بده و..... (بگذریم از این که با رم های فرکانس بالا درس سازگاری نداره)

یه بنده خدای با افتر افکت و ادوب (نمیدونم دقیق درست نوشتم یانه) تدوین میکرد قبلش  4690k داشت رفته بود 1800X گرفته بود  میگفت زمان رندر خیلی خیلی خوبه ولی برنامه فریز میکنه ، ویدئو بک گراند لگ دار اجرا میشه و انقدر اذیت شده بود که دیگه قیدش رو زده بود فروخت یه 8700k خرید تا 4.8 (همه 6 هسته) اور کرده الان میگه زمان رندر به اون اندازه سریع نیست ولی دیگه اون مشکلات اعصاب خورد کن رو ندارم.

این مشکلات هم هست ولی خوب گفتم تو ایران که مشکل بودجه هست amd خریدش منطقی تره.

اجازه بدین قانع نشم میدونید چرا ؟ چون شخصی که بخواد رزولوشن 1080p بازی کنه هزینه ی gtx1080 ti و 8700K رو نمیده . قبول دارید ؟

من تفاوتی بین 75hz و 144hz ندیدم. برای من 60 فریم با 140 فریم فرقی نمیکنه خودم بشخصه تمام بازی هارو به صورت سخت افزاری با nvidiaInspector روی 60 فریم قفل میکنم.

اون مشکلاتی رو که دوستتون داشته رو هم نداشتم کار من ادیت و تدوین فیلمهای عروسی هست و همچنین کانورت ویدیو 4k هم با ادیوس  و پریمیر کار میکنم هم با StaxRip وHybrid نه فریز میشن نه بک گراند مشکل دارن

لینک به دیدگاه

این سیاست کثیف بعضی از فروشنده های داخلی هست که باعث افزایش قیمت پردازنده های اینتل بشه تا مشتری رو بسوی پردازنده های AMD سوق بده و بازار رو هم با این کار آشفته بکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

اون مشکلاتی رو که دوستتون داشته رو هم نداشتم کار من ادیت و تدوین فیلمهای عروسی هست و همچنین کانورت ویدیو 4k هم با ادیوس  و پریمیر کار میکنم هم با StaxRip وHybrid نه فریز میشن نه بک گراند مشکل دارن

درود دوست گرامی

در ایدیوس از افزونه های نیوبلو و ویتاسین استفاده می کنی؟ مشکلی نداری؟ اگر در تاپیک زیر آزمون را ثبت کنی و مشخصات سخت افزارت را بنویسی سپاسگزار خواهم شد.

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/75280-آزمون-سرعت-رایانه-در-نرم-افزار-تدوین-edius/&page=2&tab=comments#comment-1027415

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behruz_godrat گفته است :

این سیاست کثیف بعضی از فروشنده های داخلی هست که باعث افزایش قیمت پردازنده های اینتل بشه تا مشتری رو بسوی پردازنده های AMD سوق بده و بازار رو هم با این کار آشفته بکنه

درود دوست گرامی

مطلوب سرمایه داری و بازار آزاد  رسیدن به بیشترین سود است. ربطی به ایران و انیران ندارد. ممکن است بتوان جاهایی با نظارت دموکراتیک این هیولا را تا حدی مهار کرد.  بحران و آشفتگی همان گونه که کارل مارکس نموده، ذاتی سرمایه داری است.  فرق سرمایه داری ما با سرمایه داری دیگران وجود سکه ی دین است که چون منطق سرمایه داری را پذیرفته پیرو قانونهای آن نیز است از جمله تورم. برای نمونه در دهه ی ۶۰ با تسبیح و لباس چرک می توانستی در جایی استخدام شوی و با مقداری مردم آزاری و بدون کار مفید حقوق ثابتی بگیری و وام مسکن بگیری و بچه هایت چند دکترا بگیرند.  اما اکنون داشتن جای مهر در پیشانی و فروختن در و همسایه در جشنها و حضور دائمی در مناسبتهای رسمی نیز تضمینی دنیوی به فرد مومن نمی دهد و دیانت بیشتری برای موفقیت در بازار سرمایه داری ملی نیاز است.

.......................

درباره ی پرسش تاپیک: اگر این اختلاف قیمت پایدار باشد، نسبت کاربران amd به اینتل افزایش خواهد داشت.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

در ایدیوس از افزونه های نیوبلو و ویتاسین استفاده می کنی؟ مشکلی نداری؟ اگر در تاپیک زیر آزمون را ثبت کنی و مشخصات سخت افزارت را بنویسی سپاسگزار خواهم شد.

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/75280-آزمون-سرعت-رایانه-در-نرم-افزار-تدوین-edius/&page=2&tab=comments#comment-1027415

دوست عزیز بنده از افزونه ها منظور پلاگین های نیو بلو و prodad  که ویتاسین یکی از اوناست و غیره مثل red giant  و اکثر پلاگینها هیچ نو مشکلی با رایزن ندارم اصلا ? البته ذات اون پلاگینها بخصوص موقع رندر که میزاری میبینی نمیتونن از تمام هسته ها استفاده کنن که اون بحث جداست ولی مثلا یه ویدئو تو پریمایر وارد کنی و خروجی h264  بگیری پردازنده تا 100 درصد درگیر میکنه ولی وقتی یه پلاگین کلا هرچی تو وسط فیلم بزاری موقع رندر وقتی  اونجا میرسه میبینی بار پردازش پردازنده پایین میاد و اون به خاطر عدم بهینگی پلاگینها هستن برا کار با پردازنده های چند هسته ای

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mantel گفته است :

من تفاوتی بین 75hz و 144hz ندیدم. برای من 60 فریم با 140 فریم فرقی نمیکنه خودم بشخصه تمام بازی هارو به صورت سخت افزاری با nvidiaInspector روی 60 فریم قفل میکنم.

کلا کاری با بحث تاپیک ندارم ولی نمیدونم چرا وقتی یکی میگه فرق 60 فریم و بالاتر معلوم نیس انگار دارن با میخ میکوبن تو مغز من

البته که به بازی و فردش هم بستگی داره و خود من فرق تک تک فریمارو تو اورواچ میفهمم و رو ایم و حتی خسته نشدنم هم تاثیر داره

لینک به دیدگاه

درحال حاضر پردازنده های رایزن تعادل خیلی خوبی بین قیمت و بازدهی دارن , با اومدن رایزن تمایل به خریدن اینتل کمتر شد حالا که قیمتشون هم بیشتر شده دیگه بدتر , به نظرم فعلا پرچم رایزن بالاست مگر کسی قسمت براش اهمیت نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mahdi-Lion گفته است :

درود

با  افزایش قیمت دلار و درهم و نوسانات بازار ارز  پردازند های اینتل در بازار ایران دچار افزایش قیمت شد و در کنارش بخاطر سبک متفاوت  قمیت گذاری و توزیع پردازنده های AMD فعلا این پردازنده ها دچار افزایش قیمت نشده اند و در مواردی افت قیمتی هم داشتند.

با توجه به این موارد، آیا کاربران  و مصرف کننده ها تمایل بیشتری به سمت پردازنده های AMD پیدا میکنن ؟ 

نظر شما چیه ؟

owjz_amd-ryzen-vs.-intel-coffee-lake-cu%

نه. بدون تمایل.

سی پی یو اینتل جهانگیری هم میاد به زودی. انبارهای عزیزان پر هست "دلواپس" هستن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

سلام دوست عزیز خیر بنده از پلاگین Boris Fx استفاده میکنم . منظورتون از مشکل یعنی هنگ کردن سیستم یا فریز شدن نرم افزار وسط کاره ؟ اگر این باشه نه اصلا حالا همچین اتفاقی نیوفتاده

چشم امشب پروژه رو دانلود میکنم فردا توی تاپیکتون نتایج رو قرار میدم.

در 1 ساعت قبل، arman1234 گفته است :

کلا کاری با بحث تاپیک ندارم ولی نمیدونم چرا وقتی یکی میگه فرق 60 فریم و بالاتر معلوم نیس انگار دارن با میخ میکوبن تو مغز من

البته که به بازی و فردش هم بستگی داره و خود من فرق تک تک فریمارو تو اورواچ میفهمم و رو ایم و حتی خسته نشدنم هم تاثیر داره

60 فریمی که من گفتم با اون چیزی که توی ذهن شماست فرق داره این نرم افزار مخصوص کارتهای انویدیا هست nvidia Inspector  و از سایت انویدیا قابل دانلوده فریم رو به صورت سخت افزاری قفل میکنه. کلی قابلیت دیگه هم داره به قدری بازی رو نرم و روون میکنه که حد نداره . آخرین بازی که باهاش تست کردم فارکرای 5 بود . توصیه میکنم حتما همین الان 60 فریم رو با این نرم افزار تست کنید و ببیند رو overwatch و aim تاثیر میزاره یا نه.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mantel گفته است :

اجازه بدین قانع نشم میدونید چرا ؟ چون شخصی که بخواد رزولوشن 1080p بازی کنه هزینه ی gtx1080 ti و 8700K رو نمیده . قبول دارید ؟

بهترین گیمرهای دنیا هنوز رو فول اچ دی بازی میکنن ، معمولا هم با فرکانس 144 یا 240 هرتز ! 

( دلایل زیاده که مهم ترینش input lag بهتر در این رزولوشنه )

تفاوت بین 60 فریم و 144 هم مشخص تر از اون چیزیه که بخواد سرش بحث بشه !

در 3 ساعت قبل، arman1234 گفته است :

درکت میکنم ، به هر حال هرکس توقعی داره ، من آدم میشناسم که میگه فرقی بین 30 و 60 فریم نیست 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

دوست عزیز بنده از افزونه ها منظور پلاگین های نیو بلو و prodad  که ویتاسین یکی از اوناست و غیره مثل red giant  و اکثر پلاگینها هیچ نو مشکلی با رایزن ندارم اصلا 1f601.png البته ذات اون پلاگینها بخصوص موقع رندر که میزاری میبینی نمیتونن از تمام هسته ها استفاده کنن که اون بحث جداست ولی مثلا یه ویدئو تو پریمایر وارد کنی و خروجی h264  بگیری پردازنده تا 100 درصد درگیر میکنه ولی وقتی یه پلاگین کلا هرچی تو وسط فیلم بزاری موقع رندر وقتی  اونجا میرسه میبینی بار پردازش پردازنده پایین میاد و اون به خاطر عدم بهینگی پلاگینها هستن برا کار با پردازنده های چند هسته ای

سپاس

بله بهینه نبودن برای پلاگینها درست است. از بخش کوچکی از قدرت پردازنده استفاده می شود. اما برای من این پلاگینها درست پخش نمی شدند، ترانزیشنها گاهی پخش نمی شدند یا افکتهای تصویری مختل می شدند، مثلا ترکیب درهمی از رنگ سبز و بنفش پخش می شد که عکسش را در یکی از تاپیکهای رایزن گذاشتم. گهگاهی برنامه هم حین کار بسته می شد. 

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام دوست عزیز خیر بنده از پلاگین Boris Fx استفاده میکنم . منظورتون از مشکل یعنی هنگ کردن سیستم یا فریز شدن نرم افزار وسط کاره ؟ اگر این باشه نه اصلا حالا همچین اتفاقی نیوفتاده

بله گیر و بسته شدن منظورم است. سپاس

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mantel گفته است :

من تفاوتی بین 75hz و 144hz ندیدم. برای من 60 فریم با 140 فریم فرقی نمیکنه

?

شوخی میکنی؟

لینک به دیدگاه

یه خوبی هم که 2600 داره اینه که تا 4.2 اور میشه یعنی اندازه 2600x که خیلی به صرفه هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

الان بنچمارکهای 2600 هم اومد :

به زودی سری 2000 رایزن خیلی راحت سری قبلی رو کنار میزنه .

2600 با کمتر از 200 دلار قیمت کولاک کرده و بالاتر از 1600X ایستاده .

درود

البته بگم سری جدید اصلا مثل قبلی خوش قیمت نخواهد بود با این اوضاع ارز! دلار 6200 صرافی! یورو 7300!

به نظر من اینجا هرکسی  قصد خرید داره نباید منتظر سری جدید باشه! سری قدیمی با دلار حدود 4 تومان وارد شده.

در مورد کنار زدن هم بهتر هست بگیم رقبای اینتلی رو کنار زده! به پیشنهاد تامزهاردور دقت کنید:

ryzen.thumb.jpg.1911dedc4b995ec83a5a8fe44718c5b2.jpg

از 4 پردازنده برای گیم 3 مدل رایزن پیشنهاد داده!

از طرفی زود بازنشسته شدن یک سری از پردازنده های اینتل نشون میده توفیقی در فروششون نداشته.

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/12, 09:17:40، HeX گفته است :

درود

البته بگم سری جدید اصلا مثل قبلی خوش قیمت نخواهد بود با این اوضاع ارز! دلار 6200 صرافی! یورو 7300!

به نظر من اینجا هرکسی  قصد خرید داره نباید منتظر سری جدید باشه! سری قدیمی با دلار حدود 4 تومان وارد شده.

در مورد کنار زدن هم بهتر هست بگیم رقبای اینتلی رو کنار زده! به پیشنهاد تامزهاردور دقت کنید:

ryzen.thumb.jpg.1911dedc4b995ec83a5a8fe44718c5b2.jpg

از 4 پردازنده برای گیم 3 مدل رایزن پیشنهاد داده!

از طرفی زود بازنشسته شدن یک سری از پردازنده های اینتل نشون میده توفیقی در فروششون نداشته.

دیگه تفاوت آنچنانی تو فریم بین رایزن و اینتل نیست اون تفاوت متاسفانه بازیها نمیتونن از تمام هسته ها استفاده کنن وبیشتر فرکانس تک هسته تاثیر داره کسی هم به خاطر چندتا تک فریم تو بعضی بازیها نمیاد کلی هزینه بکنه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...